Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Dogu Anadolu bölgesi (http://www.piryolu.com/forum/dogu-anadolu-bolgesi.html)
-   -   tunceli (http://www.piryolu.com/forum/dogu-anadolu-bolgesi/627-tunceli.html)

bilgeyol 14.07.15 22:17

Cevap: tunceli
 
ANASAYFA / BÖLGE


Baraj yüzünden
mahsur kalan ailenin direnişi sonuç verdi:
O köprü yapılacakhttp://www.evrensel.net/upload/dosya...x461/25252.jpg

Kemal ÖZER
Dersim

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Pembelik Barajı ve HES nedeniyle Nazımiye İlçesi Ilısu Mezrası’nda baraj yüzünden yaklaşık bir yıldır mahsur kaldıkları için 10 gündür açlık grevinde olan Arduç Ailesi için taahhüt edilen köprünün yapılacağı bildirildi.
Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Son zamanlarda Ayhan Arduç, adlı vatandaşımızın Pembelik Barajı yapımı nedeniyle oluşan mağduriyeti ile ilgili olarak basın yayın organlarında çıkan açlık grevine devam ettiği haberlerine istinaden Valiliğimiz tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Valiliğimiz ve ilgili firma nezdinde yapılan görüşmeler neticesinde, söz konusu köprünün Tunceli Valiliği ile Daren HES Üretim A.Ş tarafından ortaklaşa yapılması konusunda mutabakata varılmış olup, köprü ile ilgili proje çalışmaları başlatılmıştır” dendi.

http://www.evrensel.net/upload/detay...%A7-ailesi.jpg
Dersim-Elazığ-Bingöl sınırında bulunan Peri Çayı üzerinde yapımı tamamlanan Pembelik Barajı ve HES’nin yol ve köprüleri sular altında bırakması nedeniyle Dersim’in Nazımiye İlçesi Dallıbahçe Köyü Ilısu Mezrası’nda yaşayan Ayhan ve Adile Arduç çifti yaklaşık bir yıldır mahsur durumdaydı.
Öte yandan Tunceli Valiliği’nin açıklamasının ardından 10 günden bu yana açlık grevinde olan Arduç Ailesi açlık grevini sonlandıracaklarını açıkladı.

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Temmuz 2015 16:59güvenlik için,
barajlara degil,
HALKLARIN KENDİNİ ÖZGÜRCE İFADE ETTİGİ,
DEMOKRATİK BİR ANAYASAYA İHTİYAÇ VARDIR.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:29.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2