Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 20.10.12   #31
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19
Standart Cevap: Kuran´in kelimesine bile karsi gelmek.

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
He he he...
Bi hile sezdigim icin lafi geveleyip duruyorum diyorsun yani.

Korkma ben söyleyecegimi basinda söyledim. Allahin bütün söylediklerini kabul ederek, onun bizim icin hazirladigi imtihanlari testleri gecemeyiz diye.

Dünyaya baktığımızda Allahın bütün istediklerini yapıyormuşuz gibi şey görebiliyormuyuz zaten.
Bizden isteneni biliyoruz fakat istediğimizi yapıyoruz.
Demiştim ya Allah kukla istemiyor kendi seçimimize bırakmış ve her insan da kendi seçtiği yolda yürüyor aslında.
Hile olayına gelince çok karşılaştığımız birşey ben sağlamcıyımdır
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.
Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.10.12   #32
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah kalbe bakar, dudaktan cikana ya da eylemlere degil.

Doğru mesela dilinden Allahı düşürmeyenlerin kalbini de biliyor, ibadet edenlerinkini de. İnsanlar sadece insanları kandırır.
Bu gün ülkemizde iktidar olanlar da Allahı kandırmıyorlar insanları kandırıyorlar sadece.
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.
Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.10.12   #33
Sun's Son
Banned
Banned Users
Nereden: Halep
Rep Puani : 10

Yahu benim ne demek istediğimi anladın da sümen altı ettin Dabbe Bir kere en başta "ayet ile imtihan"
ibaresi hakkında eksik düşünüyorsun. Ne demiştik: Allah'ın ayetleri sadece Kelam-ı Kadim'de yazılan satırlar değildir, gezegenlerin dönmesi, yağmurun yağması v.s. hepsi birer ayettir. Bildiğiniz üzere "Ayet", delil demektir.
Deliller ile yani ayetler ile sınav şu şekildedir ki ayetlerde Hak Rahim, isimlerini aşkar ettiği halde zatını gizlemiştir. O halde kafa gözüyle seyredildiği vakit, insan "inkar", "küfr" v.s. ile sınava tutulur... Kimi de esbabı görür, onları zat zanneder müşrik olur... Yani "ayetler ile sınav etmek" Kur'an ayetleri ile değil, vahdetin tam da kendinden hasıl olan kesretin görünüşleri iledir. "Elif, Lâm, Mîm. İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler için hidayettir. "(Bakara 1,2)
İşte sorunun yanıtı budur...
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun bunu beğendi.
Sun's Son isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.10.12   #34
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

kişinin ameli düzgün olacak gerisi hikaye..
Sponsor Reklamlar

Sun's Son, dAbBe ve Tomris Katun bunu beğendiler.
Alt 20.10.12   #35
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Sun's Son Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu benim ne demek istediğimi anladın da sümen altı ettin Dabbe Bir kere en başta "ayet ile imtihan"
ibaresi hakkında eksik düşünüyorsun. Ne demiştik: Allah'ın ayetleri sadece Kelam-ı Kadim'de yazılan satırlar değildir, gezegenlerin dönmesi, yağmurun yağması v.s. hepsi birer ayettir. Bildiğiniz üzere "Ayet", delil demektir.
Deliller ile yani ayetler ile sınav şu şekildedir ki ayetlerde Hak Rahim, isimlerini aşkar ettiği halde zatını gizlemiştir. O halde kafa gözüyle seyredildiği vakit, insan "inkar", "küfr" v.s. ile sınava tutulur... Kimi de esbabı görür, onları zat zanneder müşrik olur... Yani "ayetler ile sınav etmek" Kur'an ayetleri ile değil, vahdetin tam da kendinden hasıl olan kesretin görünüşleri iledir. "Elif, Lâm, Mîm. İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler için hidayettir. "(Bakara 1,2)
İşte sorunun yanıtı budur...

Sun´s son anlamamazliktan geliyorsun. Konu basligi Kuran´in kelimesine bile karsi gelmek Allah´in dogadaki ayetlerine degil. Kitaplarindaki ayetlerine emirlerine.

Duhan 33: Onlara (Kitap ehline), içinde açık bir imtihan bulunan ayetler vermiştik.

Bak yukardaki ayette kitaplarda da imtihanlar oldugundan bahsediyor.
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.10.12   #36
Sun's Son
Banned
Banned Users

Duhan Surasinde hiç de bu ayetlerin Kur'an'da yazdığına dair bir delil yok... Gösterin imanımız mutmain olsun
Sponsor Reklamlar

Alt 20.10.12   #37
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Duha suresinde israil ogullarina verilen Tevrattan bahsediyor. Sonucta Tevratta Kuran´da Allah´in nuru olarak adlandiriliyor.

Ama senin konunun özüne yaklasmaya niyetin yok.
Neyse zaten ben de sıkıldım bu konudan.
Sponsor Reklamlar

Sun's Son bunu beğendi.

Konu Deniz tarafından (20.10.12 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: i leri düzenledim abii
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.10.12   #38
Sun's Son
Banned
Banned Users

"Onlara, içinde açık bir imtihan bulunan mûcizeler verdik. " Bu da diyanetin mealinden, burada mucizeler olarak anlatılmış... Her noktada Tevrat'tan bahsedilmesi çok zorlama bir yorum olur.
Neyse hakikaten çok uzun oldu... Yeni delillerinizi ileriki vakitlerde bekleriz
Sponsor Reklamlar

Alt 20.10.12   #39
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

kuran surelerini allahmı yazdı.yoksa muhamedmi??
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...