Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Dini Konular (http://www.piryolu.com/forum/dini-konular.html)
-   -   Ateistler nasil imana getirilir? (http://www.piryolu.com/forum/dini-konular/6042-ateistler-nasil-imana-getirilir.html)

dAbBe 18.07.12 17:50

Ateistler nasil imana getirilir?
 
Üniversiteli iki Alevi genci ile bilgi yarismasina girip, onlari alt ederek imana getirmeyi basaran muhtesem dede, bu kez de Ateist bir kizi cehennem azabinda yanmaktan kurtariyor.

http://www.youtube.com/watch?v=gv9C4OZ1MTk

Sun's Son 19.07.12 13:51

Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?
 
Bu amcayla sohbet etmek isterdim. Ona vereceğim çok iyi yanıtlarım olacak.
Mesela:
1) Hz. Şah'ın halifeliklere ses çıkarmaması, kesinlikle onları onadığı manasına mı gelir? Takiyye korkaklık mı demektir?
Kendileri tarafından da fedakarlığıyla ve yiğitliğiyle övülen Pir, tevhidin manası için, ikiliğe mahal vermemek için bu halifelikleri onamış olamaz mı? Onaması hakikaten sadece bu zevatın kendilerinden daha faziletli olduğu manasına mı gelir?
Gibi...

jetlii11 19.07.12 22:18

Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?
 
hoca iyi güzel konuşuyon ama cevaplar ama tamamen kendi yorumun gibi geldi.mesala kadın meselesine gelim..kadın eğer kadınlık yapamayacak kadar hastaysa diyon gider rapor alır mahkemeye verirsin..sonrada o kadınıda evden atmadan dinen başka bir bayan alırsın..olabilir...peki birinci kadın hastaydı,ikinci kadında mı hasta,,onuda geç üçüncü kadında mı hasta..peki 4 neden alıyon hepsi hastamı veya başka sıkıntılarımı var..hoca hoca şuna kısaca desene hepimiz erkek adamız ben birinciden sıkıldım,ikinci aldım..ondanda sıkıldım..üçüncü aldım,üçüncüde yaşlandı ondanda sıkıldım..dördüncü sen gel..canlar fazla uzatmayım kısacası karışıkta olsan anlatabildim heralde..bu gibi hocalar her gün bir başka evde ,sohbet odalarında oturup kendi kendinize soru üretipte kendi kendinize yorum yapmayın..

dAbBe 19.07.12 22:25

Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?
 
Alıntı:

jetlii11 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22856)
hoca iyi güzel konuşuyon ama cevaplar ama tamamen kendi yorumun gibi geldi.mesala kadın meselesine gelim..kadın eğer kadınlık yapamayacak kadar hastaysa diyon gider rapor alır mahkemeye verirsin..sonrada o kadınıda evden atmadan dinen başka bir bayan alırsın..olabilir...peki birinci kadın hastaydı,ikinci kadında mı hasta,,onuda geç üçüncü kadında mı hasta..peki 4 neden alıyon hepsi hastamı veya başka sıkıntılarımı var..hoca hoca şuna kısaca desene hepimiz erkek adamız ben birinciden sıkıldım,ikinci aldım..ondanda sıkıldım..üçüncü aldım,üçüncüde yaşlandı ondanda sıkıldım..dördüncü sen gel..canlar fazla uzatmayım kısacası karışıkta olsan anlatabildim heralde..her gün bir başka evde oturup,sohbet odalarında oturup kendi kendinize soru üretipte kendi kendinize yorum yapmayın..

:D:D:D

Yedekleme var bir de...
Dördüncüdende usandinmi, birinciyi bosayip, sonra bir taze ile tekrar dörede tamamliyorsun.

Seriatlerde care tükenmez ;)

Deniz 20.07.12 10:37

Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?
 
Alıntı:

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22857)
:D:D:D

Yedekleme var bir de...
Dördüncüdende usandinmi, birinciyi bosayip, sonra bir taze ile tekrar dörede tamamliyorsun.

Seriatlerde care tükenmez ;)

birde bunlar özellikle yaşı reşit olmayanlardan seçilir demi sevgili can

bu sapıkların aklı başka şeye çalışmıyor.


dAbBe 20.07.12 12:25

Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?
 
Alıntı:

Deniz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22875)
birde bunlar özellikle yaşı reşit olmayanlardan seçilir demi sevgili can

bu sapıkların aklı başka şeye çalışmıyor.


Ayni kadina yillar icinde ilgi duymamak bana biraz iktidarsizlik, yasi resit olmayanlara heves te sapiklik gibi geliyor. :D

Pir Mehmet 20.07.12 16:29

Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?
 
Sinemil Dedelerinden İbrahim Dede'nin diğer Sinemil Dedeleriyle bir sohbetine tanık oldum. Oradaki Sinemil Dedelerinden biri(adını hatırlamıyorum): “İbrahimciğim biz seni çok seviyoruz, cemiyet insanısın, gittiğin yerde sözün dinleniyor ama, senin şu insanlara küfür etmeni sana yakıştıramıyorum. İnsanları böyle kalaylama!” demişti. Babam da gülümseyerek şöyle cevap vermişti: “Hayır o öyle değil. Ben hakedene söylüyorum o sözleri. Birinin bakırı çıkmışsa ve etrafa zehir saçacak kadar ortaya dökülmüşse onun kalaylanması gerekir.” Böylelerini görünce İbrahim Dede'ye daha çok hak veriyorum.

گสђ 16.08.12 19:42

Cevap: Ateistler nasil imana getirilir?
 
Ya nedir bu onu döndürme bunu döndürme çabası... Alevilikte ne zamandan beri var başkasının inancına karışıp onu illa kendi inancına çevirmek ? Yanlış...


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:10.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2