Sponsor Reklamlar

Fikra gibi hadisler...

Genel konular Katagorisinde ve  Dini Konular Forumunda Bulunan  Fikra gibi hadisler... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 2 gönderen dAbBe
  • 1 gönderen Toprak.

Seçenekler
Alt 17.07.12   #1
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Fikra gibi hadisler...

139. HADİS: "Kardeşim Hızir'a Allah rahmet eylesin. Sağ olsaydı, beni mutlaka ziyaret ederdi."
155. HADİS: "Mekke'nin beyinsizleri Cenneti dolduracaktır."
162. HADİS: "Hayatın kötüsü, ölümden iyidir."
168. HADİS: "İnsan şeytanları, cin şeytanlarını yener."
181. HADİS: "İlim, kadınların baldırlarında kayboldu."
191. HADİS: "Araplar, arap olmayanların efendile*ridir."
200. HADİS: "Üzüm çift çift, hurma tek tek (yenir)."
203. HADİS: 'Müzik zinanın nağmesidir".
240. HADİS: "Şarkı söyleyene de, dinleyene de Allah lanet eylesin."
252. HADİS: "Pirinç adam olsaydı, mutlaka yumuşak huylu biri olurdu."
256. HADİS: "İnsanlara dışkıyı ufalama yasağı getirilseydi, onu da mutlaka ufalarlar ve: Bunda mutlaka bir şey olmalı ki bu yasaklandı, derlerdi.
272. HADİS: "Hiçbir şişman başarılı olamamıştır."
320. HADİS: "Balık yiyen kimse, ardından hurma yesin."
357. HADİS: "Tırnaklarını (sırasıyla değil de) bir parmak atlayarak kesen kimse, gözlerinde ağrı görmez."
362. HADİS: "Satranç oynayan, lanetlenmiştir."
366. HADİS: "Verecek sadakası olmayan, yahudilere lanet etsin."
369. HADİS: "Devecinin dövülmesi Haccın kemalin-dendir."
392. HADİS: "Bilmiyorum" sözü, ilmin yarısıdır."
405. HADİS: "Bir cemaate içlerinde yüzü en güzel o-lan kişi imam olur."
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.07.12   #2
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19
Standart Cevap: Fikra gibi hadisler...

Buyur burdan yak

Aişe’nin yanına girmiştim. Odasında yere konulmuş bir mızrak gördüm. 'Ey müminlerin annesi! Bununla ne yapıyorsun?' diye sordum. Şu cevabı verdi: 'Biz bununla şu kelerleri öldürüyoruz. Çünkü Resûlullah bize bildirdi ki, İbrahim ateşe atıldığı zaman yerdeki bütün hayvanlar ateşin sönmesine katıldı, sadece keler katılmadı. Dahası o, ateşi yanması için üflüyordu. Bu sebeple pegamber bunun öldürülmesini emir buyurdu.'
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.07.12   #3
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Ben solak oldugumdan, sol elimle yemek yiyordum.
Peygamber (Sav) "Sag elinle ye" diye buyurdu. Ben "Sag elimle yiyemiyorum" deyince.
"Yiyemiyesice" buyurdu.
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun ve Toprak. bunu beğendiler.
Alt 18.07.12   #4
Toprak.
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Ankara
Rep Puani : 20

Ramazan zamanı dolmuşta iki yolcu konuşuyor.Sağ elle yemek,içmek sağ ayakla adım atmak farzdır gini sözler sarfederlerken bir yandan dışarıya imanlılık dersi ve havasını atıyorlardıç.. Hallerinden böyle anladım Dayanamayıp "Peki sağ eli ve sağ kolu yoksa insanların sol eli ve bacağını kullanmasınmı. Öyle ya bir trafik kazasında uzuvlarını kaybedebilirler. Madem sol el ve ayak ile amel işlemek günah neden yaradan sol ayağı ve eli yarattı? Böyle anlamsız şeylerele uğraşmayın,biraz mantık lütfen deyiverdim. İnsanlar ilginç madem sol el ve ayakla amel işlemek günah kardeşim kesin o zamanda görün gününüzü!
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun bunu beğendi.
Toprak. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.07.12   #5
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Ebu Bekirin halifeligine itiraz eden Sa´d b.Ubade ölü bulunur.

Ibn Sirin (ra) dan: Sa´d yaslanmis vaziyette ayakta idrar yaparken öldü. Cinler söyle dediler:”Hazrec´in ulusu Sa´d b.Ubade´yi biz öldürdük: Ona bir ok attik tam kalbine isabet ettirdik.
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...