Sponsor Reklamlar

Şerİat nedİr?

Genel konular Katagorisinde ve  Dini Konular Forumunda Bulunan  Şerİat nedİr? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen cem24d
  • 1 gönderen Pir Mehmet

Seçenekler
Alt 25.08.11   #1
cem24d
cem24d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10
Standart Şerİat nedİr?

ŞERİAT NEDİR?
ŞERİAT’IN KESTİĞİ PARMAK GERÇEKTEN ACIMAZMI?
Şeriat, zamanın koşullarının gerisinde kalmış,uygulanabilirlirliği kalmamış bedevi Arap gelenekleridir. Peyganbere mal edilen bir yığın uydurma hadislerle ve mezhep alimi ünvanına sahip, yaşadıkları dönemde gerçeten önemli kişilikler olsalar da sonraki dönemlerde güncelliğini yitirmiş görüşlerin üreticileri olan şahısların içtihatları etrafında şekil’lenen hukuk kurallarıdır. Bu kuralların 20. Yüzyılda kullanılabilir bir yanı kalmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları tarafından bu cendere ilkel şeri yasaları kaldırmıştır.
Toplumlara egemenlik haklarını,özgürce seçme ve değiştirme haklarını önsel olarak red edenler yine şeriatçılardır. Şeriatıçlık 7.Yüzyıl Arap hukuku çerçevesinde yönlendirilir. Allah’a ragmen Allah’çılık yapanların insan hakları, özgürlük ve demokrasi gibi sorunları yoktur, çünkü onlar sorunlara insanlık ve çağdaşlık açısından değil; kendilerini cennet’e götürecek referanslar açısından bakmaktadırlar. Yaptıklarını akıl ve mantık iradesiyle değil, sonunda alacakları vaatler için yaparlar. Siyasal islam kişiyle tanrı arasindaki ilişkilerle yetinmez, insanlarla insanlar, devletler arası ilişkiler, ekonomi, siyaset gibi her alana hem de en ağır yaptırımlarla karışır. Demokratik dayanakları yoktur. Temelleri korkutmak ve tehditdir. İste bugün bu ilkel hukuku kullanarak devlet ve toplumu yönetmek iddiasında biçimlenen Şeriatçılık, özgürlüklere, eşitlik düşüncesine, demokratik yönetim anlayışına, uluslararası barışa, kadın haklarına, hak eşitliğine, her türlü zorbalığa ve yobazlığa tümüyle karşı çıkan bir sistemdir.
Şeriat denilen şey, pek çoklarının sandığı gibi İslam değildir. Allah’ın dinin adı bellidir: İSLAM!
Şeriat diye savunulan kurallardan bazıları:
[/URL]Kadının şahitliği, erkeğin yarısıdır. Yani iki kadın ancak bir erkeğe eşittir.
Kadın mirastan erkeğin yarısı kadar pay alabilir.
Kadının boşanma hakkı yoktur.
Kadın bir erkeğin ikinci, üçüncü, dördüncü karısı olabilir.
Kadının yeri evidir. Mecbur olmadıkça dışarı çıkmamalıdır. Dışarı çıkmak zorunda ise bütün vucudunu kapatmalıdır. Yüzünü de peçe ile örtmelidir.
Kadın erkeğin birkaç adım arkasından yürümelidir.
Kadının kocasına itaati Allah’ itaati gibidir.
Kadının cennete girebilmesi kocanın rızası kazanmasına bağlıdır.
Kadın yönetici, devlet başkanı olamaz, Seçme ve seçilme hakkı yoktur.
Arapça kutsaldır. Arapça dışında başka bir dil ile ibadet yapılamaz.
Cennet dili Arapçadır.
Kur’an Arapçadır.
Peyganber Araptır. Bu nedenle Arapları sevmek, Arapçayı sevmek, Arap kültürünü sevmek Şeriatın gereğidir.
Arap gibi giyinmek sevaptır. Sarık,cüppe, vs kıyafetleri giymek dindarlık alametidir.
Kadın ve erkek bir arada bulunamaz. Kadın ve erkek bir arada eğitim göremez. Kadın ve erkek bir arada ibadet bile yapamaz.
Kadın hastayı erkek doktor bakamaz muayene edemez.
Kadının sesi erkeğe haramdır.
Şarkı söylemek, Türkü çağırmak, müzik dinlemek günahtır. (Bunlarla ilgili kütüp-ü sitte’de yığın hadis bulunmaktadır.)
Resim ,heykel,opera,bale,tiyatro ve benzerleri günahtır.
Kendi hegemonyalarını sürdürmek, kadın sömürülerine devam etmek isteyenler, Sünni mezhebini hakim kılmak için şeriat naraları atanlar, ne yazık ki Kuran’a dayalı İslamiyet’in en büyük düşmanlarıdırlar. Kuran’ın İslam’ını anlatanlara ateistlerin göstermediği düşmanlığı bu kesim sergilemektedir. Bunun sebebi basittir: Kuran’ın İslam’ı, bu kesimin sömürü aracı olarak kullandıkları dinin söyledikleri gibi olmadığını; yönetim şekil’lerini, kadına bakışlarını, baskıcı idare biçimlerini Kuran’a göre değil örflerine, heva ve heveslerine, Arap geleneklerine göre oluşturduklarını göstermektedir. Bu kesim tek sömürü araçları olan din ellerinden alınınca bunu alanlara yahudi, mason, sapık, ajan gibi sözlü ve fiili saldırılarda bulunmakta ve güneşi balçıkla sıvamaya çalışmaktadırlar. Kısacası bu kesim başarısızlıklarını kendilerinde arayacaklarına masonlara, yahudilere, ajanlara, dış güçlere sorumluluğu yükleyip eksikliklerini, yetersizliklerini örtme gayretindedirler.
Din adına uydurulan Şeriat palavraların birçok örneği bulunmaktadır. Allah adına konuştuğunu iddia ederken, aslında Allah’ın yerine konuşmuş olan mezhepçi kafalar, Allah’ın rahmeti olan dini, Allah’ın belası gibi göstermişlerdir. Allah’ın insanın yaratılışına uygun olduğunu söylediği dini; hem insanla, hem mantıkla, hem bilimle, hem insaşa çelişir bir şekilde tarif etmişlerdir. Bu kafaya göre Allah’ın rahmetini anlatmak dini yozlaştırmaktır.

Sonuç:
Bugün biz Hanefi, Sünni mezheplerinin sahte yumuşak yüzüyle muhatabız. Ortamları müsait olursa gerçek yüzünü de görürüz, merak etmeyin. Sünni Hanefiliğin iktidara gelse, yönetimi ele alsa ne yapacağını merak mı ediyorsunuz? O zaman bir Afganistan’a bakın, bunun örneğini göreceksiniz. Dehşetle irkilerek görüntülerini seyrettiğiniz Türk Hizbullah’ı da Sünni mezheplerin bir uygulayıcısı olduğu için evlerin bodrumunu mezarlığa çevirmiştir. Sünni mezheplerde, haremlik selamlığın da, peçenin de, kadının yüzde yüz soyutlanıp köleleştirilmesinin de, müziğin, resmin yasaklanmasının da dayandırılabileceği izahlar vardır. Afganlılar kafalarından yeni mezhep uydurmadılar. Sünniliği Şeriat’ı uyguluyorlar.
Bugün Türkiyede başı örtüsüz dolaşmayı günah sayanlar insanları diri diri yakanlar,insanları evlerinin mahsenlerinde domuz bağıyla öldürenler kadınlarımız ilkelce kapatılması gerektiği fikrini Şeri İslamlaştıran yobaz,mollalara iyi bakmakmalılar. Yoksa Yapılmak istene şey; önce baş örtüsü, ardından peçeyi daha sonra da Burka’yı dayatmaktır.? Her Türk kadının,kızının ve insanının bunları derinlemesine düşünmesi lazımdır.
Zira; “Başörtüsüne, türbana özgürlük!” diye feryat edenlerin nerede duracakları meçhuldur.

Yaralanan Kaynaklar:
Kuran Araştırmaları Grubu “Uydurulan Din ve Kuran’daki Din” Kitabı
Alevi İbadetlerinin İslam’daki Yeri (Mustafa Cemil Kılıç İlahatcı-sosyolog)
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan
cem24d isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.08.11   #2
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Şerİat nedİr?

Şeriatçiler kurban olsun benim yoluma...
Ali'nin yolundan iyi yol bilmem ben...
Mum söndü deyip ahlaksızlık yapanlara...
Ali'nin yolunu öğrenmesini dilerim ben...
Sponsor Reklamlar

aSi_YaReN bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.09.11   #3
hurufican-erzincan
Yeni Üye
Üye
Nereden: uzaklardan

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şeriatçiler kurban olsun benim yoluma...
Ali'nin yolundan iyi yol bilmem ben...
Mum söndü deyip ahlaksızlık yapanlara...
Ali'nin yolunu öğrenmesini dilerim ben...

İğdiş edileçek bir konuda şeriat-ı Aliyi ve hüseyn-i unutmayalım..
sizin yolunuz ile Alinin yolu ve menzilleri bir değildir.Varış hakikattır fakat tevil ve akait bilmeden konuşmakta takiyye-i erenlere sanırım cahil demek gibi bir nadan kavl-i olur ne dersiniz?
Sponsor Reklamlar

hurufican-erzincan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.09.11   #4
Alhasoglu
Yeni Üye
Üye
Nereden: Mersin

Elinize sağlık
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...