Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç17Beğeni
  • 2 gönderen redyellow
  • 2 gönderen cangibi62
  • 3 gönderen "-dost-"
  • 4 gönderen aSi_YaReN
  • 3 gönderen kral çıplak
  • 3 gönderen cangibi62

 
Seçenekler
Alt 14.04.11   #1
redyellow
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Mar 2011
Nereden: Ankara
Mesajlar: 114
Rep Puani : 10
Standart Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


Alıntı:

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'daSinan Erdem'de Kutlu Doğum Haftası açılış programı yapılıyor. Geceye Erdoğan ve Kılıçdaroğlu birlikte katıldı..

Gece Kuran okunmasıyla başladı.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ev sahipliğinde yapılan Kutlu Doğum Haftası etkilinlikleri açılış programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da beraber katıldı..

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yanı sıra bazı siyasi isimler ve vatandaşlar da yoğun katılımda bulundu..

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, peygamberimizin merhametine vurgu yaparak insanlığın onun yolunda gitmesi ve onun bu yönünden örnek alınması gerektiğini vurguladı..

Görmez, 'Muhammed ve muhabbeti birleştiren bir medeniyetiz' dedi.

İSLAM DİNİ BARIŞ DİNİDİR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine 'İslam dini barış dinidir' diyerek başladı.. Kılıçdaroğlu, 'İslam dininin temel amacı Allah'a ve dinme dayalı bir toplum yaratmaktır. Hz. Peygamber de bunu insanlara iletmekle görevdir. Peygamberimiz insanlık tarihinin en büyük devrimini yapmıştır. İslam dini kula kulluğu kaldırmıştır' dedi.

Peygamberimizin dünyada bir misafir gibi yaşadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, 'O sade ve mütevazi bir yaşam sürdü. Kul hakkı yiyenlere karşı uyarılarda bulunurdu. O mükemmel bir eş iyi bir babaydı.. Sevgili peygamberimiz -komşusu açken tok yatan bizden değildir- diye buyurmuştur' dedi.

http://www.haber7.com/haber/20110414...u-Dogum-da.phpSayın kemal kılıçdaroğluna hassaten teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.

Teşekkürlerimle.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve cangibi62 bunu beğendiler.

Konu redyellow tarafından (14.04.11 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.04.11   #2
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


guzel konusma yapmis az ve öz ama ici dopdolu...anlayana..tabiki..
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.04.11   #3
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2010
Nereden: Mersin
Mesajlar: 290
Rep Puani : 22
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


Savcının suçlunun yüzüne okuduğu mahkeme kararı gibi...Anlayana sivri sinek saz.anlamayana davul zurna az...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet, cangibi62 ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.04.11   #4
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Apr 2011
Nereden: Gönülden...
Yaş: 31
Mesajlar: 354
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


Bir başbakanın uslubuna bakıpta Kemal Kılıçdaroglu'nun kendine yakısır tavrı ve konusması arasında ne kadar fark vark öyle açık bariz görunuyor ki..

saygıyı hakediyor tabikide sonuna kadar...

öyle bagırıp,çagırıp eskıyalık yapmak yerine biraz edepli ve anlam tasıyan konusmaları buyursun gelsin kendi canlı tanık olsun diyecegim ama zaten bir arada olmuslar

hangisi samimi zaten ortada.


bizdende saygılar..
Sponsor Reklamlar

Alevi, "-dost-", jetlii11 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
__________________
Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar.

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.04.11   #5
kral çıplak
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Mar 2011
Nereden: izmir
Mesajlar: 31
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


ABD-AKP-CHP EL ELE,
F TİPİ GÜNLERE...


Kral çıplak.
Sponsor Reklamlar

profet, Pir Mehmet ve gencalevi bunu beğendiler.
kral çıplak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.04.11   #6
redyellow
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Mar 2011
Nereden: Ankara
Mesajlar: 114
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


Alıntı:'Peygamberimizin güzel ahlakına ihtiyacımız var'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''her türlü şiddet ve terörün kol gezdiği, insan haklarının karga tulumba yerlerde süründüğü, ayaklarının altına cennetin verildiği kadınların, annelerin acımasızca şiddet gördüğü, insani ve dini değerlerin yozlaştığı ve sırf menfaat aracı haline getirildiği çağımızda Hz. Muhammed'in o güzel ahlakına daha çok ihtiyaç olduğunu'' söyledi.
Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığınca, ''Kutlu Doğum Haftası'' dolayısıyla Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen ''Hazreti Peygamber ve Merhamet Eğitimi'' konulu programda yaptığı konuşmada, İslam dininin barış anlamı taşıdığını, böylesine bir günde bir arada olmanın, huzura ermek anlamına geldiğini kaydetti.

Mutluluğu bulmanın, huzura ermenin yolunun, insanların birbirini anlamasından, dayanışma içinde olmasından, yardımlaşmasından, kardeşçe kucaklaşmasından geçtiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Bunun için çok önemli ve büyük bir örneğimiz var, o örnek Hz. Peygamber'dir'' dedi.

İslam dininin temel amacının, Allah'a ve ahiret inancına dayalı ahlaki bir toplum yaratmak olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed'in hayatının, İslam'ın bu temel mesajını insanlığa ulaştırmak üzere kurulu olduğunu söyledi.

-''İSLAM, KULA KULLUĞU KALDIRMIŞTIR''-

Hz. Muhammed'in en büyük zulüm olan şirki yıktığını, dünya tarihinin en büyük inkılabını gerçekleştirdiğini, Allah ile kul arasına giren tüm batıl inançları bertaraf ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İslam yalnızca Allah'a tapan, yalnızca Allah'tan dileyen yüce bir inanışı getirmiştir. İslam, tevhidi yani tek ilahlı inancı yerleştirmiştir, kula kulluğu kaldırmıştır. Çocukluk yıllarından itibaren taşkın olmayan, kontrollü ve sakin bir ruh haline sahiptir. O, en zor anlarında dahi metanetini kaybetmeyecek kadar güçlü bir kişiliğe sahiptir. Baskının ve zulmün en şiddetli anlarında dahi onu yapanlara merhamet duyabilecek kadar engin bir bağışlama yetisine sahiptir.

Sevgili peygamberimiz hiç öfkelenmezdi. Kendisinden unutamayacağı bir nasihat isteyen kişiye, 'Öfkelenme' demiştir ve 'Asıl pehlivan öfkesini yenendir' diye buyurmuştur. Hz. Muhammed, dünyada kimsenin eline geçmeyen muhteşem bir gücün içinde, kral gibi değil sade bir insan gibi yaşamıştır. Dünyayı bir misafirhane olarak gördü ve misafir gibi yaşadı. O sade hayatı içinde hem bir öğretmen, hem adil bir hakim, iyi bir eş, anlayışlı bir baba, sorumlu bir devlet adamı ve çoğunlukla yoksul bir Medineli vatandaş gibi yaşadı.''

-''KUL HAKKINDAN SAKINIRDI''-

Hz. Muhammed'in gayet mütevazı bir hayatı olduğunu, büyüklenmenin ve kibirlenmenin dışında bir yaşam sürdüğünü belirten Kılıçdaroğlu, ''Hz. Muhammed kul hakkından sakındırırdı, kul hakkı yiyenlerin iflah olmayacağını, Allah'ın bile kul hakkına karışmayacağını buyurdu. Haksız kazanç ve servet edinmenin, yalan söylemenin, emanete ihanet etmenin İslamla bağdaşmayacağını bildirdi'' diye konuştu.

Hz. Muhammed'in ahlakının Kur'an-ı Kerim olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Her türlü şiddet ve terörün kol gezdiği, insan haklarının karga tulumba yerlerde süründüğü, ayaklarının altına cennetin verildiği kadınlarımızın, annelerimizin acımasızca şiddet gördüğü, insani ve dini değerlerimizin yozlaştığı ve sırf menfaat aracı getirildiği çağımızda sevgili peygamberimizin o güzel ahlakına daha çok ihtiyacımız var.

O, savaş dışında hiç kimseye el kaldırmamıştır. Kadınları ve erkekleri insanlık meyvesinin tam ve eşit şekilde birer yarısı gibi görmüştür. O güzel bir eşti. Mal, mülk ve dünyalıkta gözü olmadığını ifade ederek, halkın refahını düşünmüştür ve asla servet edinmemiştir.''

-''EMEĞE DEĞER VERİRDİ''-

Kılıçdaroğlu, Hz Muhammed'in emeğe değer verdiğini, ''İşçiye alnının teri kurumadan ücretini veriniz'' dediğini, hayatında öptüğü birkaç elden birisinin de işçinin eli olduğunu söyledi.

Hz Muhammed'in çevrecilikte de önder olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Belki de tarihte ilk kez milli park ve sit alanı ilan eden kişiydi'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed'in veda hutbesinin, temel hak ve özgürlükler açısından çok önemli olduğunu dile getirerek, ''Bu meşhur hutbede her ferdin temel hak ve hürriyete sahip bulunduğu, insanların Adem'in çocukları olduğu ve evrensel insan kardeşliğinin tesis edildiği, ırk, renk ve sınıf üstünlüğü reddedilerek tüm insanların eşit olduğu vurgulanmıştır'' şeklinde konuştu.

Bu hakların başında düşünce ve inanç özgürlüğünün bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, ''Allah insanları düşünmeye davet eder. Düşünmek Allah'ın bahşettiği en değerli özelliktir. Düşünce ve inanç özgürlüklerinin önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır'' dedi.

-''DÜNYA LİDERİYDİ''-

Hz. Muhammed'in hayvanların da koruyucusu ve dostu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Güzel dinimiz ve sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed hayvanlara da iyilik ve sevecenlikle davranırdı'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Hz. Muhammed'in bir dünya lideri olduğunu vurgulayarak, ''Onun peygamberliğini ve İslamiyeti yayma konusundaki çabası mucize gibi bir olaydı. Onun liderliğine hayran olanlar yalnızca İslam dünyası değil, Batı'nın önde gelen düşünürleri, siyaset adamları, yazarlar onun liderliğine hayran olmuşlardır'' diye konuştu.

Bu haftanın aynı zamanda Şehitler Haftası olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Ecdadımız Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi' inancıyla canlarını, kanlarını feda ettiler. Asla sen-ben davası gütmediler. Tek vücut, tek yürek oldular. Sünni, Alevi, Türk, Kürt hepsi şehadet şerbetini içerek bu cennet vatanı bize emanet ettiler'' dedi.

AA

Bravo kılıçdaroğlu, teşekkürler.
Sponsor Reklamlar

redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.04.11   #7
redyellow
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Mar 2011
Nereden: Ankara
Mesajlar: 114
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da
http://www.habervaktim.com/haber/180...a_konustu.html
Sponsor Reklamlar

redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.04.11   #8
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


umarim sözler sirasi geldiginde gercekge dönusur...yoksa lafla peynir gemisi yürümez..
Sponsor Reklamlar

"-dost-", Pir Mehmet ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.04.11   #9
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


Kutlu Doğum Haftası"
Hz. Muhammed'i Yine İsa'laştırıyor


www.acikistihbarat.com 21.04.2011


Ortalıkta yine "Kutlu Doğum Haftası" vesilesi ile , Hristiyan misyonerler gibi dolaşıp insanlara broşür dağıtarak Peygamber sevgisi aşılayabileceklerini zanneden tipler görülmeye başlandı.

Elimize "kültürler arası köprü" çalışmaları yaptığı iddiasında bir kulübün imzalı bir broşür geçti. İslam'ın peygamberini , özensiz bir şekilde dizayn edilmiş bir broşür aracılığı ile, "Batılı Aydınların Peygamber Hakkındaki Görüşleri" üzerinden sevdirmeye çalışıyorlar. Sanki Hz. Muhammed'in Batılı aydınların referansına ihtiyacı varmış gibi!

Sitelerine giriyorsunuz, karşınıza sitemiz inşa aşamasındadır uyarısı geliyor. Anlaşılan bu arkadaşları bu sefer ki Kutlu Doğum Haftası'na çok hızlı hazırlamışlar.


"Dinlerarası diyalog" oyununun Türkiye'deki taşeronu Gülen cemaati aracılığı ile Hz. Muhammed'in nasıl Hz. İsa'laştırıldığını ve bu yolda "Kutlu Doğum Haftası" aracılığı ile kullanılan "O" terminolojisinin arkasındaki tuzağa geçen sene de dikkat çekmiştik.

Bu vesile ile , yazarımızın,

"Gülen Politbürosu'ndan Son Hz. İsa Propagandası : O "

başlıklı yazısını hatırlatıyoruz.

cok ilginc geldi ama gerceklik payi vardir nede olsa gülenciler heryerde cirit atip cici abileri oynayip igrenc biyiklariyla sinsice aglarina gencleri amaya calisirlar...
Sponsor Reklamlar

__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.04.11   #10
redyellow
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Mar 2011
Nereden: Ankara
Mesajlar: 114
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da


kutlu doğum haftası ile dinler arası diyalogun, cemaatin alakası yoktur. Kutlu Doğum haftasını ihdas eden kurum diyanet vakfıdır, cemaate çok uzaktır.

Keşke bilerek yazsaydı yazar.
Sponsor Reklamlar

redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Doğum günü panosu jetlii11 Doğum Günü Kutlamaları 0 12.06.12 21:59
Milliyet / Fikret Bila – Kılıçdaroğlu: ‘Erdoğan’la Dersim’i televizyonda tartışalım’ Pir Mehmet Pir Yolu Haber Merkezi 1 20.11.11 08:37
Doğum günün kutlu olsun cem_guvenc Pir Mehmet Doğum Günü Kutlamaları 6 11.06.11 14:57
recep tayyip erdoğan ile kemal kılıçdaroğlu söz duellosu Alevi Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 7 16.03.11 17:35
Hüzünlü Bir Doğum Günü Hikayesi Hüzünlü Bir Doğum Günü Hikayesi... gokkoz Her Telden 0 16.09.09 16:12
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2