Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 20.09.10   #11
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Müslümanlar Google'de En Cok Neyi Sorguluyolar

Pers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
böyle bir araştırma mı yaptınız ki aramalarda müslüman ülkeleri başı çekiyor diyebiliyorsunuz neye dayanarak söylüyorsunuz bunu? ayrıca araştırma yaptıysanız bu konuları mecburen sizinde araştırmış olmanız gerekmiyormu? hem diyorsunuz ki tabu olduğu için değinilmiyor hemde çok araştırılıyor bir karar verin..çamur atmak olsunda ne olursa olsun ...

Nisa suresi 4. ayete dayandırılarak müslüman ülkelerde ikişer üçer dörter tane eş alınıyor, 60 yasında 70 yasında adam (herif) 20 yasında gencecik kızı alıyor, haliyle bu kız bu adamın ya ogluyla ya yageniyle yatıyor.

kanıt mı istersiniz bakın guneydogu ve dogu raporlarına, haberlerine.

Ensestin en alası oralarda yasanmaktadır, 70 yasında agaların 20 yasında 3. 4. eşleri vasıtasıyla,

Kadın Merkezi Başkanı Nebahat Akkoç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da her dört evden birinde kadın ya da kızların ensest ilişkiyle cinsel istismara maruz kaldığını söyledi. Akkoç, “Bize başvuran yaklaşık 50 bin kadının yüzde 25'i aile içinde ensest ilişkiye maruz kalıyor. Bunun bir tabu olarak kabul edilmesinden dolayı şimdiye kadar bu dillendirilmedi” dedi.

http://www.habervitrini.com/sok_iddi...or-423733.html

http://www.zehirliok.net/konu/aci-gercek.html

http://haber.mynet.com/detay/yasam/1...ar-etti/495199

özellikle son habere dikkatle okuyunuz 14 yasında ki gelin intihar etti, 14 yasında gelin ?????
Sponsor Reklamlar

Alevi ve "-dost-" bunu beğendiler.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.09.10   #12
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

MaviadaLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kibrisli ya sen cok yakisikli birisin neden oyle seylerle kafani yoruyorsun :P

Bu Mesajinizdan sonra Resmimi degistirdim.. Nedenmi bunlari arastiriyorum..

Burasi sizin yazdiginiz yorumlar gibi lay lay lom sitesi degil burda toplumu en azindan siteye uye olan ,olmayan ziyaretcileri bilgilendirmek amacli bu siteyi kurduk

Nedenmi bunlari arastirdik Gercekleri gormek icin Yobazligin karsisindan durmak icin Ben degil Biz demek icin..

Alevilik Insanlik adina yurunen yoldur.
yolundan cikan Yolsuzlari Edep, haya ve namusun artik ne anlama geldigini bilmeyen insan musfetlerine karsi cumhuriyetci, laik, arastirmaci, alevi kulturune ve kimligine sahip cikmak icin Sonuna Kadar variz..

umarim birdaha boyle gelisi guzel yorum yazmisiniz..
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve cangibi62 bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.09.10   #13
Pers
Pers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10

60-70 yaşında adam 20 yaşında genç kızla evleniyorsa ve bunun ruhsatını islamiyetten aldığını söylüyorsa her türlü muameleyi hak ediyor zaten...ayrıca 20yaşındaki genç kızın adamın oğluyla yada yeğeniyle yatması ensest ilişkiye girmiyor bugüne kadar araştırmamıştım ensest konusunu ama sayenizde araştırmış oldum...ensest çok yakın akrabayla yaşanan ilişki türüdür ve her toplumda sapkınlık,ruhsal bozukluk olarak tanımlanır...bu yüzden her toplumda çocuğa cinsel eğitim 7 yaşına kadar verilmelidir ailelerin bu konuda çok dikkatli olması gerek...
güneydoğuda yaşanıyor demişsiniz o bölgedeki eğitim seviyesi malumunuzdur...sadece bu konuda değil eksik bilgilendirme nedeniyle doğuda bir çok konuda hata yapılmakta...bir kaç örnek verirsek bugün hala töre cinayetleri,kadınlar için istenen başlık paraları,berdel evlilikleri,kadın sünnetleri vs...bunlar doğunun yaşam biçimi haline gelmiş durumda ve malesef bu cahil adet ve geleneklerini yaşatmak için ya islam kılıfını kullanıyorlar...ben yorum farkı diyorum ...isteyen istediği gibi yorumlayıp anlamak istediği gibi anlayıp yaşıyor...
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Pers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.09.10   #14
mechul
Banned
Banned Users

pers 3 maymunu oynuyorsunuz, görüneni görmek istemiyorsunuz, duyuyorsunuz ama duymamazlıktan geliyorsunuz,

60 70 yasında aga 4. eşini alırken peygamberımızde aldı ahada ayet dıyor, İNANCI kullanıyor,
türk oldugum için , sagcı oldugum için , anadolulu oldugum için demiyor MÜSLÜMAN oldugu için bunu uyguluyor,

sanki savas bi müslüman ülkelerde cıkıyorda erkek sayısı kadın az kalıyor o yüzden 1 erkek 4 kadını alıyormuşmuş, dunyanın her yerınde savas oluyor dunyanın heryerınde kadın erkek sayısında esıtsızlıgın dogdugu durumlar oluyor bı muslumanlar mı bunu akıl edıyo, resmen cinsel güdülerin kadını 2. sınıf görmenin tecellisidir bu kimse 3 maymunu oynamasın

ensest ilişki konusuna gelince aganın 20 yasında ki oglu aganın 20 ayasında ki eşiyle ilişkiye giriyorsa bu ensesttir, analıgıdır üvey anasıyla ilişkiye giriyor , kim bunu enseste sokmuyo ?
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Alt 21.09.10   #15
Pers
Üye
Üye

sevgili meçhul 3 maymunu oynadığım falan yok demokratik bir ortamda düşüncelerimizi yazıyoruz katılır yada katılmazsınız ama ne siz bana nede ben size fikrimizi zorla empoze etme çabasında olmayalım...o yüzden 3 maymundan örnek vererek karşınızdakini küçümse hakkınız yok...
konuya gelince kendiniz söylüyorsunuz zaten adam dini kullanıyor işte...bu adam müslümansa ayeti anlamak istediği gibi yorumlar uygular,museviyse yada hristiyansa tevrattan,incilden uygun ayet bulur uygular,ateistse ben böyle istiyorum kadınlarda razı der uygular...insan bir kere niyeti bozmaya görsün işine geldiği gibi dinide,yasalarıda açık yakaladığı yerde kafasına göre yorumlar ve uygular...
peki doğuda berdel evlilikleri,töre cinayetleri,kadın sünneti,aşiret ağalığı,diğer deyişle köleliği neye dayandırarak uyguluyor bu insanlar?islamiyet zaruri durumlarda (ki bu savaşta kadın ve yetimlerin ortada kalması durumudur )bu ruhsatı vermiş günümüzdeki metres hayatınını neye dayandıracaksanız?hangi dine?

ayrıca ensest;baba-kız,kardeşler arası,anne-oğul,amca-yeğenler,dayı-yeğenler vs gibi çok yakın akraba ilişkilerine denir...üvey annesiyle oğul arasında fazla yaş farkı yoksa ve ilişki yaşanıyorsa bu ahlaksızlıktır ama ensest diyemeyiz...aralarında anne-evlat bağı yok çünkü...

yani kısaca ne demek istiyorsunuz açıkça yazın islamiyet ensest ilişkiyemi davetiye çıkarıyor?bu mu düşünceniz..
Sponsor Reklamlar

Konu Pers tarafından (21.09.10 Saat 15:34 ) değiştirilmiştir.
Alt 21.09.10   #16
mechul
Banned
Banned Users

Alıntı:
islamiyet zaruri durumlarda (ki bu savaşta kadın ve yetimlerin ortada kalması durumudur )bu ruhsatı vermiş

anladıgım kadarıyla siz sunu söyluyorsunuz, yanlızca siz degil bu ayeti açıklamaya calısanlar

zaruri bir durumda kadın sayısının erkek sayısından fazla olması sebebiyle bir erkek 4 kadınla evlenebilir islamın bu kuralı tamamen toplumsal düzene ilişkin olarak acıklanır

o zaman bende dıyorum kı samimiyseniz eger bu konuda kadının az erkegin cok oldugu durumda da 1 kadın 4 erkekle evlenebilir diyebilmelisiniz.

üstteki örnekleri anne ve babanıza uygulayın.

ha yok olur mu öle şey dıyorsanız o zaman bu ayetin toplumsal düzene ilişkin olmadıgı kanısında hem fikir olmuş oluruz

bu düşünce kadının ezme zeminlerinden birisidir.
Sponsor Reklamlar

isoNehir ve "-dost-" bunu beğendiler.
Alt 21.09.10   #17
Pers
Üye
Üye

sevgili meçhul islam tek eşliliği tavsiye etmiştir...4 hanım nikahlayınız onların gönülleri,izinleri olmadan 3er 4er alınız diye bir emri asla yoktur.Herzaman söylüyorum zaruri durumlarda bu bir ruhsattır,izindir ancak İslamın 4 hanım müsadesininde bir çok şart vardır..en başta ilk eşinin izni gerekir sonra erkeğin eşleri arasında maddi-manevi adaleti sağlaması gerekir (madden olsada manen bu çok zordur)
bir savaş olduğunda erkek nüfusunda ciddi azalmalar olur kadın nüfusunda değil...ama diyelimki sizin dediğiniz gibi tam tersi oldu 1 kadına 4 erkek olurmu diyorsunuz? tabiki olmaz..

neden derseniz;

Alıntı:
İslâm’da bir erkeğin bir, iki, üç en çok dört kadınla evlenmesini belli şartlar dahilinde izin vardır Bunlar kısaca şöyledir :
1-) İlk hanımın izin vermesi : Kadın kocası ile evlenirken, kocasına, benden sonra başka kadınla evlenmezsen seninle evlenirim der, erkekte kabul ederse bir daha başka bir kadınla erkek evlenmez
Eğer hanımı izin verirse, erkek ancak o zaman ikinci bir hanımla evlenebilir
2-) Belli şartlarda ancak erkek ikinci bir kadınla evlenebilir Mesela ; bir savaş olsa erkeklerin sayısı ülke düzeyinde azalsa (her savaşta olduğu gibi) ülkede kadın nüfusu çok, erkek nüfusu az olsa Medeni kanunlara göre her erkek bir kadınla evlense, fazlalık olan eşitliğin üstünde fazla olan kadınlar ne yapacak? Zina mı, fuhuş mu ? ( I Dünya savaşından sonra Almanya’da, Fransa’da olduğu gibi )
Medeni kanunlar buna bir çözüm üretemiyor Ama İslam’ın (tek kadınla eşlilik genel tavsiyesi yanında) Taaddüt-ü Zevcat meselesi gündeme gelir Sorun kendiliğinden çözülür
İlk hanımın iznini alan erkek ikinci eşini alır ve toplumda kim kimin eşi, kim kimin çocuğu belli olur Toplum ahlakı bozulmamış olur Türkiye’de çağdaş psikiyatrinin kurucusu olan Pr Dr Mazhar Osman bu nedenle şunu söyler : “Ben Taaddüt-ü Zevcatı bir kusur değil, kemali eser olduğuna inanıyorum”
Zaten Avrupa’da tek eşle yaşayan, zina etmeyen , çocuğu belli olan kaç toplum vardır Kendi toplumunun yapısını çok iyi ben Pr Dr Forel şunu söylemektedir : Avrupa’da tek eş taraftarlığı etiket, riyadan başka bir şey değildir Erkek hanımını neden kandırsın ki ? Ya izin alır evlenir yada asla zina yapmaz Batı ise zina, fuhuş, homo-lezbiyen bir toplum olma yolunda, hayvanlarla cinselliğe yönelmiş bir çağdaş lut kavmi konumundadır Bu nedenle Angutil, “Acele T zevcat kabul edilmelidir Geçen her saat toplumsal bir suç olmaktadır” demektedir
Wictor Gambot, Charles Richet; tek eşlilik, kadına hoş görünmek için uydurul-muş yalan gösteriştir derler
Wictor Marqveritte, Ayandan Gogslere, Dr Charles Richet, Binet Sanglet batının içine düştüğü buhranı görüp çok kadınla evliliği savunurlar
3-) Hanımı izin verirse, ( mali, sosyal-kültürel) şartlarda uygun olsa, erkek kendine sorar: Alacağım yeni eş ile eski eşim arasında adaleti sağlayabilecek miyim ? ikisinin çocuklarında da maddi-manevi adaleti gerçekleştirebilir miyim ? cevabı hayır ise erkek yine evlenemez, hanımı izin verse de Yani üçüncü şart “adalet” dir
Bu üç şartta bir arada olmalı Biri eksik olsa, ikinci eş yasaktır
Özetle erkek ikinci eşle evlenmek isterse; hanımından izin , kendisinden adalet şartına uyma, şartlarında uygun olması gerekir
Bir erkeğe dört kadınla evlenme izni varda, bir kadına neden dört erkekle evlenme izni yok ?
1- Çocuk olsa kimin olduğu nasıl belli olacak Neslin devamı, miras buna bağlı Günümüzde bu DNA testleri ile anlaşılabilir Ya 1400 seneden beri geçen sürede bu nasıl anlaşılacaktı ? O dönemde de İslam, insan ve evlilik vardı
2-) Pr Forel’inde belirttiği gibi erkek çok kadına temayüllüdür Ama kadın bir erkeği sever (onunla evlenir veya evlenemez)
3-) Kadın gebe kalınca 4 erkek ne yapar ?
4-) Kadın dokuz ayda, erkek bir kaç günde çocuk sahibi olurlar
5-) Erkek kıskançtır (İslâm’da ikinci eş ilk hanımın iznine bağlıdır)

Şimdi bir örnek verelim :
Bir mümin erkek ve kadın düşünelim Erkek hanımına kötü yoldaki bir kadını gösterip bana izin ver onunla evlenip onu kötü yoldan kurtaralım dese hanımda izin verse , şartlar uygun olsa adaletli davranacağına erkek kanaat getirirse ve o kadınla evlenirse boyalı basın olayı nasıl değerlendirir ?
“Erkeğe bak, eşi üzerine kuma aldı Bu adam aşırı dinci, yobaz der, kadın haklarını savunur rolüne girişmez mi; araba lastiği reklamında mayolu kadınları podyumda yürüten bu medya ? Kadını bataklıktan kurtarmak suç, onu her gün bir kaç erkeğe satma çağdaşlık kabul edilir Sanki o satılan kadınlar birinin kızı, kardeşi, annesi değil, uzaydan geldiler!
Metres hayatını savunanlar TZevcata karşıdırlar Genç kızları kandırıp kullanıp atmak varken evlenmeye niyetin yoksa eline bile dokunamazsın kuralını isterler mi bazı medeni (!)lerimiz Ayrıca istisnai bir durum olan ve toplumun devamını amaçlayan bu tür konular hakkındaki sorular genelde cevap almak için sorulan sorulardan değildir, art niyetli sorulardır

islamisohbet.com

umarım açıklayıcı olmuştur..artık bu konuda yazmak istemiyorum iyi günler dilerim
Sponsor Reklamlar

Alt 21.09.10   #18
mechul
Banned
Banned Users

yine baskalarının yazılarını aktarmıssınız ben bu tür aktarmaları MAVAL okumak deyimiyle eşdeger görüyorum
Alıntı:
bir savaş olduğunda erkek nüfusunda ciddi azalmalar olur kadın nüfusunda değil...ama diyelimki sizin dediğiniz gibi tam tersi oldu 1 kadına 4 erkek olurmu diyorsunuz? tabiki olmaz

yaf illa savaşta mı dunya nufusu azalır,

kadın nüfüsunun erkek nufusundan az olabilecegi seneryo düşünmek için cokta zeki olmaya gerek yok

kadınsal hormonlara ilişkin bir ölümcül virüsten kaynaklı o toplumda kadınların cogu ölebilir ve böylece erkek nüfüsu kadın nufusunun 50 katı olabilir,
o zaman siz muhterem nısa 4. ayeti savunanlar 1 kadın 50 erkekle evlensin diyecek m,i cok merak edıyorum ?

tabi demeyecekler.. yanar dönerlik baslayacak...

öyleyse bu ayeti savunamazsınız samimi degilsiniz..

bence artık konusmayın yada mantıklı acıklama yapın
Sponsor Reklamlar

Alevi ve isoNehir bunu beğendiler.

Konu mechul tarafından (21.09.10 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.
Alt 21.09.10   #19
Pers
Üye
Üye

başkalarının yazılarıyla yorum yapan çok kişi var burada ben onlardan değilim karıştırmayın beyefendi... yazıyı daha iyi anlayın diye paylaştım alıntı olduğunuda belirttim ayrıca paylaşmakta hiçbir mahsurda görmüyorum burada okumadan yorum yazmak önyargılı davranmakta size has bir davranış olmalı...artık size cevap yazma lüzumu bile görmüyorum ...sıkışınca ya 3 maymun diyorsunuz yada mantıksızlıkla suçluyorsunuz farklı bir düşünceye tahammülünüz yok oysa bir bayan olarak gayet mantıklı ve ileri görüşlüyüm ama karşımdakilerin anlama kapasitesinde sorun varsa elimden birşey gelmez tabi...size iyi günler dilerim
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Alt 21.09.10   #20
mechul
Banned
Banned Users

Pers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
başkalarının yazılarıyla yorum yapan çok kişi var burada ben onlardan değilim karıştırmayın beyefendi... yazıyı daha iyi anlayın diye paylaştım alıntı olduğunuda belirttim ayrıca paylaşmakta hiçbir mahsurda görmüyorum burada okumadan yorum yazmak önyargılı davranmakta size has bir davranış olmalı...artık size cevap yazma lüzumu bile görmüyorum ...sıkışınca ya 3 maymun diyorsunuz yada mantıksızlıkla suçluyorsunuz farklı bir düşünceye tahammülünüz yok oysa bir bayan olarak gayet mantıklı ve ileri görüşlüyüm ama karşımdakilerin anlama kapasitesinde sorun varsa elimden birşey gelmez tabi...size iyi günler dilerim

bayan oldugunuzu bilmiyordum bayan olarak bunu savunmanız ise daha acı.. söyleyecek söz yok.

peygamberleri allah secer kadından peygamber yok öyleyse kadın yaradılıstan eziktir.

işte bu fikir islama hakim, en azından islamım dityenlere

aslolan ınancta bunun oldugunu dusunmuyorum.
Sponsor Reklamlar

Alevi ve isoNehir bunu beğendiler.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...