Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni
  • 1 gönderen Kaptan
  • 4 gönderen jetlii11
  • 2 gönderen Kaptan
  • 1 gönderen ayvaz58

Seçenekler
Alt 23.05.11   #1
Kaptan
Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul-Avcılar
Rep Puani : 10
Standart Cem TV'nin Şu Ana Kadar Yaptıklarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Canlar bu konudaki görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum,sizce Devrim niteliği taşıyan bu kanalımızın kurulması ile beraberinde gelen değişimler ve bu değişimlerin etkileri nelerdir?Ayrıca Cem TV şu ana kadar bizleri ne kadar bilinçlendirmiş ve bu konuda ne tür çalışmalar yapmıştır?
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
Tıpkı çarlı Çaplin’in tuhaf yürümesi gibi
Kaptan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.05.11   #2
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Cem TV'nin Şu Ana Kadar Yaptıklarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

cem tv kurulmasıyla beraber alevi inanclarının doğruluğunu ,kulaktan dolma sözlerle bilenleri,yalan yanlış iftiralara maruz kalan bizleri tüm türkiye'ye ve tüm dünyaya görsel medya aracılıyla doğru bir şekilde göstermeye çalışmıştır.ilk yıllarda çeşitli programlarda ve belgesellerde alevi inancının ne olduğu,nasıl bir kültürel yapıya sahip olduğumuz anlatılmaya çalışılmıştır.şimdi baktığımızda ise cem tv ilk seyrinden bayağı bir uzaklaşmış gibi.doğru düzgün program yapılmıyor.artık sadece perşembe günleri cemevlerimizdeki ibadetlerimizden başka alevilik adına birşey yapılmıyor.tabi bunun sebebinde kurucu,ve yönetici kadrosunda sebebini bilmediğimiz durumlardan kaynaklanan nedenlerde olabilir.ne sebepleri olsada artık bu kanalın tamamen kendini yenilemesi lazım.yoksa bir çok alevi vatandaşımız cem tv'den uzaklaşıyor.
Sponsor Reklamlar

Alevi, Pir Mehmet, miSbon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.05.11   #3
Kaptan
Kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul-Avcılar
Standart Cevap: Cem TV'nin Şu Ana Kadar Yaptıklarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

jetlii11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
cem tv kurulmasıyla beraber alevi inanclarının doğruluğunu ,kulaktan dolma sözlerle bilenleri,yalan yanlış iftiralara maruz kalan bizleri tüm türkiye'ye ve tüm dünyaya görsel medya aracılıyla doğru bir şekilde göstermeye çalışmıştır.ilk yıllarda çeşitli programlarda ve belgesellerde alevi inancının ne olduğu,nasıl bir kültürel yapıya sahip olduğumuz anlatılmaya çalışılmıştır.şimdi baktığımızda ise cem tv ilk seyrinden bayağı bir uzaklaşmış gibi.doğru düzgün program yapılmıyor.artık sadece perşembe günleri cemevlerimizdeki ibadetlerimizden başka alevilik adına birşey yapılmıyor.tabi bunun sebebinde kurucu,ve yönetici kadrosunda sebebini bilmediğimiz durumlardan kaynaklanan nedenlerde olabilir.ne sebepleri olsada artık bu kanalın tamamen kendini yenilemesi lazım.yoksa bir çok alevi vatandaşımız cem tv'den uzaklaşıyor.

Ağzına sağlık düşüncelerimi yazıya dökmüşsün.Aslına bakarsan bunları tartışmak adına açtım konuyu,bizler halk olarak bu kötü gidişata dur demeli miyiz?Diyeceksek bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?Bu arada yönetici değişmedi Cem TV'de,kanal maalesef satıldı .
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve miSbon bunu beğendiler.
Tıpkı çarlı Çaplin’in tuhaf yürümesi gibi
Kaptan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.05.11   #4
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul

cem tv Alevi olduğunu iddia eden bi zamanlar akp mhp gibi partilerin destekçisi olan izettin doğanın kanalı,henüz kendisinin ne olduğunu çözmüş değilim.son zamanlardaki programlarınıda hiç beğenmiyorum onun için izlemiyorum fazla...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.

Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.09.11   #5
Aşıktalibi
Üye
Üye
Nereden: İstanbul'dan

cem tv de bende biraz rahatsızım neden derseniz hep türkü programları var fakat yol tv'de hep cemevi açılışı köyköy gezip sohbetler ve canlandırmalar var munzur baba hikayesini ben ilk yoltv de izlemiştim, dini değerin biraz daha ağır basmasını sohbetler edilmesini istiyoruz. İnsanlar bilgilensin hergün her akşam olursa öğlenleride biraz tekrarı olursa ve böle güzel hikayeler canlandırılırsa cemevleri gezileri felan olursa veyahut atıyorum her bir alevi ulu veya niceleri için alevi olmasıda şart değil aleviyi bağrına bassın yeter ama nice alevi uluları varken bu alevi ulularının hikayeleri anlatılmaması ve tanıtılmaması açı bir durum açıkcası ne zaman açsam hep bir sanatçı saz çalıyor program yapılıyor yanı halka biraz reklam biraz tanıtım oluyor ama daha önemlisi ben ulularımın coğunu sitelerden öğreniyorum halkımızın fazla bilgisi yok daha çok bunlara önem verilmeli ve tekrar tekrar sarılıp izletilmeli ben çok ender raslıyorum.
Sponsor Reklamlar

Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.09.11   #6
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Eski bir cem radyo calisani olarak cem tv cizgisini hic begenmiyorum.. inanc ve kultur sitelerinde futbol programlari siyasi parti konusmalarinin olmasi beni cem tv soguttu gerci 2002lerde sogumusdum..

yol ve barisa Selam..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.09.11   #7
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Aleviliği Sünni İslama ve Türkçülüğe doğru yöneltmek Cem Vakfı'nın temel misyonu, bir zamanlar İzzettin Doğan soldayken, şimdi dönmüş, düzene uymuş, zamanın Hınzır Paşası olmuştur.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...