Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 06.11.13   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Totalİter ??


Develetin olağan güç kazandığı ve toplumu denetim altına alabildiği bunuda baskı (OTOKRATİK) tutumuygulamalara baş vurmadan daha çok toplumu pasvize ederek ve sisteme demokrasi görünümü vererek yapar batıdaki (TOTALİTER DEMOKRASİ)İLE bizdeki çok farklı tek partinin çok güçlendiği güçler dengesini tamamen eline aldığı toplumsal muhalefetin eksik yetrsiz kaldığı yine iktidar partsi önünde altarnatif güçlü bir muhalefet partsinin olmaması bu sistemi dahada hızlandıryor. Bizde devlet zaten güçlüydü toplumsal muhalefet güçsüz idi dönem dönem halk iktidarra karşı muhalefet mücadelsini yükseltsede bu kısa vadeden pasivize olmuştur.teori söylemler ve örgütlülük pıratik kaşlığını tez zamanda etrmiştir AKP halkın üzerinde güçlü otoriter bir devlet aygıtın devir aldı . ilk önce devlet kurumlarından iş başladı. kendi kadroların ve kendi siyasetine sadık kalacak kadrolar pc gibi formatlanmış kadrolar bu kadrolar harddisk kaytların hayata geçrmeye başladılar. kendi güçlerini hakimyetini kurmak adıan bu oygulamalara demokrasi görünmü vererek oyguladı uygulyor elbetde zaman zaman evrensel demokrasi uygulamalarıyla eş değer düşen düzenlmeler yaptı ama bu AKP nin bu ülkeye demokrasi getiremiyceğini siyasetin gizleyemezdi gören için TABİ yalaka yandaş OLAN deve kuşu gibi kafasın kuma sokup kıçımdan bana ne diyen lerde son zamanda kendi köşlerinde yazılaı ve görsel medyalarından dilendirdilerki aaaah kıçımız dışarda kalmış ve telaşlandılar aa utanyorum oy verdğime yaho bukadar pes diyen olurmu canı hangi çağda yaşyorunz VS.. eskiden Devlet dini refranslar baş vurmyordu bazı yerel yünetimlerde zaman zaman olsada devlet poltkası değildi ama bugün AKP dini refransalar baş vurarak yürtmeyi işliyor yasal kılıfa uyduruyor. Böyle olunca din giderek resmi idolji nitelğini alıyor. ne kadarda libaral leboşlar bunu böyle olmadığını savunsalarda.din eksenli totalter bir rejim şeması çizilyor.ama birleri halen paşam çok yaşa alkışları yla el avuç ovuşturyor demokrasi budur diyorlar oysa bu gerçek evrensel demokrasiyel allakası olamayan köneh gerci bir siyaseti bu topraklarda yaşyan çeşitli halkların arzusuymuş beklenen sağlıklı özgür saygılı yaşam biçimymiş gibi sunulyor gerçek halk demkrasi savuncular ve düşünür aydınlar her zaman bu gibi siyaettlerinin karşısında durdular durmaktadırlar elbetde .
FİKRİNİZ VE BEĞENNİZE SUNULUR NAÇİZ HANE YAZIM
SEVGİLERLEE

6 Kasım 2013, 15:08

Ali Haydar Yildiz
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2