Sponsor Reklamlar

Ey sünni kardeşlerim Size Mektubum var...

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Bir Alevi'nin Gözünden Türkiye Forumunda Bulunan  Ey sünni kardeşlerim Size Mektubum var... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 4 gönderen ByMunzur

Seçenekler
Alt 03.01.13   #1
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31
Post Ey sünni kardeşlerim Size Mektubum var...

Forumumuza son zamanlarda saldırı yapan ve bizleri her alanda asimile etmeye çalışanlara hitaben kaleme almış olduğum bu mektubumu sizlerle paylaşıyorum...

Ey sünni kardeşlerim ve ey İnsanlar bu mektubum sizleredir. Okumasını bilirseniz anlayacağınız şeyler vardır. Ey canlar size can diye hitap etmemin nedeni sizleri de kendim gbi bir can ve insan olarak görmemdir sizlerde bizler gibi insansınız ve bir cansınız. Ey sünni kardeşlerim şunu öncelikle belirtmek isterim bende sizler gibiydim
Ey canlar alevilik ve aleviler sayesinde kuranı okumaya başladım ama ondan öncesin de camiye de gittim namazada durdum ama beni şu kutsal kitabımız olan kuranı bir kere olsun ''ya burada ne diyor''diye açıp okumadım neden biliyormusunuz cahilin söylediğini bana dayatmasıydı cübbeli sarıklı sakallı hocanın bana ‘’Kuran da Namaz kılmayan Cehenme gidecek’’ gibi gözümü ve ruhumu korkutacak söylemlerinden dolayı artık bana İslam denildiğinde korkan ve sadece korktuğu için bunları yapan birisiydim... Oysa İslam dininde hoşgörü var baskı yok zulüm yok...
Ey sünn kardeşlerim sizlerin alevilere yaptığı zulümleri biliyormusunuz sizlerden kastim sizlerin yürüdüğü yolda sizlere bizleri kötü anlatan insanlardan bahsediyorum. Tarih boyunca neler çekti bu insanlar biliyormusunuz acılar zulümler eziyetler.Siz hiç tarih de alevilerin yaptığı bir katliam gördünüz mü ? ama alevilere yapılan katliamları burada saymakla bitmez. Derisi yüzülen Nesimi Dar ağacına çekilen Pir Sultan abdal Kêrbelada şehit edilen Hz Hüseyin ve yarenleri.
Sizlerin kafasında aleviler denildiğinde namaz kılmayan oruç tutmayan ibadet etmeyen bir topluluk geliyor aklınıza. Şimdi sizlere sormaya alışkın olduğunuz kılasik sorularınıza usanmadan üşenmeden bir kez daha ben cevap vereyim.
Alevile neden namaz kılmaz? Namaz kuranda yoktur şekli şeması nasıl kılınacağı yazılmamıştır namaz arapça kökenli bir kelime olup zamanla namaz olmuş ve sözde islam halifeleri tarafından bu hale gelmiştir.Namaz ile ilgili hz Muhamed Efendimize sorulmuş ya Muhammed biz ibadetimizi nasıl yapalım oda ‘’Ben ne yapıyorsam sizde onu yapın’’ diye buyurmuş. Şimdi diyeceksiniz ki E.. hz Muhammed de böyle namaz kılmış... Peki o zaman Sünni mezhebinde 4 e ayrılan hanefi şafi maliki ve hambeli neden namazı farklı kılıyorlar ? bu sorunun cevabını ben kendimce henüz bulamadım ama bana göre onlarda dönemin halifelerinden fetva alarak kendilerince değişiklik yapmışlar ve bu değişiklik sonucunda kendilerini hep üstün kılmışlar...Hz Peygamberden sonra onun ehlbeytini katleden zulüm edenler sizce onun kıldığı namazı değiştirmeden 1400 seneden beri bu günlere kadar sağlıklı gelmişmidir. Şiilerin (Caferi) benim gözümde onlarda alevidir neden derseniz Sizler gibi Alevilere karşı değiller şiiler bile sizin kıldığınız namazı kılmıyorlar... Mantık yürütün camideki sarıklı hocaların dediği size mantıklı geliyormu bana gelmyor eğer size mantıklı geliyorsa o zaman siz yapmaya devam edin ama yapmak istemeyeni zorlamayın unutmayın ki İslam da zorlama yoktur.
Aleviler neden oruç tutmaz? Kuranda Bakara suresinde Oruç ile ilgili sizden öncekilere farz kılındığı gibi sizden sonrakilerede farz kılınmıştır. Alevilerde oruç tutar Ramazan orucunu tutmamalarının nedeni kuranda ramazan ile alakalı olan ayet de ramazan ayı hayırlı bir ay olup bu ayı oruç tutarak geçiriniz diyor ama sözde müslümanların neler yaptığını size bir yazıdan ilgili bölümğ alıntı yapacağım
‘’Ramazan bayramı Hz.Ali'nin Ramazan ayının 19.günü kiralık katil Mülcem tarafından zehirli bir kılıç ile evinden çıkıp bir kaç adım attığı sırada arkadan vurulması sonucu üç gün sonra yani ramazan ayının 21 günü Hakk'a yürümesi ile Muaviye'nin (lanet olsun) "Çok şükür , çok şükür Ali'den kurtuldum!" diyerek üç gün üç gece bayram ilan etmesi ve sokaklarda davul zurna çaldırıp, "rakkase"ler oynatması çoluk çocuğa şeker dağıtması ile "ŞEKER BAYRAMI" ilan edilmiştir. Aynı Muaviye oğlu Yezid'e (lanet olsun) "Ben Ali ile Hasan'ın işini bitirdim, sen de Hüseyin'in ve Ali'nin soyundan olanların işini bitir!" diye vasiyettte bulunmuştur. Daha sonra halifeliği alan Yezid Hz.Hüseyin'i Kerbela'da 10 Muharrem günü 72 can yoldaşı ile acımasızca şehit etmiştir.

İşte Ramazan Bayramı Aleviler açısından Hz. Ali'nin şehit edildiği bir matem günü, Muaviye açısından ise Bayram günüdür gerçekte... Aradan geçen yüzyıllar Alevilere ve ehl-i beyti sevenlere zulüm dolu yüz yıllar olmuştur. Bir yandan Alevi-Bektaşiler katledilirken , bir yandan da asimile edilmeye çalışılmıştır. Anadolu Alevileri olarak bizler tarihi çok iyi bilmek zorundayız. Yapılan katliamlar unutturulmaya, zulümler hafızalardan silinmeye çalışılmaktadır.’’

Sizler buna hikaye derseniz uydurma derseniz bizlerde siznkilere hikaye uydurma deriz... Ramzan ayında bir müslümanın günah işlemesi hayırlı değildir diyenler sizler ama Yezidin ve Muaviyenın ehli sünetinden gelende sizlersiniz ve bunları işleyenlerde Muavye ve Yezit sözde Emirel Müminler...Muharrem orucu Hz İbrahime dayanır ve Aleviler Muharemde oruç tutarlar bu ay haram bela ayı olması nedeni ile bu ayda Kêrbela olayı yaşanmıştır ve matem orucu yas orucu tutulmaya başlanmıştır.Aleviler Muharrem orucu tutarlar.

Aleviler neden Camiye gitmezler ? Cami emeviler zamanında yapılan sanatsal bir şeydir hz Peygamber efendimiz zamanında bile cami hiç yapılmadı mescitler yapıldı hem ibadet edebilmek için illa camiye gidilmesine gerek yoktur temiz olan her yerde ibadet yapılır Aleviler Cem evlerine giderler. Cem evi alevilerin ibadet cem oldukları yerdir. Uzun lafın kısası aleviler Muaviye ve Yezitin yaptığı getirdiği hiç bir uygulamayı kuralı ve yeniliği kabul etmezler ve tarih boyuncada bunları kabul etmedikler için zulüm asimilasyon ve katliamlara maruz kalmışlardır.

Ey sünni kardeşlerim sizlerin kafasına takılan en önemli soruları kısaca özetledim Şimdi burayı iyi okumanızı tavsiye ederim.
Atalarımız demiş ‘’ Her koyun kendi bacağından asılır’’ '' Ne ekersen onu biçersin’’ ‘’ Etme bulma dünyasıdır’’ ‘’Kime ne yaşatırsan yaşat gün gelir aynısını sana yaşatırlar’’ bu sözlerin her birisi bir anlam ifade etmektedir sizler hep kendini doğru saydınız ve bizleri ötekileştirmeye çalıştınız unutmayın ki yaptıklarımız yanımıza kar kalmaz yazdığım ata sözleri kulağınıza küpe olmasını umud ediyorum. Artık zaman değişior artık aleviler eskisi gibi suskun değil artık sizin her atığınız tokada karşılık bir cevabımız olacak ama sizler gibi zulüm ile değil İslamın temelinde olan hoş görü ile... Sizler ve bizler mahşer meydanında bizi yaradan Allahın huzurunda hesap vereceğiz biz mi haklıydık siz mi o zaman göreceğiz... Biz sizleri zorunlu olarak alevi yapmaya çalışmıyoruz alevilik zorlama ile olunmaz gönülden olunur... Biz sizlere asla zulüm etmedik etmeyiz de biz hep haklıdan yana olduk doğrudan yana olduk biz sizler gbi sarıklı hocaların peşinden izinden gitmedk gitmeyz biz erkan yol biliriz. Biz Allah Muhamed Ali başta olmak üzere onların yolundan giden bu yola ser verenlerdeniz. Bizim sizinle görülecek bir hesabımız vardır oda Mahşer gününde görülecektir. Artık bizimle uğraşmayın siz kendinizi kurtarmaya bakın... Yukarıda yazdığım bir ata sözü kulağınıza küpe ola hepimizin kulağına küpe ola...
Hak Muhamed Ali Sizleri doğru yola sevk etsin.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet, ömrümm34, Utku ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Konu ByMunzur tarafından (03.01.13 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.03.13   #2
Utku
Utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: sivas
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Ey sünni kardeşlerim Size Mektubum var...

teşekkür ederim bu bilgilerden çok aydınlandım.
Sponsor Reklamlar

Utku isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...