Sponsor Reklamlar

Türkiye Devleti, Aleviler Konusunda Lozan Antlaşması’na Uyuyor mu?”

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Bir Alevi'nin Gözünden Türkiye Forumunda Bulunan  Türkiye Devleti, Aleviler Konusunda Lozan Antlaşması’na Uyuyor mu?” Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 20.07.12   #21
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Cevap: Türkiye Devleti, Aleviler Konusunda Lozan Antlaşması’na Uyuyor mu?”

Sizin Aleviligi islamin disinda görmenizin sebebi, Sünnet ehlinin hadislerle uydurdugu dini müslümanlik olarak görmenizden kaynaklanmakta.

Bana göreyse Müslümanlarin ibadet hanesi Cami degil cem evidir. Ibadetleri namaz degil Semahtir, duadir, niyazdir, acikcasi cemdir. Müslüman olmanin sarti bes degil, ikrar vermedir.

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Aleviliğin bağımsız bir din olduğunu Hüseyin Aygün söyleyincemi hatirlamis.
Kimmis bu dinin tanrisi, peygamberi, kitabi?
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.07.12   #22
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: out of Turkey
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Türkiye Devleti, Aleviler Konusunda Lozan Antlaşması’na Uyuyor mu?”

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizin Aleviligi islamin disinda görmenizin sebebi, Sünnet ehlinin hadislerle uydurdugu dini müslümanlik olarak görmenizden kaynaklanmakta.

Bana göreyse Müslümanlarin ibadet hanesi Cami degil cem evidir. Ibadetleri namaz degil Semahtir, duadir, niyazdir, acikcasi cemdir. Müslüman olmanin sarti bes degil, ikrar vermedir.

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Aleviliğin bağımsız bir din olduğunu Hüseyin Aygün söyleyincemi hatirlamis.
Kimmis bu dinin tanrisi, peygamberi, kitabi?

Ben diyorum ben Aleviliği İslamiyet içinde görmüyorum. Sen diyorsun ki şu şu şunlardan dolayı müslümanlığı ben farklı yorumluyorum ya da farklı anlıyorum diyorsunuz ve ondan dolayı Alevilik İslamiyetin içinde görmediğimi söylüyorsunuz.

Diyanet, Alevilik İslamiyetin içinde olan bir dindir diyor sen İslamiyeti farklı sunuyorsun ve tıpkı üç aşağı beş yukarı Diyanet gibi fetva veriyorsun.
Yani aranızda bir fark göremiyorum.

Açıkca söylemek gerekirse benim şuan İslamiyeti tartışmam ya da hakkında fikir yürütmem ya da sabit bir fikir yürütmem benim anlayışıma ters olan bir durumdur ve bunu İslam dinine karşı bir hakaret olarak görürüm.
Çünkü ben Müslüman değilim.
Dolaysı ile siz Müslümanların ibadet hanesi Cami değil cemevi demeniz ve ben ile tartışmanız yanlış.
Onun içindir ki bu konuyu Müslüman biri ile konuşmanız daha yerinde olacaktır.

Kimmiş bu dinin peygamberi, tanrısı, kitabı?
İşte bu zihniyet çok tehlikeli bir zihniyet.
her dinin peygamberi, dini ya da tanrısı olduğunu söyleyebilecek misin?
Sponsor Reklamlar

mahirce bunu beğendi.
ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.07.12   #23
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Peki.
Bende sıkılmistım bu kisir cekismeden.

Siz de Alevilik islam disidir diyenlerle tartisin, birlik olun ve haklarinizi kendi yöntemlerinizle alin.
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...