Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Bir Alevi'nin Gözünden Türkiye (http://www.piryolu.com/forum/bir-alevinin-gozunden-turkiye.html)
-   -   Müslümanlar Avrupada Solcu Türkiyede ise radikal islamci oluyolar (http://www.piryolu.com/forum/bir-alevinin-gozunden-turkiye/5133-muslumanlar-avrupada-solcu-turkiyede-ise-radikal-islamci-oluyolar.html)

Alevi 29.08.11 17:48

Müslümanlar Avrupada Solcu Türkiyede ise radikal islamci oluyolar

Uzun zamandir, gözlemliyorum avrupda radikal dinciler, nurcular fatullahcilar en kral solcular, :D Her firsatta cami yaptirma kampanyalari duzenliyolar kuran kurslari ve arapca egitim dersleri verilmesini talep ediyolar..

esitlikten Özgurlukden ve toplumsal kulturel etkinliklerin yapabilmek adina bulunduklari ulkelerin belediyesinden izin alabilmek icin 40 takta atiyolar :cool:

insan sunu demeden edemiyor bu ne nane bune sirke etme bulma dünyasi..

elin avrupalisda salak degilya sen kendi ülkende cesitli inaclara ve irklara sahip olan insanlara bunu veriyormusunki bizde sana verelim gibisinden sutluyolar
http://imggaleri.hurriyet.com.tr/Liv...5CD2713419.jpg
hele heleki isvicrede yeni yürürlüge giren kanuna göre yabanci bir vatandas suc islemesi durumunda ailesi ile birlikte direk sinirdisi edilebilmesi icin halk oy verdi ve kazandilar...

Bir alevi olarak saskinlikla baka kaliyorum avrupada solcu olan bu kardeslerimiz nedense turkiyede sagcilar.. Alevilerin zorunlu din dersi kaldirilmasina ve alevi ibadethanelerini gormezden gelen bu kardeslerimiz nasil islerine geldiginde özgurluk ve insan haklarindan bahsediyolar anlayamiyorum...

Bu anlamda sizin düsünceleriniz nelerdir canlar...

saygilarimla Alevi,

aSi_YaReN 30.08.11 10:55

Cevap: Müslümanlar Avrupada Solcu Türkiyede ise radikal islamci oluyolar

Öncelikle onların islamcılıktan yana dahası özgürlükten yana dem vurdukları sadece kendi inanç sistemini karsısındakini sanki enayi görürcesine kabullendirme çabası.

Bunu Turkiye'de nasılsa Avrupada da aynı şekilde sürdürme politikası.Dısardaki özellikle bazı sola yatkın ülkelerde solcu gibi gösterip kendi sag düşüncelerini aklın sıra uygulamaya çalışmaları,tabiki de hiç kolay olmaz..Dedigin gibi sen kendi ülkende daha solcunun sesine kulak verdinmiki gelip benim bulundugum yerde hak iddaa ediyosun.Böylece topla pılını pırtını çık git derler..iyide ediyorlar..

Çok akıllılar canım,insan haklarını her yerde ihlal ettiklerini nasılda belli ediyorlar bizim aslında sagcı sözde solcu vatandaşlarımız :)

Pir Mehmet 30.08.11 22:29

Sevgili Cihan, güzel yakalamışsın, asi yaren'e katılıyorum. Avrupa'da Müslümanlara karşı olumsuz politika vardı. Bu yüzden özgürlüklerini, haklarını savunmak zorunda kalıyor. Bu da bunları sola kaydıran bir etken. Ama Türkiye'de rahat rahat inancını yaşadığı için kendi dini otoritesinin yıkılmaması için radikal islamcılar çok oluyor.

datatip 31.08.11 23:03

Birde her önüne gelenleri sünnileştirmeye çalışıyorlar.Tek tip insan fabrikası kuracaklar neredeyse.Bu huyları nedeniyle bunların dilinden yazılmış hiçbir kitabı okuyamıyorum.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:15.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2