Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Bir Alevi'nin Gözünden Türkiye (http://www.piryolu.com/forum/bir-alevinin-gozunden-turkiye.html)
-   -   Sn Başbakanımız ve Alevilik (http://www.piryolu.com/forum/bir-alevinin-gozunden-turkiye/4827-sn-basbakanimiz-ve-alevilik.html)

pirdesur 26.06.11 23:56

Sn Başbakanımız ve Alevilik
 
Forum gereği daha karmaşık felsefik konulara değinmek gerekiyor aslında.
Biz daha göze hitap eden durumlar hakkında yorum yapalım en azından okuyan arkadaşlarımız yazdıklarımızın kulaktan dolma olmadığını ve seyredilebilir olduğunu bilirler. İster takdir eder ister ise dışlarlar ama gerçekler acıdır.
Acı olan aslında Biber değil. Biber fidesine su verip onu yetiştirendir.


TRABZON MİTİNGİ..... ve Sn Recep Tayyip ERDOĞAN klasiği

Sitemizde bu konular hakkında konuştuk. Ama ben tatmin olmadım arkadaşlar kusura bakmayın. Bizler farklı konularda zaman tüketiyoruz Onlar ise tarih boyunca yaptıkları gibi bizi karalamaya devam ediyor.
Sn Kemal KILIÇDAROĞLU ister beğenelim ister beğenmiyelim Alevi bir ailenin çocuğudur. Hemde Kürt kökenli olduğu bilinmektedir.
Amacım irdelemek yada kötülemek değil sadece konunun ana fikrini azda olsa belirtmekti. Oyum tabiki Sn.KILIÇDAROĞLU olduğu için CHP ye verilmiştir.
http://sebahattuncel.org/sites/defau...ages/alevi.jpg
Sn.Kemal KILIÇDAROĞLU siyasi maratona alışkın olmadığından konuşmalarında küçücük hatalar yaptı. Sn ERDOĞAN ise bu konuşmaları tamda herşey yoluna girerken öyle bir kullandıki evlere şenlik. Sn ERDOĞAN konuşacağı yeride biliyor elbetteki. Biraz sonra anlatacağım konuşmayı HAKKARİ de DİYARBAKIR da hatta ve hatta MALATYA da SİVAS ta bile yapamaz. Müthiş zekası hiçbir zaman alt edilemez bir Karakter.

Trabzon da Sn KILIÇDAROĞLU Alevi .......... ama Alevilik nedir BİLMİYOR....
diyor. Ve.. arkasından kocaman bir gürültü....

YUHHH......

Sen daha ne olduğunu bilmiyorsun diyor........

YUHHH.....

Alevi olduğunun altını çiziyor ve yuhlatıyor.
Bu neye benziyor biliyormusunuz. Fenerbahçeli Emre'nin Şu an iyi top oynadığı için sevilmesi. Tarih hesap soran ender bir kavramdır.
Seninde jübile zamanın geldimi O aslında Galatasaraylı diyecekler Sn ERDOĞAN.

Alevi Toplumunu ne kadar hor görürsen gör. Bizim derdimiz seninle Değil. Sizin Yetiştiğiniz bahçede değil. Size su verenlerle. ALLAH Büyüktür. Adaleti Keskin ve Hakikat dolu bir kılıçtır. Alevilerden değil ALLAH'tan kork. Hesabını O soracak.

Alevi 27.06.11 00:55

Cevap: Sn Başbakanımız ve Alevilik
 
Secim oncesi Kemal kilictaroglunun alevi oldugunu beyan edip oy almak icin yaptigi bir kac hareketden biri Oy almak icin her yola basvuran bir basbakanimiz var e normaldir..

miSbon 27.06.11 08:46

Cevap: Sn Başbakanımız ve Alevilik
 
alevi olmak suç degilki insanin garibine giden neden bunu gündeme getiriyor ve bunu yapan ülkeyi yönetiyor.yuhhh lamaya gelince demekki alevileri sevmeyen insanlar var tabi buda alevileri yanlış anlatilmasindan kaynaklanıyor adam mitingde sadece alevi diyor yuhlatiyor bide bunun görünmeyen yönüde var insanlara yalan yanlış seyler konuşulup anlatılması en basit örnegi kadın cıkmış yok efendim çok eşlilik yasal olsun müslüm gündüz müdür ne zıkkımsa o bile elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor bunlar başbakanın sayesinde oluyor kılıcdaroglu alevi sunni laz cerkez kürt ayrımı yapmadı herkes esittir diyor tabi bunu iyi kullandı başbakan...

PirCan 27.06.11 09:16

Cevap: Sn Başbakanımız ve Alevilik
 
Tayip Erdogan bircok mitingni izledim kilicdaroglu icin Tayip Erdogan
-"iste kilicdaroglu alevi ya..... -"yani alevi ya Kilicdaroglu ......." böyle sözlerine baslamistir Tayip
Buna rahmen Kemal Kilicdaroglu susmustur en sonunda esi konustu
Biz dedi alevi oldugumuzdan utanc duymuyoruz ama Tayip Erdoganin sürekli bizleri alevi olarak gündeme getirmekle amaci ne belli dedi ...
amacida acikca ortada Kemal Kilicdaroglu alevidir verme oyunuzu.
Yoksa bizler hepimiz biliriz tuncelli halkinin alevi oldugunu, bilmeyen o kadar cahil alevi varmidir acaba ?

Keske birhasa Tayip Erdogana sebeb aleviler Birlik olalardi Kemal Kilicdarogluna destek,oy verselerdi

kâinatınaynası 10.07.17 10:35

Cevap: Sn Başbakanımız ve Alevilik
 
siz hic merak etmeyin gonlunuxu ferah tutun canlar.biz yenicerinin torunlariyiz.oyle planlar varki aleviler onu sokak ortasonda dovecek dove dove bu pisligi oldurecekler.oyle kozlar varki ellerinde isi bitik.yani onu cok guzel dovecekler elbet bigum.hic kimsenin yaptigi yanina kar kalmiyo bu dunyada.elbet dediklerinin yaptiklarinin hesabini vereceklerason kiyafeti giyip etfafta poz vermeyi bilir cemevini karalayip yiktirtmayida bilir.ozellikle alwvileein oldugu yerlere pizlik suriyelileri koymayi bilir.bunlar hep kasitli zaten bilwn biliyor.lar kalmaz onun yanina.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:09.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2