Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Bayanlara Özel (http://www.piryolu.com/forum/bayanlara-ozel.html)
-   -   Kırışıklıklar Için Nar Çekirdeği Yağı (http://www.piryolu.com/forum/bayanlara-ozel/1905-kirisikliklar-icin-nar-cekirdegi-yagi.html)

meyou 05.03.10 12:51

Kırışıklıklar Için Nar Çekirdeği Yağı
 
Bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı yaş mayayı iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin.Akşamları da cildinize organik
nar çekirdeği yağı ile masaj yapın. Bu arada kırışıklar için en önemli
koruyucuda koruma faktörlü kremlerdir.Unutmayın dışarı çıkarken, cildinize uygun güneş koruyucu ürünler sürmeyi de ihmal etmeyin.

Kırışıklıklar için püf noktaları

Diyelim ki, ne bıçak altına yatabileceksiniz ne peeling yaptırma imkânınız var. Kırışıklıklara karışı savaşmak için yöntem çok!

Bakın bu da sizin ellerinizle yapabileceğiniz bir uygulama: Bilindiği gibi yüzdeki bu çizgilerden sadece yaşlılar değil gençler de yakınabiliyor. Bunun nedeni de genellikle mimikler! Güneşli havalarda gözleri kısmak veya kaşları çatmak, alnı kırıştırmak birçok insan için tik haline gelmiş. Bu alışkanlıkları takip edip kurtulmak gerekir.

Yatma biçiminizin de bu istenmeyen çizgilere yol açtığınızı biliyor musunuz? Uyurken başınızın şekline dikkat edin. Yastığa yanlış konan bir bir baş nedeniyle genç yaşta kırışıklıklarla tanışabilirsiniz.

Yüksek yastığı kesinlikle tercih etmeyin. Yüksek yastığa konan baş göğse doğru kıvrılır. Bu yüzden de çene bölümünde ve boyunda kırışıklıklar meydana gelebilir. Yüzükoyun yatanlarda ise göz ve yanakta boyuna kırışıklıklar oluşur ve gün içerisinde hafifler. Fakat belli bir yaştan sonra bu çizgiler yüzünüze yerleşir….

Eğer kırışıklıklar yavaş yavaş belirmişse önleminizi çok basit bir şekilde alabilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler işe yarar: Bir çay kaşığı öğütülmüş badem çekirdeğinin üzerine çok az su ilave edin. Buna gliserin de katın. Bu karışımı iyice birbirine karıştırdıktan sonra kırışıklıklara uygulayın. Yaklaşık bir saat bu şekilde dinlendikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu işlemin ardından bir kremi yedirerek cildinize sürün.
http://www.main-board.net/images.gif
__________________Alevi 05.03.10 14:01

Cevap: Kırışıklıklar Için Nar Çekirdeği Yağı
 
Allahdan Bayan degilim :) anma tefaruvatli ograsamaki
Bilgiler icin cok tesekur ederim can

UYSAL VE ASİ 05.03.10 14:03

Cevap: Kırışıklıklar Için Nar Çekirdeği Yağı
 
ben hiç uğraşmam..:D teşekkürler...

Alevi 05.03.10 14:07

Cevap: Kırışıklıklar Için Nar Çekirdeği Yağı
 
Belli canim belli fotoda oyle gozukuyor Fotograf diyor bizim esrada dogal bir guzellik var :)

UYSAL VE ASİ 05.03.10 14:12

Cevap: Kırışıklıklar Için Nar Çekirdeği Yağı
 
:D:D:Dyok yok demez öyle fotoğraf

meyou 05.03.10 15:12

Cevap: Kırışıklıklar Için Nar Çekirdeği Yağı
 
yorumlariniz icin tesekkurler,tabi beyler sansli bu konuda.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:02.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2