Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Anketler (http://www.piryolu.com/forum/anketler.html)
-   -   Alevi ve Sünni Evliligine Nasil Bakiyorsunuz? (http://www.piryolu.com/forum/anketler/629-alevi-ve-sunni-evliligine-nasil-bakiyorsunuz.html)

Alevi 14.09.09 22:23

Alevi ve Sünni Evliligine Nasil Bakiyorsunuz?

Alevi ve Sünni evliligine nasil bakiyorsunuz? Bakalım Yorumlar neler olcak

CuNiKaN 18.10.09 23:48

Cevap: Alevi ve Sünni evliligine nasil bakiyorsunuz?

açıkcası bi fikrim yok

gunesingozyasi 19.10.09 11:57

kişiye göre değişir .. aMa sanmıyorum sunni biri ile evleneceğimi onlar çok farklı ve ben özgürlüğümü kısıtlayamam ben sosyal bir insanım o benim yanıma yakışmaz ... arkadas veya Sevgili olunur aMa evlenilmez benim görüşüm budur arkadaşlar .. Saygılar ;)

by_şadili 27.10.09 01:12

olmasa iyi olur ama gençler birbirini seviyorsa degil alevi sünlü yahudi arap olsa farketmiyor

omergul 27.10.09 14:57

tabiki olur...laik ve evrenselleşmiş akla ve ruha sahip olduktan sonra ,hiç de bir sorun olmaz ..hatta daha mutlu olunur desek abartı kaçmaz...Çünkü farklılık ile huzuru yakalyanlar ,değişik halleri hep merak ile kalblerini tatmin eden bireyler ; ancak ve ancak boyle olagan dısı ve nadir halleri aşırı derecede severler, isterler...

kemar 28.10.09 14:03

Evlilik olgusunun,mezhep dışı,dinler üstü olduğunu düşünüyorum.Sosyal olayların mezhepsel bir tanımı olmamalı.Ben sünni bir bayanla evli idim.Yaklaşık üç yıl sürdü.Mezhepsel farklılığımız asla sorun olmadı.Geçim sıkıntısının,ekonomik krizin,öğrenci harçlarının,kirli savaşların aleviliği sünniliği olur mu allahaşkınıza?

Alevi 28.10.09 16:39

Alıntı:

kemar Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 1171)
Evlilik olgusunun,mezhep dışı,dinler üstü olduğunu düşünüyorum.Sosyal olayların mezhepsel bir tanımı olmamalı.Ben sünni bir bayanla evli idim.Yaklaşık üç yıl sürdü.Mezhepsel farklılığımız asla sorun olmadı.Geçim sıkıntısının,ekonomik krizin,öğrenci harçlarının,kirli savaşların aleviliği sünniliği olur mu allahaşkınıza?

haklisin can ama kendini bilen insan icin gecerli bu anketi olusturma nedenimiz ise toplumunun dusuncelerini gormek ve bilinclendirmek

yalcinyakar 29.10.09 22:03

ne yaparsan yap bi yerde bı konuda ayrım oluyor ve anlaşamıyorsun bence olmaz

UYSAL VE ASİ 10.12.09 16:28

bence olmaz.

gezgin1881 04.02.10 23:25

Öncelikle din konusunda aile hayatında belirleyici bir tutum sergilemeyen ve bunda samimi olan insanlar ise olur ama genelde olmamaktadır ilerde sorunlar cıkmaktadır alevi kızlar ailelerinde daha cok söz sahibi oldukları icin sünni bir erkekle evlendiklerinde zorlandıkları görülmüstür ama genelde sünni bir bayan alevi biriyle evlendiginde daha rahat ettigide gözlemlenmistir tabi eskiden bu yogundu simdi sünni arkadaslarımızdada aleviler arasında aile anlayısı acısından fark olmadıgını düsünüyorum artık en azından azaldıgını bu farkın

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:46.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2