Sponsor Reklamlar


Anketimiz: alevi partisi kurulmalımı ?
evet 6 37.50%
hayır 8 50.00%
farketmez 2 12.50%
Katılımcı sayısı: 16. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor


 
Seçenekler
Alt 21.12.10   #1
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 82
Rep Puani : 10
Standart alevi partisine ihtiyaç varmı ?


evet oylarınız ve düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim olması yada olmaması sebeplerini açıklarsanız birlikte küçükte olsa kamu oyu yoklaması yapabiliriz
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve yolbilir bunu beğendiler.
__________________
ayna tuttum yüzüme ALİ göründü gözüme
nazar kıldım ben özüme ALİ göründü gözüme


Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.12.10   #2
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2010
Nereden: Mersin
Mesajlar: 290
Rep Puani : 22
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


Hayır bence kurulmamalı,ihtiyaçta yoktur.Alevi partisi kurmak bence ırkçı bir yaklaşımdır.Biliyosunuz aleviler ırkçılık ve gericiliğin,bağnazlığın karşısındadır.Irkçılığı reddeden bir inanç felsefesine sahiptir.Felsefe diyorum.Çünkü alevi inancında doğma yoktur.Biat yoktur.Temel inanç insanı baz alarak birebir yaşanarak kurulmuş bir sistemdir.Şimdilerde aleviliği biryerlere çekmeye çalışan güçleri saymassak.Alevi inancında yetmiş iki millete aynı nazarla bakmak öğretiside ırkçılık ve yayrımcılığı reddeden bir anlayıştır.Çağımızda ırkçılığın en sapkın olanı dinsel ayrımcılıkla yapılan ırkçılıktır.Çünkü artık günümüzde din kavramı milliyet kavramının önüne geçmiştir.Bu da bizim inancımıza ters bir yaklaşımdır.
Sponsor Reklamlar


Konu "-dost-" tarafından (25.12.10 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.12.10   #3
DVRİM
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: İSTANBUL
Yaş: 44
Mesajlar: 5
Rep Puani : 10
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


Ayrımcılağa sebep olur.Çözüm olarak görülsede aksine daha kötü sonuçlara yol açar.Alevi toplumuna ve inancına yakışmaz.
Sponsor Reklamlar

Logistic bunu beğendi.
DVRİM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.12.10   #4
mechul
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Jun 2010
Nereden: mmmmm
Mesajlar: 235
Rep Puani : 30
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


Alevi partisine ihtiyaç var mı yok mu orasını tartışalım fakat zaten böyle bir parti kuruldu.

Eşitlik ve Demokrasi Partisi.

HSYK'da Dede'lerden emir alma dönemi bitecek (Alevi Dedeleri Kastedildi) diyerek refaranduma sunulan Anayasa paketine bu parti EVET oyu verilmesini istedi.

Gülelim mi aglayalım mı ...
Sponsor Reklamlar

Logistic bunu beğendi.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.12.10   #5
yolbilir
yolbilir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: istanbul-sarıgazi
Yaş: 63
Mesajlar: 7
Rep Puani : 10
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


"-dost-" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayır bence kurulmamalı,ihtiyasçta yoktur.Alevi partisi kurmak bence ırkçı bir yaklaşımdır.Biliyosunuz aleviler ırkçılık ve gericiliğin,bağnazlığın karşısındadır.Irkçılığı reddeden bir inanç felsefesine sahiptir.Felsefe diyorum.Çünkü alevi inancında doğma yoktur.Biat yoktur.Temel inanç insanı baz alarak birebir yaşanarak kurulmuş bir sistemdir.Şimdilerde aleviliği biryerlere çekmeye çalışan güçleri saymassak.Alevi inancında yetmiş iki millete aynı nazarla bakmak öğretiside ırkçılık ve yayrımcılığı reddeden bir anlayıştır.Çağımızda ırkçılığın en sapkın olanı dinsel ayrımcılıkla yapılan ırkçılıktır.Çünkü artık günümüzde din kavramı milliyet kavramının önüne geçmiştir.Bu da bizim inancımıza ters bir yaklaşımdır.

alevi partisi kurulmamalıdır ,alevilerin haklarını savunacak kurumda demokrasi için sesini duyurmalıdır ,dayatmalara karşı çıkmalıdır diye düşünüyorum
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
yolbilir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.12.10   #6
azamiturk
azamiturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2010
Nereden: kırşehir
Mesajlar: 32
Rep Puani : 10
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


Kurulursa chp bundan hiç hoşlanmaz. Bana kalırsa kurulmalı
Sponsor Reklamlar

azamiturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.11.11   #7
Damal Kızılbaşlığı
Damal Kızılbaşlığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2011
Nereden: Damal, Ardahan.
Mesajlar: 31
Rep Puani : 10
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


Biz, toplu katliamlar yaşadık. Maraş, Çorum, Sivas, Gazi, Ümraniye katliamları hafızalarımızda, yüreklerimizde taptaze. Bu yüzden, başbakanın, hükümetin, bürokrasinin tutumundan cesaret alan ve çağdaş değerlere karşı saldırganlığa teşne olan pervasız eşkıyalık bizi tedirgin ediyor. “Muhafazakâr, dindar, mütedeyyin” ya da “bizden” denilerek, korunup-kollanan fakat aslında gerçek inananlarla ilgisi olmayan ve sadece Alevileri hedef alan bindirilmiş kıtalar, şimdi Alevi yerleşim birimleriyle yetinmeyeceğinin ve Türkiye sathı mealinde sahne alacağının örneklerini vermeye başladı.
Benzer saldırılara epeyce maruz kalan bir kurumun üyeleri olarak söylüyoruz: İstanbul Tophane’de sahne alan ilkellik, yıllardan buyana yana yakıla göstermeye çalıştığımız “büyük depremin” artçı sarsıntılarından birisidir. Bu saldırı yapanın yanına kalmamalı, benzer saldırıları planlayanlara örnek olmamalı, sırtları sıvanmamalıdır! Saldırganlar, geçmişte olduğu gibi, karakolun bir kapısından girip, diğer kapısından çıkmamalıdır… Vali Beyin kanımızı donduran açıklaması, tam bir talihsizlik örneğidir: “trafik tıkanmış da, bu nedenle çıkan tartışma sürtüşmeye dönüşmüş de…” Valiyi dinlediğimizde, o demecin içinde devleti, adaleti, devlet adamı sorumluluğunu göremedik. Vali Bey bizlere, Sivas Katliamı sonrasında basına demeç veren ve “aslında tahrik var!” diyen aciz, zavallı siyasileri anımsattı.
Kamuoyunun, bu olan-biteni yeniden değerlendirmesine neden olur mu bilemeyiz: ancak bu saldırı, “bir musibet bin nasihatten iyidir” özdeyişini tam da karşılayan bir örnektir. Hafızamızı tazelediğimizde gördük ki, medya, 35 kişinin katledildiği Sivas katliamına dahi bu ölçekte yer vermedi ve “bana değmeyen yılan bin yaşasın” tutumunu tercih etti. Geçmişte salt bizim değerlerimizi hedef alan dinci saldırganların, günü geldiğinde herkesi hedef alacağı olasılığı hep ötelendi. Sn. Başbakan, referandum sürecinde her ne kadar sadece kendisiyle kan uyuşmazlığı olan Alevileri hedef göstermişse de, hortlatılan ilkel tehdidin, sadece Alevilerle sınırlı kalmayacağını ve çağdaş yaşamı benimseyen herkesi kapsayacağını bir kez daha gösterdi. O halde tehlike hem büyük, hem de herkesi hedef alan bir pervasızlığa ulaşmıştır. Pervasızdır; çünkü iktidara yaslanmaktadır. Bu durum karşısında demokratik sivil kurumların oluşum, tavır ve hedeflerini sorgulayarak, yeniden ve en güçlü bir şekilde organize olmaları, ertelenemez bir sorumluluktur.

REFERANDUM SONUCU NASIL OKUNMALIDIR?

Şimdi referandumdan bugüne neler yaşadığımızı anımsayalım:
İstanbul Tophane’de bir galeriye baskın düzenlenirken, Ankara Kurtuluş Parkında el ele gezen, oturan gençler polis aracına çağrılıyor ve uyarılıyorlar. Bu kentlerden biri “Dünya Kültür Başkenti,” diğeri de Türkiye’nin başkenti… Büyük kentlerin insanları hem de dünyanın gözü önünde bu saldırılara maruz kalıyorlarsa, kim bilir Türkiye’mizin diğer kent ve kasabalarında hangi baskılar, kavgalar, tehditler yaşanmakta? Bunları bilmiyoruz. Restoranlar kapatılıyor, içki ruhsatları iptal ediliyor, kentler, kent olmaktan çıkıp, muhafazakârlığın kalelerine dönüşüyor, Ramazan ayı, oruç tutmayanlar bakımından kâbusa dönüyor, “mahalle baskısı” akıl almaz boyutlara ulaşıyor, kamu kurumlarının yemekhaneleri kapatılıyor, sosyal ve çağdaş yaşam denilen kavram hayal oluyor.
Buradan, bu saldırganların güç aldığı hükümete elbette söyleyeceklerimiz olacak: biz, bu baskılar karşısında asla sinmeyecek, teslim olmayacağız: tam tersine demokratik mücadele azmimiz büyüyerek devam edecektir. En büyük güvencemiz, insanlarımızın sağduyusudur. Bütün baskılara, paraya, kömüre, yeşil karta, ayni ve nakdi devlet yardımlarına, menfaat telkinlerine; o da olmazsa “kırk katır mı, kırk satır mı” diyen yerel ve genel iktidar olanaklarına karşı sapasağlam durarak, tercihlerini çağdaş yaşamdan yana koyan yürekli ve bilinçli kamuoyumuzdur.
%42’lik demokrasi ve çağdaş yaşam tercihi bize umut vermiştir. Saldırganlık, ayırımcılık ve bölücülük ise tedirginliğimizin gerekçelerini onaylamış, daha “sıkı, güçlü ve örgütlü” durmamızı adeta dayatmıştır. Parlamenter sistemin belirleyici unsurunun siyasi partiler olduğu geçeğinden hareketle, çağdaş birey ve kesimlerin, o arada Alevilerin umar beklediği CHP içindeki küçük gelişmelerin yanında; hantal, demode, kısır, çağdışı örgüt yapısını halâ yenilemediği için; demokratik bekletilerimize bir güvence vermemiştir.
Hem iktidar, hem de muhalefet bu referandumun sonuçlarını ve sonrasında büyüme istidadı gösteren şehir eşkıyalığını iyi okumalı, önlem almalı, yol göstermelidir ama bu konuda hiç bir yol alınmıyor. Aslında bu referandumun başbakan ve yakın çevresi dışında “kazananının” olmadığı açıktır. Toplum ortadan yarılmış, birlik duygularımız örselenmiş; başbakan marifetiyle Tarihsel Alevi-Sünni çelişkisi yeniden kanatılmıştır. Uluslar arası emperyal güçlere yeni “çalışma alanları” öğütlenmiştir.

ALEVİ-SÜNNİ ÇELİŞKİSİ SORUMSUZCA KULLANILMIŞTIR
Bize göre, en ilkel propaganda biçimi olan mezhep ayrımcılığını kullanan, “yüksek yargıda Aleviler var!” diyerek, Sünni çoğunluğu Alevilere karşı kışkırtmakta beis görmeyen, devlet olanaklarını seferber eden başbakanın ve AKP’nin “başarısı” bıçak sırtıdır. Dolaysıyla da bu “başarı” her an yıkılmaya teşne kâğıttan kuledir. Halkımız bu ilkel siyaset biçimini reddetmiştir. Başbakan aklını başına toplamalı ve “kör parmağım gözüne” inadından-tutumundan, krallık hülyalarından vazgeçmelidir.

“Ben Alevilerin neden başbakanı olayım ki,” diyen bir başbakan ve hükümet tarafından yönetiliyoruz. “Tuzun koktuğunun” bundan daha vahim bir örneği olamaz. Bu nedenle, bizi hedef tahtasına oturtan AKP Hükümetinin bölücü-ayırımcı tasarruflarına karşı, sadece ulusal değil, uluslar arası ölçekte de yapacaklarımız var. Bundan böyle artık, baskı ve saldırılar karşısında salt basın açıklaması yapmakla kalmayacağız. Değerlerimizle, inancımızla ve kültürel mirasımızla yaşama kararlılığımızdan asla geri adım atmayacağız!

BUNDAN BÖYLE HAK İHLALLERİNİ KAYDA ALACAĞIZ
Bu kapsamda, bütün ihlalleri, ayırımcılığı, hak ve hukuk gasplarını kaydederek, yasal, hukuksal ve demokratik tüm zeminlerde hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Bir 12 Eylül hukuku olan “Din ve Ahlak Bilgisi Dersi” asimilasyonuna, ahlaksızlığına-zulmüne, çocuk ve ebeveyn haklarının gaspına karşı sesimizi daha da yükselteceğiz! bu kararlılığımızı göstereceğiz. Askerde “oruç tutmuyorsun” denilerek kurşunlanan Alevi er Ali’den, “küpe takıyor” diye sokak ortasında katledilen Aykut Alıcı’nın katline, intihar eden-ettirilen ve cenazesi cemevinden kaldırılan Yzb. Doğan İlhan’a, Albay Ali Tatar’a değin tüm ihlal ve saldırıların takipçisi olacağız…
Hükümetin ÖSYM Başkanlığına yaptığı atama, yüksek yargıç atamalarında hangi ideolojik tercihlerin esas alınacağının tipik örneğini teşkil etmiştir. ÖSYM Başkanı, daha ayağının tozuyla verdiği demeçte, “kamu kurumlarının personel sınavlarını kendilerinin yapması gerektiği” şeklindeki fetvasıyla, kendisini deşifre etmiştir. Kamu personel sınavlarında yaşanan ayrımcılığı, mezhebi aidiyet ve yaşam biçimi sorgulamasının aracı haline getirilen mülakatları, çocuklarımızın umutsuz ve umarsız bir biçimde kamu kurumlarının kapısından geri döndürülmelerini uzun bir süreden buyana içimiz acıyarak takip etmekteyiz.
“Her kurum kendi sınavını kendisi yapsın” önerisi, çocuklarımızı kamu olanaklarından tümüyle elemeye matuf bir tekliftir. Bizi yaralayan en büyük travmalardan biri, çocuklarımızın bu bölücülük batağındaki hayal kırıklıklarıdır. Bunun farkında olmadığımızı sanmak, en hafifinden aymazlıktır. Bu çerçevede hükümete ve muhalefet partilerine çağrımız şudur: çocuklarımızın kamudan tümüyle dışlanmalarını sistematik hale getirmeye dönük, ihanet kokan bu niyetinizden vazgeçin!

ALEVİ-SÜNNİ KARDEŞLİĞİNİ BAŞARMALIYIZ

— Ya hep birlikte batacak, ya da hep birlikte eşitliği, kardeşliği, demokrasiyi evrensel standartlarla kurumlaştırıp, yaşama geçirerek düzlüğe çıkacağız.
— Kendine ve müritlerine demokrat” olanların demokrasi anlayışını buruşturup, tarihin çöp tenekesine atacağız!
— Başbakanın bütün ayırımcı çabalarına karşın, herkesin kendi değerleriyle ve özgürce yaşaması bağlamında daha da özenli olacağız; Alevi-Sünni çelişkisini kullanan uğursuzların elinden bu kozu alacağız. Kardeşliği tesis edeceğiz!
— Anayasanın öngördüğü “Demokratik, Laik Sosyal Hukuk Devleti” ilkesine işlerlik kazandırmak adına tüm gücümüzü ve olanaklarımızı seferber edeceğiz…

Yaşama ve ülkemizin geleceğine değin bu kaygılarımızla çağdaş kurum, kuruluş ve bireylere çağrımız şudur: örgütsel öncelik, önderlik ve rol kapma kaygımız olmaksızın, herkesi el ele vermeye ve öncelikle bir araya gelerek, sorunları masaya yatırmaya, alınacak kararlar çerçevesinde dizi eylemlilikler örgütlemeye davet ediyoruz... daha güzel yarınlar için önce birlik olmalıyız..
Saygılarımızla
Düzenle
Daghan Ümüt Kimdir Sorusına;
SN ÜMÜT DAĞHAN'ı TANIMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA; ŞU AN TOPLANTILARIMIZ BAŞLAMADI, O YÜZDEN SİZİ KONFERANS SALONLARINA, DERNEK TOPLANTILARINA vs gibi YERLERE YÖNLENDİREMEYİZ SN DAĞHAN'ı BİREBİR TANIMANIZ İÇİN.. BUNU BİZDE İSTERİZ AMA TOPLATILAR BAŞLAMADAN ETKİLİ BİR TANIŞMA GEÇEKLEŞTİREMEDİĞİMİZ İÇİN BU KONUDA DUYARLI OLMANIZI RİCA EDİYORUZ

KENDİSİ HERŞEYDEN ÖNCE BİR ALEVİDİR

SON DÖNEMLERDE BİZE YAPILANLARA BİRÇOK ARKADAŞIMIZ GİBİ ''YETER ARTIK, BU SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ MECLİSTEDİR'' DİYEBİLEN BİZLER GİBİ BİR ALEVİDİR. YURT DIŞINDA BAŞARILI İŞLERE İMZA ATMIŞTIR VE ŞU ANDA DA TÜRKİYE DE BU ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR

ESKİ BİR İSİM DEĞİLDİR, SİYASETTEKİ ESKİ İSİMLERİN BİZLER İÇİN NE YAPIP YAPMADIKLARI ALEVİLER TARAFINDAN BİLİNMEKTEDİR

ALEVİLER İÇİN YÜREĞİNİ ORTAYA KOYMUŞ BUNUN YANI SIRA; DİL, DİN, IRK, MEZHEP AYRIMI YAPMAYAN DEĞERLİ BİR İNSAN VE BAŞARILI BİR İŞ ADAMIDIR
Düzenle
GELEN SORULARA BİRKAÇ ÖRNEK VE CEVAPLARI
Bu hareket sanal bir hareket midir ?
HAYIR, internetin gücünü tüm siyasi organlar gibi örgütlenmek adına biz de kullanıyoruz.

2. Partimiz ne zaman açılacak ve aktif olacaktır ?
Yeterince iyi bir örgütlenme ve sağlam bir alt yapı oluşturmadan partimiz açılmayacaktır

3. Neden hemen partimiz açılmıyor
AMACIMIZ KALICI OLMAKTIR ALT YAPISI SAĞLAM OLMAYAN PARTİLER SİYASİ YOLDA ZORLANIR YA DA UZUN ÖMÜRLÜ OLAMAZLAR

4. Dine yada mezhebe dayalı mı olacağız
Ulusal bir parti olma gayesindeyiz, dileyen tüm insanlara kapımız açıktır, aleviler ev sahibi olacaktır ve bize yakışan şekilde gelen kapıdan çevrilmeyecektir. (milli değerlerimizden taviz verilmez ve aksi bir çalışmaya göz yumulmaz)

5. Partimizin İsmi Ne Olacaktır ?
En uygun isim üzerinde duracağız ve partimiz açılmadan üyelerimize İsim konusu bildirilecektir

6. Kimler tarafından çalışma yapılıyor ?
Gönüllü olan Aleviler tarafından
Sponsor Reklamlar

Sun's Son bunu beğendi.
__________________
Kün deyince bezm-i Elest’den evvel,
Alemi var eden sultan Ali’dir...
Damal Kızılbaşlığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.11.11   #8
Damal Kızılbaşlığı
Damal Kızılbaşlığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2011
Nereden: Damal, Ardahan.
Mesajlar: 31
Rep Puani : 10
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


''Bugün bizim bu yapmak istediğimizi aslında büyüklerimiz yapmalıydı, Korkmadan çekinmeden yapmaları gerekirdi ki; bizi düşündüğünü söyleyen ama tam aksine bizden sadece yararlanmak isteyen zihniyetlerin ellerine bizi bırakmamaları gerekirdi . Son 50 yıldır sustunuz ve kendinize güvenmediniz, bizi de uysal olmaya yönlendirmeye çalıştınız ve bu yanlış tutumunuzla nereye çekilsek oraya gitmemiz gerektiğini aşılamaya çalıştınız. Susunca elinize ne geçti ? mecliste bir tek sorunumuza çözüm bulundu mu ? özelikle Son 50 yildir birçok hakkımız gasp edildi ve siz buları gördüğünüz halde yine sustunuz. Fakat bizden susmamızı beklemeyin, artık yeni ve daha kararlı bir nesil var. Biz meclise girmeye kararlıyız. Bizler aydın yasam tarzimiz yüzünden yakıldik katledildik ve ezildik. Biz ezik değiliz ve bunun farkındayız.

Günümüzde de halâ Alevilerin inançsal, sosyal, kültürel sorunlarını gündeme getirerek baskı unsuru oluşturmak, bunların çözümü için zemin oluşturmak amacıyla kurulmuş, daha çokta Aleviliğin yaşatılması için kurulmuş Alevi kurumlarının, cemevlerinin, inanç merkezlerinin, siyasi organizasyonların şubesi gibi algılandığını görüyoruz, ve bu düşünce son derece yanlıştır, tam aksine; birlik için inancımızın devamı için vardır. Siyaset mecliste yapılır ve siyasi beklentiler mecliste gündeme taşınarak daha etkili çözümler üretilip sonuca bağlanır.

Bizi düşündüğünü söyleyen federasyonlarımız bile bizi avuttu yıllardır, aleviler parti kurmaz düşüncesiyle hareket ettiler. Öyleyse soruyorum Federasyonlarımıza: meclisteki sorunlarımızda ne kadar etkili oldunuz ve hangisine çözüm buldunuz ? Bizim tüm iplerimizi neden bizden alakasiz partilere ve keşilerin ellerine verdiniz ? Neden parti kuramayız sorusuna da hiç bir zaman mantiklı bir cevap bile veremediler.

Oysa Federasyonlardan Aleviler şunu beklediler: Alevi kitlesinin siyasetten beklentileri vardı, beklentilerini meclise taşımalarını ve bu bekletilerini kabul ettirmek için etkili bir güç oluşturmalarını istediler. Peki neden yapmadılar, çok mu zordu ? hayır değildi ve herkes halinden memnundu. Madem bunlar yapılmadı Bizler de bunun için çabalayıp, beklentileri karşılamak adına mecliste etkili olacağız. İnanıyorum ki; Aleviler de kendi partisine sahip çıkacaktır.

Geçmişte yapılan ve günümüze taşınan hataların sonucunda; o kadar büyük bir miras bıraktılar ki, buna inanmak istemiyorum ama bu miras ''korkaklık'' mirasından başka birşey değildir. Bu mirasın altından kalkmak için; Tüm alevi yoldaşlarımıza sesleniyorum: öncelikle ne kadar güçlü bir kitleye sahip olduğumuza inanmanız gerekir, çünkü; biz gerçekten güçlü bir kitleye sahibiz ve devleti yönetecek kadar kalabalik bir oy potensiyelimizin olduğunu görüp buna önce siz inanın. Biz meclise gireriz ve Atatürk'ün 6 okuna da nasıl sahip çıkılır herkese de bu yolda örnek teşkil ederiz

Ben bu yola herşeyimi koydum ve elimden gelen herşeyi yapacağım

1 kızım var ve ben yarın kızımın benden hesap sormasina izin vermiyeceğim, çünkü ben ve benim gibi düşünen Aleviler hesap soruyor. Siz de yarın çocuklarınıza hesap vermek istemiyor ve onların hak ve yasam felsefesini korumak istiyorsaniz; Benimle gelin bu yola. ve İyimser olun, yapici olun bizlere karşı....
Şayet bunu da yapmak istemiyorsanız, yarın birgün su cümleyi sakın ama sakın birkez daha kurmayin: ''Biz alevilerden birşey olmaz, çünkü biz de birlik yok'' demeyin, çünkü bu birlik çağrımızda ne kadar varsınız, ya da ne kadar yoksunuz buna siz karar verip ya kenardan izliyor, ya gidiyor, ya da muhalefet oluyorsunuz. Ya bu yola yüreğinizi koyun birlikte başaralım, ya da hiçbir parti bizi düşünmüyor diye toplantılarda sızlanmak hakkını kendinizde görmeyin

Destek veren tüm Arkadaşlarıma teşekkür ediyor, destek vermek istemeyen ve bize sürekli muhalefet olan Arkadaşlarıma da gücenmediğimi birkez daha belirtmek istiyorum.''

(Dağhan Ümüt)
Sponsor Reklamlar

jetlii11 ve Sun's Son bunu beğendiler.
__________________
Kün deyince bezm-i Elest’den evvel,
Alemi var eden sultan Ali’dir...

Konu Damal Kızılbaşlığı tarafından (23.11.11 Saat 13:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yanlış oldu
Damal Kızılbaşlığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.11.11   #9
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


Bence Alevi partisi değil bütün halkı kucaklayacak yeni bir sol oluşum gelmelidir. Zira Alevilerin ve solun yön çevirdiği çok kan kaybetti ve yararlı olamayacaktır.
Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.11.11   #10
Sun's Son
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: Halep
Mesajlar: 333
Rep Puani : 10
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?


Liberal sol-sosyal demokrat (Anadolu Sosyalizmi ) çizgide Anadolulu değerlere Marx'ın sisteminden daha fazla sahip çıkan, zulme baş kaldıran iyi ve güzeli kutsayan bir Alevi partisi istiyorum. Hakkı hak edene verecek, 21.Yy'de Zülfikar işlemi görecek bir parti. Parlementerlerinin Alevi olması kesinlikle şart olmamakla ve içinde böyle bir teemmül bulundurmamakla beraber, Aleviliğin insan temelli inanç sistemini baz alarak siyaset yapacak. Belki parti amblemi bir bağlama olabilir. Bu tüm Aleviler bu partiye oy verecek demek değil, sünni kesimden de parti politikalarını destekleyen aydın kimselerin desteklerini alabilecek... Zaten sünni mutasavvıflar hakkında görüşlerimi daha önce belirtmiştim, onlar da böyle hakkaniyetli bir parti görünce destekleyeceklerdir. Br Anadolu partisi olacak! İşçinin, emekçinin, emeklinin, gayrimüslimin, mazlumun hakkını savunacak. Şimdiki çoğu sol temayüllü parti gibi bunları sömürerek rant elde etmeye kalkışmayacak! Che yerine Pir Sultan, Karl Marx yerine Hacı Bektaş'tan alıntılarla süsleyecek başkanı konuşmalarını... Daha önce de söylemiştim bir başlıkta. Daha gencim... Belki gelecekte.. kim bilir?
Sponsor Reklamlar

Sun's Son isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Alevilerde Kurban Bayramı Varmı? Alevi Sorularla Alevi'lik 1 06.11.11 12:49
Haberin varmı yar yar (karma türkülerimiz) kepenekli çoban Türkü Bölümü 9 08.05.11 14:16
Ramazanda Alevilere Oruç Hakkı Varmı? miSbon Sorularla Alevi'lik 1 20.02.11 17:52
BU ekmekleri yiyen varmı? hasan Her Telden 0 30.08.10 10:22
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2