Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Anketler (http://www.piryolu.com/forum/anketler.html)
-   -   Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ? (http://www.piryolu.com/forum/anketler/1414-alevi-koylerinde-camilerin-olmasi-sizce-dogrumu.html)

Alevi 23.12.09 00:41

Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ?

Evet Canlar Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ?

lutfen anketi oylayip dusuncelerinizi bizimle paylasirmisiniz ...

Benim fikrim Tabiki doğru değildir.Herkes kendi inandığı gibi yaşamalıdır.Alevilerinde kendi inançlarını yaşayabileceği ibadet yerleri olmalıdır.Orasıda cem evleridir.Ama şuda var bizlerde camilere saygı duyuyor ve orda ibadet yapanlarıda kilisede ibadet yapanıda allah rızası için yeterki ibadet yapıyorsa takdir ediyor allah rızasına yapılan ibadetlerinde hak katında kabul olmasını haktan temenni ediyoruz.

ekin 23.12.09 19:05

Cevap: Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ?

O döneme bakarsanız şehir merkezine yakın yerlerde yerleşim almış alevi köylerinde cami vardır....
Bir nevi baskın talan ve katliayamlardan bu şekilde kendilerini muhafaza etmişlerdir

Alevi köylerinde camiye gelince ...........Cihan beni iyi tanırsın nasıl bir inanca sahip olduğumu iyi bilirsin ve bence gayet normal bir cami olması ben olsam kilise de yaparım budanın hekelinide dikerim

Farkımız ozaman anlaşılır isteyen istediği yere girsin yakarışını ve ibadetini yapsın

Farklı biri olduğunu söylersen gülerler ama farklı biri olduğunu hissettirirsen farklı biri derler !

:)

ayyil 23.12.09 19:44

Bence bu tür yerler arz talep meselesi olması gerekli, sen oraya istdiğinkadar cami yap gitmeyen olduktan sonra oraya ayırdığın bütçe tamami ile israftır, o yüzen tabiki de yapılmamalı diyorum ben...

...................

ekin 23.12.09 20:17

Yapılmasın bende Ayyıl koşup yapmadım zaten :)

Ne yaparsanız yapın üstü açık olsun derim ben gizlimiz saklımız olmasın :)

Kapısı camı olmasın herkes gire bilsin :)

ayyil 23.12.09 20:51

Yok can be sizin yorumunuza birşey demedim ben kendi fikrimi ekledim ... hani inanç bakımınndan ziyade yazık günah işlemeyen bir yer yapmaktansa hiç yapılmasın, bizim paralarımızla yapılıyor orası....

...................

Alevi 23.12.09 20:58

ALEVİLER BURDA

Mehmet Poyraz Evvelki yıllarda Tokat-Zile-yalınyazı beldesinde böyle bir olayın içindeydim.tamamı alevi olan belde de cami yaptırma dernegi kuruluyor..duyarlı bazı insanlarımız sayesinde olay epeyce gündemdeydi..başaramadılar cami yapmayı tabii:))
acı bir gerçekki kendi insanlarımızdan da buna alet olanlar var..

mehmet68 23.12.09 20:59

Kardesım hıc kımsenın kalbını kırmadan bır sey sorabılırmıyım hz alı camıde namaz kılmadımı camıde onceden olaylar oldu dıye gıdılmezmı dunyada alevılerden baska camıye gıtmeyen ben muslumanım dıyen bır topluluk varmı lutfen dusunun

ayyil 23.12.09 21:09

öncelikle aramıza hoş geldin can konu ile ilgili fikrini belirttikten sonra http://www.piryolu.com/forum/pir-yol...gitmezler.html bu attığım linke bakarsan orada aradığın cevapları bulacağına inanıyorum

iyi forumlar...

.............

armanc 23.12.09 22:38

ya neresi doğru olabilirki. sonucta kullanılmayacak olan caminin ne işi var köyde.

eso 25.12.09 18:10

yapılsa bile boşa olur nasılsa kullanılmayacak kimse gitmeyecek
bizim köye zamanında yapılmış devlet tarafından köyün girşinde zaten kimse kullanmıyor :)
cem evimizde var çok şükür her haftasonu faaliyette
yapılsa bile boşa bir çabadır

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:49.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2