Sponsor Reklamlar

Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ?

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Anketler Forumunda Bulunan  Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Oncelikle ulkedeki cami sayilarini hesaplayalim.Mahalle basina 10 cami dusen bir ulkede yasiyoruz. Kaldiki cami disinda hic bir ibadet seklini kabul etmeyen bir sisteme sahibiz.Bizler kendi koylerimizde dahil bu direnci gosteremezsek kendi ibadetimizi ibadethanemizi nasil kabullendirecegiz. Biliyorsunuzki aleviler uzun zamandir cem evleri ibadet yerlerimizdir diye bir kapmanya baslatti ve devam ettiriyor. Bu kampanya cercevesinde cem evlerimizi insaa etmeye calisiyoruz. Izin almaya ve ibadetimizi benimsetmeye calisiyoruz. Bu surec devam ederken alevi koylerimizde cami nin sizce isi nedir ? Cevapta su olsa gerek ...

Anketimiz: Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ?
Evet Dogru 0 0%
Kesinlikle Hayir 10 76.92%
Farketmez 3 23.08%
Katılımcı sayısı: 13. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler
Alt 14.06.10   #21
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ?

Oncelikle ulkedeki cami sayilarini hesaplayalim.Mahalle basina 10 cami dusen bir ulkede yasiyoruz. Kaldiki cami disinda hic bir ibadet seklini kabul etmeyen bir sisteme sahibiz.Bizler kendi koylerimizde dahil bu direnci gosteremezsek kendi ibadetimizi ibadethanemizi nasil kabullendirecegiz. Biliyorsunuzki aleviler uzun zamandir cem evleri ibadet yerlerimizdir diye bir kapmanya baslatti ve devam ettiriyor. Bu kampanya cercevesinde cem evlerimizi insaa etmeye calisiyoruz. Izin almaya ve ibadetimizi benimsetmeye calisiyoruz. Bu surec devam ederken alevi koylerimizde cami nin sizce isi nedir ?

Cevapta su olsa gerek ulkede okadar cok imam hatip mezunlari varki hepsini bir yere yerlestiremiyorlar napacaklar kose basina cami dikip oraya hoca diye yollayip maasa baglayacaklar . Bu maaslar sizlerin bizlerin vergilerinden odenmekte. Neden ben gitmedigimiz ibadetini etmedigim bir binanin parasini karsilayim ?

Bir camide cem yapilma fikride bana cok itici geldi.Bizim ibadet yerimiz cem evimizdir.Camiye ihtiyac duymuyorken koylerimize neden zorunlu sekilde cami yapilmasini onayliyalim ?
Sponsor Reklamlar

ayyil, isoNehir, Deniz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.06.10   #22
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Alevi koyunde kullannilmayacak bir caminin ne isi var. koylerimizde okul yok egitim yok cami yerine okul yapilmasi taraftariyim ben olmadi cem evide yapilmasin dedelerimiz bu gorevi yerine getiriyolar zaten..
Sponsor Reklamlar

ayyil bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.06.10   #23
Asi_Kardelen
Asi_Kardelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: tokat

alevi köylerinde cami olmalımı köyümüzde cemevimiz var bence bizim köye cami olması gerkiyor neden derseniz bizim köyde keçeçi baba diye ziyaret var o ziyarete aleviside geliyor süniside geliyor herkesimin ibatine saygımız var keçeçi baba camisinide kendi yapmıstı çok tarifi binaydı ne olduysa yandı köylü keçeçi babanın camisi gibi yapmak istiyor devlet minare dikmek istiyor köylü buna karsı cıkıyorlar devlet izin versde kendi köyümüze nasıl cami yapacamıza kendimiz karar versek olmazmı
Sponsor Reklamlar

ayyil bunu beğendi.

birgün büyük bir derdin olursa
allah a dönüp benim büyük bir
derdim var deme ... derdine
dönüp benim büyük allahım var de
Asi_Kardelen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.06.10   #24
eftelya_58
eftelya_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20

Kesinlikle HAYIR!

"Alevi Köylerine Cami Yapılması" denince şöyle de bir soru geliyor aklıma;

Kaç Sünni Köyü'nde Cem Evi Var?
Sponsor Reklamlar

ayyil, isoNehir, Deniz ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
eftelya_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.06.10   #25
ulas_ 1
Kıdemli Üye
Üye

eftelya_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kesinlikle HAYIR!

çok zor bir soru sormuş olsanızda matematik bilgilerimden sorunuzun cevabını hemen buldum 0 ( sıfır işe yaramıyorsa hiç diyebiliriz)
Sponsor Reklamlar

ayyil, isoNehir, mmuratkkaratas ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

En-el Hak
ulas_ 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.06.10   #26
esra.tutsak62
esra.tutsak62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul

Canlar herkes düşüncesini paylaşmış bende paylaşmak istiyorum..

Öncelikle alevi köylerine cami yapılması tamamen asimilasyonun işaretidir.eftelya_58 can çok güzel bir söz söylemiş , tebrik ederim kendisini..madem ki hoşgörü sahibiler neden sünni köylerinde cem evi yok.. empati kurmak gerekir. Buradan da anlaşılıyor ki tek taraflı zorla baskıcı bir dayatma var.

Alevilik kendi başına bağımsız bir inançtır.Cem evleri de alevilerin inanç merkezidir.Diğer dinler de nasıl cami,kilise vs varsa biizmde gayet doğal insanlık hakkımız alevilerin ibadet yeri cem evi..gerisi boş laflar.
Sponsor Reklamlar

Alevi, isoNehir, DevrimChe ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan..
esra.tutsak62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.06.10   #27
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

eftelya_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kesinlikle HAYIR!

Sevgili canlar bu asimilasyon sadece alevi köylerinde olmuyorki alevilerin agirlikda olduklari sokak caddelere Yavuz sultan selim adi veriliyor.

Alevi acilimi yapiyolar nerde nekadar gereksiz cebini ve kendi menfatini dususen alevi sanatcisi varsa onlari davet etip göz boyamadan baska birsey yapilmiyor..

bazi alevi kurum ve derneklerin yöneticileride AKPnin ekmegine yag sürüyolar...
Sponsor Reklamlar

mechul bunu beğendi.
Alt 01.12.10   #28
SHİFT
Üye
Üye

köylerimizde cami olsa ne olur olmasa ne olur giden olmadıktan sonra ama olsa iyi olurrrr derimm bizde müslümanız...
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
SHİFT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.12.10   #29
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

SHİFT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
köylerimizde cami olsa ne olur olmasa ne olur giden olmadıktan sonra ama olsa iyi olurrrr derimm bizde müslümanız...

Kullanilmadikdan sonra neden olsun koylerimizde okul Yok sen Camilerdesin..
Bu ulkenin Arapca egitimemi ihtiyaci var, Yoksa okumaya ogrenmeye ihtiyaci var..
Bir musluman icin heryer camidir Tabi o kisi Gercek muminse gercek muslumansa camide ibadetini yerine getirir bir golgede de ...
Sponsor Reklamlar

Alt 02.12.10   #30
SHİFT
Üye
Üye

yav bana anlatma bunlarıı ahiret denilen birşey var ben nekadar olsada kilseye gidiyorum Ahanda al isbatı ( inya minya patrişya abdi mina şareeee ) amen

genede cami olsun kilisede olsun hatta ve hatta tapınaklar yapalım şamanlar gelsin budist ler gelsin her kim olursan ol gene gel bidaha gel olsun ne olmuş yani ben olsun deyince olacakmı sanki
Sponsor Reklamlar

SHİFT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...