Sponsor Reklamlar

Bağışla Beni Ya Ali

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevi'likte İbadet Forumunda Bulunan  Bağışla Beni Ya Ali Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni
  • 5 gönderen Alevi
  • 1 gönderen yorgun24
  • 1 gönderen Dede-baba

Seçenekler
Alt 03.05.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Bağışla Beni Ya Ali

Bağışla Beni Ya Ali

Ya Ali, Ey Konuşan Kur'an,

Öyle bir devirdeyiz ki, seni sevenler bu gün, ne yazıkki yobazlıkla, gericilikle suçlanıyorlar ve hatta daha da ileri giderek "Ali bir Araptır biz Alevilerin Ali'yle uzaktan, yakından ilgileri yok" ve hatta daha da ileri giderek "Aleviler takıyye yapıyorlar" diyebiliyorlar.

Ya Ali,

Ben seni Şah-ı Velayet bilirim! Ben seni Hazreti Muhammed'ten sonra, hakkı yenilen mazlumlardan bilirim.

Ya Haydar-ı Kerrar Ali,

Ben seni Kabe'de doğan ve doğduğu zaman Mekke'yi sarsan yiğit bilirim! Ben seni elinde Zülfükar'ıyla münkirlerin korkulu rüyası olarak bilirim! Ben seni mazlumların, yetimlerin, gariplerin sahibi bilirim! Ben seni Allah'ın yer yüzündeki eli bilirim! Ben seni tüm peygamberlere gizli, Hz. Muhammed'e ise açıkça yardım eden Allah'ın dostu bilirim! Ben seni Ademin tövbesinin kabul sebebi,seni Musa'ya Kızıldeniz'i yaran, Nuh'un gemisini yüzdüren, İbrahim'i ateşten kurtaran, Davut'a ses olan, Süleyman'a mührü veren, İsa'yı çarmıhta müjdeleyen veli bilirim!

Ben seni Fatima'nın sadık eşi, Oniki İmamların atası bilirim! Ben seni Cebrail'in öğretmeni bilirim! Ben seni alemlerin sultanı; konuşan Kuran bilirim! Can bilirim, canan bilirim! Derde derman bilirim; senin sıfatlarının yanında kendimi aciz ve bilgisiz bilirim! Bu vesile ile senin üstün vasıflarını anlatacak kudrete sahip değilim.

Ya emr-ül Müminin,

Tüm kainat defter olsa, canlı cansız ne varsa yazıcı olsalar senin sıfatllarını yazmakla bitiremezler.

Ya Ali, Ey Yalnız İmam,

Beni bağışla terse dönmüş çarkı gördüm, çok kahırlandım ve sana yazma ihtiyacı duydum. Düne kadar seni çok sevdikleri için yobazlıkla suçlananların yanında bugün kimler var biliyor musun, çıkar ve menfaatleri için sözde Aleviler çıktı!

Sen demiştin ki "Beni kim herşeyden üstün görür ve çok severse mutlaka musibete uğrar" diye, bugün bu sözünü daha iyi anlıyorum! Seni sevenler bugün hepten musibetteler.

Ya Ali, Ey Şah-ı Merdan,

Son yaşanan olayları gördükçe sana yazma ihtiyacı duydum ve yazdım! Sana düne kadar "Ali Arap'tır, o bir katildir" diyen utanmazlar, bugün senin dilek ve temennilerinden ayrılmıyorlar!

Ya Ebu Turap,

Şayet seni sevmek Rafizilik, yobazlık, Kızılbaşlık, Kafirlik ise ben bunlardanım! Sana çamur atanlardan değilim! İki yüzlü olan ben değilim! Koltuk uğruna senin makamını kullananlardan hiç değilim! Haşa, ne şahsına ne de soyuna dil uzatanlardan değilim! "Bize ne Ali'den" demeye dilim varmaz! Şeklin ve şemalin üzerine yorum yapanlara lanet olsun!

Hz. Pir'in postuna oturup, başlarını secdeye koyanlar bile, bugün bir sessizlik içindeler! Demekki dünya bir menfaat dünyası olmaktan kurtulamıyor! Ben senin hakkında söylenenlerin hiç birine rağbet etmiyorum! Kendi sitemlerimle seni üzdüğüm için özür dilerim!

Bağışla beni ya Ali!ey Şanlı Sultanım olan Hz.Mehdinin Dedesi bağışla beni.
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.05.10   #2
yorgun24
Yeni Üye
Üye
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Bağışla Beni Ya Ali

Ey ehlibeyit dostu o güzel gönlüne sağlık,ne mutlu bu yolu sürene
Sponsor Reklamlar

Dede-baba bunu beğendi.
yorgun24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.05.10   #3
Dede-baba
Dede-baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Erzincan

Ali-el Mürteza Aşkı

Serime bu sevda geldi geleli
Daima dilimdedir zikrin ya Ali
Adın anılınca coşar bu gönlüm
Vechullah'tır Mihrabım Ya Veli

Yazan : Dede-baba

Ehl-i Beyt'e Tabi Olmak sevmek

Ehli Beyt'i Sevenler kısım kısımdır..

İmam Caferi Sadık, Batın ilmini bilen, Cümle hakikatlere erendi.. ilmi yedi iklim dört köşeyi cümle cihanı sarmıştı, herkes ilminden nasip almak için kapısında dara durmuştu.

Ne mutlu ol insana ki o yüceler yücesinden nasiplenir, ilim deryasının çeşmesinden nasiplenir, ve İmam Cafer’e bağlanır...

Senin Dervişlerin Semahlar Döner
Kadir Geceleri Şem'alar Yanar
Katarımız İmam Ca'fer'e Uyar
Gel Dinim İmanım, İmamı Hüseyin
Şah Hatayi

İmam cafer’in hanesinde, bir can belirdi… Destur alıp, İmam Cafer huzuruna geldi…

İmam Cafer-i Sadık… sual eyledi ki

Kimlerdensiniz?..

----"Sizi sevenlerden ve sizi takip edenlerdenim." dedi.

Bu devri zamanda Şah’ı sevmek, Evlad-ı Resule tabi olmak demek. hapse atılmak, horlanmak, öldürülmek ve her türlü zulmete katlanmak demekti.

İmam Cafer-i Sadık, bu hitaba sevindi.. ve şöyle devam etti….

“.. Her kim ki yeri göğün sahibi olan Allah’a inanır…. İki cihan sultanı Muhammed Mustafa’yı peygamber.. Hz. Ali ve evladını velayet kabul ederse.. ol Hakk’ın lutfu ve ihsanı boldur, ol kimse.. hakikate erer. Batın sırlarına vakıf olur. Cümle eşya sırrını ona açar… marifet ehlinden olur.

Amma bizi sevmek zordur. Kimi size bağlıyım, sevdim der de; ihanet ehlinden olur. İçimizde dolaşır adımızı zikrederde, vakti zamanı gelince, ihanet ehlinden olur, Ehli beyt düşmanlarıyla bir olur da, sırtımızdan vurur. Bu kimselerin sevgisi dildedir.. kalbinde değil.

Bir kısım sevenimizde. Can telaşına düşer, Türlü belalara uğramamak için, saklar kendini gizliden gizliye içinden severler, adımızı zikreder, içlerine kan ve göz yaşı akıtırlar.

Son bir sevenimiz daha vardır ey can, ol kimselerin sayısı gayet azdır, Bu kimselerdir ki, Kur’anın açık ve gizli sırlarını bilirler… Hakk olanı, (batıl) yanlıştan, ayırır. Her nere baksa Hakk cemalin görürler… Ol kimselere sır ve giz yoktur.. cümle eşya Hakk’ın rızası ile sırrını onlara açar… Marifet ehlindendir ol kimseler.

Ne çare ki avam (halk) bilmez onları, Ol kimselerin sözlerini dinlemezler, Ömrü hayatları, yoksulluk, her türlü belalar, ve çilerle geçer, kimi zaman kafir sayarlarda, tutarlar yakalarından, dar ağaçlarına sürüklerler, kimi zaman, bedenlerini yakıpta küllerini göğe savururlar, kimi zaman derisini yüzerlerde, toprağı bile laik görmezler.. kimi zaman yerlerinden yurtlarından ederler.. kavmini ve de sevenlerini…

And olsun yedi kandilli süreyya’ ya, and olsun, nur’un geri döneceği mutlak sonun geleceği o güne ki… Yüce Allah bu yerleri ve gökleri bu kulları’ın hürmetine ayakta tutar, Onların hürmetine, semaya yönelen dualara karşılık verir.. cümle yartılanın., dertlerine deva, gönüllerindeki dileklerine murat ihsan eder..

“… Ey Yüceler yücesi Allah’ım bizleri, yoldan çıkmışların, sapıtmışların yoluna değil.. doğru bildirdiğin kullarının yoluna ilet…”

Evvel ahirsin Ya Allah
Şefaat eyle ya Resullah

Ezelden yolundayız ya veliullah
12 İmam’a beli dedik eyvallah
Bektaşiyiz inkar etmeyiz billah
Tarikat babında Caferiyiz İlallah

(yazan Dede-baba)

Sponsor Reklamlar

tokatlıkız bunu beğendi.
Dede-baba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.05.10   #4
mmuratkkaratas
mmuratkkaratas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul

Allah muhammet ali
Sponsor Reklamlar

Alt 14.06.10   #5
tokatlıkız
Yeni Üye
Üye

yüreğinize sağlık canlar...
Sponsor Reklamlar

tokatlıkız isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...