Sponsor Reklamlar

Ataturk ve alevilik???

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  Ataturk ve alevilik??? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 10.03.11   #11
haydar_
Yeni Üye
Üye
Nereden: ist
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Ataturk ve alevilik???

MaviadaLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayatim boyunca ibadet mekanlarina girmemeye calistim.. Icimde kalmasin diye soyluyorum kimseye kastim yok. Bu benim kavrama seklim.. Aleviligi 1990li yillara kadar neden gizliyorduk? Neden herkes kendi ibadetini acikca soylerken biz aleviler gizlenerek(zorla) yapabiliyorduk? Bunu bizlere yapan atatürkün varisleri degil mi? Oysa gene ataturku savunanlar sanki gecmiste bizlere cok seyler yapmis Gibi.... Soru isareti... Izindeler atam...

ne olacak devlet politikası ve devletten daha devletçi statüko..

Peygamberin AS ve ehli beytin izindeyim
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ bunu beğendi.

Konu haydar_ tarafından (10.03.11 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.
haydar_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.03.11   #12
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Ataturk ve alevilik???

alevilik yasak olsaydi haci bektasi turbeside o zamanlar yikilir kapatilirdi diger cemaat tekkeler gibi.

bilemem fakat hala evet gercekten hala aleviyim ve mum söndu yapiyoruz diyenler varken artik bunlar gercek manada hangi dine köke bagliysa ( söylentiler pavlikan vb ) simdi düsünün alevilikle bilgisi olmayan biri ister yunan olsun ister fransiz alman, ne dusunur>??

bu yüzden bizlerin semsiyesi altina saklanip bizler böyle yapiyoruz derlerse toplumda isteristemez SIKINTI yaratir

emin olun dersimli ermeni kökenli ( yanlis anlasilmasin )arkadasim kiyafetlerin uzerinde zulfikar icine ise hac takamayi bi yana birakin bide sözde alevilik adina öyle sacma sapan dinsiz konusmalar yaparki delirmemek elden degil..kac kez kavga etmisizdir...bak arkadasim sen ermenisin seni rencide etmiyorum sen kendini alevi diye tanitip herseyi red ediyor bizleri kötuluyorsun desekte nafile..

simdi bu kisi sunni yobaz kesimlere bu konusmalari yaptginda neler olusur??? yanlis bilgi izlenim önyargi degilmi???

bizlerin basina ne geldiyse icimizdeki yezidlerden geldi, kimleri aramiza alip mazlum diye koruduksa benim YOLUMA gölge dusurduler...

bektasilik alevi ögretisinin parcasi degilmi?? kötu olsaydi hic osmanli turbeyi acik birakir destek alirmiydi??
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ bunu beğendi.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2