Sponsor Reklamlar


Alevi kurum başkanlarına silahlı saldırı

 Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  Alevi kurum başkanlarına silahlı saldırı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen bilgeyol

 
Seçenekler
Alt 07.08.15   #1
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Alevi kurum başkanlarına silahlı saldırı


AKP FAŞİST DİKTATÖRLÜGÜ,
DEMOKRATLARA,
ALEVİLERE,
KÜRTLERE,
DEVRİMCİLERE,
SOSYALİSTLERE,
KOMÜNİSTLERE,
TOP YEKÜN SAVAŞ,
PSİKOLOJİK SAVAŞ İLAN ETMİŞTİR.
ŞİMDİ BARIŞ MÜCADELESİ İÇİN BİRLİK ZAMANI.

----------------------------------------------------


Alevi kurum başkanlarına silahlı saldırı


Eklenme Tarihi: 07 Ağustos 2015 20:54

İstanbul'da Sultangazi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş'ına yönelik silahlı saldırının ardından ABF Genel Başkanı Baki Düzgün ve AKD Genel Başkanı Doğan Demir, barış çağrısı yapacakları basın toplantısına katılmak üzere İstanbul'dan Ankara'ya çıktıkları yolda silahlı saldırıya uğradı. (KOLAJ: Demokrat Haber)


AKP'nin başlattığı savaş konseptine karşı barış çağrısı yapmak amacıyla Ankara'da düzenlenecek basın toplantısına katılmak üzere İstanbul'dan yola çıkan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Baki Düzgün ve Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Başkanı Doğan Demir, yolda silahlı saldırıya uğradı. Herhangi bir yaralama ve canı kaybı yaşanmazken saldırı Ankara'ya 70 kilometre kala yokuş aşağı indikleri sırada gerçekleşti. Kendilerine pusu kurulduğunu ve araçlarının hedef alındığını belirten Demir, "Silah sesi duyduktan sonra durmadık. Direk bizi hedef aldılar, pusu kurulmuştu. İlerde bir benzinlikte durduk. Araçta herhangi bir hasar yoktu" dedi.

Alevilerin kaos ortamına çekilmeye çalışıldığını ifade eden Demir, "Derin güçler bizi Türkiye'de süreçle ilgili kaosa çekmeye çalıyorlar. Bizi sürekli hedef alıyorlar. AKP'nin savaş konseptine karşı barış çağrısı yapmak için geldiğimiz sırada saldırıya uğramamız düşündürücü. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu kaosa sürüklenmeyeceğiz. Biz barış kardeşlik istiyoruz" diye belirtti.

Sultangazi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş'ı da 5 Ağustos gecesi cemevinden çıkıp evine gittiği sırada kendisini takip eden kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğramıştı. (DİHA)

www.evrensel.net
Etiketler: Aleviler
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 08.08.15   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Alevi kurum başkanlarına silahlı saldırı


.ANASAYFA / POLİTİKA .

Barış Bloku barış mitingine çağrı yaptı:
Barışın sesini yükseltelim

.Eklenme Tarihi: 06 Ağustos 2015 17:43
.Barış Bloku, İstanbul Makine Mühendisleri Odası’nda yaptığı basın toplantısıyla 9 Ağustos Pazar günü İstanbul Bakırköy Halk Pazarı’nda Barış mitingi düzenleyeceğini açıkladı. HDP Milletvekili Beyza Üstün, Barış Bloku Sözcüsü Gençay Gürsoy, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ve CHP milletvekili Oğuz Kaan Salıcı’nın açıklamalarda bulunduğu toplantıda 7 Haziran sonrası geçici hükümet tarafından yaratılan savaş iklimine dikkat çekildi. Mitingin yetkililerin gösterdiği alanda yapılacağı ifade edilirken, İstanbul Valiliğine başvuru yapıldığı ancak cevabın henüz gelmediği belirtildi.

‘PROVOKATİF EYLEMLER İÇ SAVAŞ DÜZEYİNE TAŞINDI’

Toplantıda ilk konuşan Barış Bloku Sözcüsü Gençay Gürsoy, AKP’nin seçimlerin ardından beklediği parlamento çoğunluğunu elde edemeyince provokatif eylemleri iç savaş düzeyine taşıdığını belirterek, “Başkanlık sisteminin önündeki en büyük engel HDP’nin baraj altında kalmasıydı. Bunu başaramadılar. Bugün hem HDP’yi kriminalize etmeye çalışıyorlar hem de seçim ikilimini savaş iklimine bağlayarak, erken seçimi kendi kontrolleri altında tutma projesi uygulanmaya başladılar” dedi.

Gürsoy, geçici hükümetin şimdiden başlayan ‘güvenlik alanlarını’ seçim döneminde daha da yaygınlaştırmayı hedeflediğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdiden 7 ilde, 40 bölgede OHAL’i hatırlatan uygulamalar başladı. Bu koşullar içinde hiçbir siyasi hareketin tek başına bu savaş ortamının üstesinden gelmesi, barış çığlığını yükseltmesi mümkün değil. Bu yüzden Barış Bloku olarak uzun vadeli barış mücadelesinin başlangıcını yapmış durumdayız. Barış isteğini toplumsallaştırma konusunda elimizden geleni yapacağız. Bunlara savaş yaptırmayacağız.”

BARIŞ ÜLKENİN GELECEĞİDİR

“Bu ülkede barışı savunmak demek, barışı inşa etmek demek bu ülkenin geleceğini kurmaktır” diyen DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu “AKP eliyle yürütülen savaş ve yağma politikaları Türkiye’de işçiler emekçiler açısından olumsuz sonuçları apaçık ortaya koydu” dedi. Sıkılan her merminin, atılan her bombanın işçilerin ekmeğini biraz daha küçültüğünü ifade eden Çerkezoğlu, “Aslında bu süreçte 2 taraf var. Diktatör heveslisi, IŞİD ve cihatçı çetelerin destekçisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişiliğinde simgeleşen sermayenin politikaları, diğer tarafta işçiler, emekçiler, kamu çalışanları var. Biz emekçiler olarak bu süreçte barışın tarafındayız. Sonuna kadar barışı inşa etmek için tüm gücümüzle mücadele edeceğimizin altını çiziyoruz” şeklinde konuştu.

‘BARIŞ İSTEYEN KESİMLERLE BERABER OLMAYA DEVAM EDEĞİZ’

CHP Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı da 7 Haziran seçimleri sonrasında ortaya çıkan meclis tablosuna dikkat çekti. Türkiye’de toplum uzlaşma ve koalisyon istediğini söyleyen Salıcı, oluşan geçici hükümetin geçici olmayan kararlara imza attığını ifade ederek tepki gösterdi. Salıcı, “Gelmiş olduğumuz noktada daha barışa daha çok ihtiyacımız var. Bundan sonraki süreç için barış isteyen tüm emek kesimleriyle, tüm siyasi partilerle, tüm bireylerle beraber olmaya devam edeceğiz. Pazar günü yapılacak barış mitingiyle de Türkiye’nin barışa ne kadar büyük ihtiyacı olduğunu hep beraber ifade etmeye çalışacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Toplantı da son konuşmayı yapan HDP Milletvekili Beyza Üstün’de 7 Haziran sonrası ortaya çıkan meclis tablosuna dikkat çekerek “Cumhurbaşkanı’nın direktifleriyle savaş iklimi çok ağır bedellerle sürdürülüyor” dedi. Cudi, Lice, Kulp, Mersin ormanlarının yakıldığını söyleyen Üstün, “Ormanlar yakılırken Suruç’ta 32 arkadaşımızın ölüm haberi geldi. 10 gün içinde savaşın bütün araçları kuruldu ve oynandı. Gazide bir genç kadın infaz edildi. İnfazlarla operasyonlarla bunu sürdürdüler” diyerek tepki gösterdi.

‘HERKES BULUNDUĞU HER YERDE BARIŞI HAYKIRSIN’

Lice’ye heyet olarak giderek gözlem yaptığını söyleyen Üstün, gözlemlerini şu sözlerle aktardı: “Licede yanan köyleri gördük. Köylülerin bütün mevsim boyunca çalışıp biriktirdileri buğday ambarları yandı. Yatak odaları yanmış, mutfakları yanmış. Yetkililerle konuştuğumuzda birkaç tane evin yandığını söylediler ancak orada zaten birkaç tane ev var. Suç işliyorlar. Suç işleyenlerden mutlaka hesap sorulacak. Bu iklimi devam ettirerek var olacaklarını düşünüyorlar. Bizde diyoruz ki barışı toplumsal bir boyuta taşıyarak karşı geleceğiz. Çağrımızdır herkes bulunduğu her yerde barışı haykırsın.”

Ardından gazetecilerin sorularını alan Blok üyeleri, bir gazetecinin İç Güvenlik Yasası’nın uygulanmasını kolaylaştıracak yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayınladığını hatırlatması üzerine Gürsoy, “Yönetmelik değişikliği ile ilgili davalar açılıyor ancak yargının ne halde olduğu biliniyor. Fiili olarak yaşanan uygulamalar resmiyete geçiliyor” şeklinde cevap verdi. İlki Pazar günü İstanbul’da yapılması planlanan barış mitinginin, daha sonra Ankara, Diyarbakır, İzmir ve Van’da yapılması planlanıyor. (İstanbul/EVRENSEL)

.
www.evrensel.net
.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
4+4+4'e karşı çıkan Alevi aileye saldırı gencalevi Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 9 11.09.12 17:29
Esenyurt'ta Alevi Mahallesine Saldırı.. Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 2 06.08.12 13:37
PSAKD Yenimahalle Cemevine"ne silahlı bir saldırı Alevi Duyurular 1 03.08.12 01:18
Alevi başkana saldırı Pir Mehmet Pir Yolu Haber Merkezi 4 16.09.11 17:18
Alevi Kültür Merkezi'ne çirkin saldırı omergul Pir Yolu Haber Merkezi 0 15.09.09 16:41


Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2