Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 17.01.15   #31
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: 8 Şubat 2015 İSTANBUL MİTİNGİNE Sende katıl...


Alevilerle özgürlük buluşması
Kırmızı Haber | 17 Ocak 2015 | Alt Manşet, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset, Üst Haberler

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul’da Garip Dede Dergahı’nda Alevi Vakıfları Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu ve Alevi Federasyonu temsilcileriyle bir araya geldi. “Bizleri besleyen dereler başka da olsa biz hepimiz aynıyız” diyen Demirtaş, “Çok mücadele ettik kimliğimizi ispatlamak ve ayakta kalmak için. Ağır bedeller ödedik. Biz artık varız, tüm ezilenler olarak bu ilkenin sahibiyiz. Bu ülkeyi kuran ve var eden bizleriz. Şimdi madem ki bu ülkenin gerçeğiyiz, haklarımızın artık anayasasal güvence altına alma zamanı geldi. Biz devleti hep birlikte yöntebilirsek o zaman herkes rahat bir nefes alcak” dedi.
Tekçiliğe karşı birlikte direniş
“Bizim tarihimiz direniş tarihidir. Eğer ki Kaypakkaya Diyarbekir zinanlarında ser vermeyip sır verseydi kendi yaşıyor olabilirdi. Ya da Denizler, Mazlum Doğanlar, Hallacı Mansurlar, Pir Sultanlar… yani bunların her biri toplumsal bir değişim yaratabildilerse devrimci fedai kültürden kaynaklıdır” diyen Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti: “Biz de direnişte yan yana durmalıyız. Bu sandık mevzusunu aşan bir ihtiyaçtır. Bizler birbirimize benzemek zorunda değiliz. Tam tersine biz bu tekçiliğe karşı direndiğimiz için rengarenk çiçek bahçesi gibiyiz. IŞİD barbarlığı bu halkın karşısında yenilmeye mahkumdur. Bu topraklara onlar yabancıdır; yerlisi biziz. Bu barabarlar daha önce de tarihi boyunca istila seferi düzenlediler. Ancak biz bakiyiz. Alevi toplumu da duruşuyla demokrasi mücadelesine güç katıyor. Alevilerin başına getirilenler tarihte yazılmadı bile. Bu gidişatı durdurmalıyız”
Cizîr’e çöreklenmişler…
Gazetecilerin gündeme ilişkin Cizîr’de gelişmeleri sorması üzerine Demirtaş, “Cizîr, 1990’lı yıllardakine benzer bir duruma gelmeyecek. Hiçbirimiz buna asla izin vermeyiz. Cizîr’de devlet içerisine çöreklenmiş bir ekip var. Hükümet de bunun kim olduğunu, ne olduğunu biliyor. Onları koruyor. Onları oradan alsalar, Cizîr’de sorun bitecek. Orada devlet içerisine çöreklenmiş, ciddi bir provokasyon üreten ekip var” dedi.
Cemevleri sorunu çözülmeli
Toplantıda Alevi temsilcileri de söz aldı. Garip Dede Dergahı Genel Başkanı Celal Fırat, “Nerde bir haksızlık ve zalimlik varsa biz o haksızlıkların karşısında durduk” diyerek zalimlerin karşısında durmaya devam edeceklerini söyledi. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Baki Düzgün de, “Alevi federasyonlarımız ülkemizde demokarasinin yerleşmesi, bütün kimliklerin özgürce yaşayacağı toplumsal koşulların oluşturulması, Alevi toplumumuzun talepleri için birlikte çalışma ve ortak eylemde bulunma ikrarını verdiler” dedi. Düzgün, son olarak Alevilere çağrıda bulunarak HDP’nin 8 Şubat’ta Maltepe’de yapacağı “Birlik ve Dayanışma Mitingi”ne katılmalarını istedi. Alevi Federasyonu Genel Başkanı Remzi Akbulut ise, “Cemevlerimizin yasal sorunu var. Cemevlerini ibadet sayılması için ve zorunlu din dersleriyle ilgili desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Rıza Eroğlu da, Kerbela’da bitirilmeyen Alevi inancı bugün eğitimle bitirilmek isteniyor” dedi.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.01.15   #32
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: 8 Şubat 2015 İSTANBUL MİTİNGİNE Sende katıl...


ALEVİLERİN TALEPLERİ KABUL EDİLMELİDİR”
Kırmızı Haber | 19 Ocak 2015 | Alt Manşet, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Üst Haberler

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Malatya şubesi, tarafından “AKP İktidarı, eğitimin bütün kademelerinde benimsemiş olduğu dayatmacı tutum ile eğitimde yaşanan sorunları daha da derinleştirmekte, velilerin ve öğrencilerin tercihlerine, öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda istedikleri okulda okuma koşullarını sağlamak yerine, hangi okula gideceğini, hangi dersleri alacağını bizzat kendisi belirlemektedir.” Diyerek gerçekleştirdikleri “zorunlu Din dersleri kaldırılması” için yapılan eylemlerin 13.’sü emeksiz üst kavşağında yapıldı. PSAKD Malatya şubesi adına açıklama yapan PSAKD Yönetim Kurulu Üyesi Evrim Özbek, şunları kaydetti; “ Yıllardır topluma dayatılan kutuplaşmanın bir benzeri bizzat iktidar eliyle okullarda, hatta sınıflarda yaratılmaya çalışılmaktadır. AKP İktidarı, her alanda olduğu gibi, eğitim alanındaki siyasal hedeflerine ulaşmak için halkın dini duygularını istismar etmekten çekinmemektedir.
Eğitimin dini kurallara göre biçimlendirilmesi öğrencileri inanan ya da inanmayan, dindar ya da dinsiz, ibadet eden ya da ibadet etmeyen gibi kategorilere ayırmaya başlamıştır. Toplumda giderek derinleşen ayrışmalar, eğitimin dini kurallara göre düzenlenmesiyle daha da derinleşmeye başlamış, bütün bu gelişmelerden cesaret alanlar, bilimsel, demokratik ve laik eğitimin en temel öğelerinden birisi olan karma eğitimin kaldırılmasını önerecek kadar ileri gidebilmiştir.
AİHM karalarına, Avrupa İnsan Hakları sözleşmesine rağmen zorunlu din derslerinin kaldırılmaması, bu da yetmiyormuş gibi zorunlu seçmeli din derlerinin getirilmesi, ardından TEOG denilen sistemle Alevi çocuklarının zorla İmam Hatip Liselerine yerleştirilmesi, Din Derslerinin 1. Ve 2. Sınıflara indirgenmesi ve en son olarak da karma eğitimin kaldırılması talebi, eğitim sitemimizi anti laik, anti demokratik ve bilimsel olmayan bir kalıba soktuğu gibi bu ülkenin farklılıklarını asimile etmeye yönelik uygulamalardır. Bu uygulamalar sadece Sünni, sadece İslam ve dindar kindar nesil yetiştirmeye yönelik uygulamalardır.

Eğitim sistemimizde ve genel olarak toplumsal yaşamda iktidarın kendi dünya görüşüne uygun bir nesil yetiştirme yönündeki uygulamaları tüm topluma yönelik açık bir tehdit, baskı ve dayatma haline gelmiştir. AİHM kararları doğrultusunda zorunlu din derslerinin kaldırılması gerekmektedir. Bizler, dayatmacı bir eğitim değil özgürlükçü bir eğitim istiyoruz.
Zorunlu din dersleri aracılığıyla Alevilerin inanç ve vicdan özgürlüğü gasp edilmektedir. Resmi asimilasyon politikasının hayata geçirilmesinin bir parçası olan zorunlu din dersleri, aynı zamanda bir insan hakkı ihlalidir. 1982 Anayasası kaldırılarak, toplumsal farlılıkları ve farklılıklara dair bir arada yaşama ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde yeni bir anayasa çalışması başlatılması gerekmektedir,.Alevilerin bu temel talepleri kabul edilmeli, bu insan hakkı ihlali ortadan kaldırılarak insan hak ve özgürlüklerini güvence altına alan bir anayasa hazırlanması gerekmektedir.
Hükümetin bir an önce gerekli adımları atmasını, yargı kararlarını uygulamasını istiyoruz.
Buradan AKP iktidarını bir kez daha uyarıyoruz! Mahkeme kararlarını uygulamaya, zorunlu din dersi işkencesine son vermeye çağırıyoruz. Çalıştaylarla, açılımlarla alevi çocuklarının işkence görmesine kayıtsız kalamayız. Artık beklemeye tahammülümüz kalmadı. Taleplerimizin ısrarlı takipçisi olacağımızı buradan bir kez daha ilan ediyoruz.” Dedi
PSAKD üyeleri yapılan oturma eylemi sonrası olaysız dağıldı. ONAY OZAN
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.15   #33
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: 8 Şubat 2015 İSTANBUL MİTİNGİNE Sende katıl...


Yasal statüleri olmasa da 937 “Cemevi” var!


Kırmızı Haber | 28 Ocak 2015 | Alt Manşet, Gündem, Kırmızı Haber, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Üst Haberler

Aleviler, ibadet yerleri olan Cemevlerinin yasal statülerinin olmaması nedeniyle inanç ve ibadetlerini yaşamaları konusunda ciddi sıkıntılar yaşamalarına rağmen yapılmaya devam ediliyor. Türkiye’de 50 ilde Cemevi bulunurken 31 ilde hiç Cemevi bulunmuyor. Toplam 937 Cemevinin bulunduğu Türkiye’de en fazla Cemevinin bulunduğu il 172 Cemevi ile Tokat, onu sırası ile Çorum ve Sivas izliyor. Konya ve Edirne gibi büyük şehirlerde ise sadece birer tane Cemevi bulunuyor.
İLLERDEKİ CEMEVİ SAYILARI;
Tokat Cemevi sayısı: 172
Çorum Cemevi sayısı: 90
Sivas Cemevi sayısı: 71
İstanbul Cemevi sayısı: 64
Kahramanmaraş Cemevi sayısı:63
Amasya Cemevi sayısı:49
Ankara Cemevi sayısı: 40
Yozgat Cemevi sayısı: 36
Ordu Cemevi sayısı: 30
İzmir Cemevi sayısı: 26
Eskişehir Cemevi sayısı: 22
Balıkesir Cemevi sayısı: 19
Ardahan Cemevi sayısı: 19
Malatya Cemevi sayısı: 18
Samsun Cemevi sayısı: 17
Muş Cemevi sayısı: 15
Erzincan Cemevi sayısı: 13
Aydın Cemevi sayısı: 13
Bursa Cemevi sayısı: 12
Kocaeli Cemevi sayısı: 11
Manisa Cemevi sayısı: 10
Zonguldak Cemevi sayısı: 10
Kırıkkale Cemevi sayısı: 10
Isparta Cemevi sayısı: 9
Çankırı Cemevi sayısı: 8
Gaziantep Cemevi sayısı: 8
Kütahya Cemevi sayısı: 8
Nevşehir Cemevi sayısı: 8
Tunceli Cemevi sayısı: 8
Antalya Cemevi sayısı: 7
Elazığ Cemevi sayısı: 6
Adana Cemevi sayısı: 4
Adıyaman Cemevi sayısı: 4
Denizli Cemevi sayısı: 4
Kayseri Cemevi sayısı: 4
Şanlıurfa Cemevi sayısı: 4
Bayburt Cemevi sayısı: 4
Diyarbakır Cemevi sayısı: 3
Bingöl Cemevi sayısı: 3
Mersin Cemevi sayısı: 3
Tekirdağ Cemevi sayısı: 2
Yalova Cemevi sayısı: 2
Osmaniye Cemevi sayısı:1
Uşak Cemevi sayısı: 1
Sakarya Cemevi sayısı: 1
Konya Cemevi sayısı: 1
Gümüşhane Cemevi sayısı: 1
Edirne Cemevi sayısı: 1
Çanakkale Cemevi sayısı: 1
Burdur Cemevi sayısı: 1
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.02.15   #34
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: 8 Şubat 2015 İSTANBUL MİTİNGİNE Sende katıl...
Önce miting

sonra boykot!


Kırmızı Haber | 05 Şubat 2015 | Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset, Üst Haberler, Yazarlar
Necdet Saraç yazdı: “8 Şubat mitingi, 13 Şubat boykotu eğer yüz binleri kucaklayacak şekilde kitlesel olursa seçimler öncesi çok ciddi bir moral üstünlüğü beraberinde getirir, hepimizin ihtiyacı olan umudu büyütür. Syriza’nın, Podemus’un psikolojik etkisiyle de, laik-demokratik bir iktidar yürüyüşünü, ortak davranma kültürünü ve dolayısıyla siyasi ittifakları tetikler, siyaseten geometrik büyümeler sağlar!”[URL="http://www.kirmizihaber.com/wp-content/uploads/2014/10/necdet_saraç_2014.jpg"]URL]
Önce miting sonra boykot!
Seçimlere 4 ay kala Türkiye iktidar karşıtı yeni ve güçlü bir toplumsal hareketlenme yaşamaya aday… Metal işçilerinin grev kararı ve iktidar tarafından zorla ertelenmesi, arkasından Alevi kurumlarının ve Eğitim Sen’in laik ve bilimsel eğitim için aldıkları miting ve boykot kararı bu “adaylığı” zorlayacak iki önemli gelişme. Ancak…
Koşullar toplumsal muhalefetin lehine olsa da, toplumsal muhalefetin neredeyse tümü buna uygun davranmakta ve çıtayı yukarı taşımakta zorlanıyor. Örneğin, Metal işçilerinin ertelenen grevine yönelik CHP, HDP, BHH’dan “sert açıklamalar” gelse de hem sokak, hem de grev kararı alan fabrikaların çevresi boş kalmış durumda. 12 Eylül darbesinden sonra hem nicel, hem de nitel hem de nicel olarak her yıl biraz daha küçülen sendikal hareketin takati kalmamış… Sembolik ve “cılız” katılımlı açıklamalar bunu gösteriyor. Siyasi partiler ve hareketler ise, takati kalmamış sendikal hareketi ayağa kaldıracak hamleyi ne sokakta, ne fabrika önünde, ne de mecliste gösteremiyorlar…
Sendikal hareketin büyümesi için tren şimdilik de olsa kaçmış gözüküyor! Tıpkı gerici güçlerin Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik geliştirdikleri linç kampanyasına cevap verilememesi gibi… Ancak işin içine “din” girdiği için siyasal İslamcıların “ifade ve basın özgürlüğüne” yönelik gerici hamlelerine karşı tepkiler sembolik kaldı. Yapılan açıklamalar ve sembolik ziyaretlerle iş geçiştirildi. İdare-i maslahat’ın ötesine geçilmedi…
Şimdi benzer bir tehlike eğitimde yaşanan dinselleşmeye, daha açık ifadeyle gericileşmeye karşı alınacak tavır için geçerli.
Toplumsal yaşam ve eğitim AKP eliyle hızla dini kurallara göre şekillendiriliyor. Eğitim Sünni İslam’a göre dincileştiriliyor. Laiklik ve bilimsellik hızla terk ediliyor. Solcu, ilerici Müdür, Müdür yardımcıları okul yönetimlerinden tasfiye edildiği gibi, tasfiye olmak için Alevi olmak ise başlı başına yazılı olmayan ama uygulama için yeterli bir gerekçe olabiliyor! Adı “Eğitim Şurası” olsa da fiili olarak “Din Şurası”na dönen Antalya toplantılarında ortaya çıkan “tavsiye kararları” ortada… Din dersi ilkokul birinci sınıflara kadar inmiş durumda. Küçücük çocuklara dağıtılan “Değerler Eğitimi” kitaplarında” dini hayatın ve ölümün yüceliği” övülüyor…
Bütün bu gelişmeler karşısında sokaktan çıkan ses son derece cılız. Alevi hareketinin ve Eğitim Sen’in uzun git-gellerden sonra birlikte aldıkları “8 Şubat Miting, 13 Şubat Okul Boykotu” kararı önemli ama hem yeterli değil, hem de cılızlığı ortadan kaldırmaya yetmezse süreci olumsuz etkilemek açısından tehlikeli de! Neden mi?
Birincisi şu: 5-6 aydır üzerinde konuşulsa da miting alının yeri bile daha dün kesinleşti. Bu bile Alevi hareketinin “dünkü gücünde” olmadığını açıkça gösteriyor. 8 Kasım 2008’den bu yana yaptığı her mitingde yüz binleri sokağa döken Alevi hareketi özellikle son bir yıldır kitlesel olarak “sokağa çıkmakta” çok zorlanıyor! Alevi hareketi kendisini yenileyip, yeniden yapılandıramadığı için sıkıntıda. Patinaj yapıyor! Tek tek yöneticilerin kişisel tercihleri ve yönelimleri, örgütsel ve politik tercihlerin önüne geçmiş durumda…
İkincisi ise şu: Türkiye’de sosyalist solun dışındaki bütün sol, sosyal demokrat ve laik güçler (buna HDP’de dahil) siyasal İslamın psikolojik baskısı altında. Paris cinayeti de dahil olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan siyasal cinayetlere rağmen, “gerçek İslam bu değil” diye garip ve hayatın gerçeği ile uyumlu olmayan bir tartışma yürütülmeye çalışılıyor! Dini devletin kurumsal yapısı içinden söküp atacak laiklik, öne çıkartılması bir yana neredeyse ağıza bile alınmak istenmiyor… Din deyince akan sular bir anda duruyor! Köşeli konuşma yerine ne anlama geldiği bile anlaşılmayan laf kalabalığı ile durum idare edilmeye çalışılıyor! Hal böyle olunca din, her gün hayatımıza daha fazla siniyor, hayatın normalleşmesini engelliyor!
Böyle bir ortamda, Alevi kurumlarının ve Eğitim Sen’in 8 Şubat’ta Kadıköy Meydanı’nda miting, 13 Şubat’ta bir günlük okul boykotu kararının hayata geçme biçimi bunlardan dolayı çok önemli. Çok açık ki, eğer bu eylemler yüz binleri kucaklayacak şekilde kitlesel olursa seçimler öncesi çok ciddi bir moral üstünlüğü beraberinde getirir, hepimizin ihtiyacı olan umudu büyütür. Syriza’nın, Podemus’un psikolojik etkisiyle de, laik-demokratik bir iktidar yürüyüşünü, ortak davranma kültürünü ve dolayısıyla siyasi ittifakları tetikler, siyaseten geometrik büyümeler sağlar!
Tersi olmaması için, 8 Şubat Pazar günü Kadıköy’de yapılacak “Laik-Bilimsel-Anadilinde Eğitim ve Demokratik Yaşam” başlıklı mitingin çok kitlesel olması gerekiyor. Özellikle bu konuda CHP’nin hiç zaman kaybetmeden bütün örgütlerini harekete geçirmesi ve mitinge katılımın için hem açık bir çağrı hem de örgütlenme yapması gerekiyor! Aynı şey HDP için de, BHH için de geçerli. Durum idare edilmeyecekse, demokrasi lehine, AKP’nin ve Erdoğan’ın tekçi, baskıcı ve dayatmacı yaklaşımına karşı top yekün bir karşılık vereceksek 8 Şubat önemli!
Mitingi kimin ve nasıl düzenlediğinden, mitingde kimin konuşacağından daha önemlisi, demokrasi ve özgürlük isteyenlerin alanları doldurmasıdır. Mitinge katılanlar da, katılmayanlar da, ulusal ve uluslararası medya da içerikten daha çok katılanların sayısına bakacaktır! Binler mi, yüz binler mi, milyonlar mı? Çünkü siyaset bir sonuç işidir!
8 Şubat’ta saat 13:00’de Kadıköy’de buluşalım!
Not: 6 Şubat 2015, Cuma günü 19:00’da Kartal’da “Eğitimde mevcut durumu ve boykotu” konuşuyoruz.
Konuşmacılar: Necdet Saraç, Ata Esen, Ersin Çimen, Erdoğan Tunç
Adres: Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi, Uğur Mumcu Mahallesi, Şeyh Şamil Caddesi No: 17, Kartal
Düzenleyenler: Birleşik Haziran Hareketi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.02.15   #35
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: 8 Şubat 2015 İSTANBUL MİTİNGİNE Sende katıl...


Tüm din ve inançlara saygılıyız,
ALEVİLERİN KABESİ İNSANDIR,
Aleviligi Yozlaştırmak isteyen asimile çarkının dişlilerine duyrulur.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aleviler 7 Ekim'de büyük bir miting gerçekleştirecek! Pir Mehmet Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 11 06.10.12 23:49
CHP Nereye Gidiyor? Deniz Haber Merkezi 9 16.09.12 20:55
Füze kalkanına karşı 19 Kasım'da Malatya'da miting Alevi Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 1 17.11.11 21:29
Benzin 5 TL'ye gidiyor Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 1 06.09.11 00:29
Akp 2011 Secımlerınde Kullanıcagı Miting Müziği Alevi Komik Videolar 0 04.02.11 16:27
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2