Sponsor Reklamlar

Soru: Semah Bir Zikir Çeşidi Midir?

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  Soru: Semah Bir Zikir Çeşidi Midir? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç37Beğeni

Seçenekler
Alt 24.09.13   #21
Mehman
Banned
Banned Users
Nereden: Yenibosna
Rep Puani : 0
Standart Cevap: Soru: Semah Bir Zikir Çeşidi Midir?

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayetleri eksik yazmışsınız?

Bakara 85:
Ama siz, birbirinizi öldüren, içinizden bir kesime karşı kötülük ve zulümde yardımlaşarak; size haram olduğu hâlde onları yurtlarından çıkaran, size esir olarak geldiklerinde ise, fidye verip kendilerini kurtaran kimselersiniz. Yoksa siz Kitab’ın bir kısmına inanıp, bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? Artık sizden bunu yapanın cezası, dünya hayatında rezil olmaktan başka bir şey değildir. Kıyamet gününde ise onlar azabın en şiddetlisine uğratılırlar. Çünkü Allah, yaptıklarınızdan habersiz değildir.

Şimdi alıntı yaptığınız ayetleri tamamıyla yazalım. Bakalım münkir, fasık v.s. olanları Rabbimiz kimler olarak anlatıyor. Yani sizin tam ayet gibi verdiğiniz bölümlerdeki "ONLAR", kimlermiş beraber görelim:

Enam 116:
Eğer yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece yalan uyduruyorlar.

(Yeryüzündeki insanların çoğu müslüman değildir maalesef, Efendimiz zamanında da böyleydi muhakkak. O halde ayetin kimleri kastettiği açık.)

Nahl 82-83:
Ey Muhammed! Eğer yüz çevirirlerse, artık sana düşen açık bir tebliğden ibarettir. Onlar, Allah’ın nimetini bilirler, sonra da inkâr ederler. Onların çoğu kâfirlerdir.

(Bu açık ayette diyor ki, Efendimizin tebliğinden yüz çevirenlerin çoğu kafirmiş. Gerçekten de öyle )

V.s. V.s. İnsanların zaten çoğu kafir, fasık, gafil v.s. Çünki insanların çoğu müslüman değil. Ne güzel bir paylaşım yapmışsınız

İşte biz onu (Kur'ân'ı) böylece, apaçık âyetler olarak indirdik. Şüphesiz Allah dilediğini doğru yola eriştirir. (HAC/16)

Efendimize kesinlikle tabi olmamızı emreden ayetleri ise siz de araştırabilirsiniz Sadece Kur'an ile amel etmek yeterli olsaydı, Kur'an da "KURANA" ifadesinden sonra "RESULE" uymak, itaat etmek niçin tekrar emredilsin? Demek ki sünneti seniyyeye tabi olmak, mezhep fark etmeden herkese farzdır.

Bahsettiğiniz peygamberler, kendi sünnetleri ile, ya da bağlı olduğu şeriatin sünneti ile SALAT yapıyor. E hepimiz müslüman olduğumuz halde, biz niçin Efendimiz'in sünnetiyle SALAT etmiyoruz?

Arada bir kaç yorum hariç konuyla gayet alakadar, açıklığa kavuşturacak doğrultuda yanıtlar verdiğiniz için teşekkür ederim.
Sponsor Reklamlar

Mehman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.09.13   #22
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Elcilerin ibadette dahil dine her hangi bir sey ekleme ya da cikarma haklari yoktur.

Ayrica, Hz.Muhammed´in o kadar münafigin icinde, Kuran´in sirlarini ve hidayeti acikladigina kimse inanmaz. Biz bu sirlarin Hadislerde degil, Ehl-i Beytte gizli olduguna inaniyoruz.

Siz kendi uydurdugunuz hadislerle dini yapilandirmaya, amel islemeye, namaz kilmaya devam edin.
Bizelere de karismayin lütfen.

Hü...
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.09.13   #23
Mehman
Banned
Banned Users

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Elcilerin ibadette dahil dine her hangi bir sey ekleme ya da cikarma haklari yoktur.

Ayrica, Hz.Muhammed´in o kadar münafigin icinde, Kuran´in sirlarini ve hidayeti acikladigina kimse inanmaz. Biz bu sirlarin Hadislerde degil, Ehl-i Beytte gizli olduguna inaniyoruz.

Siz kendi uydurdugunuz hadislerle dini yapilandirmaya, amel islemeye, namaz kilmaya devam edin.
Bizelere de karismayin lütfen.

Hü...

Bu saldırgan tutumunuza anlam verebilmiş değilim. Kırıcı olduysam affedin.

Ben Peygamberler bir şey ekliyor demedim. Rabbimiz "beni anın" diyor, elçiler de kendi sünnetleriye şekillenen şeriatları kuruyor. Kuranın sırlarının biz de Ehl-i Beyt'te olduğuna inanıyoruz. Ve onlara bağlanmışız. Çoğu tarikatın kurucuları ve mürşidleri arşivli, belgeli, kanıtlı, kerametli Ehl-i Beyt torunlarıdır inşallah.

Sizde böyle deliller var mı bilemiyorum...

Ehl-i Beyt namaz kılmıyor demeyin lütfen, biz kılmıyoruz derseniz, saygı gösteririm, fakat buna da kaynak isterim güvenirliğine kendimi inandırabilmek için.

Hadisleri Sünniler uydurdu da o kadar Ehl-i Beyt taraftarı niçin namaz kılıyor. Alevi olduğunu söyleyen ve namaz kılmayan meşreb de sadece sizsiniz. Nusayriler, Şiiler hep namaz kılıyor. Rabbimizin emridir bu... Aleviler içinde bir tek siz varsınız ki namaz kılmıyor meşreb olarak...
Sponsor Reklamlar

Alt 24.09.13   #24
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

siz muaviye ve yezitten günümüze yapılan alevi katliamları HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ,

bunu bir açıklayın,

muhammedin emevileri yıkıpta kurduğu islam,

ölümünden sonra emevilerin yani yıktığı gurubun eline geçti,

bu konuda ne düşünüyorsunuz bir yazın.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.09.13   #25
Mehman
Banned
Banned Users

bilgeyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
siz muaviye ve yezitten günümüze yapılan alevi katliamları HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ,

bunu bir açıklayın,

muhammedin emevileri yıkıpta kurduğu islam,

ölümünden sonra emevilerin yani yıktığı gurubun eline geçti,

bu konuda ne düşünüyorsunuz bir yazın.

Cehennem zalimler için vardır. Kim kime zulmetmişse, Allah alimdir, biliyor. Bu durumda hilafetin gerçek sahibi olan Hz. Ali'den hilafet zorla alınmıştır. Hakkı gasbedilmiştir. Bizim safımız, inşallah, Sıffin'de Hz. Ali (ra)'dan yanadır. Ona asker olurduk, nasip olsaydı da o devirde yaşasaydık.

Yezit ise melundur, Hz. İsa ve Hz. Davud'un dilleriyle lanetlenmiştir.

Bu arada Efendimiz sıradan bir şahıs olmadığından ismini andığımızda saygı ifadeleri kullanmamış daha hoş olur sevgili bilgeyol

Emeviler devri, milliyetçi, zalim bir devir oldu genelde... Hallac, Yezit v.s. fakat bir Emevi olduğu halde Yezit'in oğlu Muaviye, Ömer bin Abdulaziz gibi... Bunlar zulmetmediler inşallah. Zaten biz bir insanı emevi olduğu için soyundan ötürü sevmezsek, ırkçı oluruz, bu şeytanın günahıdır, Efendimiz o zamanki emeviler zalim olduğu için onlara karşı durdu. Onlara Rabbimizin dinini tebliğ etti.

Konu bu değildi. Fakat ben böyle düşünüyorum. İnşallah yanlış düşünmüyorum, Allah alimdir.

İşte böyle, biz dediğim gibi onaylı, tasdikli, mühürlü, kerametli Ehl-i Beyt torunlarına bağlı oluyoruz zaten. Fakat, Aleviyim, Ehli Beyti seviyorum deyip namaz kılmayan oruç tutmayan tek Alevi sizlersiniz, onun için merak ettim de sordum.

Hatalarımızı affedin.
Sponsor Reklamlar

Alt 24.09.13   #26
bilgeyol
Yönetici

Mehman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cehennem zalimler için vardır. Kim kime zulmetmişse, Allah alimdir, biliyor. Bu durumda hilafetin gerçek sahibi olan Hz. Ali'den hilafet zorla alınmıştır. Hakkı gasbedilmiştir. Bizim safımız, inşallah, Sıffin'de Hz. Ali (ra)'dan yanadır. Ona asker olurduk, nasip olsaydı da o devirde yaşasaydık.

Yezit ise melundur, Hz. İsa ve Hz. Davud'un dilleriyle lanetlenmiştir.

Bu arada Efendimiz sıradan bir şahıs olmadığından ismini andığımızda saygı ifadeleri kullanmamış daha hoş olur sevgili bilgeyol

Emeviler devri, milliyetçi, zalim bir devir oldu genelde... Hallac, Yezit v.s. fakat bir Emevi olduğu halde Yezit'in oğlu Muaviye, Ömer bin Abdulaziz gibi... Bunlar zulmetmediler inşallah. Zaten biz bir insanı emevi olduğu için soyundan ötürü sevmezsek, ırkçı oluruz, bu şeytanın günahıdır, Efendimiz o zamanki emeviler zalim olduğu için onlara karşı durdu. Onlara Rabbimizin dinini tebliğ etti.

Konu bu değildi. Fakat ben böyle düşünüyorum. İnşallah yanlış düşünmüyorum, Allah alimdir.

İşte böyle, biz dediğim gibi onaylı, tasdikli, mühürlü, kerametli Ehl-i Beyt torunlarına bağlı oluyoruz zaten. Fakat, Aleviyim, Ehli Beyti seviyorum deyip namaz kılmayan oruç tutmayan tek Alevi sizlersiniz, onun için merak ettim de sordum.

Hatalarımızı affedin.

alevi katliamlarından zere kadar bahsetmemnişsiniz,

cemevlerinin ibadet hane olmasını arzulamıyorsunuz,

sadece devletin onaylıdığı aleviliği onaylıyorsunuz,

hz. hüseyin neden yezit ve muaviyeye baş kaldırdı,

bunuda anlamamışsınız,

siz yolunuza gidin bizde yolumuza,

ya kerbelada katledilen hz. hüseyini savunacaksınız,

yada yezit ve muaviyenin dayattığı

emevi islamı savunacaksınız bir karar verin,

aliyi, hasanı,hüseyinin namazını degil yolunu takip edin.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 24.09.13   #27
Mehman
Banned
Banned Users

bilgeyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
alevi katliamlarından zere kadar bahsetmemnişsiniz,

cemevlerinin ibadet hane olmasını arzulamıyorsunuz,

sadece devletin onaylıdığı aleviliği onaylıyorsunuz,

hz. hüseyin neden yezit ve muaviyeye baş kaldırdı,

bunuda anlamamışsınız,

siz yolunuza gidin bizde yolumuza,

ya kerbelada katledilen hz. hüseyini savunacaksınız,

yada yezit ve muaviyenin dayattığı

emevi islamı savunacaksınız bir karar verin,

aliyi, hasanı,hüseyinin namazını degil yolunu takip edin.

Dur dur bir mübarek bilgeyol Sen Alevi katliamı derken 20. yy katliamlarından bahsediyorsan onların tabi ki karşısındayız.. Bunları sorman bile çok ayıp. İnsan canı değerlidir. İnsan yakanlar, namazı anlamadan kılan, kendini mümin zanneden gafil bedevi müslümanlarıdır.

Biz Efendimizin, ailesinin, arkadaşlarının yanındayız. Siz de tabi ki öylesiniz. Zaten anlamadığım nokta bu. Hepimiz aynı yoldayken ve sizin dışınızda tüm Aleviler, Sünniler v.s. ibadetlerinde küçük farklılıklar olmasına rağmen namaz kılıp, oruç tutuyor da siz neden tutmuyorsunuz. Şöyle, mürşidimiz bize böyle emretti deseniz anlayacağım. Fakat bunu da söyleyemiyorsunuz..

İmam Hüseyn'i de anlamaktan öte yaşamaya çalışıyor olduğumdan -inşallah- emin olun.

Onurlu bir yaşam çizginiz var. Fakat nerede başladıysa artık bu durum, sadece tarikat makamının ibadetlerini (cem, semah) yapıyorsunuz. Fakat hiçbir Ehl-i Beyt mensubu, şeriatten tarikat makamına geçince, namazı orucu v.s. bırakın demiyor... Bana öyle geliyor ki tarihin bir bölümünden sonra siz bu farzlardan uzaklaşmışsınız. Koca müslüman coğrafyada sizin dışınızda namaz kılmamazlık eden Alevi meşrebi yok.

Kaynak aynı... İnşallah, Mehdi (as)'nin zuhuruyla hepimiz hakta birleşeceğiz. Bu söylediklerimi iyice düşünün inşallah
Sponsor Reklamlar

Alt 24.09.13   #28
bilgeyol
Yönetici

mehman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dur dur bir mübarek bilgeyol sen alevi katliamı derken 20. Yy katliamlarından bahsediyorsan onların tabi ki karşısındayız.. Bunları sorman bile çok ayıp. İnsan canı değerlidir. İnsan yakanlar, namazı anlamadan kılan, kendini mümin zanneden gafil bedevi müslümanlarıdır.

Biz efendimizin, ailesinin, arkadaşlarının yanındayız. Siz de tabi ki öylesiniz. Zaten anlamadığım nokta bu. Hepimiz aynı yoldayken ve sizin dışınızda tüm aleviler, sünniler v.s. Ibadetlerinde küçük farklılıklar olmasına rağmen namaz kılıp, oruç tutuyor da siz neden tutmuyorsunuz. Şöyle, mürşidimiz bize böyle emretti deseniz anlayacağım. Fakat bunu da söyleyemiyorsunuz..

İmam hüseyn'i de anlamaktan öte yaşamaya çalışıyor olduğumdan -inşallah- emin olun.

Onurlu bir yaşam çizginiz var. Fakat nerede başladıysa artık bu durum, sadece tarikat makamının ibadetlerini (cem, semah) yapıyorsunuz. Fakat hiçbir ehl-i beyt mensubu, şeriatten tarikat makamına geçince, namazı orucu v.s. Bırakın demiyor... Bana öyle geliyor ki tarihin bir bölümünden sonra siz bu farzlardan uzaklaşmışsınız. Koca müslüman coğrafyada sizin dışınızda namaz kılmamazlık eden alevi meşrebi yok.

Kaynak aynı... İnşallah, mehdi (as)'nin zuhuruyla hepimiz hakta birleşeceğiz. Bu söylediklerimi iyice düşünün inşallah

bİzler gÖsterİ İÇİn namaz kılmayız,

İslamı getİren muhammedİ ve alİyİ taniyorsan,

onlarin yoluna İhanet eden,

bekİr,ömer,osman ve yezİtİde taniman lazim,

alİyİ hasani hÜseyİnİ namazdan gÖsterdİĞİnİz kadar,

İhanetcİ bekİr,Ömer ve osmani,

ve o yolun takİpcİlerİ muavİye ve yezİdİde kinamaniz lazim.

Ama hİkaye İktİdarin Çikarlari doĞrultusunda,

aslinda alevİlİk olmayan alevİlİĞİ bu forumlarda,

İÇselleŞtİrmeye ÇaliŞiyorsunuz,

sİzİ bu forumlara gÖnderen akilliliar,

ya alevİlİĞİ bİlmİyor,

yada emevİ İslamin degİrmenİne su taŞiyorlar.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (24.09.13 Saat 20:24 ) değiştirilmiştir.
Alt 24.09.13   #29
Mehman
Banned
Banned Users

Rabbim hepimizi affetsin inşallah.

Beni buraya birisi gönderdiyse şu odadan çıkamayayım.

Ben Hakk'ta birleşelim, hepimiz biriz diyorum. Sen siyasi meselelerle ayrıyız da ayrıyız. Biz sizle birleşmeyiz diyorsun.

Bir sağına soluna bak Ehl-i Beyt nerede ey mübarek bilgeyol?

Eğer gerçekten Ehl-i Beyt aşığı isen ve tam manasıyla onları yaşamaya çalışıyor isen, diğer tüm Alevilerden ve tüm müslümanların kabul ettiği şeriat ibadetlerini de yapar olmalısın bence. Bir mürşidiniz bir eserinde yapmayın dediyse de bize bildirin biz de bilelim.

Yok eğer, ben müslüman değilim diyorsan zaten Allah yolunuzu açık etsin. O yol hayır değildir ama, hayr olsun diyebilirim anca.

Gösteri için kılarsan o namaz olmaz zaten, ALLAH için kıl inşallah

Rabbime emanet olun inşallah.

Allah bizi affetsin.
Sponsor Reklamlar

Konu Mehman tarafından (24.09.13 Saat 20:31 ) değiştirilmiştir.
Alt 24.09.13   #30
bilgeyol
Yönetici

Mehman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rabbim hepimizi affetsin inşallah.

Beni buraya birisi gönderdiyse şu odadan çıkamayayım.

Ben Hakk'ta birleşelim, hepimiz biriz diyorum. Sen siyasi meselelerle ayrıyız da ayrıyız. Biz sizle birleşmeyiz diyorsun.

Bir sağına soluna bak Ehl-i Beyt nerede ey mübarek bilgeyol?

Eğer gerçekten Ehl-i Beyt aşığı isen ve tam manasıyla onları yaşamaya çalışıyor isen, diğer tüm Alevilerden ve tüm müslümanların kabul ettiği şeriat ibadetlerini de yapar olmalısın bence. Bir mürşidiniz bir eserinde yapmayın dediyse de bize bildirin biz de bilelim.

Yok eğer, ben müslüman değilim diyorsan zaten Allah yolunuzu açık etsin. O yol hayır değildir ama, hayr olsun diyebilirim anca.

Rabbime emanet olun inşallah.

Allah bizi affetsin.

yavuzdan sivasa ve gaziye yapılan alevi katliamlarını kına,

ebu suhudun şerefsizliğini onayla,

fakat bunları yapamazsın sadece,

o bür dünyaya havale edersiniz,

dik durun islam bir devrimse,

emevileşen islam ise tam tersi bir karşı devrim ve zulümdür.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...