Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 17.08.13   #1
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart GEZİ Direnişi Yerel seçimleri ETKİLEMELİ.!!!


Aleviler,

ülkemizde sadece seçmen olarak haklara sahipler,

seçilmeye geldimi hep görmezlikten gelinir,

veya kıytırık bir kaç yerde aday gösterilirler,

hangi parti olursa olsun,

özellikle chp alevileri oy deposu görür,

seçilen millet vekillerinde olsun aleviliği bilen bu yolda mücadele vermiş

kişiler dışlanır sadece sembolik bir kaç aday koyulur,

oysa alevilerin yüzde doksanına yakını chp ye oy verir,

belediye seçimlerindede bir kaç aleviye il veya belediye meclisi

üyeliği verilerek ağızlarına bir parmak bal çalınır,

chp özellikle alevilerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde,

alevilik mücadelesi vermiş bedel ödemiş kişileri aday göstermelidir.

sadece göstermelik bir iki yerde aday göstermek dalga geçmektir.

akp nin bir valisi alevi kökenli degildir,

chp nin seçilen il belediye başkanlarından veya

ilçe belediye başkanlarından kaçı alevidir,

bunları yazmakta amacımız akp nin

alevilere karşı yaptığı ayrımcılığı chp nin frenlemesi

ve alevi adayları desteklemesidir.

ve alevilerin demokratik mücadelelerini

ve eşit yurttaşlık isteklerini onaylamasıdır,

yoksa alevilere ayrımcılık yapılsın istemiyoruz.

gezi olayları toplumda mücadele azmi bırakmışsa,

yerel seçimleri etkilemesi lazım,

iktidarın büyük bir oy kaybına uğraması lazım,

yok tersi olursa gezi direnişi toplumumuza,

bir şey vermemiş demektir,

ben ulusal ve yerl kanalların,

akp yi birinci parti olarak göstermelerini,

toplumu yönlendirme amacı taşıdığını sanıyorum,

halkımız bu seçimlere yerel seçim havasında degil,

genel seçim havası içerisinde,

sandığa gitmesi gerektiğine inanıyorum.

adayların degil demokratik hakları savunanların,

başarı elde etmesi gerktiğine inanıyorum,

dilerim yanılmam.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (14.10.13 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.08.13   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.
Recai Aksu Hacıbektaş Belediye

Başkan Adayı


Kırmızı Haber | 17 Ağustos 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Numaralı Haberler, Siyaset


Alevi kamuoyunun yakından tanıdığı gazeteci Recai Aksu, “Hacıbektaş’ta değişim şart” sloganı ile Hacıbektaş Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

16 Ağustos Cuma günü Hacıbektaş Murat Karayalçın Park’ında bir basın açıklması yapan Recai Aksu, “Hacıbektaş’ta değişim şart, Çünkü, Hacıbektaş 5 bin kişilik bir köy değil, 25 milyonluk bir dünya kenti! Çünkü, Hacıbektaş yılın 365 günü yerli ve yabancı turistlere yönelik inanç turizmine açılmak zorunda! Çünkü, Hacıbektaş, altyapısı yetersiz, toz toprak içinde bir kent olmayı değil, yaşanabilir ve övgüyle söz edilebilir bir dünya kenti olmayı hak ediyor” dedi.

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Selahattin Özel, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, ABF Genel Başkan Yardımcısı Servet Demir, Şahkulu Sultan Dergahı Başkanı Mehmet Tural, Hubyar Eğitim Vakfı Başkanı Hıdır Temel başta olmak üzere çok sayıda kişinin katıldığı Basın Toplantısı’nda Recai Aksu, “Hacı Bektaş Veli’nin kenti, birbiriyle kavgalı değil, birbiriyle barışık insanların yaşadığı ve hepimizin gurur duyduğu bir kent olmalıdır” dedi.

Toplantıya Hacıbektaş Platformu ve Hacıbektaş sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de katılırken, Recai Aksu’nun Hacıbektaş Beleidye Başkan Adaylığına Hacı Bektaş Veli Dergahı Portnişini Veliyettin Hürrem Ulusoy’un da destek verdiği açıklandı.

RECAİ AKSU KİMDİR?

Recai Aksu, 13 Aralık 1957’de Hacıbektaş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü’nde İngilizce okudu. 1980 yılında Almanya’ya gitti. Almanca eğitiminden sonra Nord Niedersachsen Yüksek Okulu Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun oldu.
Almanya Gelsenkirchen’de çalıştığı işyerinde İşyeri İşçi Temsilciliği Başkan Yardımcılığı yaptı. 1985 yılından itibaren Milliyet Gazetesi temsilcisi oldu. Sayısız Sayısız haber ve röportaja imza atarken, Almanya’daki Türk toplumunu yakından ilgilendiren eğitim, ekonomi, siyasi ve uyum gibi konuları gazete sayfalarına taşıdı, sorunlara çözümler önerdi.
Türk ve Alman toplumunun uyumuna sunduğu katkılardan ve sosyal çalışmalarından dolayı bir çok ödül aldı. Bu ödüller içinde, “Anadile Katkı Ödülü” ve 2009 yılında aldığı “Yılın En Başarılı Gazetecisi Ödülü” onun için ayrıcalıklı ödüller oldular.
Almanya’daki Türklerin üçte birinin yaşadığı Kuzey Ren Vestfalye Eyaleti’nde “Türk Gazetecileri Birliği” Başkanı olan Recai Aksu, Düzgün Tv’de Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. SU tv, YOL tv ve Kanal Avrupa başta olmak üzere onlarca program yaptı, yüzlerce programa konuk oldu. Bir çok televizyonda da yayınlanan “Hacıbektaş Veli Külliyesi” ve “Sivas” belgeselleri yaptı.
Guiness Rekorlar Kitabı’na giren “Bin Yılın Türküsü” etkinliğinde 17 bin kişinin önünde “Basın Ödülü”ne layık görüldü. 2 Temmuz 1993 Sivas katliamının gerçekleştiği Madımak Oteli’nin Müze yapılması için ilk öneri sahiplerinden oldu, bu konuda ciddi bir kampanya örgütledi. 1999 Marmara depremi’nde Almanya merkezli yardım kampanyası olan “Umut Kent” projesinin koordinasyonu içinde yer aldı.
Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) ve Avrupa Türk Gazeteciler Birliği kurucularından olan, Recai Aksu aynı zamanda 27 yıldır Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Almanya NRW Danışma Kurulu üyesidir.
Almanca ve İngilizce bilen, Recai Aksu evli ve 3 çocuk babasıdır.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.08.13   #3
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.


Alevi Bektaşi Federasyonu’ndan çağrı


ABF tarafından yazıldı.


Yaşanılan süreçteki gelişmelere ilişkin ABF Merkez Yönetim Kurulu, İskenderun’da yapılan 2 günlük çalışmanın ardından bir açıklama yaptı ve çagrıda bulundu.


ağrı metni şöyle:


BARIŞ, DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK, LAİKLİK, EŞİT YURTTAŞLIK VE SOSYAL ADALET İÇİN TARAFIZ.

BAĞIMSIZ DURUŞUMUZLA MÜCADELEMİZİ KURUMLARIMIZLA MÜSAHİP DOSTLARIMIZLA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ


6-7 Nisan 2013 tarihlerinde İskenderun’da gerçekleştirilen, “Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu” Bileşenlerimizin şube başkan ve yöneticilerinin katıldığı “ ORTAK AKIL – ORTAK DURUŞ” 3.atelye çalışmaları sonucu ortaya çıkan veriler ışığında, önümüzdeki döneme yönelik politikalarımızı belirleyip, değerlendirmeler yaparak Alevi dinamiklerinin ortaklaşmasını hedefliyoruz.

Bölgemizde ve ülkemizde hızla değişen bir süreç yaşanmaktadır. Geleceğimizle ilgili öngörülerde bulunmak, inancımıza , örgütlülüğümüze ve insanlığa yararlı karar almak, çalışma ve etkinlikler de bulunmak Alevi Öğretimizin tarihsel duruşu gereği bir zorunluktur.


Çünkü Alevi Öğretimizde; toprak, su, ateş ve güneş kutsaldır. 72 millete bir nazarla bakarız. Bu anlamda insanı merkeze koyan, ayrımcılığı karşı duran, tüm insanlığın eşit yaşamasını isteyen ve savunan bir Öğretiye sahibiz. Tarihimiz ve İnancımızın ulularımızın yaşamları ve mücadeleleri buna örnektir.


İnsanoğlunun tarihsel birikim ve kazanımlarını, değerlerini, insan ile doğanın dengesini sağlayan, evrensel değerler temelinde adil, yaşanılır bir dünya, demokratik, laik, çağdaş, sosyal eşitliğini sağlayan, toplumsal barışını gerçekleştiren bir Türkiye projesi, İnsanı olan her şey bizimdir, dava insanlık davasıdır diyen biz Alevilerin ve kurumumuzun vazgeçilmez değerleridir. Bu değerler Alevilerin tarih boyunca uğruna mücadele ettiğimiz ve insani olan projemizdir. Bu değerler ve dava için dünya da ve Türkiye de mücadele yürüten tüm insanlar ve kurumlar biz Alevilerin musahibi, dostu ve dava arkadaşıdır.


Bu bakış açısında; ABF bileşenleri olarak; görüş ve anlayış birliğiyle, diğer Alevi Kurum ve Kuruluşlarının katkı ve katılımıyla, en geniş birlikteliğimizi sağlamaktır. Gelişen sürece ilişkin; ortak dil, ortak söylem, ortak tavır ve ortak eylemlikleri gerçekleştirerek sürecin etkin bir aktörü olacağız.


Bu süreçte; kendi ilkeli ve bağımsız duruşumuzu yıllardan beri dile getirdiğimiz talep ve duyarlılıklarımızı ortaya koyarak, Eşit koşullarda;özgürlük için, adalet için, eşit yurttaşlık için ve demokrasi hedefleri doğrultusunda, ortak paydalarda buluştuğumuz güçlerle birlikteliğin koşullarını yaratmalıyız. Ortak davayı güçlendirmeliyiz.


İşlemekte olan Anayasa sürecini , bir toplumsal barış sürecine çevirmemiz yeni, sivil, demokratik ve çoğulculuğu kabul eden bir arayış dışına çıkmak isteyen güçlere karşı , sonuç yaratacak bir toplumsal muhalefeti örgütlemede bize düşen tarihsel ve toplumsal bir görevin aktif bir toplumsal gücü olacağız.


Ölüme, doğa yıkımına ve savaşa karşı barış isteyen, insanı merkezine koyan bir inancın bir öğretinin mensupları ve savunucuları olarak, görüş ve tavrımızı, dışımızda gelişen geliştirilen tavırlara göre değil, kendi bağımsız ve ilkeli görüşümüz doğrultusunda mücadelemizi ortaya koyacağız.


Ülkemizde ayrım gözetmeksizin sistemin ötekileştirdiği, Alevilerin, Kürtlerin ve diğer etnik ve inanç kesimlerinin, kendilerini özgürce ifade edebileceği toplumsal bir barış ortamının sağlanması ertelenemez bir sorumluluktur.


Bu kapsamda, geleneğimizi sürdüreceğiz, asimilasyon ve ötekileştirmelere karşı çıkacağız, türkülerimiz söyleyeceğiz, semahlarımızı döneceğiz. İstanbul, İzmir, Mersin ve Bursa’da kitlesel etkinlikleri yaşama geçireceğiz.


Bu sonuç bildirgesi Alevi – Bektaşi Federasyonunun Alevi toplumuna, tüm Alevi örgütlerine, ülkemizin diğer demokrasi güçlerine bir çağrısıdır.


Unutmayalım ki mücadelemiz sonuçta .”LAİK - DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE, EŞİT YURTTAŞLIK VE ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİDİR.”


DAVA İNSANLIK DAVASIDIR

İNSANİ OLAN HER ŞEY BİZİMDİR


9 NİSAN 2013

ALEVİ – BEKTAŞİ FEDERASYONU MERKEZ YÖNETİM KURULU
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.08.13   #4
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.

“Bizi yok sayanı bizde yok sayacağız’’


Kırmızı Haber | 20 Ağustos 2013 | Kırmızı Haber, Manşet, Numaralı Haberler, Üst Haberler
Alevi Kültür Dernekleri Manisa Şube Başkanı Sevim Savunmaz, kendilerini ziyarete gelecek belediye başkan adaylarından tek taleplerinin Cemevi olacağını belirterek, “Artık bizi yok sayanı bizde yok sayacağız’’ dedi.
45HABER(ÖZEL)
Alevi Kültür Dernekleri Manisa Şubesi Başkanı Sevim Savunmaz, merkezde yaklaşık 60 bin Alevi’nin yaşadığını ve en önemli sıkıntılarının Cemevi olduğunu söyledi. 2014 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarından Alevilerin beklentilerini açıklayan dernek başkanı Savunmaz, adayların vizyonlarında ve hedeflerinde inançlara saygılı bir anlayış çizmesi gerektiğini söyledi.
Dernek Başkanı Savunmaz, 2009 yerel seçimlerinde kendilerini ziyarete gelen belediye başkan adaylarına özellikle Alevilerin Cemevi konusunda taleplerini dile getirdiklerini dile getirerek, “Ancak yine bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmedi. Merkeze büyük bir Cemevi’nin yapılması veya bize yer gösterilmesi konusunda bir çok kere mevcut belediye başkanımıza talebimizi dile getirdik. Ancak gerekli hassasiyet gösterilmedi. Dernek olarak yer bulduk. Ancak mevcut belediyemiz bu alanın ibadet yeri olarak ayrıldığını belirterek derneğimize tahsis etmedi. Bu konuda mevcut belediyenin inançlara ne kadar saygılı olduğunu gördük. Mevcut iktidarda olduğu gibi yerel iktidarda Aleviler hep geri plana atılıyor’’ diye konuştu.
2014 yerel seçimlerinde hangi partiden olursa olsun kendilerini ziyarete gelecek olan belediye başkan adaylarına Cemevi konusundaki taleplerini kararlılıkla ileteceklerini söyleyen Savunmaz, “Hangi partiden olursa olsun, bir belediye başkan adayının mutlaka vizyonunda veya hedefinde inançlara karşı eşit mesafe ve saygı ilkesinin olması gerekir. 2014 yerel seçimlerinde kararlıyız. Tüm belediye başkan adaylarına Cemevi talebinde bulunacağız. Bize yeni Cemevi’nin kurulacağının sözünü kim verirse ve kararlı olduğuna inanırsak desteğimiz onun yanında olacak. Artık bizi yok sayanı bizde yok sayacağız. Kimse Alevilerin desteğini küçümsemesin. Çünkü merkezde 60 bine yakın alevi bulunmaktadır. Buda azımsanmayacak bir destek demektir’’ diye konuştu. Savunmaz ayrıca, belediyelerin Alevilerin düzenlediği etkinliklere ve sosyal çalışmalara mutlaka destek olması gerektiğinin altını çizdi.
------------------------------
aleviler organize olup

duyarlı adayları seçtirmelidir,

partilerin artık alevileri,

olarak oy deposu olarak görmelerine

fırsat verilmemelidir.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.09.13   #5
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.


‘Aleviler
CHP’nin dayattığı
adaya
oy vermekten yoruldu’


Kırmızı Haber | 03 Eylül 2013 | Alt Manşet, Gündem, Kırmızı Haber, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset
CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, “Aleviler ‘Bize dayatılan adaylara oy vermekten yorulduk’ diyorlar. CHP içinde de dışlandıklarına inanıyorlar. Alevi oldukları için adaylık yarışına geride başladıkları düşüncesi hakim. Tüm bunları Genel Merkez’e ileteceğim” dedi.


Kıvanç El/ Vatan Ankara - Yaz süresince birçok il, ilçeyi gezen, vatandaşlar biraraya gelen Akkiraz, izlenimlerini VATAN’la paylaştı. Akkiraz, partisine seçimler öncesinde Aleviler konusunda görüşmeleri kapsamında uyarıda bulunacak. Yaklaşan yerel seçimlerde CHP’nin Alevi toplumuna karşı “sınav vereceğini” söyleyen Akkiraz, parti yönetimini, bu nedenle aday adaylarını belirleme konusunda uyaracağını belirtti.“SIKINTI YAŞAYACAKLARINI DÜŞÜNÜYORLAR”“Her parti için en sıkıntılı dönem, aday belirleme dönemidir” diyen Akkiraz, “Tüm yaz alanlardaydım. Mahalle, ilçe ve şehir gezilerinde vatandaşların, seçmenin nabzı tutmaya çalıştım. Talepler, sıkıntılar ve ciddi bir mücadele var. En sıkıntılı gruplardan birisi, kuşkusuz Aleviler. CHP dışında zaten ciddi örgütlenemeyen, yok sayılan Aleviler, partimiz içinde yaşanacak adaylık yarışında da ciddi sıkıntılarla karşılaşacaklarına inanıyor. Alevi olmalarının, yarışa geride başlamalarına neden olduğu yönünde algı var. Kulaktan kulağa fısıldanıyor. Bunu da farklı bir ötekileştirme olarak algılıyorlar” diye konuştu.
CEMEVİ YIKAN BAŞKANLAR…
Aleviler’in bazı büyükşehirlerde sayılarının milyonlar olduğunu ifade eden Akkiraz, “Yoğun yaşadıkları ilçelerde hiç değilse yarışa eşit başlamak istediklerini söylüyorlar. ‘Zorla bize dayatılan adaylara oy vermekten artık yorulduk’ demekten de imtina etmiyorlar. Hele ki; Cemevi yıkan ya da kutsal günlerini önemsemeyen, kendilerini sürekli görmezden gelen mevcut belediye başkanların görevlerine devam edebilme ihtimali, alanda bizi zorlu günlerin beklediğini gösteriyor. Her ibadethaneye saygı duyulması gerektiğini söyleyip; ibadethanem dedikleri Cemevleri’nin yıkılması, yıkılmaya teşebbüs edilmesi, yardım alamaması, sadece seçimlerde kerhen uğranan mekanlar olmaktan çıkartılması konusunda ciddi bir irade gördüm” dedi. CHP’li Avcılar Belediyesi Cemevi yıkarak, Aleviler’in tepkisine neden olmuştu.
CİDDİ SORUN OLUR
Akkiraz, daha önce hazırladığı Alevi raporunu da hatırlatarak, şöyle devam etti:
“Alevi raporumuzda yaptığımız tespitlerin benzerlerini alanda birebir yaşayınca, sıkıntının büyüklüğü ortaya çıkıyor. Bu tespitlerimizi en kısa zamanda Genel Merkez’e ulaştıracağız. Aleviler artık oy vermek konusunda hazır kıta olarak algılanmaktan yorulduklarını özellikle belirtiyor. Alevileri eşit vatandaş saymak bizim görevimizdir. Yoksa; ‘İl Başkanı Alevi olmasın, İlçe Başkanı, Belediye Başkanı Alevi olmasın’ diyerek yaratılan algının sonucunda yarışta ciddi sorunlar yaşanacağı açıktır. Belediye Başkanlığı ve yerel yönetimde görev alacakların ilk niteliği; göreve layık olup olmadığı ve hizmeti yaparken evrensel belediyecilikle birlikte partimizin temsil ettiği değerleri yerel yönetimde hakkaniyetle temsil etmektir. Ama bunlar yapılırken, Alevilik bir eksi nitelik olarak görülmemelidir.”
SURİYE TEDİRGİNLİĞİ
Aleviler’in Suriye’de mezhepsel katliamdan büyük rahatsızlık duyduğunu da anlatan Akkiraz, “Aynı inanca mensup oldukları kardeşlerinin televizyon ekranlarında hunharca katledilme görüntüleri karşısında ‘aynısını biz de yaşar mıyız’ korkusunu yürekten hissediyorlar. İktidarın ayrımcı söylemlerine, ötekileştirme ve asimilasyon çalışmalarına bir de katliamlar eklenirse, ülkemizde yaşamanın da ciddi olarak zorlaşacağının farkındalar. Benim görevim onlar adına bu uyarıları yapmak… Olumsuzlukların sorumluluğu altında hep birlikte eziliriz” diye konuştu.
-----------------------------------------
doğru söze ne denir.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.10.13   #6
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.


chp nin istanbulu alabilme şansı olması için,

bdp ninde destekleyebilecegi bir aday göstermeleri lazım,

ne sarı gül ne tekin istanbulu alamazlar.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.10.13   #7
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.


izmiride çantada keklik görmesinler,

akp izmirde sonyıllarda zemin çalışması yapıyor,

iyi çalışmaları lazım yoksa izmiride chp kaybedebilir.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.10.13   #8
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.


köyler ve ilçelerinde ana kente oy kullanmaları yasalaşınca,

adanada mhp favori görünüyor ama,

iktidarın,bu çevreleri nemalandırma çalışmaları,

seçimin akp ve mhp arasında geçecegi tahmin ediliyor,

chp iyi bir ittifak adayı bulamazssa seçimi alamaz.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.10.13   #9
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.


erzurum,
bitlis,
ağrı,
elazığ,
erzincan,
malatya,
sivas
maraş,
adıyaman,
kayseri,
konya,
çankırı,
çorum,
karabük,
bartın,
tokat,
giresun,
kocaeli,
sakarya,
bolu,
düzce,
samsun,
ordu,
kırkşehir,
nevşehir,
karaman,
nigde,
antep,
kilis,
kütahya,
afyon,
yozgat,


yukarıdaki iller akp nin çantada keklik illeri,

bunlardan her kaybettiği il demokrasiye bir adım yanaşmaktır.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (14.10.13 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.10.13   #10
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: GEZİ Direnişi Yerel seçimleri ETKİLEMELİ.!!!


bilgeyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aleviler,

ülkemizde sadece seçmen olarak haklara sahipler,

seçilmeye geldimi hep görmezlikten gelinir,

veya kıytırık bir kaç yerde aday gösterilirler,

hangi parti olursa olsun,

özellikle chp alevileri oy deposu görür,

seçilen millet vekillerinde olsun aleviliği bilen bu yolda mücadele vermiş

kişiler dışlanır sadece sembolik bir kaç aday koyulur,

oysa alevilerin yüzde doksanına yakını chp ye oy verir,

belediye seçimlerindede bir kaç aleviye il veya belediye meclisi

üyeliği verilerek ağızlarına bir parmak bal çalınır,

chp özellikle alevilerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde,

alevilik mücadelesi vermiş bedel ödemiş kişileri aday göstermelidir.

Sadece göstermelik bir iki yerde aday göstermek dalga geçmektir.

Akp nin bir valisi alevi kökenli degildir,

chp nin seçilen il belediye başkanlarından veya

ilçe belediye başkanlarından kaçı alevidir,

bunları yazmakta amacımız akp nin

alevilere karşı yaptığı ayrımcılığı chp nin frenlemesi

ve alevi adayları desteklemesidir.

Ve alevilerin demokratik mücadelelerini

ve eşit yurttaşlık isteklerini onaylamasıdır,

yoksa alevilere ayrımcılık yapılsın istemiyoruz.

Gezi olayları toplumda mücadele azmi bırakmışsa,

yerel seçimleri etkilemesi lazım,

iktidarın büyük bir oy kaybına uğraması lazım,

yok tersi olursa gezi direnişi toplumumuza,

bir şey vermemiş demektir,

ben ulusal ve yerl kanalların,

akp yi birinci parti olarak göstermelerini,

toplumu yönlendirme amacı taşıdığını sanıyorum,

halkımız bu seçimlere yerel seçim havasında degil,

genel seçim havası içerisinde,

sandığa gitmesi gerektiğine inanıyorum.

Adayların degil demokratik hakları savunanların,

başarı elde etmesi gerktiğine inanıyorum,

dilerim yanılmam.


GEZİ direnişinin,

HALKIMIZIN direniş ve mücadelesinin,

seçimlerde sandığa yansıyacağına inanıyorum.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (14.10.13 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Anadolu ALEVİ ÖĞRETİSİ. bilgeyol Alevilik ve Aleviler /Ana Forum 4 11.08.13 19:47
Büyük ALEVİ Kurultayı. bilgeyol Alevilik ve Aleviler /Ana Forum 37 05.06.13 20:29
Şah İsmaİl Şİİ mİ, alevİ mİ? jetlii11 Pir Yolu Haber Merkezi 0 22.10.11 22:19
Alevİ bektalİŞİkte tasavvuf cem24d Alevi Nedir ? Alevi Tarihi... 2 24.08.11 17:20
Alevİ ÖrgÜtlerİ neyİ paylaŞamiyor gencalevi Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 0 06.03.11 01:32
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2