Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Alevilik ve Aleviler /Ana Forum (http://www.piryolu.com/forum/alevilik-ve-aleviler-ana-forum.html)
-   -   Çerağ Uyandırma (http://www.piryolu.com/forum/alevilik-ve-aleviler-ana-forum/7084-cerag-uyandirma.html)

ugur5816 02.03.13 21:51

Çerağ Uyandırma

Arkadaşlar Ben Annem Babam Ve Kardeşim Her Perşembe Çerağ Uyandırmak İstiyoruz Arkadaşlar Çerağ Nasıl Uyandırılır Uyandırılırken Hangi Dualar Gülbenkler Okunur Nasıl Çerağ Söndürülür Söndürülürken Ne Dua Okunur Yardımcı Olurmusunuz ?

ugur5816 03.03.13 14:59

Cevap: Çerağ Uyandırma

Kimse Bilmiyormu Canlar Benim Gibi

Cem Sultan 03.03.13 22:45

Degerli can,
cerag uyandırmak 2 sekildir. Birincisi zahiri, ikincisi batıni.. Zahiri olanda 3 adet ates, ısık yakılır Hak, Muhammed, Ali icin.. Her bir ısık Hak , Muhammed, Ali'den birini temsil eder. Bunları yakarken onların adı ile yakılır ve internette ararsanız bolca dua bulursunuz. Bu ceragların yakıldıgı evlerde bol bol Allah'ın adı anılır. Söndürürkende yine bu 3 ismi zikrederek söndürürsünüz yine bolca dua bulursunuz internette.
Batını manada ise cerag yakmak insanların gönül gözlerini acmaktır, bunu da pirler mürsidler yapar.
Sevgilerle...

ugur5816 04.03.13 19:04

Sağolasın Can Ama Baktım Yok Dualar..

ugur5816 04.03.13 19:11

Birde Işıklar Kapatılarakmı Çerağ Yakılır Canlar Yardım Edermisiniz

bilgeyol 04.03.13 19:18

kardeşim yakınında bir cem evi,alevi kültür dernegi,

veya pir sultan dernegi yokmu orada dedelerden daha doyurucu bilgi alırsın.

ugur5816 04.03.13 19:22

Can Yok işte cemevi olsaaaa ben orda hep dururum hizmet ederim

bilgeyol 04.03.13 19:36

internetten araştır her türlü bilgiye ulaşabilirsin.

ugur5816 04.03.13 19:44

Yok Can Hep Baktım 7 gündür araştırıyorum can SULTAN-ı NEVRUZdada çerağ yakcam

bilgeyol 04.03.13 19:48

neden bu kadar çerağ uyandırmaya yönelmişsin anlayamadım,

aleviliğin felsefi yönünü böyle detaylı araştırmak hakkında ne düşünüyorsun,

yarı sana çerağ konusunda araştıma yapıp bilgilendirmeye çalışacağım.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 23:34.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2