Sponsor Reklamlar

sünni ve istenmeyen gelin olarak..

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  sünni ve istenmeyen gelin olarak.. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 18.12.12   #11
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Hiçlik
Rep Puani : 46
Standart Cevap: sünni ve istenmeyen gelin olarak..

gokhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haksız değiller 2 dayım da sünni bayanlarla evlendiler biri namazcı kesildi başımıza öbürü sülaleyle irtabatını kopardı alevileri tanımıyor şimdilerde..Büyüklerimizin bir bildiği vardır saygı duyalım onlara

Yol nerde kaldı? Biz de böyle yapacaksak neyin derdindeyiz, yol nerde, ne için uğraşıyoruz?
Sponsor Reklamlar

BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.12.12   #12
gokhan1
gokhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10

BERF62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yol nerde kaldı? Biz de böyle yapacaksak neyin derdindeyiz, yol nerde, ne için uğraşıyoruz?

Ne yolu ? çok derin konuşuyon bişe anlamıyom
Sponsor Reklamlar

gokhan1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.12.12   #13
BERF62
Kıdemli Üye
Üye

gokhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne yolu ? çok derin konuşuyon bişe anlamıyom

Alemsin cano, evet büyüklerimiz yılların tecrübesiyle, yaşadıklarıyla tabiki bizden iyi biliyorlar. Ama zaten bir kayırma içindeyiz, yolumuz evrensel bir yol, hoşgörü ve sevginin yolu, insanlığın yolu. Bizler bu yolun gerektirdiği gibi davranmamız lazım demek istedim.
Sponsor Reklamlar

gokhan1 bunu beğendi.
Alt 18.12.12   #14
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

zeynepp18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sünni ve istenmeyen gelin olarak neler yaşıcam ? ..
Biz birbirimizi seviyoruz.yaşayışlarımız arasında da bi fark yok.inancımızda ibademizde..
ama aileler karşı..
çevrem çok üzüleceğimi söylüyo.
ben neler yaşıcam?
hiç mi beni kabul etmicekler? aleviliği kabul etsem bile mi?

Evlenir evlenmez esaretten, baskidan kurtulusunu kutla...
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.12.12   #15
gokhan1
Kıdemli Üye
Üye

BERF62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alemsin cano, evet büyüklerimiz yılların tecrübesiyle, yaşadıklarıyla tabiki bizden iyi biliyorlar. Ama zaten bir kayırma içindeyiz, yolumuz evrensel bir yol, hoşgörü ve sevginin yolu, insanlığın yolu. Bizler bu yolun gerektirdiği gibi davranmamız lazım demek istedim.

Anladım şimdi ama ben her türlü kayırırım hangi yol olursa olsun
Sponsor Reklamlar

Alt 18.12.12   #16
umtcan
Yeni Üye
Üye
Nereden: ist

sevgili gökhan1 sana katılmıyorum tekraflı düşünüyosun.biraz empati yaparsan durumun farkındalıgınada sahip olursun.zeynep hanım siz sevdiğiniz insanı ilk tanıdığınızda alevi mi sünnimi arapmı arnavutmu gavurmu diyemi sorgularsınız yoksa,sevginizin karşılığını gördüğünüz için mi onu yaşıyorsunuz.asl olan sizin kalbinize yansıyan lütfen siz alevi olmayı denemeyin.alevi olmak insanı sevmek demek her insanı yaradandan bir hediye gibi görmek demek ise siz bu uğurda devam edin.aleviliği iyi öğrenin ve sevdiğinize sımsıkı sarılın oda size aynı rengi vermeseydi zaten kalbiniz yanmazdı.siz gelecek nesillere insan olmanın böyle bişey olduğunu anlatacak örnek insan olmayı tercih edinirsiniz yada köşenize çekilir ve başkalarının sözleriyle hareket edip sonradan pişman olmayın Allah kalbinizi aydınlatsın umarım güzelllikler ikinizi bulur.
Sponsor Reklamlar

gokhan1 bunu beğendi.
umtcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.12.12   #17
gokhan1
Kıdemli Üye
Üye

umtcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili gökhan1 sana katılmıyorum tekraflı düşünüyosun.biraz empati yaparsan durumun farkındalıgınada sahip olursun.zeynep hanım siz sevdiğiniz insanı ilk tanıdığınızda alevi mi sünnimi arapmı arnavutmu gavurmu diyemi sorgularsınız yoksa,sevginizin karşılığını gördüğünüz için mi onu yaşıyorsunuz.asl olan sizin kalbinize yansıyan lütfen siz alevi olmayı denemeyin.alevi olmak insanı sevmek demek her insanı yaradandan bir hediye gibi görmek demek ise siz bu uğurda devam edin.aleviliği iyi öğrenin ve sevdiğinize sımsıkı sarılın oda size aynı rengi vermeseydi zaten kalbiniz yanmazdı.siz gelecek nesillere insan olmanın böyle bişey olduğunu anlatacak örnek insan olmayı tercih edinirsiniz yada köşenize çekilir ve başkalarının sözleriyle hareket edip sonradan pişman olmayın Allah kalbinizi aydınlatsın umarım güzelllikler ikinizi bulur.

Sünni istenmeyen gelin bana inandırıcı gelmedi , Alevi istenmeyen damat yazılsa destek verirdim gönülden katılırdım aleviler en çok gönül koyar bağnazlar gibi çoçuklarını dışlamaz bi terslik var bu işte.
Sponsor Reklamlar

Alt 19.12.12   #18
tiSes
Üye
Üye
Nereden: Ankara
Rep Puani : 30

zeynepp18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sünni ve istenmeyen gelin olarak neler yaşıcam ? ..
Biz birbirimizi seviyoruz.yaşayışlarımız arasında da bi fark yok.inancımızda ibademizde..
ama aileler karşı..
çevrem çok üzüleceğimi söylüyo.
ben neler yaşıcam?
hiç mi beni kabul etmicekler? aleviliği kabul etsem bile mi?

Birisi ortaya bir merhaba demeden laf atıp gitmiş diye bakıyorum yazdıklarınıza! Pek samimi bulmadım, en başından içinizde zehir var bu görülüyor,eğer aksi olsaydı derdiniz ki; "Benim sevgim herşeye rağmen onların sevgisini ve saygısını kazanmak üzerine" o zaman derdim ki gerçekten sevdiğiniz insanın ailesine karşı bir kabul gösteriyorsunuz,sevginiz var ama onların tepkisine istinaden sanki aynı tepkiyle gardınızı alır gibisiniz.

Ve "Ama aileler karşı" derken sanki sadece sevdiğiniz insanın ailesinden başka birde kendi ailenizinde karşı olduğunu anlatır gibisiniz. Eğer öyle değilse o zaman aileler karşı çoğulunu kullanarak bıraktığınız ip ucu ne anlama gelir sizce!!!

Eğer anlattığınız; dalga geçmek için ortaya bir yem atmak değilde ,gerçek ise(!) onların sizi kabul etmemesini gelip burada anlatmanız yerine gidip onları karşınıza alıp konuşmanız gerekirdi,açık sözlü olursanız sizi red etmeyeceklerdir ama bunu dile getirir iken kesinlikle samimiyetinizi ve içtenliğinizi devreye alın yoksa gizli öfkenizi çok iyi saklasanız da, karşınızdaki cahil bile olsa bunu enerjinizden duygu titreşiminizden hisseder ve anlam veremese de size yüreği ısınmaz,aklıyla onay vermez

Kısaca İkrarınız ne olursa olsun %100 olmalı ki kabulünüz %100 olsun. Ama ne kadar niyet o kadar geri dönüşüm. Bu iki taraflı devam eder ama birilerinin illede bu olumlu ikrarı başlatması gerekir yoksa sonsuza dek etki tepki bitmez

Bu sadece aleviler için geçerli değildir bu her mezhepten,kültürden,sınıftan,uyruktan,cinsten vs içinde geçerli
Sponsor Reklamlar

Deniz ve Türkü bunu beğendiler.

Konu tiSes tarafından (19.12.12 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.
tiSes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.12.12   #19
tiSes
Üye
Üye
Nereden: Ankara
Rep Puani : 30

umtcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yeşillediğim kısımdan başkaları olumsuz düşünebilir can...Mesela şu dünyada sadece sevgiye önem veren alevilermiş gibi anlıyormusunuz! Buna gerek yok,kendimizi bu tanımlarla tanıtmaya ihtiyacımız yok. Sevgi evrenseldir ve herkes sevmeyi bilsin başka şeye ihtiyaç yoktur. İster alevi ister sünni ister yahudi,arap,kürt,türk vs farketmez yeter ki insanlar bir birini herşeye rağmen sevmeyi,birbirlerinin sınırlarını bilip saygı göstermeyi,kendi hatalarını anladıklarında onları affetmeyi ve hoşgörmeyi ve de bir bütün olduğunu idrak etsin gerisi boş
Sponsor Reklamlar

tiSes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.12.12   #20
BERF62
Kıdemli Üye
Üye

Walla ben de gıcık oldum şimdi, lafı atmış ortaya bizde wax wax demişiz; kendi yok. zaf safo ben zaff
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...