Sponsor Reklamlar

Şİracidan meth-İye....

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  Şİracidan meth-İye.... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç16Beğeni
  • 3 gönderen kral çıplak
  • 3 gönderen cangibi62
  • 4 gönderen Alevi
  • 2 gönderen Alevi
  • 1 gönderen Pir Mehmet
  • 2 gönderen DEMAN
  • 1 gönderen kral çıplak

Seçenekler
Alt 14.04.11   #1
kral çıplak
Üye
Üye
Nereden: izmir
Rep Puani : 10
Standart Şİracidan meth-İye....

Kral çıplak notu...

Turgut ÖKER-in bağımsız adaylığı gündeme geldiğinden beri en çok merak ettiğim konulardan biriydi Erdoğan ÇINAR ve Ali KARUL isimli şahısların bu eylemde nasıl bir rol alacakları konusu...
Bağımsız adaylık kesinleşinceye kadar ortalıkta pek görünmediler...
Yada ben göremedim...
Tanıdığım bazı arkadaşlara sorduğumda " ONLAR ÇOKTAN AYRILDILAR " demişlerdi...
Buna inanasım gelmemişti amma,
ortalıkta görülmedikleri için sessiz kalmak zorunda kalmıştım...
İki gün öncesine kadar durum böyleydi...
İki gün önce bir Alevi forumunda yayınlanmış foroğrafları gördüğümde "NAYIR N'OLAMAZ, BUNLAR ASLA AYRILAMAZ " diye düşünüşümün hiç te boş olmadığını görmüş oldum...
Büyük Alevi önderi ve tek kurtarıcımız Hz.Turgut ÖKER efendimizin Avrupadan hicret edişi nedeniyle şehri İstanbulda yapılan karşılama merasimi ve akabinde bir seçim otağında yapılan kutlama töreninde ki fotoğraflarda ŞİRACI başının nutuk atarken çekilmiş fotoğrafını gördüğümde,
hey Sinan IŞIK, sen niye hep böyle erken düşünüp te geleceği görürsün ve sonunda haklı çıkmanın üzüntüsünü yaşarsın???
Yok mu senin başka işin,
bırak şunların peşini,
alan memnun,
satan memnun diye kendime kızdımdı...
Mesele yalnızca ŞİRACI ile kalmayacağına,
ve bir de şiracı yamağı olduğuna göre,
onun kokusunun da bir yerlerden gelmesi gerekir diye düşündüğüm sırada,
bu sefer de ŞİRACI YAMAĞININ izine rastlamış oldum...
Meğerse zat-ı şahanelerini karşılamaya giden erkan-ı devlet içerisinde birde ÜNLÜ YOL TV ENKIRMEN-İ, internet haber sitesi EDİTÖRÜ-nün olduğunu okuduğumda " İŞTE BUUUUU, SAC AYAĞI TAMAMDIR " dedim...
Bu güne geldiğimde ise aşağıdaki METH-İ ŞAHANE-İ ZAT-I TURGUT HAN HAZRETLERİ-ne itafen yazılmış edebiyat-ı divan şaheserini okuduktan sonraaaaa -at kaçtı torba düştü- misali bana gelenler gelmiş olduuuuu....
Eyyyy hat....
Eyyyy Ali BALKIZ...
Eyyyy Ali YILDIRIM,
Eyyyy Fevzi GÜMÜŞ,
Eyyyy Kemal-i BÜLBÜL,
Eyyyy Turan ESER,
Eyyyy Selahattin ÖZEL,
Eyyyy Atilla ERDEN,
Eyyyy Kazım GENÇ,
ve veeee ve EYYYY HAKKA YÜRÜMÜŞ Ali DOĞAN DEDE...Siiiiiz boşuna yaşamışsınız bu dünyada...
ALEVİLİK ADINA BUNCA YIL BOŞA KÜREK ÇEKMİŞSİNİZ...
Hepinizi toplasak bir Turgut ÖKER etmezmişsiniz....
Bakııııın ŞİRACI neler döktürmüüüüş....
Hadin hep beraber okuyuuuuun....
Sonra da Ankaranın Dikmenindeeeee,
bir meydandaaaaa,
kendinizi zincirleyiiiiin,
bir bidon benziiiiin,
bir kutu kibritleeee,
BİTİRİN BU REZİLLİĞİİİİİİİİ....

TURGUT ÖKER ZAMANI

Ben Turgut Öker ile 2005 yılının başlarında Köln’de bir panelde tanıştım .Son derece aydınlık yüzlü bir o kadar da karizmatik biriydi.Etkili konuşuyordu.Böylesi insanlarımız varken ve ortadayken bıyıkları sigara dumanından sararmış, dişleri fırça yüzü görmemiş , okuma yazmayı askerde öğrenmiş,kirli sakallı, meczup kılıklı ,ezik büzük insanların Alevi temsilcileri diye ekranlarda dolaştırılmalarının ne denli profesyonel bir tasarım olduğunu o gün daha iyi anladım.

Turgut Öker, altmışlı yıllarda Sivas’ta Yıldız Dağı’nın eteklerinde dünyaya geldi, çocukluğu Pir Sultan Abdal’ın kutlu hikayelerine ev sahipliği yapmış ,onun onurlu mücadelesine tanıklık etmiş o hüzünlü coğrafyada geçti.

Kendi kuşağının tüm Alevi kökenli öğrencileri, işçileri, memurları, aydınları gibi o da , ilk gençlik yıllarında devrimci mücadelenin içinde yer aldı.Bedel ödedi,hapislerde yattı.

Seksenli yılların cuntalı yaşamı onu uzak gurbetlere mecbur etti. Göçüp gitti, Almanya’ya yerleşti.

Burada arkadaşlarıyla birlikte 1988 yılında yeryüzünde Alevi adını taşıyan İlk sivil toplum örgütünü, Hamburg Alevi Kültür Merkezini kurdu.

Turgut Öker ve arkadaşlarının kendilerini Alevi davasına vakfetmeleri asıl Sivas yangını ile başladı.Sivas bıçağın kemiğe dayandığı yer oldu.Madımak felaketi 35 canımızı aramızdan aldı almasına ama bu katliam Alevi dünyasında 93 ruhunu doğurdu.93 yılında Madımak Otelinde yüreğimizi kavuran yangın, aynı zamanda içimizde köze dönmüş eski bir ateşi yeniden alevlendirdi.Adeta küllerimizden yeniden doğduk.Turgut Öker ve arkadaşları bu doğuma öncülük ettiler.93 ruhu en önce onların yüreklerinde filizlendi.Bu genç adamlar 2 Temmuz Madımak katliamının eli kanlı katillerinin yargı önüne çıkarılabilmesi için insan üstü gayret sarf ettiler.Turgut Öker ‘in 15 arkadaşı ile başlattığı 2 Temmuz Sivas şehitlerinin anma ve katliam protesto yürüyüşü yüzbinlerin katıldığı büyük bir vefa gösterisine dönüştü.Aleviler üzerlerine çökmüş olan sindirilmişliği onun ve arkadaşlarının kararlılığı ile aştılar.93 ruhu onların hünerli elleri ile inşa edildi.

Büyük çoğunluğun Alevi’yim demeye çekindiği netameli yıllarda , Turgut Öker yanında bir gurup mücadele arkadaşı, Maraş’a gittiler, Çorum’a gittiler.Alevi coğrafyasını defalarca karış karış gezdiler.Gazi katliamını telin için Avrupa çapında kampanyalar düzenlediler.Şehit yakınları ile her an birlikte oldular.Onları duruşmalarda yalnız bırakmadılar.

Turgut Öker, 1999 yılında Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı oldu.Avrupa Parlementosu bünyesinde düzenlenen toplantılarla Alevilerin sorunları onun başkanlığı döneminde Avrupa Parlementosunun gündemin taşındı.

2002 yılında bugün Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, Danimarka, İsveç, Kıbrıs ,Romanya; ve İtalya Alevi örgütlenmelerini bünyesinde barındıran Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonunun kuruluşuna öncülük etti.Bu kuruluşun genel başkanlığını üstlendi.

2002 yılında kurulan Türkiye Alevi Bektaşi Federasyonunun da kurucularından oldu. Alevi adı İlk defa burada açıkça bir dernek adı olarak telaffuz edildi.Bu sebeple yıllarca yargılandı.

O ve arkadaşları olmasaydılar,Avrupa’da Alevilik dersleri verilmezdi,Yol Tv hayat bulmazdı,Bin Yılın Türküsü gibi,Kadının Türküsü gibi (Burada Necati Şahin ‘i mutlaka anmak gerekir )Alevi yapımı dünya çapındaki projeler gerçekleşmezdi.Bugün bizler Alevi olduğumuzu rahatça ifade edebiliyorsak Turgut Öker ve arkadaşlarının bunda az ya da çok mutlaka emeği vardır.

Turgut Öker çakmak gözlü bir adam, henüz çok genç, genç ömrüne büyük mücadeleler sığdırdı.Ben bugün Alevi hareketinin tarihini yazacak olsam Turgut Öker ve arkadaşlarının verdiği mücadeleyi Cumhuriyet Döneminin en önemli Alevi hareketi kabul eder;Turgut Öker’i de Cumhuriyet tarihinin en önemli Alevi önderleri listesinin en başında yazardım.Bunu samimiyetle inanarak yapardım çünkü,yirmi beş yıldan bu yana Türkiye’de ve Avrupa’da Alevilik adına verilmiş her mücadelenin içinde hep onu gördüm ,hep ön saflardaydı,Hep korkusuz, hep hesapsızdı,hep pervasızdı.Hala da öyle.

Şimdi mücadele arkadaşları karar almışlar rızalık vermişler daha fazla hizmet için Turgut Öker’i meclise göndermek istiyorlar. Sadece Alevilere değil bu ülkenin tüm ezilmişlerine hizmet için bunu istiyorlar.

İstiyorlar ki; Meclise “Can” gelsin.

Onların bu çağrısı “ Maktülün katiline aşık olması sendromu” kurtulabilmemiz için bir fırsattır.Tutkuyla bağlı olduğumuz siyasi partinin tüm geçmişine şöyle bir bakın,o parti cumhuriyet tarihi boyunca Aleviler için Turgut Öker’in tek başına yaptığının binde birini dahi yapmamıştır.O partiye ne borcumuz var ne de onu sevmek için bir nedenimiz var.O partinin “ Alevi sicili’ ni alın yatırın masaya inceleyin ondan daha kirlisini, göremezsiniz.

Koçgiri de bu parti zamanında oldu, Dersim de.Sivas ta can ımız yanarken iktidarda bunlar vardı. .Köyden köye gezen dedelerimizi kör makasların altına yatırıp sakallarının yarısını ibret-i alem için kestikten sonra öylece ortalığa bırakanlar da onlardı. Cem e katıldığımız için bu parti iktidarında yıllarca hapislerde çürüdük.

Seksen beş yıldan bu yana tüzüğüne Alevi kelimesini koymayı zûl saymış bir partiye kurtarıcı muamelesi yapmak nasıl bir çaresizliktir? Kaç defa bel bağladık biz bu partiye, bu kaçıncı hayal kırıklığımız olacak?

Ben bir kişi mecliste bir şey yapamaz diye düşünenlerden değilim.Bir insan bazen çok şeylere kadir olabilir ve büyük işler her zaman küçük bir adımla başlar.

Eğer Turgut Öker Madımak yangınından geriye kalan “can “ verebildiyse, Meclise’ de “can” verebilir.

Önce meclise bir “can” gelsin , arkası da gelir elbet.Meclis “can”lanınca ülke de canlanır.Dört yanımız çiçek açar.

“ Ahde vefa” denilen bir şey var.

Şimdi tüm ömrünü Alevi davasına adamış bir adam için “ahde vefa” nın gereğini yapma zamanıdır.

Şimdi kendi köklerimizden boy vermiş bir taze fidana, bir damla suyu çok görmeme zamanıdır.

Şimdi kendimiz için birşeyler yapma zamanıdır

Şimdi Turgut Öker zamanıdır.

Erdoğan Çınar. 8 Nisan 2011-İSTANBUL
Sponsor Reklamlar

Alevi, Pir Mehmet ve DEMAN bunu beğendiler.
kral çıplak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.04.11   #2
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Şİracidan meth-İye....

erdogan cinar denildikce tüylerim diken diken oluyor...bu zat aleviligin gizli tarihi adli kitabinda aleviligi tarumar ederek isikcilari türedi...tabiki birilerin istegi uzere ortaya atilan tezler

--------------------------------------------------------------------------------

Alevilik nedir sorusuna verilen cevaplar Alevi camiasını parçalamış durumda. Bir yandan İslamcı çevrelerin Türkiye’nin %99’u Müslümandır söylemi ardında Aleviliği İslamın içinde eritme çabaları ve Aleviliği İslamın içinde gören Alevilerin bu bakışa destekleri, diğer taraftan bazı Alevilerin Aleviliğin İslam’la bir ilgisinin olmadığını söylemeleri ve yazmaları bu kesimde işleri kızıştırdı.

Başbakan Erdoğan’ın alt kimlik-üst kimlik tartışmaları çerçevesinde Türkiyeliliği ve İslamı bir üst kimlik olarak gören açıklamaları Alevi camiasında huzursuzluğu arttırdı. Alevi dernekleri ve yazarları bu İslam içinde değerlendirilme baskısına Aleviliğin Müslümanlıkla bir ilgisinin olmadığı ve Aleviliğin kökünün İslamiyetten çok daha eski dönemlere uzanan bir kadim uygarlık olduğu cevabını veriyorlar. Bu konudaki tartışma Alevi camiasında derin bir ilgiyle izleniyor.

Şimdi ortaya çıkan sorular can alıcı önemde: Aleviler Müslüman değil mi? Aleviler Aleviliği bilmiyor mu? Aleviler bir etnisite mi? Alevi ismi Hz. Ali’den gelmiyor mu? Yüzlerce yıldır Hz. Ali resimleriyle ve kılıcı Zülfikar ile kendilerini simgeleyen Aleviler bugün kendilerinin farklı bir kimlik sahibi bir toplum olup olmadığını tartışıyorlar. Bazı Aleviler Diyanet kurumunda bir yer edinmeye çalışırken diğerleri neden buna karşı çıkıyorlar? Birgün bütün bu konuları masaya yatırıyor ve yukarıdaki soruların cevaplarını Alevi camiasında arıyor.

pir sultan abdalin dizeleri aklima geldi

dönen dönsun , ben dönmezem yolumdan
Sponsor Reklamlar

"-dost-", Pir Mehmet ve kral çıplak bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.04.11   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

öncelikle Makalenizden Dolayi sizi kutlarim.. Bende sizin gibi dusunuyorum.. Alevi Dernek ve vakiflarinda görev yapan kisilerin siyasete girmesi biraz dusundurucu. Kezza ayni dusuncelerim alevi sanatcilar icinde gecerli bana gore turkiyede siyaset tamamen insanlarin duygularini suistimal etmekden baska birsey degil..

Hele hele CHP ve AKP biri futbolcuyu aday gosteriyor hemen digeride baska birini Gecmiste Hinzir pasanin Yaptigini Turgut Beyin yapmiyacagini nerden bilebiliriz..
Sponsor Reklamlar

"-dost-", Pir Mehmet, cangibi62 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.04.11   #4
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Dusuncelerimi Pir Sultan Abdalin su sozleri bize siyasetin alevilere gecmisde ne getirdigini özetlemektedir..

Açılın Kapılar Şaha Gidelim
Hızır paşa bizi berdar etmeden
Açılın kapılar şaha gidelim
Siyaset günleri gelip yetmeden

Gönül çıkmak ister, şahın köşküne
Can boyanmak ister, Ali müşküne
Pirim Ali on ik'imam aşkına

Her nereye gitsem, yolum dumandır
Bizi böyle kılan, ahd-ü amandır
Zincir boynum sıktı hayli zamandır

Yaz selleri gibi akar çağlarım
Hançer aldım, ciğerciğim dağlarım
Garip kaldım, şu arada ağlarım

Ilgın ılgın eser seher yelleri
Yare selam eylen urum erleri
Bize peyik geldi, şah bülbülleri

PİR SULTAN'ım eydür mürvetli şah'ım
Yaram baş verdi, sızlar ciğergahım
Arşa direk direk olmuştur ahım

Pir Sultan Abdal
Sponsor Reklamlar

cangibi62 ve kral çıplak bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.04.11   #5
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Dediklerinize katılıyorum, ben de Turgut Öker Bey'i destekliyorum. Bazı önde gelen Alevi isimler vardı ki, koltuk uğruna Aleviliklerini sattı. Hepsi birer Hınzır Paşa oldu. Seçmenleri olan Alevileri, yüz üstü bıraktılar. Hele yıllardır Alevi partisi denilen CHP gitti, liboşları partiye soktu.

Bir de saydığnız Ali Balkız, Ali Yıldırım gibi isimlerin yanına İzzetin Doğan'ı koysaydınız ama onu da, o insanların yanına koymak Alevi derneklerini yerin dibine batırdı.

Ben Turgut Bey'e güveniyorum. İnşallah o da bizim niyetimizi suistimal etmez...

Xızır yardımcınız olsun
Sponsor Reklamlar

kral çıplak bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.04.11   #6
DEMAN
Banned
Banned Users
Nereden: Almanya
Rep Puani : 20

Sn. Turgut Öker in bagimsiz adayligini baska forumlardaki yazilarimda beni son zamanlarda hayal kirikligina ugratmasina ragmen olumsuz bulmadigimi söylemistim ve i. dogan in yerine onun meclise girmesini tercih edecegimi söylemistim, cünkü T. Öker en azindan devrimci bir gecmisi vardir, son zamanlarda islam disi Alevilgi savunmaktan vazgecmis gibi görünsede, aslinda islam disi Aleviligi benimsedigini düsünüyorum, bu kavramdan vazgecmesini ise, meclise girmeyi hedefledigi icin, oy kaybindan korktuguna bagliyorum...
Yalniz es gecemeyecegim bir mesele var. oda sevgili kral ciplak, yani sn. Sinan ISIK hakkinda son zamanlarda bir kac kisi tarafindan ortaya atilan iddialara suskun kalmasidir, nedir bu iddialar, güya sn. Sinan ISIK davasini AIHM ye götürme sürecinde bir kac kez bundan vazgecmis, Turgut Öker ise onu her defasinda ikna etmek icin cok caba sarf etmis ve nihayetinde basarmis...Alevilik icin mücadele eden sn. Sinan ISIK in Alevilik davasina gölge düsürülmesini görmemezlikten gelmek veya isine geldigi icin desteklemek, Alevileri temsil etmeyi amaclayan bir CAN a yakismaz, ayiptir, yaziktir, günahtir...
Sayet bunu bilerek ve isteyerek yapiyorsa, onu siddetle kiniyorum ve o meclise girmesini tasvip etmiyorum...

pia ASK...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve kral çıplak bunu beğendiler.
DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.04.11   #7
kral çıplak
Üye
Üye
Nereden: izmir
Rep Puani : 10

DEMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn. Turgut Öker in bagimsiz adayligini baska forumlardaki yazilarimda beni son zamanlarda hayal kirikligina ugratmasina ragmen olumsuz bulmadigimi söylemistim ve i. dogan in yerine onun meclise girmesini tercih edecegimi söylemistim, cünkü T. Öker en azindan devrimci bir gecmisi vardir, son zamanlarda islam disi Alevilgi savunmaktan vazgecmis gibi görünsede, aslinda islam disi Aleviligi benimsedigini düsünüyorum, bu kavramdan vazgecmesini ise, meclise girmeyi hedefledigi icin, oy kaybindan korktuguna bagliyorum...
Yalniz es gecemeyecegim bir mesele var. oda sevgili kral ciplak, yani sn. Sinan ISIK hakkinda son zamanlarda bir kac kisi tarafindan ortaya atilan iddialara suskun kalmasidir, nedir bu iddialar, güya sn. Sinan ISIK davasini AIHM ye götürme sürecinde bir kac kez bundan vazgecmis, Turgut Öker ise onu her defasinda ikna etmek icin cok caba sarf etmis ve nihayetinde basarmis...Alevilik icin mücadele eden sn. Sinan ISIK in Alevilik davasina gölge düsürülmesini görmemezlikten gelmek veya isine geldigi icin desteklemek, Alevileri temsil etmeyi amaclayan bir CAN a yakismaz, ayiptir, yaziktir, günahtir...
Sayet bunu bilerek ve isteyerek yapiyorsa, onu siddetle kiniyorum ve o meclise girmesini tasvip etmiyorum...

pia ASK...

Sevgili DEMAN;

Alevice duyarlılığın için teşekkürler...
Tanıştığımız günden beri hiç bir zaman sana bir düşüncemi empoze etmeyi veya dayatmayı asla denemedim...
Bu düşüncelerimde sonuna kadar haklı olduğuma inandığım halde bu hareketi yapmadım...
Yalnız sana değil hiç kimseye yapmadım...
İstedim ki her zaman gerçekleri kendin göresin ve anlayasın...
Geldiğimiz aşama itibariyle artık bazı gerçekleri en iyi şekilde gördüğüne ve anladığına eminim...
Fakat hal böyle olsa da,
yine de bazı şeyleri koruma veya ilgili kişilere böyle şeyleri yakıştıramaman nedeniyle ihtiyatlı konuştuğuna inanıyorum...
Bunu anlayışla karşılıyorum...
Çünkü herkesin benim gibi sert olmasını bekleme hakkım olmadığını düşünmekteyim...

Alevi kurumlarından konum itibariyle en gözde durumda olan AABK ve ismi bu kurumla özdeşleşmiş olan Turgut ÖKER-LE İLGİLİ ORTAYA KOYDUĞUM NE VARSA BUNLARIN HEPSİ TAMAMİYLE GERÇEKTİR...
Hatta fazlası yoktur eksiği vardır...
Turgut ÖER-in adaylığı henüz çok yeni bir olay...
Oysa ben bu gerçekleri dört senedir Alevi forumlarında dile getirmekteyim...
Bunca sene içerisinde hiç bir iddiam yalanlanmadı,
yalanlanamadı...
Üstelik bu iddialarım bir zaman sonra tamamen ispatlandı...
Hal böyle olmasına,
yani gerçekler tamamiyle ortaya çıkmış olmasına rağmen,
iddialarımı gündeme getirdiğim günden beri hep birilerinin kasıtlı
saldırısına maruz kaldım...
İlk günden beri ortaya koyduğum iddiaları çürütemeyen yandaşlar,
içine düştükleri çaresizlikle akla hayale gelmez ahlaksız senaryolar ürettiler...
Meselenin en ilginç tarafı da şudur ki,
bu iğrenç iftiralara baş vuran kişiler,
benim Alevilik görüşlerime veya açmış olduğum Alevilik davasına ölümüne karşı olan kesimlerden kişiler değil de,
düşünce olarak çoğu konuda hemfikir olduğum kişilerdi...
Karşıt görüşlülerin de hakkımda bir çok iddiaları olmuştur ama hiç biri bana diğerlerinin dediği şeyleri söyleyememiştir..
Karşıtların iddiaları hep şunlardı,
bölücü, vatan haini, misyoner, siyonist, ateist, komünist ve benzeri şeylerdi...
Bunlara hep güldüm ve normal karşıladım...
Fakat ne varki hemfikir oldukların hep ahlaksızca iftiralara baş vurdular...
Kişiliğim ve bercerebildiğim duruşumda bir açık bulamayanlar,
açmış olduğum davaya saldırmaya başladılar...
İlk iftira 2008 yılında Ali KARUL-dan geldi..
Turgut ÖKER-in YOL TV-sinde proğram yapan bu kişi taaa 2008 yılında senin yazdığın o sözü yani iftirayı attı ...
O zamanlar peşinden koştum ispat ve açıklama istedim...
Hep kaçtı...
İlk söylediğinde her hangi bir isim vermemişti...
Geçen dene aramız yeniden bozulunca bu sefer isimleri açıkça söyledi...
AABK üst düzey yöneticilerden şahsen dinledim dedi...
İşte o saatten sonra benim yönüm AABK üst düzey yöneticilerine döndü...
Ali KARUL-un böyle bir ismi durup dururken yalan yere söylemeyeceğine inandım...
Çünkü YOL TV-de proğram yapan birisi yalan yere AABK-nın ismini ve üst düzey yöneticilerini böyle bir iddiaya yalan yere karıştırma cesaretini gösteremezdi...
Hal böyle olunca ben de doğal olarak AABK genel başkanı olan Turgut ÖKER-e bu konuyu sormaya başladım...
Bu sorgulamayı bütün Alevi forumlarından duyurdum...
Sen de şahit olmuştun,
tam da o günlerde Turgut ÖKER Ali KARUL-un forumuna üye olmuştu ve Ali KARUL-da bunu doğrulamıştı...
Bu olaylardan haberdar olmaması çoooook zayıf bir ihtimal...Üstelik başkaları da kendisine bunları mutlaka duyurmuştur...
O yüzden sana gönül rahatlığıyla derim ki,
Turgut ÖKER-in bütün olan bitenden mutlaka haberi vardır...
Bütün bu sessiz kalmaların tek nedeni var,
o da verecek cevapları olmayışındandır...
Üstelik bu iftira yalnız bana değil,
aynı zamanda benim davamı üstlenmiş olan Kazım GENÇ-e ve ABF-ye de atılmış bir iftira olmaktadır...
Son zamanlarda Türkiyedeki kurum başkanlarıyla Turgut ÖKER-in kavgalarının arka planında yatan bazı gerçekleri bu meseleyle direkt ilgisi olduğunu düşünüyorum ve hatta bazı önemli bilgilerim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...
Bütün bu iftiraları davamın avukatlığınıu yapan Av.Kazım GENÇ-e uzun zaman önce söyledim...
Bunun üzerine kendi başına gelen bir olayı bana anlattığında bütün şüphelerimin ne kadar doğru olduğunu anlamış oldum...
Kazım GENÇ başkana bu konuda mutlaka bir yazı yazması gerektiğini defalarca söylemiş olmama rağmen,
bi türlü bu açıklamaya yanaşmadı sanırım birileriyle kavga etmek istemiyor...
Üstelik Kazım başkan-ın başına gelen olay benimkine benziyor...
Bütün bu gelişmeler birbirine bağlı...
Turgut ÖKER hep başarılarla anılmak istiyor...
Her gelişmeyi kendi hesabına yazmak istiyor...
Oysa tüm bunların bir kişiye mal edilmesi asla doğru olamaz...
Almanyada başarılmış görünen şeyleri kendi hesabına yazması yetmiyormuş gibi,
bir de Türkiye de ne olmuşsa onları da kendine yazıyor...
Bütün bunlar yaşanırken sanki ondan başka kimse yaşamıyordu...
Fakat tüm bu başarı diye sunulan şeylerin içinde koskoca yanlışların olduğunu nedense kimse görmek istemiyor...
Alevilik dersleri İslami yaklaşımlı ama kimse bunu görmüyor...
Alevilerden inanç vergisi toplamaya çalışıyorlar ve bu nedenle Alman devletiyle anlaşmaya çalışıyorlar ama bunu da İslam içi Alevilik olarak yapıyorlar...
Zorunlu din dersleri kazanıldı diye dava sahibi yanlarına alıp diyar diyar gezdiriyorlar ama aslında bilerek yalan söylüyorlar...
Çünkü ne yazık ki ortada kazanılmış bir dava yok...
Tam aksine kaybedilmiş ve üstelik te Alevi çocuklarının asimilasyonuna birinci dereceden olanak sağlayan bir dava var...
Üstelik bu davayı kazanılmış gibi hava atıyorlar...
Yani açıkça yalan söyleyip,
bir de bununla övünüyorlar...Yalan bir davayı sahiplendikleri yetmiyormuş gibi,
şimdi de benim davayı kendi hesaplarına yazmaya kalkıyorlar...
Bi zaman önce tesadüfen öğrendiğim bir olayda yazar Erdoğan ÇINAR-ın benim davayı kendi hanesine yazdığını görmüştüm...
DEMEK Kİ BUNLARIN KAFASI HEP CİNLİĞE ÇALIŞTIĞI İÇİN AYNI EKİPTE YER ALIYORLAR...
Birileri bunlara CAN diyor...
Aslında bunlara CAN demek çok yanlış,
bnce CAN değil de CİN demek gerekiyor...
Böylesini de hiç görmedim...

Şimdilik burada keseyim...
Nasıl olsa daha çooook konuşacağız...
Bakalım bundan sonra da hala birilerinin olaylardan habersiz olduğunu düşünmeye devam edecekmisin...

Sevgilerimle

Kral çıplak.
Sponsor Reklamlar

DEMAN bunu beğendi.

Konu kral çıplak tarafından (19.04.11 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.
kral çıplak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2