Sponsor Reklamlar

Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 09.03.11   #1
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

Zöhre Ana'yı Duydunuz mu?

Yozgatlı, yakın köylümüzdür.Ankara'da yaşar. Alevi toplumu içinde ortaya çıkan inanç tacirlerinden biridir.

İrtica merkezi açık

Rıza Zelyut

Eğer yargıçlar, suçluların hukukunu korumada gösterdikleri duyarlılığı, hukuku korumada da gösterseler, bugünkü hukuk rezaletlerini yaşamazdık.

Cumartesi ve pazar gününü Ankara'da geçirdim.

1998 yılının onuncu ayından 12. ayına kadar Ankara'daki bir irtica merkezini gündeme getirmiştim. Kendisine 'Zöhre Ana' adını takan, Süheyla Gülen isimli bir kadın, Mamak'ta bir büyük bina yaptırmış, buradan hastalara şifa dağıttığını iddia ederek büyük paralar toplamıştı.

İnsanları akıldışına yönlendiren bu faaliyeti de irtica olarak görmüştük ve Ankara Savcılığı'nı göreve davet etmiştik. Sonunda bu kadın hakkında dava açılmış. Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda, 'Zöhre Ana' lakaplı Süheyla Hanım'a 1 yıl hapis cezası verilmiş. Ceza Tekke ve Zaviyeler Yasası'nı çiğneyenlere verilen en üst ceza... Ayrıca paraya çevrilmemiş, tecil de edilmemiş. Süheyla Hanım'ın avukatları bu kararı temyiz etmişler...

Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi'ni devrim uygulamada gösterdiği bu duyarlıktan dolayı kutluyoruz.

YA DİĞER MAHKEME?

Ankara Valiliği, Mamak'taki umut ticareti yapan bu mekanın kapatılması için 31. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açmış.

Mahkemeyi arayıp bilgi almak istedik.

Anladık ki mahkeme yargıcı Süheyla Hanım'ın dava dosyasını özel korumaya almış. Bize, Süheyla Hanım'ın avukatlarından bilgi almamızı söyledi.

Fırsatını bulsa bizi bir kaşık suda boğacaklardan bilgi almamızı öneren bu hukuk adamına bir şey diyemedik...

İşin ilginç yanı şuydu: Asliye Ceza Mahkemesi, Zöhre Ana nam Süheyla Hanım'ı 1 yıl hapis cezasına çarptırıyor ama bu kadının icraat yaptığı mekanı kovuşturan yargıç bundan habersiz. Sayın yargıç, gecekondu bölgesine yaptırılan bu süperlüks irtica merkezinin kapatılması için hala belge toplamakla meşgulmüş.

Öğrenebildiğimiz bu kadar...

Mahkeme yargıcı, Süheyla Gülen'in hukukunu korumakta Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıçlarından daha titiz görünüyor.

Kendisini şiddetle kutluyorum.

Halkı kandıranların hukukunu korumakta bu kadar hassas davranan yargıçlarımız oldukça sırtımızın yere gelmeyeceğinden eminim.

Ankara Mamak'ta yaptığım görüşmelerde anladım ki burada yıllarca müthiş paralar kazanan Süheyla Hanım, herkesi etkilemiş. Mamak'taki karakolda görüştüğüm bir komiser, Zöhre Ana olayını izlediğimi anlayınca telefonuyla oynamaya başladı ve bize yüz vermedi.

Adliye'den zabıtaya kadar her kesimi dolaylı yollardan etkileyen Zöhre Ana'nın irtica merkezi ise hala açık. Gidip gördük, içeride adamlar, dışarıda adamlar... Burası, Ankara, yani cumhuriyetin başkenti için bir utanç anıtıdır.

Sanıyorum ki Ankara Valiliği konuyu duyarlılıkla izleyecektir.

Biz de sonuna kadar izleyeceğiz.

KAYNAK: http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/...azarlar20.html

Zöhre Ana'yla ilgili ne düşünüyorsunuz??? Hepinizin görüşünü bekliyorum, önemli konu, sizce Zöhre Ana DİN ŞARLATANI mı???

Saygılar
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #2
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

hakkinda cok KERAMETLER sifa dagittigina dair efsaneler duydum malum yurtdisinda yasiyan biri olarak birebir tanimak kendisiyle konusmak isterdim..yukarda anlatilanlara bakilirsa bu sahis belirgin enerjiye sahip olmaliki eh gosgocaman hukuk yargic vb etkilemis durumda demi yane....

valla insanimiz hasta sorunlu oldugunda, saf masumca dede sehy seyyid adini ne derseniz deyin meddet umuyor..bu yuzden halk hic kimseye taleb etmeseler o sarlatanlar veyahut gercekten nefes sahibi insanlarin isminizi duymazdik degilmi??

ben bardagin iki yönunden bakiyorum , yanlisim olabilir fakat bilincli olarak herhangi bir GUCU kullanarak insanlari kendisine baglamak cikar amacli dini kullananlara ..........
Sponsor Reklamlar

Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #3
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

candan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hakkinda cok KERAMETLER sifa dagittigina dair efsaneler duydum malum yurtdisinda yasiyan biri olarak birebir tanimak kendisiyle konusmak isterdim..yukarda anlatilanlara bakilirsa bu sahis belirgin enerjiye sahip olmaliki eh gosgocaman hukuk yargic vb etkilemis durumda demi yane....

valla insanimiz hasta sorunlu oldugunda, saf masumca dede sehy seyyid adini ne derseniz deyin meddet umuyor..bu yuzden halk hic kimseye taleb etmeseler o sarlatanlar veyahut gercekten nefes sahibi insanlarin isminizi duymazdik degilmi??

ben bardagin iki yönunden bakiyorum , yanlisim olabilir fakat bilincli olarak herhangi bir GUCU kullanarak insanlari kendisine baglamak cikar amacli dini kullananlara ..........

benim ablam ankaraya yerleştikleri ilk sene bu zöhre ana denilen yere gitmişler, yeğenim ateşli bir hastalık geçirmiş. eniştemle ablamın anlattığına göre elmayı ısırıyormuş, ağzını çalkalaıyormuş daha sonra da al elmayı sen ısır diyormuş. yeğenim iyileşti daha sonradan tıbbın şefkatli kollarında iyileşti tabii ki ve öğrendiğim kadarıyla bu şahıs Mamak'taki kömür deposuna kazandığı paralarla beş yıldızlı bir otel dikmiş. Aleviler, bunlara döktükleri paraları başka insanları döküyorlar artık akıllandılar. Tam insanları şarlatan ilan etmek istemem. Bu yüzden görüş ve bilgilerimi bekliyorum canlar
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #4
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye

iste suc bizlerde can yani meddeti herhangi kisilerde ariyoruz oysa tib ve manevi olarak dualarin etkili odluguna dair bilimaadamlari hemfikir..

ama bakin bu nasil bir elektriktirki insanlardan bu kadar para toplayabilmis? ugramam lazim zöhre anaya kopya alime cik demi
Sponsor Reklamlar

Değmez bu hayat.........
Alt 09.03.11   #5
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye

Adana'da 'Aile İmamlığı' uygulaması
Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı “Aile İmamlığı” projesi Adana'nın merkez ilçesi Sarıçam'da başlatıldı.

Adana İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sarıçam Müftüsü Murat Demir, vaize Sümeyra Budak, mahalle imamı ve cami dernek başkanından oluşan heyet, haftanın belirli günlerinde evleri ziyaret etmeye başladı.

Proje kapsamında Mustafa-Şerife Kaçar çiftinin evlerini ziyaret eden heyet, Kaçar ailesine dini konuların yanı sıra alkol, sigara ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların zararlarına karşı da bilgi verdi.

İl Müftüsü İsmail Canbolat, “Aile İmamlığı” projesinin, imamı yalnız camide namaz kıldırma, ezan okuma görevlisi değil, çevredeki insanların dertleriyle dertlenen, sıkıntılarını gidermeye çalışan ve onlarla ilgilenen görevliler olmalarını sağlamak açısından önemsediklerini belirtti.

Canbolat, proje kapsamında din görevlilerinin sadece cemaatle değil, cami dışındaki insanlarla da ilgilendiğini ifade ettiğini vurguladı.

Din görevlilerinin ev ev dolaşıp, vatandaşın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Canbolat, “Arkadaşlarımız mahallede fakir varsa tespit etmeli, hasta varsa ziyaret edilmeli, cenaze varsa taziye ile ilgili görevler yerine getirilmeli, Kur'an-ı Kerim okunmalı. Camiye gelmeye teşvik etmeli. Sırf camiye gelenlerle yetinip, cami dışındakileri ihmal edemeyiz” ifadesini kullandı.

İlçe Müftüsü Murat Demir de imamların artık sadece namaz kıldırmayacağını, bulundukları mahallenin sorunlarını dinleyip, aileleri acı ve tatlı günlerinde yalnız bırakmayacaklarını bildirdi.

Amaçlarının İslam dinini en sağlıklı şekilde topluma anlatmak olduğuna dikkati çeken Demir, şunları kaydetti:
“Proje kapsamında çalmadık kapı bırakmayacağız. Gayemiz her vatandaşı evinde ziyaret edip birebir görüşmek ve dini birtakım meseleleri müzakere etmek. Varsa bir sorunları bunları oturup birlikte çözmek.”

Demir, ilçede uyuşturucu, sigara ve alkol gibi bağımlılık yapan maddelere karşı aileleri her fırsatta uyardıklarını belirterek, şöyle devam etti:
“Bu görevi sadece camilerle sınırlamıyoruz. Ev ziyaretleri veya okullarda anne, baba ve çocukları bilgilendiriyoruz. Uyuşturucuya bulaşan gençler çok zor kurtuluyor. Kimi intihar ediyor, kimi hastanelere düşüyor, kimi işe yaramaz hale geliyor. Bu illetle hep beraber mücadele edeceğiz.”

Ev sahibi Şerife Kaçar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti, “Keşke bütün devlet büyükleri bu şekilde vatandaşın halini sorsa, sorunlarıyla ilgilense” sözleriyle dile getirdi.

simdi buda ilginc insanlarin mahremine girerek ZORLA dini kendilerince anlatan kisilerin vidi vidilarini dinlemek olucaktir yahu kendimi iranda hissetim bi an

cami tekkeler cemaatlar cok az ya ulkemde bide aile..hocasi cikti
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^, Özbek ve munzuro bunu beğendiler.
Değmez bu hayat.........
Alt 09.03.11   #6
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Derin olan Kuyu degil Kisa olan isptir.. ben az soyluyem siz cok anlayin..
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve Pir Mehmet bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #7
mustafa güney
Üye
Üye
Nereden: ankara
Rep Puani : 11

zöhre ana ile ilgili düşündüğümden ziyade önce bizzat yaşamış olduğum bir hatıramı yazmak isterim .1991 de evlenen yeğenimin çocuğu olmuyordu .olsada
ana rahminde zehirlenip ölüyor.anayada büyük bir tehlike yaşatıyormuştu.1993 yılı aralık ayı içinde ve o yıllarda kanser tedavisi gören ve rahmetli olan sevgili ablam
o günler bana -gardaş bizim gelin hamile kalıyor fakat çocuk 2 , veya 3 aylıkken zehirlenip ölüyor. bu iki defa oldu .doktorlar bir daha zehirlenme olursa gelin çocukta yapamazmış son çare birde zöhre ana adında mamakta bir kadın evliya varmış bizi oraya götür dedi .Bende tamam ablam dedim .bir pazar günü saat 13de annem ablam bizim hanım ve yeğenim kazım ve eşi mamakta eski kömür deposunun az yukarısında tam karşısında mamak muhabere okulu askeri kışlası bulunan bir gece kondunun önüne vardık .bizi oradaki görevliler karşıladılar yan tarafta tek katlı bir evin içini yemekhaneye çevirmişler .orada gelenler yemeklerini yiyorlar.küçük bir avlunun karşısında bulunan evde zöhre ana ziyaretcilerini kabul ediyordu.bizim vardığımız andan itibaren zöhre ana kimse ile görüşmeyeceğini bildirmiş görevlilerde gelenlere söylüyordu.bizimkiler görüşmeden asla gitmeyiz diye direttiler. ve akşam saat 19.30 da zöhre ana ziyaretcilerini içeri aldı ben girmedim fakat rahmetli (annem .ablam ) eşim ve yeğenim kazım ve gelinimiz gül girdiler.herkesle görüşmüş ve dertlerini dinlemiş
bizim gelin gülü dinlemiş ve -sizin bir yıl sonra bir oğlunuz olacak ama ismini ben koyacağım demiş ve biryıl sonra gerçekten bir oğlan doğdu ve ismini koyması için bu defa yeğenimle eşi gittiler zöhre anada CEMALETTİN ismini koydu
cemalettin şimdi lise 2 de okuyor.hepinize saygılarımla ALLAH EYVALLAH
Sponsor Reklamlar

mustafa güney isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #8
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12

isimiz zöhre anaya kaldiysa hapi yuttuk insanlarin duygulariyla oynayan kadir celigin yaratigi duygu taciri
bizim bu tür insanlarla isimiz olmaz olmamali derim karar sizin ben sahsen ona inanmiyorum
Sponsor Reklamlar

kral çıplak bunu beğendi.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.03.11   #9
Özbek
Banned
Banned Users
Nereden: ankara
Rep Puani : 10
Exclamation Cevap: Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

Merhabalar.

Zöhre Ana ile ilgili haksız ve asılsız ithamlarınızı üzülerek okudum. Bunun bir alevi sitesinde yazılması dahada vahimdir.

Zöhre Ana; 30 yıldır Ankara'da, dertlere derman oluyor, Allah Muhammed Ali sancağını taşıyor. Kapısı herkese açık.

Hayatında bir defa bile Zöhre Ana'yı ziyeret etme lütfunda bulunmayan kişiler oturdukları yerden ahkam kesiyorlar.

Bende öğrenci olduğum zamanlarda duyduktan sonra aylarca gelip inceledim, iyileşen hastaları gördüm, karşılığında hiç bir maddiyat alınmadığına tanık oldum. Ailemde, çevremde de iyileşen hastalar oldu.

Zöhre Ana'yı bu kadar eleştirenler ile Pir'imiz Pir Sultan'ı darağacına götüren zihniyet aynıdır. İnkarcı zihniyettir.

Bugün Zöhre Ana'ya, dilimizi, dinimizi bilmeyen insanlar gelip şifa alıyorlar. Onlar bile yapılan güzellikleri takdir ediyorlar.

Son sözüm elinizi vicdanınıza koyun!

Allah Muhammed Ali , Ehlibeyt inancının sancağı bugün Ankara Mamak'ta dalgalanmaktadır.

Ben, Zöhre Ana'yı seven ve inanan bir insanım.

Daha fazla bilgiyi : Zöhre Ana Forum' dan öğrenebilirsiniz.

Saygılar.
Sponsor Reklamlar

Konu Özbek tarafından (15.03.11 Saat 19:07 ) değiştirilmiştir.
Özbek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.03.11   #10
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13

zöhre ana ve tarikatcilari bu forumada el atmışlar üzüldüm ama klasik hareketleri konu acildimi birisi gelir uye olur patlatir kınama yazisini yok boyle yok şöyle... zöhre ana forumada piryolunu eklemişler kınama yazısı bence kendilerini kınasinlar...
Alıntı:
allah seni bildigi gibi yapsin...

--------------------------------------------------------------------------------
Konu cemre tarafından (Bugün Saat 01:16 ) değiştirilmiştir..

onlardan ricam taktiklerini degişsinler...ve bu forumdan uzak dursunlar bunaldik artik yaptıklari şeylerden düşünce özgürülügü diye bişey vardir gerci onlarda olsa hemen kınama eylemine gecmezlerdi..

bu linktende kınama eylemlerini okuyabilirsiniz... zöhre ana ve tarikatcilari kınıyorum sizi...

http://www.zohreanaforum.com/diger-s...na-konusu.html
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...