Sponsor Reklamlar

Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 16.03.11   #21
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

canlar rahat olun, kimse kimseye her hangi kendi inandigi dergahi sehy seyyid tarikat adina ne derseniz deyin empoze edemez.her birey kendi tercube edinerek inanir inanmaz ..tercih inanc meselesi

lakin it ürür kervan yürür bilindik hakaret...rizalik alinsa??

incinsende incitme uygulamaya gecilse??
Sponsor Reklamlar

Alevi ve kral çıplak bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #22
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

candan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
canlar rahat olun, kimse kimseye her hangi kendi inandigi dergahi sehy seyyid tarikat adina ne derseniz deyin empoze edemez.her birey kendi tercube edinerek inanir inanmaz ..tercih inanc meselesi

lakin it ürür kervan yürür bilindik hakaret...rizalik alinsa??

incinsende incitme uygulamaya gecilse??

Ilgili sitenin yoneticisi uyelerini uyarmis, biraz gec kalindi.. Ama olsun en azindan hatalarindan donebildiler buda iyi birseydir..

Ben herzaman sunu derim, Insanlara dusuncelerinizi empoze etmek istiyorsaniz once onlari kazanmalisiniz, yoksa bir yere varamazsiniz..

Tekrar Soyluyorum Derin olan kuyu degil Kisa olan iptir..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.03.11   #23
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

gelismelerin olumlu sonuclanmasi sevindirici.gercekten hepimizin ALEVI catisinda bulusmiyacagimiz kesindir.

Ben herzaman sunu derim, Insanlara dusuncelerinizi empoze etmek istiyorsaniz once onlari kazanmalisiniz, yoksa bir yere varamazsiniz..

imzami attim ve her konuya ancak ve ancak sevdirerek severek bir insani kazana bilirim.tabi bu bazan zorlayici bir durum ama..hakaret etmekten coooooooook iyidir.
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve kral çıplak bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.03.11   #24
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13

Alıntı:
Demegoji yapma Bir alevi sitesindeki insanlara it kelimesini yakistiramazsiniz siz kimsinizki alevilere it diyorsunuz, elestirilere acik degilseniz gidin kapatin o forumu.. ben sizi destekliyordum, kendi sitenizde it urur kervan yurur gibi sozleri kullanmisiniz burda kervan sizsiniz it biziz bumu sizin musahipliginiz

Once elestirilere acik olun! Tarikatmisiniz, alevi ocagimisiniz neyseniz, Pirim dediginiz kisiye yakisiz sekilde konusma uslubu ile hareket edip dusuncelerinizi baska canlara empoze edin. Kalkip kufur etmeyin..

Herkes haddini bilicek, Bir ozur bekliyoruz hala posta kasmaya devam ederseniz, Size olan inancimizda dusuncemizde somutlasacaktir..

tek kelimeyle ne diyebilirimki helal olsun can...
zöhre ana ve tarikatcilari diyorum neden deme geregini duydugunuda aciklim bu olayi cogu kez gördüm birileri eleştiri yapar ve akabinde birisi girer üye olur patlatir yazılari ki üye olanin niki bile aynı düşünün artik...

rahatsız oldugum bu forumada el atmalari ben foruma fazla girmem online sürem oldugu zamanlar girer konulari okur cikarim.herşeyden önce burasi bana göre canlarin sitesi emek vermek bişiler katmak hoşuma gidiyor...

Zöhre ana ve tarikatcilarina gene diyorum bu forumdan uzak durun....sizi gene kınıyorum kınamayada devam edicem...
kötü söz sahibinindir. herkesin ayibi kendinindir...neyse dicek cok sey varda...
Sponsor Reklamlar

Alt 18.03.11   #25
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Özbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar.

Zöhre Ana ile ilgili haksız ve asılsız ithamlarınızı üzülerek okudum. Bunun bir alevi sitesinde yazılması dahada vahimdir.

Zöhre Ana; 30 yıldır Ankara'da, dertlere derman oluyor, Allah Muhammed Ali sancağını taşıyor. Kapısı herkese açık.

Hayatında bir defa bile Zöhre Ana'yı ziyeret etme lütfunda bulunmayan kişiler oturdukları yerden ahkam kesiyorlar.

Bende öğrenci olduğum zamanlarda duyduktan sonra aylarca gelip inceledim, iyileşen hastaları gördüm, karşılığında hiç bir maddiyat alınmadığına tanık oldum. Ailemde, çevremde de iyileşen hastalar oldu.

Zöhre Ana'yı bu kadar eleştirenler ile Pir'imiz Pir Sultan'ı darağacına götüren zihniyet aynıdır. İnkarcı zihniyettir.

Bugün Zöhre Ana'ya, dilimizi, dinimizi bilmeyen insanlar gelip şifa alıyorlar. Onlar bile yapılan güzellikleri takdir ediyorlar.

Son sözüm elinizi vicdanınıza koyun!

Allah Muhammed Ali , Ehlibeyt inancının sancağı bugün Ankara Mamak'ta dalgalanmaktadır.

Ben, Zöhre Ana'yı seven ve inanan bir insanım.

Daha fazla bilgiyi : Zöhre Ana Forum' dan öğrenebilirsiniz.

Saygılar.

Özbek can, burada haksız ve asılsız itham, suçlama yoktur. Benim bu konuyu açmaktaki amacım kimseyi suçlamak değil, çevresinde çok sayılan bir kişiyi, insanların onla ilgili düşüncelerini almak için bu konuyu aldım siz de bilirsiniz
Sponsor Reklamlar

Alevi, ^çirkin^-^kral^, miSbon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.11   #26
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu

1) Bir meramım var, Zöhre Ana madem bir pir, ocağı ne.
2) Dikkatimi çekti, paylaşmak isterim: Babamın adı Hazreti Hüseyin anamın adı Hazreti Hüsniye, ben Muhammedin torunuyum. Bundan sonra sen bize kavuştun. Öğrettiğim duayla baban da senin kurbanını alıp kessin. Artık dersleri biz vereceğiz
Alıntı:
Artık o �Gelin Süheyla� değil; tüm dünyaya şifa elini sunan, dertlere derman yaralara merhem olan, Muhammed Mustafa - Aliyel Murteza�nın sesini, nefesini duyuran, bâtın âleminin ateşinin dumanını bu dünyada tüttüren tek yaşayan �Pir�, �Zöhre Ana�dır.
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve kral çıplak bunu beğendiler.
Alt 18.03.11   #27
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu

miSbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tek kelimeyle ne diyebilirimki helal olsun can...
zöhre ana ve tarikatcilari diyorum neden deme geregini duydugunuda aciklim bu olayi cogu kez gördüm birileri eleştiri yapar ve akabinde birisi girer üye olur patlatir yazılari ki üye olanin niki bile aynı düşünün artik...

rahatsız oldugum bu forumada el atmalari ben foruma fazla girmem online sürem oldugu zamanlar girer konulari okur cikarim.herşeyden önce burasi bana göre canlarin sitesi emek vermek bişiler katmak hoşuma gidiyor...

Zöhre ana ve tarikatcilarina gene diyorum bu forumdan uzak durun....sizi gene kınıyorum kınamayada devam edicem...
kötü söz sahibinindir. herkesin ayibi kendinindir...neyse dicek cok sey varda...

misbon can, pirlere saygı duymak gerekir fakat bahsi geçen şahıs, şarlatanlıkla suçlandığı gibi bazı çevrelerce sevilmez, zöhre ana forumuna girdiğimde dikkatimi şu çekti: sanki zöhre anadan başka pir yok, o insanüstü bir varlık, bu aşırı derecede dikkatimi çekti
Sponsor Reklamlar

Alt 18.03.11   #28
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu

Kıbrıslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz Aleviler her Turlu Dusunuse ve dusunceye saygi duymaliyiz.. Ilgili kisiyi tanimiyorum, hakkinda bir bilgiye sahip degilim bilgi sahibi olmadigim bir kisi hakkinda yorum yapamam.. bu yuzden yorum yapmaksan kacindim..

Simdi gelelim size hakli olarak elestirinizi dile getirmissiniz, yanliz dozu kacirmisiniz.. Biz bir alevi forumuyuz amacimiz toplumuzu bilgilendirmek tartismadan ve paylasmadan dogruyu yanlisdan ayirt edemeyiz..

Ya bu Sitedeki 2.276 kisiye kufur etmisiniz.. Yakisiyormu bu sizin pirinize ve müsahipliginize ?????

İşte müritliğin uç örneği, böyle cümleler kullanmamam gerek bu tarz sözler karşısında çileden çıkmamak elde değil.
Sponsor Reklamlar

Alt 18.03.11   #29
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13

Alıntı:
misbon can, pirlere saygı duymak gerekir fakat bahsi geçen şahıs, şarlatanlıkla suçlandığı gibi bazı çevrelerce sevilmez, zöhre ana forumuna girdiğimde dikkatimi şu çekti: sanki zöhre anadan başka pir yok, o insanüstü bir varlık, bu aşırı derecede dikkatimi çekti

yorumun icin tşk ederim can.. pirlere saygım sonsuzdur ama ben yaşadigim gercegi ifade etmek istedim ben bu olayı cok gördüm düşünün üyenin niki bile aynı taktik aynı yapılan şeyler aynı siz olsaniz inanirmisiniz boyle insanlara?

bizimde pirlerimiz vardır neden onlar internette dolanmıyolarlar?bir kere aklimin yatmadigi sorularim olan seyler var kendinden emin olan insan kendini bilen insanlar boyle seylere tenezul edip cevap vermez boyle dialoglara girmez.düşünce özgürlügü diye bişey vardır biz pirlerimize herşeyi sorar ogreniriz cocukla cocuk büyükle büyük olurlar canim fedadir pirlere(tabiki candan olanlara)

bu forum alevilerin forumu ve burda bişiler ogrenmeye bişiler katmaya geliyoruz birilerinin ring hesabı yerine dönmesine karşıyım ve dedigim gibi kendi forumlarinda hemen bir başlık acip ardında kınama yazılari patlatmışlar ki buda alevi kesimine yani bizlere ne kadar destek olduklarini bir kere daha kanitladilar..o yüzdende gene rica ediyorum uzak dursunlar bu forumdan... kınıyorum onları...
Sponsor Reklamlar

Alevi, "-dost-", Pir Mehmet ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 19.03.11   #30
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

miSbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yorumun icin tşk ederim can.. pirlere saygım sonsuzdur ama ben yaşadigim gercegi ifade etmek istedim ben bu olayı cok gördüm düşünün üyenin niki bile aynı taktik aynı yapılan şeyler aynı siz olsaniz inanirmisiniz boyle insanlara?

bizimde pirlerimiz vardır neden onlar internette dolanmıyolarlar?bir kere aklimin yatmadigi sorularim olan seyler var kendinden emin olan insan kendini bilen insanlar boyle seylere tenezul edip cevap vermez boyle dialoglara girmez.düşünce özgürlügü diye bişey vardır biz pirlerimize herşeyi sorar ogreniriz cocukla cocuk büyükle büyük olurlar canim fedadir pirlere(tabiki candan olanlara)

bu forum alevilerin forumu ve burda bişiler ogrenmeye bişiler katmaya geliyoruz birilerinin ring hesabı yerine dönmesine karşıyım ve dedigim gibi kendi forumlarinda hemen bir başlık acip ardında kınama yazılari patlatmışlar ki buda alevi kesimine yani bizlere ne kadar destek olduklarini bir kere daha kanitladilar..o yüzdende gene rica ediyorum uzak dursunlar bu forumdan... kınıyorum onları...

Sozlerine katilmamak elde degil, yazdiklarinin tamamina katiliyorum ve bende bazi seyler yazma geregi duyuyorum.. bizden kimse gidip karsi savunmaya gecmedi. + Biz kimseye hakaretde etmedik, hersey ortada hür ve özgür bir alevi forumu burasi ben degil biz diye cikdik bu yola..
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet, miSbon ve kral çıplak bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...