Sponsor Reklamlar

Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 15.03.11   #11
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Zöhre Ana ile ilgili ne düşünüyorsunuz

Biz Aleviler her Turlu Dusunuse ve dusunceye saygi duymaliyiz.. Ilgili kisiyi tanimiyorum, hakkinda bir bilgiye sahip degilim bilgi sahibi olmadigim bir kisi hakkinda yorum yapamam.. bu yuzden yorum yapmaksan kacindim..

Simdi gelelim size hakli olarak elestirinizi dile getirmissiniz, yanliz dozu kacirmisiniz.. Biz bir alevi forumuyuz amacimiz toplumuzu bilgilendirmek tartismadan ve paylasmadan dogruyu yanlisdan ayirt edemeyiz..

Şaduman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alıntıdır: piryolu.com

Tek şey söyleyeceğim : İ.. Ü... Kervan Yürür.
Allah Muhammed Ya Ali Ya Zöhre Ana: Bizi yolundan mahrum eyleme .

Ya bu Sitedeki 2.276 kisiye kufur etmisiniz.. Yakisiyormu bu sizin pirinize ve müsahipliginize ?????
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.03.11   #12
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13

merak etme şimdi tarikatcisi cevap verir hemen can...
Sponsor Reklamlar

Alt 15.03.11   #13
Anadolum
Anadolum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: Türkiye
Rep Puani : 10

Yargılamaktan kaçınmak istiyorum sonuçta çok iyi tanımadığım ve hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığım birisiyle ilgili haksız ithamlarda bulunmak istemem; ama birkaç kez zöhra ana diye bir forumda, onun öğrencisi olduğunu söyleyen öğrencilerden Ali Allah mıdır sorusuna evet cevabı geldiğini gördüm. Allah'ın Ali'de ve diğer insanlarda tecelli ettiğine, Ali'nin Allah'ın sırrına erdiğine inanmak farklı, hayır Ali tamamıyla Allahtır demek farklı. Çok iyi bilmeden konuşmak istemiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam o sitede ciddi ciddi Ali tek başına Allahtır dendiğini görmüştüm. Bu benim Alevilik anlayışıma ters. Bizim orada böyle bir öğreti yoktur Alevilikte. Ali'nin Allah'ın sırrına ulaştığı söylenir ama Ali Allahtır diyeni hiç görmemiştim. Dolayısıyla bu cevabı gördükten sonra İslam ve Alevilik ile ne kadar bilgiye sahipler diye şüphelendim. Ayrıca aynı sitede "Aleviler namaz kılar, gerçek Aleviler biziz ve kılıyoruz" gibisinden şeyler de okumuştum. Ön yargılı davranmak istemiyorum yanlış anlamayın sadece birkaç gözlemimi aktarmak istedim. Kimin neye nasıl inandığı bizi hiç ilgilendirmez sonuçta.
Sponsor Reklamlar

Alevi, Pir Mehmet, cangibi62 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Anadolum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #14
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

acikcasi söyle söylim tanima bilmem duyumlara bakarsam erzincan dersimde bulunan büklü ocagi vardir yani bu ailenin öylesine cok kerametleri sifa dagittiklari bilinirki...lakin tanimadan reklami yapmak dogru degil.

bence kimsenin dusuncesine It ürür denilmemeli sonucta madem benimseniliyor tamam kabul inanmissaniz size kutlu olsun.ama bizler hakaret etmeyin..hemde alevi birey olarak it ürür demek Hz Ali nin yolundaysaniz....yakismadi can.
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve Pir Mehmet bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #15
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

miSbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
zöhre ana ve tarikatcilari bu forumada el atmışlar üzüldüm ama klasik hareketleri konu acildimi birisi gelir uye olur patlatir kınama yazisini yok boyle yok şöyle... zöhre ana forumada piryolunu eklemişler kınama yazısı bence kendilerini kınasinlar...

onlardan ricam taktiklerini degişsinler...ve bu forumdan uzak dursunlar bunaldik artik yaptıklari şeylerden düşünce özgürülügü diye bişey vardir gerci onlarda olsa hemen kınama eylemine gecmezlerdi..

bu linktende kınama eylemlerini okuyabilirsiniz... zöhre ana ve tarikatcilari kınıyorum sizi...

http://www.zohreanaforum.com/diger-s...na-konusu.html

Ben anlayamiyorum, ilgili sitenin yoneticilerinden bir cevap bekliyoruz, konuyu acan arkadas direk zohreana hakkinda hakaretde bulunmamis alinti bir makaleyi paylasip uyelerin dusunceleri ve fikirleri hakkinda bilgi edinmek istemis..

Piryolu sitesi ozgur bir sitedir, Ataturkde elestirilir, Hz, Alide bizi biz eden beynimizdir. Kulakdan dolma hiakeyelerle degil kanit ve belgelerle tartisiriz..

Ayrica Alevi site veya forumlarinin birbiri ile laf dalasi, hakaretlere varan tartismalari hic kimseye birsey kazandirmaz..!

10 yili askin bir bilgi birikimim var , Bir cok Kisinin Agzi Süt Kokarken, Bilgisayarin B sini bilmezken ben Argede Bilgisayar, Televizyon Tamiri ile ograsiyordum..

Bunca yillik internet ve reel gecmisimde hakkinda bilgi sahibi olmadigim bir site bir kisi hakkinda It ürür kervan Yürür gibi cumleler kullanmadim ve kullandirtmadim..

Tekrar Söylüyorum, ilgili kisi hakkinda bir bilgim yok. Lakin ilgili kisiyi savunuyordum, hatta sitelerinde yazilarimda mevcutdur..

Alevilik ozde degil sozde olmus, bir Alevi baska bir aleviye can diye hitap ederken bu arkadaslar "it" kelimesini telaffuz ediyolar..

Benim "ZohreAna" ve kerametleri hakkinda bir bilgim yok, lakin ona inanlarindan Alevilikden haberleri yok...

Kimse bu Saygin sitedeki uyelere IT kelimesini yakistiramaz, buna hakkida yoktur, Tartismaninda bir seviyesi vardir. o sitenin uyelerine Konusma uslubu terbiye ve talim dersi verecek halimiz yok..

uyelerimizden Ricam seviyeyi dusurmeyelim, yanlisliklara ve yanlisla karsilik vermeyelim..

Her insan hata yapabilir umarim ilgili arkadaslarda hatalarinin farkina varirlar..
Sponsor Reklamlar

Alt 16.03.11   #16
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

can bence herkes Alevilik kac firkaya bölunmus??

kimisi sadece ve sadece Hz imam Huseyini tanirlar

kimisi y<anlis Hz aliyi tanir

demem oki dusuncelerimizi yazdik hakaret etmedik ama.napalim yanit gelmicek ---
Sponsor Reklamlar

Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #17
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

candan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
can bence herkes Alevilik kac firkaya bölunmus??

kimisi sadece ve sadece Hz imam Huseyini tanirlar

kimisi y<anlis Hz aliyi tanir

demem oki dusuncelerimizi yazdik hakaret etmedik ama.napalim yanit gelmicek ---

ALevi inancinin mantigina bile ters alevilikde once insan gelir. benim kabem insandir..

Herkes aleviligi kendine gore yorumluyorum. Ya nedir bu alevilik alevilik , saygidir, sevgidir. dogruyu yanlisdan ayirt etmedeki o kisa cizgide hiddet ve siddetden arinmadir, insan olmaktir alevilik once insan olucaksin sonra inacini yerine getirip Ask-i Niyaz ediceksin..

Eline Sazi, baglamayi alip. ling ling ling calmakla alevi olunmuyor.

yada boynuna Zulfikar takmaklada alevi olunmuyor..

Alevi olmak her kulun harci degildir..
Sponsor Reklamlar

Alt 16.03.11   #18
Özbek
Banned
Banned Users
Nereden: ankara

Türkçe - Türkçe sözlük it ürür kervan yürür anlamı

Türkçe anlamı:
it ürür kervan yürür; gerçekleşmesi doğal olan işlere, durumlara karşı çıkılsa da engellenemez.

Atasözüdür. Küfür değildir.

Ayrıca olaya tarafsız yaklaşan canlara teşekkürler.
Sponsor Reklamlar

Özbek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #19
HePBiZ
Yeni Üye
Üye

pek tanıdığım ve daha önce duyduğum biri değildir ama ilk anlatılan gerçeklerle örtüşen bilgiler. Beni aydınlattığınız için teşekkürler
Sponsor Reklamlar

HePBiZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #20
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

Özbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Türkçe - Türkçe sözlük it ürür kervan yürür anlamı

Türkçe anlamı:
it ürür kervan yürür; gerçekleşmesi doğal olan işlere, durumlara karşı çıkılsa da engellenemez.

Atasözüdür. Küfür değildir.

Ayrıca olaya tarafsız yaklaşan canlara teşekkürler.

Demegoji yapma Bir alevi sitesindeki insanlara it kelimesini yakistiramazsiniz siz kimsinizki alevilere it diyorsunuz, elestirilere acik degilseniz gidin kapatin o forumu.. ben sizi destekliyordum, kendi sitenizde it urur kervan yurur gibi sozleri kullanmisiniz burda kervan sizsiniz it biziz bumu sizin musahipliginiz

Once elestirilere acik olun! Tarikatmisiniz, alevi ocagimisiniz neyseniz, Pirim dediginiz kisiye yakisiz sekilde konusma uslubu ile hareket edip dusuncelerinizi baska canlara empoze edin. Kalkip kufur etmeyin..

Herkes haddini bilicek, Bir ozur bekliyoruz hala posta kasmaya devam ederseniz, Size olan inancimizda dusuncemizde somutlasacaktir..
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...