Sponsor Reklamlar

AKP davetine icabet eden sanatçılar bizden sayılırmı ??

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Forumunda Bulunan  AKP davetine icabet eden sanatçılar bizden sayılırmı ?? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 10.07.10   #21
isoNehir
isoNehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe...
Üye
Nereden: Hatay - Kıbrıs arası...
Rep Puani : 20
Standart Cevap: AKP davetine icabet eden sanatçılar bizden sayılırmı ??

Yorumları okudum ve inanın çok şaşırdım...

Biri neden tabancayla vurmadı diyor,biri başımızı eğmeyelim diğor,bir diğeri hepsiin aksini söylüyor...

Sevgili canlar,Arif sağ'ın davete gitmesi normal,ama başka kimsenin gitmemesi normal değil,açılım diyorlar ama Cem evlerini kabul etmiyorlar,hatta mecliste varmı diye soruyorlar.Sanatçıları neden lider gibi görüyorlar anlamıyorum,tamam onlar tanınmış olabilir,ama bu işin doğrusu dedelerdir,ne dernekler ne de sanatçılar,Arif Sağ benim temsilcim olacak,hayır kabul etmiyorum,kendisi gelip bizlere ne yapacağından bahsettimi,o davete gidecek şahıs,tüm alevi yerleşim birimlerini gezip görüş alacak,bilgi verecek...

Ben kendi aklımla milyonlarca Alevi vatandaş adına söz edemem.

Akp bana gel anlaşalım dese,benim söyleyeceklerim belli,anlaşma yok çünkü bizim ne isdetiğimiz belli,yıllardır sokaklar da bağırıyoruz ve size yazılı bir biçimde onlarca defa yolladık,onları yerine getirin gelelim...

İşte gerçek bizden birinin yapması gereken bu....

Yani o davete giden sanatçı evet bizden sayılır ancak bizimle sayılmaz...
Sponsor Reklamlar

kanlıbey ve Sivas bunu beğendiler.

isoNehir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.07.10   #22
ayyil
ayyil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
özel üye
Üye
Nereden: İSTANBUL / SARIGAZİ

Can çok güzel yazmışsında oraya başbakan sanatçıları davet etti, etnik kimliği şu yada bu olanları çağırmadı benim dedemin ne işi var örneğin Alişan denilen şebeğin yada Kibariye'nin yayında. Alevilere yönelik yada etnik kimliğe yönelik bir davet olur o zaman gidilir. Yoksa sanatçıların davet edildiği yere sadece sanatçılar gider, kendi müziklerini ve düşüncelerini dile getiriler kendi müziklerini dinleyen toplumun sorunlarını dile getiriler ...

Canlar genel olarak bende yazılarda çok sert sözler gördüm. "Oraya giden bizden değildir" gibi çok kesin ve kati konuşmakta yalnış olur, sizin düşünceniz sizedir benim düşüncem banadır.
Biz burada sadece gitmeli ise neden gitmeli, gitmemeli ise neden gitmemeli diye kendi düşüncelerimizi yazıyoruz ... Onun dışında herkesin kendi fikridir ...

...............................................
Sponsor Reklamlar

kanlıbey ve akdora bunu beğendiler.

""ÖNCE İNSAN""

""YORUMUN BENİM İÇİN DEĞERLİ""
ayyil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.07.10   #23
isoNehir
isoNehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe...
Üye
Nereden: Hatay - Kıbrıs arası...

Bahsettiğim o değil,açılım sürecin de kurulan çalıştaylara Arif Sağ neden gitti ? Benim anlamak istediğim bu,bu davet reddedilmeli idi.İsteklerimiz açık ve net zaten,Arif Sağ orada hiç bir şey yapamaz,hadi yaptı ,eee nerde bize gelip neler yapıldı neler konuşuldu anlattılar mı,hayır,bu sadece akp ile dacetli kişilerin arasında bir anlaşma beni ve benim gibi düşünen canları kapsamıyor...
Sponsor Reklamlar

isoNehir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.11   #24
sanika
Yeni Üye
Üye
Nereden: zara
Rep Puani : 10

Sevgili arkadaşlar, yazılanları okuyor ve sizleri anlamakta zorlanıyorum.

* Alevi Toplumunun 700 yıllık birikmiş sorunları var ve deniyor, Osmanlıdan bu yana bunun için sayısız isyanlar yapılmış sayısız canlar feda edilmiş, ancak bir kazanım elde edilmemiş. Osmanlıdan sonra yıllardır da Cumhuriyet içerisinde ölümüne devlete en yakın partiye destek çıkılmış, zerre kadar alevi halkına ve alevi kültürüne katkı sağlanmışsa duyan beri gelsin.

* Şimdi, elin dincisi, sağcısı, faşisti, alevilerin en sevmediği, nefret ettiği, üstelik sünni, bu güne kadar alevi toplumundan hiçbir destek almayan, alma ihtimali de olmayan, hiçbir sempati görmeyen, vs.vs.vs. alevi toplumuna çok mu çok uzak bir adam çıkıyor, ve kendiliğinden diyor ki;
- gelin istekleriniz neyse, talep edin, isteyin bunları yerine getirmek için, yerine getirebileceğimiz kısmı için çalışma yapalım. bunlardan bir kısmını gerçekleştirelim. yok sayılan aleviliği tanıyalım, yok sayılan alevi toplumunu tanıtalım. ben tanıdım varlığınızı kabul ettim, devlete de tanıtayım, diyor.

* Şimdi, bunun için birilerini çağırmış, birilerini çağırmamış, ne farkeder. Adam, Alevi kültüründen, Alevi toplumundan biri değil ki gönül koyalım. Normalinde Alevilerin toplantı talep etmeleri onun ise kabule yanaşmaması gereken biri. Bu toplantı için kendi yandaşlarından ve tabanından ne hakaretler işitiyordur. En azından siyasi olarak ne kadar büyük riske giriyor. Şimdi, tüm bunlardan sonra Tayyip ile görüşmek çok mu önemli. Mesele Tayyip mi, mesele Alevi halkının ve inancının haklarımı. Eğer haklar önemli ise kimin görüştüğünün ne önemi var. Eğer Tayyip ile kim görüşecek, ön plana kim çıkacak sorunu ise. Eğer kim görüşecekse o önemli olur görüşmeyen geri planda kalır meselesi ise. Eğer bir kısım örgütler görüşür bir kısmı görüşmez ise bizim aramıza fitne girer, biz birbirimize düşeriz meselesi ise. Burada ŞAPKAYI ÖNÜMÜZE KOYUP DÜŞÜNMEMİZ GEREKİYOR. Olaya farklı bakmak gerekiyor. Olayı çok farklı yorumlamak gerekiyor. TAYYİPLE GÖRÜŞMEDEN ÖNCE ÖRGÜTLERİN KENDİ ARASINDA KAT ETMESİ GEREKEN ÇOK MESAFE VAR DEMEKTİR.
* Bu güne kadar her hükümet ile görüşülse idi, her birinden bir hak koparılsa idi, şu anda ne durumda olunurdu. Bırakın hak talep etmeyi bu güne kadar Alevilerin varlığı resmi olarak kabul ettirilemedi bu devlete. Şimdi en sevilmeyen parti ve onun lideri kendi çağırıyor, örgütler ise birbirine düşmüş, korkuyorlar görüşmeye, görüşen hain ilan ediliyor, neden diyorsunuz. Deniliyor ki NEDEN TAYYİP BİZİM ÖRGÜTÜ DE ÇAĞIRMIYOR DİYE. Anlamadığım Tayyip ile görüşmek bu kadar mı önemli. Neden her kim gitti ise onlarla konulmuyor önüne 3-5 talep bakalım yapabilecek mi yapamayacak mı. Mesele bir kısım isteklerin yerine getirilmesini sağlatmak değilmi. MERAK ETTİĞİM BU TALEPLERİ ELDE ETMEK İÇİN 80 SENEDİR KİMİNLE GÖRÜŞÜLDÜ, BUNDAN SONRA KİMİNLE GÖRÜŞÜLECEK. KİM GÖRÜŞECEK. HANGİ CESARETLE GÖRÜŞECEK. YOKSA SORUNLARIMIZI SEVİYOR, ÇÖZÜLMESİNDEN KORKUYORMUYUZ.
*Lütfen anlayan biri bunu bana anlatsın.
*Herkese selam.
Sponsor Reklamlar

sanika isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.11   #25
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

sanika nickli arkadaş

Sadece bu yasama yılı içersinde Chp 3 kez yasa önergesi verdi Alevilerin isteklerinin yerine getirilmesi dogrultusunda, neydi bu istekler Cemevlerine yasal statü, Madımak Müze olsun, Zorunlu din dersleri kaldırılsın vs.
Kim reddetti ? onuda söylemeyim artık tahmin edebileceginizi düşünüyorum.

açılım maçılım yok sadece göz boyama ve asimilasyon var bunu görmemek mümkün degil siz göremiyorsanız bu 20 milyon alevinin degil sizin sucnuz.

Su asmilasyoncu yaklaşımlara bakın

camilerin bir odasını cem'e ayıralım,
din derslerini zorunlu olsun içersinde bizim algıladıgımız alevilik anlatılsın 3 sayfa vs.
...

ya herseyi gectim dedelerden icazet alma dönemi bitti diyerek alevi dedelerini kasteden bir söylem var,
kemal kılıcdarogluna önemli olan BOY DEGİLDİR SOYDUR SOYYYY diyerek kılıcdaroglunun alevi kimligine atım var.
daha gecen gun alevi kökenli milletvekili r.çamuroglu röportajında ''cemevlerine statü istenmesi beni üzüyor 40 yıl önce böyle istekler yoktu, alevi cenazelerinin camilerden kalkmaması beni üzüyor yakında farklı mezarlara gömülecegiz'' gibi sözleri varken.

cıkıp akp'nin okudugu mavalı burda okumayın kavalıda çalmayın, burda koyunlar yok !!!!!
Sponsor Reklamlar

mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.11   #26
sanika
Yeni Üye
Üye
Nereden: zara
Rep Puani : 10

mechul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sanika nickli arkadaş

"Sadece bu yasama yılı içersinde Chp 3 kez yasa önergesi verdi Alevilerin isteklerinin yerine getirilmesi dogrultusunda, neydi bu istekler Cemevlerine yasal statü, Madımak Müze olsun, Zorunlu din dersleri kaldırılsın vs.
Kim reddetti ? onuda söylemeyim artık tahmin edebileceginizi düşünüyorum."

*** Chp şu anda yasa çıkarma gücü yokken vereceği önergelerin reddedileceğini bile bile artislik olsun diye önerge verse ne olur. Akp den önce koalisyonda iken, ondan daha önce Ecevit döneminde tek başına iktidarda iken, 28 Şubat döneminde çok güçlü iken, 27 Mayıs ihtilaninden sonra bizzat devlet iken, vs. ve her dediğini yaptırabilecek gücü varken nerede idi. Kaç önerge verdi kaçı reddedildi. kim reddetdi. Ben cevap vereyimmi "0"
*** İktidarda olmayan ve yasa çıkarma gücü olmayan bir parti her gün 100 önerge verse ne yazar, vermese ne yazar. Bunlar siyasi parti akp veya başka iktidardaki bir siyasi parti bir işyapacaksa, siyasi parti refleksi devreye girer, muhalefete yaptıracağıma ben yapayım der. Neden kendi eliyle rakibine öğüneceği bir hamle versin. Muhalefetteki bir parti samimi ise söylevini ikdidara geldiğinde gerçekleştirmeye çalışır. Genelde malum ikdidara gelince unutuyorlar. Şu anda ikdidarda akp olduğu için akp diyorum hem ikdidarda hem de çağırıyor. Alevi dernekleri bu fırsatı kaçırdı diye Tayyipde kendini çok parçalamıyordur herhalde.
*** İkdidarda kim olursa olsun Alevilerin partizan yaklaşmayıp, doğrudan bizim taleplerimiz bunlar deyip bastırması, bırakın çağrılmayı toplantı üzerine toplantı talep etmesi, bir o derneğiyle bir bu derneğiyle, kah sanatçısıyla, hak ozanıyla, kah dedesiyle vs. bastırıp hakkını koparmaya çalışması Aleviler açısından daha akılcı olmazmı. Gidip devlete ver kardeşim benim şu hakkımı demek, boğun eğmek mi oluyor, hemen Aleviler asimilemi oluyor. Reddederler diye gidilmemesi mi gerekiyor. Türkiyede talepler devletten karşılanacaksa, devlette yönetime gelme seçimle oluyor. Gerçek şuki bu ülkede sağ oylar %65 (10-15 banı mhp ), sol oylar dtp dahil max %35 bu demekdirki oy yapısı değişmediği sürece ara dönemler hariç, uzun vadede hep muhafazakar partiler iktidar olacak, yani muhalefetin vereceği önergeler hiçbir işe yaramayacak. Yani Alevi toplumu, ya taleplerinden vazgeçecek, ya taleplerini sadece, sokaklarda bağırarak, yakarak, yıkarak dile getirecek, ya sadece cem evlerinde canlara hitap ederek dile getirecek. Ya akılcı davranılıp bu kesimden kopartılacak. Desteklenecek demiyorum bu kesimden kopartılacak diyorum. Ha yemeyiz kardeşim denilirse ne olur. Herkes evladına dönüp şöyle demesi demesi lazım, bir 100 sene belki 1.000 sene daha bu sorunlar çözülmez. Adamlar bize rağmen zorla kafamıza çala çala bizim sorunlarımızı çözecek hali yok. Siz bilirsiniz deyip işlerine güçlerine bakacaklar.
***Yada muhalefetin ikdidar olması beklenecek. Bu güne kadar ikdidar olunca bunlar hep unutuldu. Bundan sonra bir ara boşluktan ikdidar olurlarsa yaparlarmı? onu hep beraber bekleyip göreceğiz. Peşin hükümlü de olmamak lazım. Bu durumda da şu sonuç çıkıyor. Alevilerin sorunlarını sağ iktidar çözerse Aleviler asimile olr ancak sol ikdidar çözerse asimile olmaz. Böyle düşünüyorsanız ne diyeyim burası sözün bittiği yerdir sukut etmek gerekir.

Su asmilasyoncu yaklaşımlara bakın
camilerin bir odasını cem'e ayıralım,
din derslerini zorunlu olsun içersinde bizim algıladıgımız alevilik anlatılsın 3 sayfa vs.
...
ya herseyi gectim dedelerden icazet alma dönemi bitti diyerek alevi dedelerini kasteden bir söylem var,
kemal kılıcdarogluna önemli olan BOY DEGİLDİR SOYDUR SOYYYY diyerek kılıcdaroglunun alevi kimligine atım var.
daha gecen gun alevi kökenli milletvekili
r.çamuroglu röportajında ''cemevlerine statü istenmesi beni üzüyor 40 yıl önce böyle istekler yoktu, alevi cenazelerinin camilerden kalkmaması beni üzüyor yakında farklı mezarlara gömülecegiz'' gibi sözleri varken.

***Ne bekliyordun, gelip Alevi olmasınımı? karşında Alevi yokki tabiki o ve onlar da kendilerine göre müzakere yapmaya uğraşıyorlar. Camilerin bir odası Cemevi olsun diyorlarsa sen de hayır Cemevlerinin bir odası cami olsun olsun de. dindersleri zorunlu olsun diyorlarsa tamam kabul ederim ancak sünnilere zorunlu olsun, Alevilere de biz Alevi din dersi kitabı yazacağız Alevi geçlerine bu dindersi kitabı zorunlu olsun de. Sonuç ta ya tamamen anlaşırsın, ya da bir kısım konularda anlaşamazsın, anlaşamadığını bir sonraki bahara bırakırsın. Anlaştığınla elde var 1 deyip yoluna devam ederken , gelelim şu anlaşamadığımız 2. mevzuya deyip o konuda bastırmaya devam edersin. Ne yani bu çokmu kötü. Biz Alevi haklarını almayamı, yoksa başbakanı Alevi yapmayamı uğraşıyoruz. Herkesin söylemi kendisine ama koparttıklarımız bize. Ve gelecek neslimize. Keşke geçmişde babalarımız , dedelerimiz bazı sorunlarımızı çözmüş biz ise çözülmeyenler ile uğraşıyor olurduk. Bir karış yol alınmamış, açız ama başımız dik diye gururlanıyoruz. Unutmayın Alevi ileri gelenleri de bir yerlere gelince haliyle mesafe koyuyorlar, daha fakirlere, daha alt tahsillilere, daha alt kariyerdekilere, Aleviyim ama hele şu paramı alayım diyebiliyorlar, ve diyecekler. İşte asıl asimilasyon o zaman başlayacak. Arif Sağ hain olunca, Reha Çamuroğlu hain olunca, halk tabakasından canlar zenginleşip, kariyersahibi doçent, profösör olup, büyük sanatçı olup...... hainler sınıfına atlama yapınca, halk tabakası ile aydın ve yatkili etkili kesimin arası açılınca işte o zaman asimilasyon başlayacak. bunu yapan kim. Biz kendi ellerimizle binbir uğraşla yetiştirdiğimiz kendi insanımızı kendi canımızı bir çıpıda isterse hatası olsun hain ilan edince. İnanın ortada hain olmayan kimse kalmayacak. Her derneğin bir hain listesi olacak. Bu insanlarda bu toplumun aydınları olacak. Peki bu toplumun hakkını kim savunacak, sokakta taş atanlarmı. .... bu kısmı uzatmak istemiyorum.

cıkıp akp'nin okudugu mavalı burda okumayın kavalıda çalmayın, burda koyunlar yok !!!!!

***Keskin sirke küpüne zarardır. Alevi toplumunun 1.000 sene daha bekleyecek vakti varsa no problem. yollar yürümekle, taş atmakla aşınmaz, hapislerde çürüyerek te bu nesil tükenmez. Kendi evlatlarımızı hapislerde çürüttürür, kendi aydınlarımızı hain ilan ettirir, kendi kültürümüzü ve halkımızı ezilmişlikten kurtaramayıp, sonra ezilen kahramanlarımızn şerefine kadeh kaldırıp dem vururuz. Sonuç hiç. Eğer böyle devam edecekse LİÜTFEN BİRİ KAVAL ÇALSIN BEN KOYUN OLMAYA DAHA RAZIYIM. Böyle akıllı olmaktansa.

***Herkese ve tüm canlara selam.
Sponsor Reklamlar

sanika isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.11   #27
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

Her cümlenize teker teker cevap vereyim.

Alıntı:
Chp şu anda yasa çıkarma gücü yokken vereceği önergelerin reddedileceğini bile bile artislik olsun diye önerge verse ne olur

Mesele yasanın kabul edilip edilmesi degil AKP bu konuda ne kadar samimi oldugunu anlamamıza yardım etti, keza kenan evrenin yargılanması ile ilgilide önerge verdi reddedildi !

Alıntı:
Akp den önce koalisyonda iken, ondan daha önce Ecevit döneminde tek başına iktidarda iken, 28 Şubat döneminde çok güçlü iken, 27 Mayıs ihtilaninden sonra bizzat devlet iken, vs. ve her dediğini yaptırabilecek gücü varken nerede idi. Kaç önerge verdi kaçı reddedildi. kim reddetdi. Ben cevap vereyimmi "0"

chp en son 32 yıl önce iktidar olmuştur, ne sayıklıyorsunuz !

30 yıl öncenin siyasi konjöktürü ile bugün yargılanamaz.

vay neymiş ekmek için karne, gaz için kuyruga girilmişmiş,
abd kıbrısa girme dedi bagımsızlıgımız hersey önce gelir dedi ecevit ve girdi, ondan ambargo yedik, keza ismet paşa döneminde de savasa girmedik öyle oldu,
şimdi o yılları bu yıllara degerlendiriyorlar uyanıklar.

hem kötü örnek örnek degildir, iktidar bi işi beceremeyince geçmişi örnek verip siz daha kötüydünüz diyor, böyle sacmalık olur mu, iktidar sensin sorumluluk sende geçmişi örnek veremezsin sorunlar için.

Alıntı:
İktidarda olmayan ve yasa çıkarma gücü olmayan bir parti her gün 100 önerge verse ne yazar, vermese ne yazar. Bunlar siyasi parti akp veya başka iktidardaki bir siyasi parti bir işyapacaksa, siyasi parti refleksi devreye girer, muhalefete yaptıracağıma ben yapayım der. Neden kendi eliyle rakibine öğüneceği bir hamle versin. Muhalefetteki bir parti samimi ise söylevini ikdidara geldiğinde gerçekleştirmeye çalışır. Genelde malum ikdidara gelince unutuyorlar. Şu anda ikdidarda akp olduğu için akp diyorum hem ikdidarda hem de çağırıyor. Alevi dernekleri bu fırsatı kaçırdı diye Tayyipde kendini çok parçalamıyordur herhalde.

Alevi derneklerine gel nasıl asimilasyon yapabiliriz bizim ekmegimize yag calarmısınız dıyor alevi kurum ve kuruluşlarına buna karşı cıkıyor,

alevi kurum ve kuruluşları yaklasık 10 yıldır aynı söylemdeler ve bunu binlerce yüzbinlerce kez dile getirmişlerdir,

zorunlu din dersleri kaldırılsın
cemevlerine statü
madımak müze olsun
ayrımcılık kalksın
vs vs

bunu sagır sultan bile biliyorken duymamazlık bilmemezlikten gelinemez.

ana muhalefetin ne oldugunu ögrenmeniz gerekir ana muhalefet devlet sisteminde bütün bakanların önündedir bircok yetkisi vardır, demokrasinin olmazsa olmazıdır, buna ragmen cocuk gibi hem o muhalefeti hem ona oy vermiş insanları kücümseyemezsiniz.

Alıntı:
*** İkdidarda kim olursa olsun Alevilerin partizan yaklaşmayıp, doğrudan bizim taleplerimiz bunlar deyip bastırması, bırakın çağrılmayı toplantı üzerine toplantı talep etmesi, bir o derneğiyle bir bu derneğiyle, kah sanatçısıyla, hak ozanıyla, kah dedesiyle vs. bastırıp hakkını koparmaya çalışması Aleviler açısından daha akılcı olmazmı. Gidip devlete ver kardeşim benim şu hakkımı demek, boğun eğmek mi oluyor, hemen Aleviler asimilemi oluyor. Reddederler diye gidilmemesi mi gerekiyor. Türkiyede talepler devletten karşılanacaksa, devlette yönetime gelme seçimle oluyor. Gerçek şuki bu ülkede sağ oylar %65 (10-15 banı mhp ), sol oylar dtp dahil max %35 bu demekdirki oy yapısı değişmediği sürece ara dönemler hariç, uzun vadede hep muhafazakar partiler iktidar olacak, yani muhalefetin vereceği önergeler hiçbir işe yaramayacak. Yani Alevi toplumu, ya taleplerinden vazgeçecek, ya taleplerini sadece, sokaklarda bağırarak, yakarak, yıkarak dile getirecek, ya sadece cem evlerinde canlara hitap ederek dile getirecek. Ya akılcı davranılıp bu kesimden kopartılacak. Desteklenecek demiyorum bu kesimden kopartılacak diyorum. Ha yemeyiz kardeşim denilirse ne olur. Herkes evladına dönüp şöyle demesi demesi lazım, bir 100 sene belki 1.000 sene daha bu sorunlar çözülmez. Adamlar bize rağmen zorla kafamıza çala çala bizim sorunlarımızı çözecek hali yok. Siz bilirsiniz deyip işlerine güçlerine bakacaklar.

siz koyun misali kavala kanmış olabilirsiniz ama Aleviler bu oyuna gelmez.

AKP çalıştayları düzmecedir hiçbir ilerleme hiçbir soruna parmak basmaya niyeti olmayan bir hamledir,
siz sanıyormusunuz ki alevi kurum ve kurulusları o calıstaylara katıldıgında sorunları çözülecekti, sadece alevi kamuoyunun gözü boyanacaktı ,

yapmak isteyen zaten yapar, sagır sultan bile biliyor istekleri dilekleri.
buna ragmen hadi önüme gelin izaya geçin ökkeş şendilller vs katillerinizle kucaklaşın demek sizin isteklerinizden banane ben bunu istiyorum ben bunu diyorum ben bunu uygulayacagım mantıgı var.

hangi konuda uzlaşma aranmış, anayasa degişikliginde hangi önemli kurumlardan bilgi alındı, üniversitelere gidildi mi muhalefetin cekinceleri giderildi mi yargı keza öyle, asker diger tüm önde gelen bilim kurumlarına gidildi mi hayır,
sadece 3-5 kişi oturdu yazdı.

iktidar için düdük bende ben calarım mantıgı varken alevi kurumları asimilastyonun ayagına gitmedi diye eleştiremezsiniz.

oy oranlarıyla ilgili acıklamanız ise tamamen içine düştügünüz acizligin göstergesidir, bugun mısıra bak bugun tunusa bakın diger diktaya giden tum ülkelere bakın, halkın gücünü kücümseyemezsiniz, bundan yüzyıl önce de bu halk vardı muhafazarlar vardı her kesımden insanlar vardı ama ne oldu bu ülke karanlıktan aydınlıga cıktı monajsiyi devirip cumhuriyete gecti.

halkı küçümsemek kendinizi küçük görmektir,

sizin gibiler bugünlerde bir hayli cogaldı,
demokrasi demek çogulculuk demektir cogunluk degil,
cogunlugun dedigi olacak demek fasizmdir,
nitekim iktidar kim olursa olsun tüm ülkenin herseyini degiştirebilir diyen liboşlar dönekler bir hayli fazla, iktidar herseyi yapamaz, iktidar muhalefeti dinlemez zorundadır, cogulculuk esastır.

öte yandan teslim olmak ta pirsultan'dan bu yana bizim ilkelerimize ters düşen birseydir,

8 yıl bu parti ikdar olur bir 8 yılda bır baskası olur o düdügünü öttürür kadroları ele gecirir, eminim o zamanda o iktidarı pofpoflarsınız.
Sponsor Reklamlar

mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...