Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 22.01.14   #11
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Alevilik tartışmaları ve "art niyet"

kontratak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi burada yorum yazan arkadaşlara ben 200 300 sayfalık bir cevap veririm ama olayı özünden koparmayalım.Alevi cenaze erkanınında kuran kendi dilinde okunuyor.bu geleneksel bir hadisedir.nihayetinde kuran dili vurgu ve tonlama olarak değişik bir yapısı var.Ama erkanda en önemli husus bana göre helallik istemedir oda türkçe kürtçe vs şeklinde yapılıyor.FAtiha suresi 'Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir. " ifadesinde atıf yapılıyor. Atıf yapılanlar Alevi terminolojisindeki KAMİL insanlardır.topluluk duası ve kişisel dualar farklıdır.sen istediğin duayı ettiğinde kimse sana karışmaz ama Alevilik ve Aleviler kollektif bir bütündür topluğun geliştirilmesi ve kişini geliştirlmesi farklı şeylerdir.Kaldıki Deniz sen çocuğuna Kuran kERim okumayı, diyelim sofra duasını 12 hizmeti vs öğretiyormusun ?
Kaldıki bizim yaşadığımız devlet sünni bir devlet ve ona göre teaamüleri olsada benim inancım olan Alevilik azınlıkta olsada aynı hakları bana vermek zorundalar.Okullardan din dersi kalkmaz çünkü büyük bir sünni kitle bu dersi istiyor.Bİz Alevi olarak Cumhuriyet kurulduktan sonra adam yerine konmadığımız için bugün bizlere din dersi gibi hususları diretiyorlar.Bizim din derslerinin imam hatiplerin ilahiyatların parellelinde kurumlarımız ve kazanımlarımız olmazsa biz mücadele edemeyiz.Benim basiretsiz Kurum yöneticlerinden kastımda o hayatın realitelerinden uzak faaliyetlerde bulunmalarıdır.
SaYIN BİLGEYol benim sosyalistlerler bir alıp veremediğim yok .biz Alevilik mücadelesini çat pat olarak kendimiz veriyoruz m.tinglerde yalandan gelip gözükmek destek felan değildir.Gerçek anlamda destek diyebileceğimiz.Bdp söylevleri var bizim diyanetten pay alamamız hakkında vs oda bir yere kadar.Onların davası başka.
Sosyalistlerin ne mal olduklarını biz biliyoruz.1960 larda Alevi dedelerini köylerden kim kovmuş ? Bugün dedelerin Alevi toplumundan kopmasının en büyük müsebbilerinden biride koministlerdir.Hadi onu geçelim 80 darbesinden sonra bir sürü Aleviyi yurtdışına sürdüler işten attılar vs yani çok ciddi darbe yemişken yok sen örgütün emrini yerine getirmiyorsun yok sen örgüte haraç vermiyorsun yok sen kominizmin şu fraksiyonunda uzaklaştın diyerek bir sürü Alevi çoçuğunu vurmadılarmı.Bununla beraber yok bilmem şurda şu örgüt militanına işgence yapmışlar hadi ölüm orucuna yatın diyerekten 100 lerce alevi çocuğunu ölüme süreklemediler mi 1000 lercesini sakat bırakmadılarmı hadi bunlar öldü sakat kaldı.peki bunların ailelerinin çektikleri sıkıntılar bunların gördükleri basklılar vs ne olacak .Hadi bunlarıda geçelim dünyanın gittiği yer belliyken gümüzde Alevi çoçuklarını '' siz Alevisiniz eziliyorsunuz sizin çözümüznüz sosyalizmdedir'' gibi safsatalarla aklını çelip üniversitelerden liselerden koparıp kendi militanları haline getirmiyolarmı Bunların anaları babaları ev hanımı olduğu halde emekli olduğu halde gidip afedersin elelamin BOKUNU yıkamak suretiyle bunları okutmuyorlarmı yani bir tek alevilerin mi karnı doymuyorki kıytırık bir eylem oluyor 6 kişi tukulanıyor 5 i Alevi, 4 kişi tutuklanıyor 4 ü ALevi ,7 kişi tutuklanıyor 5 i alevi şimdi eğer diyelim sen bir davayı savunuyorsan bu ülkenin 5 te 1 i ALeviyse 5 kişi tutuklanıyorsa 5 nin sünni 1 nin Alevi olması lazım ama Sosyalist içerikli tutuklamalarda hep Alevi çoçukları tukulanıyor cezaevlerinde çürüyor .Eğer her olayda tutuklananlar Aleviyse ve bunların mücadelesi Alevikle ilgili değilde başka şeylerle Alakalıysa burada demekki Alevi çoçukları kandırılıyor veya beyni yıkanıyor.BAŞka topluluklar veya cemaatler üniversitede bir çoçuk okusun bizim geleceğimiz olsun diye 40 takla atıyor bizim toplumumuzn geleceğini oluşturacaklar 1980den kalma solcular devrimcilik oynayıp kendilerine militan yaratmak için toplulumuz gençlerini sömürüyorlar.Bakın büyükşehirlerde bütün sol fragsiyonlar hep Alevi mahallerinde niye sünni kesimin yaşadığı yerlede örgütlenmiyorlar.Yani bu ülkede devrimi yapacaksa sünniler yapar niye gidip varoşlardaki sünnilere ikna etmeye çalışmıyorlar oradakiler ortalama Alevilerden daha fakir daha fazla ekonomik anlamda sille yemişler niye oralarda örgütlenmiyorlar.Sen devrim yapacaksın ALeviler önünemi geçecek yok peki niye Alevi mahallelerine çörekleniyorlar.kendince Alevi mahallalerini Alevileri kendilerine kalkan olrak kullanıp kendi çıkarlarını gözetiyorlarYani Aleviler bırakında kendi mahallesinde 5 dakka rahat yaşasın onu bile çok görüyorlar.BEN devletin ve o zihniyetin türevlerinin Alevileri sömürmesinede tepki gösteriyorum , bir TRUVA ATI gibi Alevi toplumunun içine sızıp Alevileri sömürenlerede tepki gösteriyorum.Alevilik hassasiyeti olan biride tepki göstermelidir.
Bizim toplumumuz zaten Alevi olmaktan dolayı belli sıkıntılar çekiyor daha bizi sosyalizm kominizm cartizm curtizm peşine takmasınlar kardeşim biz zaten eziliyoruz birde ,Devrimcilerin devrimcilik oyunundaN ötürü Alevi Çocuklarını VE aileleri ezilmesin .Birazda varoşlardaki sünnilerle devrimcilik oynasınlar.Kaldıki ABF deki menfaatçilerdede aynı şey var çözüm sosyalimzde soysal demokraside vs diye beyanat veriyor lan belki Çözüm Liberalim de nerden biliyorsan sen BİR inancı başka idolojiye niye yedekliyorsun.Alevi edep erkanı bize yeterde artar arkadaşlar Bizim yolumuz bizede bütün insanlığada hidayet getirir bizi sömürenlere mihnet etmiyelim

sosyalizme,
fetoş,izzetin karışımı devlet Aleviliğini savunan,
nihayeti camiye varacak yorum yazmışsın,
okumaya değer bile bulmadım,
sen önce tarihteki alevi katliamlarının nedenlerrini oku.
gelipde yamalamalarla karalama yapma,
adam Aleviliği cem evlerini ibadet hane kabul etmiyor,
senin varlığını kabul etmiyor,
sen bir şekilde yamanmaya çalışıyorsun,
ALEVİLERDE,SOSYALİSTLERDE,
DEVRİMCİLERDE AKILLIDIR,
Fetullah yurtalarında yetişen Aleviliği,
Sünniliğe angaje etme ekiplerinden haberin varmı,
aleviliktan girer camiden çıkar............
HERHALDE SENİN BAHSETTİĞİN DEDELER,
DÖNEK İZZETTİN DOĞAN ÇİZGİSİNDEKİ DEDELERDİR.
yorumlarındada sokkak ağzını bırak,
ne bu car curt gibi kelimeler.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (22.01.14 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.14   #12
kontratak
Banned
Banned Users
Nereden: İSTANBUL
Rep Puani : 10

Sayın bilgeyol sen Alevileri sömürmeye çalışan sosyalist devrimci her neyse o fragsiyona mensup bir zat sın ben nasılki devletin Alevileri cepheden saldırılar yapmak suretiyle yıprattığını bunlarla nasıl mücadele etmemiz gerektiğini izah ederken bizim içimize girip bizi sömürelerede tepki koyuyorum ve bunlarlada mücadele edilmesini ifade ediyorum senin mensup olduğun tayfanın foyasını ortaya çıkardım diye sende kuyruğuna basılmış gibi hemen savunmaya geçmişsin.Benim ifade ettiğin maraş çorum dersim vs bunların ve diğer Alevilere yönelik sistematik saldırıları lanetliyorsam Adı devrimci olan zevatların(Alevileri sömürenleri kastediyorm) bunlardanda hesap sorulacaktır ve sormalıyızda.Sen eline güç geçince toplumun pirlerini mürşitleri kovalayacaksın gücün tükenip kuyruğını kıstırıp Alevi mahalllerine yuvalanıncada Aşure dağıtacaksın bİZ kimin ne mal olduğunu iyi biliyoruz.iZZETin aleviliği fetullaha peşkeş çekmesiyle sizin sosyalistlere peşkeş çekmeniz aynı şeydir.YA Alevilerin tarafında olun yada kendi işinize bakın.
Sponsor Reklamlar

kontratak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.14   #13
bilgeyol
Yönetici

kontratak,
sen alevi değilsin,
Fetullah yurtalarında yetişen Aleviliği,
Sünniliğe angaje etme ekiplerindensiniz,
amacınız Aleviliği sünni islamda olduğu gibi,
şekilcileştirmek,
asimile ederek camiye kanalize etmek,
Aleviliğin özelliklerini taşımadığın yazımlarında belli oluyor.
yazımların hep sokak ağzı düzeyli değil,
evet Aleviliği asimile projesinin piyonlarındansın,
hiç bir konuda mücadele etmeden,
klavyede alevi mücadeleci,özde asimile piyonusun,
siz Alevilik için değil Aleviliği asimile etmek için
mücadele edersiniz.
şurda Alevilik mücadelesini veren
maraşlara, Sivaslara giden mitinglere katılanların çoğunluğu
devrimciler,sosyalistlerdir,
bir alevi bunları karalamaz.
çünkü mücadelelerine destek oluyor,
karalayanlar,alevi dönekleri ve maskelileridir.
maraşamı gittiniz sivasamı,
yoksa ankaraya zorunlu dinderlerini protesto mitinginemi,
belkide büyük ankara ve İstanbul mitingine gitmişsinizdir.
mücadele risk almaktır kaçına katıldınız,
Katılmadığınız gibi katılanlarıda karalıyorsunuz.
akpli ve MHP li dostların neden katılmıyorlar,
neden Aleviliği ve ibadet hanesi olan cemevini,
kabul etmiyorlar.ben maske takmadım takmamda,
devrimci olduğumu bu foruma girerken belirttim,
Alevilik mücadelesini çoğunlukla alanlarda veriyorum.
sen sadece basitliğini ortaya koymuşsun
ben yazılarımda ne olduğumu zaten ifade ediyorum,
sen sadece dönek veya maskeli,
veya fetullahcı olduğunu ortaya koydun,

Çünkü aleviler potansiyel olarak devrimcidir
zulüme baş kaldırırlar,insanlığa bir nazarda bakarlar,
sizin devrimci ve sosyalistlere bakış açınız,
kişiliğiniz ortaya koyuyor.

ALEVİLİĞİ SİZİN GİBİ ŞEKİLCİLEŞTİREREK,
CAMİYE KANALİZE ETMEYE ÇALIŞAN,
ASİMİLE TAKIMI
İKTİDARA PEŞKEŞ ÇEKİYOR.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (22.01.14 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.
Alt 22.01.14   #14
kontratak
Banned
Banned Users

Bırak benim Alevi olup olmadığımı Alevilikle alakalı yorumlarımı okuyanlar benim ne olduğuma karar verir.
Fettullahın yurtları evlerini bahsetmişsin şimdi Anadolunun ücra bir köşeside Üniversiteye giden bir Alevi çoçuğu yurtlar yetersiz olduğu için ev kiralayacak kimseyide bulamadığından istesede istemesede cemaat yurtlarına veya evlerine gitmek zorunda kalacak.Eğer cemaat yurt açıyorsa Alevi kurumlarıda eğitim alanında örgütlenerek türkiyenin her yerine yurt açması veya öğrenci evleri noktasında Alevi çoçuklarının biraraya gelecek bir sistem kurması lazım ki Alevi çocukları hem cemaatçilerin hemde ONları kullanmak isteye kominist örgütçülerin kucağına düşmesin.Alevi kültür dernekleri başkanı doğan demir geçenlerde ne diyor.biz para toplayıp öğrenci kardeşlerimeze yurt yapacaz bu bizim bir eksiğimizdir diyor adama sormazlar mı eşekten düşüpte aklınız yeni mi başınıza geldi diye .Chp den miletvekili olmaya çapa gösterdiğiniz kadar yurt yapmaya cemevi yapmayada gayret göstersinlerya.Ben bize kim zarar veriyorsa onlarla nasıl mücadele etmemiz gerektiğini edep erkan çerçevesinde nasıl olacağını ifade ediyorum.işte ben şuraya gittim ben şu mitinge gittim sözü sanki bir tek sen gitmişssin gibi gelip burda anlatma ,100 000 lerce insan gibi ben de gittim.O yapılan mitingler fostur .ABf dekiler AHA bizde Alevilik adına bir şey yapıyoruz diye göz boyama amaçlı yapılan şeylerdir.En son yapılan AnKARA MİTİNg de buna cem Vakfıda destek verdi.Aleviler adına 2 saat konuşan Hüsniye takmaz gibi kendine kifayeti olmayan şahısın Alevilikten başka her şeyle ilgili adam baygınlık veren bir konuşması vardırki.Bizim Alevi olarak neden bir noktaya gelememizin bir resmiydi o şahısın konuşması.Senin dediğin sosyalist gruplar evet hep geliyorlar ama ne yapıyorlar.mitingde kalabalık bir kitle olduğu için nasıl olsa polis bize bir şey yapamaz diyerekten bariyeleri dağıtıyorlar tekmelerlerle vs polisle çatışıyorlar nasıl olsa meydan boş.Alevi deyişi semahı çalıyor bunlar mitigintekilerin arkasında hemen bir çember oluşturup halay çekiyorlar(kendilerinin yaptıkları etkiliklerde dikkat edilirse Alevi duazı deyişi arasına hep oyun havası halay havasını bağlayıp kendilerini eğlendiriyorlar).Miting bitince tekrardan polsle çatışıp evlerine geri dönüyorlar.Şimdi bu reziller Alevi mitingine gelse ne olur gelmese ne olur. Bana göre ALEVİ edep erkanını yürütenler bize yeterde artar ben akpli mhp komist şucu bucunun Alevi etkinliğine gelmesini zaten istemiyorum.
Senin ifadenle senin tarif ettiğin Alevilik camiye gidermiş sevsinler seni.Benim tarif ettiğim alevilik sünnileri camiden çıkarıp cemevine getirecek aleviliktir.pir sultan erkanıdır nesimi erkanıdır.Senin içi boşaltılmış Alevilik anlayışın insaları mecburiyetten türkiyede camiye Almanyada fransadada kiliseye götürür.Veya koministlerin ve senin arzu ettiğin gibi materyalizme götürür ki Alevi toplumunun içine girip nara atan devrimciler Direnmek mücadele etmek vs derken materyalizmde altan alta övüyorlar ama ilk okul mezun vatandaşlar materyalizm ne demek olduğunu bilmediklerinde kendi propangandalarını yapabiliyorlar.Ben diyorimki kardeşim madem siz matah bir iş yapıyorsanız gidin sünniler arasındada örgütlenin birazda onlar devrimci olsun.
Sponsor Reklamlar

Alt 22.01.14   #15
bilgeyol
Yönetici

KONTRATAK,
HALA NE ALEVİ DERNEKLERİNİN VERDİĞİ CEM EVLERİNİN İBADET HANE OLMASI MÜCADLESİNDESİNİN,
NEDE ANAYASAL VATANDAŞLIK MÜCADELESİNDESİNİN,
FARKINDASIN,
YAPTIĞIN HALA SOSYALİST VE DEVRİMCİLERİ KARALAMAK,
BİZLER KİŞİLER İÇİN UĞRAŞMIYORUZ,
SADECE ALEVİLİĞİ SATMAYA KALKIŞANLARA CEPHE ALIYORUZ,
GEL KARDEŞİM DEKİ BEN ALEVİ KATLİAMARINI KINIYORUM,
ONLARIN HAKKINDA KATLİAM FERMENLERINI,
VERENLERİ LAHANETLİYORUM.
BİZLERE SÜNNİ VATANDAŞLAR İÇİNDE YOĞUNLAŞIN DİYORSUN,
BİZİM SÜNNİ VATANDAŞLAR İÇİNDE YOĞUNLAŞTIĞIMIZI,
SİZLER NORMAL VATANDAŞLR İÇERİSİNDE YOĞUNLAŞSANIZ,
SORUNLAR ÇÖZÜLÜR,
Maraş ve Sivas katliamlarını yapan faşistleri kınarsanız,
belkide daha iyi anlaşacağız,

Aleviliği gerçekten bir yerlere taşımak istiyorsan,

mücadele edenlere katkını sunarsın karalamazsın,

Aleviliğin içini kimmin boşalttığı veya boşaltmaya çalıştığı belli,

sadece Aleviliği ibadete yönlendirenler,

katledenleri görmezden gelenler,

Aleviliğe en büyük kötülüğü yapanlardır,

bu gün alevilerin türkiyede verdiği mücadele siyasi mücadeledir,

çünkü tüm alevileri cem evlerini ibadet hane olarak kabul ediyolar,

dedelerden devletten maaş bekleyenler,

izzettin fetullah yalamalarıdır gerçek dedeler,

inançların kabulünü,

cemevlerinin ibadet hane olması için mücadele ediyorlar.

mitingleri fos olarak görenler mitinglere gitmez edebiyat yapma.

bırak cemevine milleti taşımayıda,

cemevlerinin ibadethane olması mücadelesine yürekten katıl,

hala devrimci ve sosyalist düşmanlığı içinde bakiken,

sivas ve maraşın katillerini kınamadan,

devrimci ve sosyalistlere düşmanlığın devam ediyorsa,

kusura bakma ALEVİ OLMAYA ÇOK YOLUN VAR SENİN.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (22.01.14 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 22.01.14   #16
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65

kontratak neden sünniler camilerini bırakıp cemevlerimize gelsinki
herkes kendi inancını yaşamalı
alevilerde misyonerlik yoktur
Sponsor Reklamlar

bilgeyol, dAbBe ve renk bunu beğendiler.
kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.14   #17
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Alevilerin icine kimlerin alinacagina, iclerinden kimlerin uzaklastirilicagina yol karar verir.
Uyulmasi gereken kurallar kanunlar bellidir.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.14   #18
kontratak
Banned
Banned Users

Bilgeyol ben bi kere senin ve kominist örgütçülerin foyasını ortaya çıkardım.Sen daha yorum yazma.Elbet o harcadığınız, ölüm oruçlarına yatırdığınız, haraç vermiyor diye kurşuladığınız örgütün bilmen nesine ters düştüğü için vurduğunuz .Üniversitelerden beynini yıkayıp Ailelerinden kopardığınız . ocaklarına ateş düşürdüğünüz Ailelerin ahı örgütçülerin ve onların yadakçılarının burnundan gelsin.
Şimdi Bilgeyol isimli şahıs ben önceden ifade etmiştim anlama kapasitesi sınırlı burda sayfa sayfa Alevilikle alakalı yazı yazıyoruz.Sivas maraşı yapanlara afferin mi diyelim hepsinin Allah belasını versin .Yezit tohumlarının ne olduğunu biz zaten biliyoruz .Alevileri dışarıdan olduğu kadar içeridende sömürenleride deşifre edelimki hakikatlar ortaya çıksın.
Sen gittin devletten Alevilikle alaklı bir hak aldında kimse senin önüne mi geçti.Alevilikle alakalı kas kafalı bazı şahsiyetler tutarsız tavırlarını lütfen yolda gördüğümüzde bu şahsiyetlerin yüzüne vuralım .Biz eşit yurttaşlık diyorsak kimle eşit olcaz sünnilerle, sünniler devletten hangi hakkı alıyorsa bizde onu talep edecez bu kadar basit.Adam diyorki cemevi statü kazansın elektrik masrafı karşılansın arsa tahsis edilsin.Elektrik su parasını sana devlet verdiğinde , veya arsa tahsis ettiğinde devlet sana para vermiş oluyormu oluyor.şehirde 1 dönüm arazi ne kadar onu sizler daha iyi biliyorsunuz.Devletten bu şekilde parasal anlamda yaralanınca bu doğru oluyor.Alevi dedeleri ,cenaze hizmetlerindeki hocalar,Alevilik eğitmenleri , yurtdışında çalışacak Alevi öğreticileri vs bizden alınan inanç vergisini bize yarım yamalak verdiğinde bu suç mu olacak.Devletin dini zaten hanefilik biz hak alacaksak farklı bir statüte bağımsız şekilde haklarımız alacaz.Devlet kendi hanefi yapısını bozmaz.Bunu düşünmek hayalperestlik.türkiye Azınlık inançları harici laik bir ülke sayılabilir ama bize göre değil.LAiklik ölçüsü artsada devlet sünni devlet ve biz bu yapının içerisindeyiz o halde mevcut durumdan hareketle çözüm bulmak gerekir.Bugün Almanyada Laik bir ülke inanç özgürlüğü var ama yaşayış hristiyanlık üzerine sen bunun önüne geçemezsin.Bize laf üreten değil bize reel hayatta çözüm önerisi sunan Aleviği genişleten ,Aleviği tüm dünyada anlatmayı gaye edinen bunu kendine misyon edinmiş Misyoner ruhlu insanlara ihyiyacımız var. Chpden milletveliğini kedine tek hedef edinenlere ,Aleviliği sosyalizmim kominizm cartizm curtizm peşine takmaya çalışanlara ihtiyacımız yok.

BU tip çelişkiler Alevi erkanın oturmadığından oluyor bir gün Alevi erkanı oturursa bunları tartışmamız bile komik kalacaktır.
Sponsor Reklamlar

Alt 22.01.14   #19
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Icimizdeki koministleri, sosyalistleri atalim onalar genclerimizin beynini yikayarak örgütlerine dahil ediyorlar.
Icimizdeki dincileri, inanclilari atalim, onlar genclerimizi asimile etmeye calisiyor.
Icimizdeki ateistleri atalim onlar Aleviligi inancsizlik olarak lansediyorlar.
Icimizdeki cakma alevileri, dedeleri atalim onlar satilmis.

Eh Hakiki alevilerden de eser kalmadigina göre, aleviligi fesedelim gitsin.
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.14   #20
bilgeyol
Yönetici

kontratak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bilgeyol ben bi kere senin ve kominist örgütçülerin foyasını ortaya çıkardım.Sen daha yorum yazma.Elbet o harcadığınız, ölüm oruçlarına yatırdığınız, haraç vermiyor diye kurşuladığınız örgütün bilmen nesine ters düştüğü için vurduğunuz .Üniversitelerden beynini yıkayıp Ailelerinden kopardığınız . ocaklarına ateş düşürdüğünüz Ailelerin ahı örgütçülerin ve onların yadakçılarının burnundan gelsin.
Şimdi Bilgeyol isimli şahıs ben önceden ifade etmiştim anlama kapasitesi sınırlı burda sayfa sayfa Alevilikle alakalı yazı yazıyoruz.Sivas maraşı yapanlara afferin mi diyelim hepsinin Allah belasını versin .Yezit tohumlarının ne olduğunu biz zaten biliyoruz .Alevileri dışarıdan olduğu kadar içeridende sömürenleride deşifre edelimki hakikatlar ortaya çıksın.
Sen gittin devletten Alevilikle alaklı bir hak aldında kimse senin önüne mi geçti.Alevilikle alakalı kas kafalı bazı şahsiyetler tutarsız tavırlarını lütfen yolda gördüğümüzde bu şahsiyetlerin yüzüne vuralım .Biz eşit yurttaşlık diyorsak kimle eşit olcaz sünnilerle, sünniler devletten hangi hakkı alıyorsa bizde onu talep edecez bu kadar basit.Adam diyorki cemevi statü kazansın elektrik masrafı karşılansın arsa tahsis edilsin.Elektrik su parasını sana devlet verdiğinde , veya arsa tahsis ettiğinde devlet sana para vermiş oluyormu oluyor.şehirde 1 dönüm arazi ne kadar onu sizler daha iyi biliyorsunuz.Devletten bu şekilde parasal anlamda yaralanınca bu doğru oluyor.Alevi dedeleri ,cenaze hizmetlerindeki hocalar,Alevilik eğitmenleri , yurtdışında çalışacak Alevi öğreticileri vs bizden alınan inanç vergisini bize yarım yamalak verdiğinde bu suç mu olacak.Devletin dini zaten hanefilik biz hak alacaksak farklı bir statüte bağımsız şekilde haklarımız alacaz.Devlet kendi hanefi yapısını bozmaz.Bunu düşünmek hayalperestlik.türkiye Azınlık inançları harici laik bir ülke sayılabilir ama bize göre değil.LAiklik ölçüsü artsada devlet sünni devlet ve biz bu yapının içerisindeyiz o halde mevcut durumdan hareketle çözüm bulmak gerekir.Bugün Almanyada Laik bir ülke inanç özgürlüğü var ama yaşayış hristiyanlık üzerine sen bunun önüne geçemezsin.Bize laf üreten değil bize reel hayatta çözüm önerisi sunan Aleviği genişleten ,Aleviği tüm dünyada anlatmayı gaye edinen bunu kendine misyon edinmiş Misyoner ruhlu insanlara ihyiyacımız var. Chpden milletveliğini kedine tek hedef edinenlere ,Aleviliği sosyalizmim kominizm cartizm curtizm peşine takmaya çalışanlara ihtiyacımız yok.

BU tip çelişkiler Alevi erkanın oturmadığından oluyor bir gün Alevi erkanı oturursa bunları tartışmamız bile komik kalacaktır.

sen galiba kırık kaset gibi devrimcilere ve sosyalistlere
suçu yükleyip duracaksın bir nevi kasetsin seninle tartışmamız boşuna,
maraş ve sivas katliamını yapan faşist devlete karşı mücadele etme,
katliamları görmezden gel statükonun cambazlığını yap,
allah belasını versin de çık,
örgütlü mücadele yapma,
sanki istisnaymış gibi davran,
gel Alevilik mücadelesini alanlarda vermek isteyenleri ,
bedel ödeyenleri karala,
senin sokak ağzınla cart curt et faşist diktatörlüğe ses çıkarma,
diktatörlüğün tanımadığı Aleviliği ve cem evlerine elektrik su parası iste,
senin mücadelen ancak bu kadar olur,
ceza evine girmediğim için ölüm oruçlarını
basında takip ettiğim kadar bilirim,
ama sen maşallah kaset gibi ezberlediklerini yalan yanlış,
karalayarak yazmaya devam et,
maraş ve sivası katliamını yapan faşistleride,
şöyle iştahlı bir anlat görelim şöyle ince detayına göre.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...