Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 20.12.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart İçişleri Bakanı Maraş katliamını anlattı


Dönemin İçişleri Bakanı 33 yıl sonra canlı yayında MARAŞ KATLİAMINI anlattı: Çocukları kaynar kazana attılar..

Habertürk TV ekranlarında yayınlanan ve Balçiçek İlter’in sunduğu Söz Sende’nin bugünkü konuğu İçişleri eski bakanlarından Hasan Fehmi Güneş’ti. Bundan tam 33 yıl önce Türkiye’nin yakın tarihine damga vuran katliamlardan, Maraş Katliamı sırasında İçişleri Bakanı olarak görev yapan Hasan Fehmi Güneş, kan donduran katliam hikayelerini canlı yayında anlattı.
KAN DONDURAN KATLİAM HİKAYELERİ

Kamunun bölgede yetersiz kaldığını aktaran Güneş, ‘Yörükselim Mahallesi’nde canilerin elinde kurtulan 10 yaşındaki bir çocuk kaçarak komşularına sığınıyor ancak onca yıllık komşuları onu evine almıyor. Yine bir kişiyi ağaca çivileyip ateş ederek öldürüyorlar. En vahşi olaylardan birisi de kocaman bir kazanda kaynar suya atılarak öldürülen çocuk cesedi bulduk’ dedi.
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.12.11   #2
jetlii11
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 581
Rep Puani : 12
Standart Cevap: İçişleri Bakanı Maraş katliamını anlattı


dönemin içişleri bakanı çok iyi öğrenmiş olanları..ama sadece sonradan öğrenmiş..babamın dayısı yörükselim mahallesinde olanları öyle bir anlatıyor ki insan dinlerken gözlerine hakim olamıyor.komşunun komşuya yaptığını hamile kadınlarımıza yaptıklarına çocuklara neler yaptıklarını öyle bir anlatıyor ki şimdi ne yazsam boş birde onlardan dinleyin..4 günden sonra devlet geliyor maraşa .eceviti çok seviyorum ama maraş olaylarına zerre kadar müdahale edememiştir.ve bir çok alevinin katledilmesine sebebiyet vermiştir.kayıtlarda nasıl geçtiğine fazla bakmayın arkadaşlar asıl kayıtlar orda olayları yaşayan o insanlar...
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.12.11   #3
munzuro
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Aug 2011
Nereden: izmir
Mesajlar: 74
Rep Puani : 10
Standart Cevap: İçişleri Bakanı Maraş katliamını anlattı


bu katliamları yapan lanetliler hala mevcut, tekrar tekrar üretiliyor bunlar... bu ve benzeri katliamlar "tek tip insan" politikasının sonucu olarak ortaya çıktılar. anadolu boydan boya kana bulandı bu tek tipleştirme sürecinde...

bu lanetli politika terk edilip yerine "eşit yurttaşlık" anlayışı konmadıkça, bu anlayış hukuki güvenceye kavuşturulmadıkça; daha önemlisi insanların aklında yer etmedikçe benzeri olaylar karşımıza çıkacaktır.

tabi böylesi zorba bir anlayışa kapılan, her defasında hazırlanan tezgahların piyonu durumuna düşen ve pek de öyle kendini sorgulama zahmetine bile girmeyen kitlelerin durumuda ayrı bir şeydir...

evet bu bir insanlaşma sorunudur. bir çocuğu kaynar kazana ne tür bir yaratık atabilir?

elde satır çoluk çocuk demeden insan parçalayan sureti insan ama sireti bilinen herhangi bir hayvana dahi yakın olamayan şahıs-şahıslar ne tür bir yaratıktır???

mazlumlarımızın anıları önünde saygıyla eğiliyor, acılarını yürekten duyuyorum.

son olarak hatırlatmak isterim ki; Hakk'ta insandan görünür, Şeytanda....

aşkı niyazlarımla..
Sponsor Reklamlar

munzuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.12.11   #4
Kerbelanın_Şahı
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 18
Rep Puani : 11
Standart Cevap: İçişleri Bakanı Maraş katliamını anlattı


Hak için biz doğar doğar ölürüz..
Sponsor Reklamlar

Kerbelanın_Şahı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.12.11   #5
ozgurkursun44
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: out of Turkey
Mesajlar: 202
Rep Puani : 10
Standart Cevap: İçişleri Bakanı Maraş katliamını anlattı


Dönemim maraş katliamından sorumlu Chpli İç Işleri Bakanına İrfan Özaydınlı ya bir göz atacak olursak

1939 yılında Kuleli Askeri Lisesi'ne girmiştir. 1943 yılında Harp Okulunu bitirmiş ve İngiltere'ye 2 yıllık pilotaj eğitimi için gitmiştir
Türk Hava Kuvvetlerinin değişik kademelerinde, uçucu,uçuş öğretmenliği, birlik komutanlıkları görevlerinde bulunmuştur Napoli, NATO Airsouth Karargahında Harp Subaylığı, İzmir 6. ATAF Harekat Plan ve Türk Kıdemli subaylığı görevlerinde bulunmuştur. Hava Harp Akademisi ve Milli Savunma Akademisi eğitimlerini tamamlamıştır. 1964 yılında Merzifon Ana Jüt Üs komutanı iken Generalliğe terfi etmiştir. General rütbesinde, Ana Jet Üs komutanlığı, Hava Kuvvetleri Harekat Başkanlığı, Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı, Genelkurmay Lojistik Başkanlığı, 1. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı, 12 Mart Muhtırası döneminde Eskişehir ve civar İller Sıkı Yönetim Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı yapmıştır. 1977 yılında Orgeneral rütbesi ile Yüksek Askeri Şura üyesi iken kendi isteği ile Ordu'dan ayrılmıştır.
XVI. Dönem Balıkesir Milletvekilliği olan İrfan Özaydınlı aynı zamanda İçişleri Bakanlığı da yapmıştır.[2] 24/25 aralık 1978'de meydana gelen Kahramanmaraş olaylarından sonra İçişleri Bakanlığından istifa etmiştir. Bakanlıktan ayrıldıktan sonra 1979-1982 yıllarında Nato Kuzey Atlantik Assamblesinde Türk Parlemento Heyeti Başkanlığında bulunmuştur. Evli ve Koç Holding eski icra başkanı, Migros Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Özaydınlı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı ve Refsan Refrakter San. ve Tic. A.Ş.ve Pyrotek A.Ş. yönetim Kurulu Başkanı Murat Özaydınlı'nın babasıdır.
Dönemim İç Işleri Bakanına İrfan Özaydınlı nın hayatını dikkat edecek 12 Mart Muhtırası döneminde Eskişehir ve civar İller Sıkı Yönetim Komutanlığını yaptığını askeriyeden kendi isteği ile ayrıldığını ve ayrılır ayrılmaz Chp den Balıkesir milletvekili olarak gösteriliyor ve Bülent Ecevit tarafından Maraş Katliamından sonra istifa ettiği görülüyor. Buradan çıkaracak normal olmayan bir çok durum bulunmaktadır.

1) İrfan Özaydınlı nın Ordu dan ayrılıp ardından milletvekili seçilip Chp döneminde İç İşleri Bakanlığı görevine getirilmesi
2) Asker bir kişinin neden İç İşleri Bakanlığı görevine getirilmiştir tıpkı bir darbe gibi?
3) İrfan Özaydınlı nın Maraş Katliamından sonra Nato Kuzey Atlantik Assamblesinde Türk Parlemento Heyeti Başkanlığında bulunması ne kadar tuhaf değil mi?

Maraş Katliamından birinci dereceden sorumlu olan İrfan Özaydınlı nın tedavi gördüğü ve öldüğü hastaneye bakacak olursak Amerikan Hastanesi karşımıza çıkıyor. Neden Gata da tedavi edilmemiş sorusu akla gelmekte.
Sponsor Reklamlar

ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.12.11   #6
ozgurkursun44
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: out of Turkey
Mesajlar: 202
Rep Puani : 10
Standart Aleviler ve Solcular Katillerini İyi Tanısın


Bir başka yönden bakalım Chp'li ve dönemin katliamdan sorumlu İç İşleri Bakanı İrfan Özaydınlıya

Alıntı:
Olayları, katliamı yakından izleyen ve faşistlerin kellesini istedikleri İçişleri Bakanı İrfan Özaydınlı ise, katliamın, solcuların tahrik etmesi sonucu çıktığını söylemekteydi. Özaydınlı bu sırada bir de Türkeş'i ziyaret ederek, alınacak önlemleri konuşuyordu. Olaylar Türkeş'in tam da istediği gibi gelişiyordu zaten... Türkeş "Ülkücüler güvenlik güçlerinin yardımcılarıdır” derken, hükümette ülkücüleri bu gözle görüyor ve koruyorlardı. Öte yandan askerlerin olayları önleme çabalarına yanıt olarak "komünist asker" sloganları bile atıyorlardı. Öyleki jandarma Alay Komutanlığı'nı bombalama eylemi bile gerçekleştirmeye çalışmışlardı.

Sponsor Reklamlar

ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.12.11   #7
ozgurkursun44
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: out of Turkey
Mesajlar: 202
Rep Puani : 10
Standart Cevap: İçişleri Bakanı Maraş katliamını anlattı


Alıntı:
CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Alevi Bektaşi Federasyonu’nun düzenlemek istediği Kahramanmaraş Katliamı’nın 33. yıldönümünü anma etkinliğine izin verilmemesini eleştirdi. Akkiraz, etkinliği erteleyen Kahramanmaraş Valiliği’ne tepki göstererek, “İktidar eşit vatandaş olan Aleviler için her tür yasaklama ve ayrıştırma çabasından vazgeçmelidir

Kaynak: Milliyet 23 Aralık 2011

Sanatçı ve Milletvekili olan Sebahat Akkiraz Alevileri eşit vatandaş olark görmektedir. Bunu hangi sözlerinden anlamaktayız. “İktidar eşit vatandaş olan Aleviler için her tür yasaklama ve ayrıştırma çabasından vazgeçmelidir" İşte bu cümlelerinden anlamktayız. Yani alevileri birinci sınıf vatandaş olarak görülmektedir Alevi Sebahat Akkiraz tatafından. Halbuki işin iç yüzü gerçekten öyle mi? İşte Aleviler Maraş Katliamı ve anma etkinliklerine katılmak istiyor ve buna Akp li İç İşlerine Bakanlığına Bağlı Maraş valisi izin vermemektedir. Dinsel açıdan baktığımız zaman bu ülkedeki diğer Sünni vatandaşlar gibi eşit vatandaş olmadığını görmekteyiz.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen çoğunluğu Alevilerden oy alan ve desteklenen Chp nin milletvekili olan Sebahat Akkiraz Alevileri eşit vatandaş olarak görmektedir. Vallah Biillah insana gülerler.
Sponsor Reklamlar


Konu ozgurkursun44 tarafından (24.12.11 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme ve düzeltme
ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Maraş katliamını protesto mitingine izin yok! Alevi Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 4 22.12.11 17:47
İçişleri Bakanı'nın Ankara'daki patlama açıklaması 3 Adet ölü var Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 4 20.09.11 22:10
Eşi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun İnsanî Yönünü Anlattı Pir Mehmet Siyaset,Politika ve Ekonomi 10 26.05.11 19:34
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Görme Engelli Vatandaşı azarladı miSbon Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 5 19.05.11 18:04
Ak Parti Eski İlce Bakanı, Tecavüz İddiasıyla Linç Edilmek İstenildi AmaethoN Pir Yolu Haber Merkezi 2 10.06.10 23:57
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2