Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni
  • 4 gönderen Pir Mehmet
  • 2 gönderen Pir Mehmet
  • 1 gönderen pirdesur

 
Seçenekler
Alt 11.03.11   #1
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler


Başbakanın Dersim olayları ile ilgili konuşmalarına en sert yanıt Milli Görüş’ten geldi. Milli Gazete yazarı Mustafa Özcan, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde Cemevi için ruhsat isteyen Aleviler’e cemevi için “cümbüşhane” terimini kullandığını söyledi. Özcan, Başbakan’ın bu nedenle samimiyetsiz göründüğünü söyledi.
Özcan Başbakan’ın “Müslüman soykırım yapmaz” sözlerine de cevap verdi. İslam tarihinde büyük katliamlara imza atan Haccac-ı Zalim, El Hakim Biemrillah gibi isimleri hatırlatan Özcan, bu sözlerin Demirel’in “bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz” sözlerini hatırlattığını söyledi. Özcan Başbakan’ın “dün dündür bugün bugündür” noktasına geldiğini söyledi.

İşte Mustafa Özcan’ın yazısının o bölümü:

"Gelelim Başbakan'ın çelişkilerine. Dersim olaylarıyla ilgili olarak 'ikinci Kerbela' değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan'ın bu sözlerinin samimiyetsizlik koktuğunu söyleyenler belediye başkanlığı döneminde Karacaahmet Cemevi için ruhsat isteyenlere cemevinin tanımıyla alakalı 'cümbüşhane' dediğini aktarıyor ve hatırlatıyorlar. Bunu başbakanın değiştiği gerçeğiyle izah edecek olursak ve böylece kendisini sorumluluktan azat edersek yine de Ömer Beşir meselesinde altı boş bir değerlendirmelerde bulundu. 'Müslüman soykırım yapmaz' dedi. Bu üslup aslında 'şapkasını alır da gider' dediği için yüklendiği Süleyman Demirel'in tabir caizse müruru zamana uğramış ve bayatlamış bir üslubundan başka bir şey değil. O da 12 Eylül öncesinin cafcaflı günlerinde 'bana sağcılar cinayet işledi dedirtemezler' diye vaveyla çekiyor ve yeri göğü inletiyordu. Lakin Demirel hiç olmazsa 'dün dündür bugün bugündür' diyor ve onu değerlendirirken sahip olmamız gereken kriterleri önceden belirliyor. Lakin galiba başbakan da zamanla 'dün dündür bugün bugündür' çizgisine geldi. Aynı anlayışın zımni ve yeni bir temsilcisi haline geldi.

Demirel gibi sözlerinin altı da boş. Zira, 'Müslüman soykırım işlemez veya katliam yapmaz' ideal çerçevede doğrudur lakin realiteler dünyasında gerçeği yansıtmaz. Gerçek namaz insanı nasıl kötülüklerden alıkoyarsa İslam da insanları bu tür hamakat ve tekil veya toplu cinayetlerden alıkoyar. Lakin Batı'nın Neron'u varsa bizim de El Hakim Biemrillah'ımız var. Batı'nın Bush veya Hitler tipli liderlerine mukabil hadis diliyle 'mübir/terminatör' sıfatıyla anılan Haccac-ı Zalim de Irak'ta on binlerin katili olmuştur. Valiliği sırasında on binleri öldürdüğü mervidir ve şu meşhur söz ona aittir: "Omuzları üzerinde olgunlaşmış ve koparılmasını bekleyen nice başlar görüyorum..." Tabiin'in ulularından Said Bin Cübeyr'i de öldürdükten 40 gün sonra şiddetli bir üşüme ve humma illetine yakalanarak titreye titreye can vermiş; cesedini dünyada bırakarak ruhunu Azrail'e teslim etmiştir. Dolayısıyla, 'Müslüman soykırım işlemez' sözleri mugalata ürünüdür. Bununla birlikte Ömer Beşir'in suçu sübut bulmadan soykırım suçlusu olarak takdim etmek de doğru değildir. Aksi ispat edilinceye kadar beraet-i zimmet esastır. Ve Darfur'a ve Sudan'a Batı ile aynı pencereden bakmak zorunda da değiliz. Öyleyse onlar da Bush'a mazlumların penceresinden baksınlar ve gereğini yapsınlar. Bush ve benzerleri karşısında Uluslararası Ceza Mahkemesi nerede?"

Kaynak: www.Odatv.com

O zaman camileriniz de cümbüşhanedir...

Saygılar...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.11   #2
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler


TAYYiB ALEVİLER İÇİN NE SÖYLEMİŞTİ

Onur Öymen’in Kürt Açılımı’na ilişkin meclis oturumunda Dersim Olayları’na ilişkin sözleri tepki ile karşılandı. Alevi örgütleri Öymen’i protesto ett.

Peki Tayyib Aleviler hakkında ne düşünüyor?

Aleviler’e nasıl bakıyor?

Bu sorunun cevabı Aleviyol yazarı Nevzat Yıldız’ın 6 Temmuz 2006 tarihinde verildi.

Yıldız, Radyo ve Televizyon Yapımcıları ve Yönetmenleri Derneği Başkanı ve TRT’de pek çok yapıma imza atan bir yapımcı-yönetmen.

Yıldız’ın anlattığına göre TRT’de sabah yönetmenliği yaparken sunucu İkbal Gürpınar Başbakan ile görüşmesi olduğunu söyledi. Yıldız bunu öğrenince Başbakan’a iletmesi için bir not iletti. Not şöyleydi: “Sayın Başbakan Alevileri bu kadar dışlamasın; sayın Başbakan, Alevilerin de Başbakanı, Sayın Başbakan kabul etmese de Başbakanımız. Bu duyguyu hissetmek de sanırım hakkımız!”

Nikah şahidi Erdoğan olan ve Erdoğan ile samimiyeti bilinen İkbal Gürpınar Erdoğan’a bu sözleri iletti.

Erdoğan Yıldız’ın anlattığına göre şöyle cevap verdi: “Ben Alevilerin neden başbakanı olayım ki; bir sebep mi var?”.

Yıldız bu sözler üzerine şunları söyledi: “Sayın Başbakan doğru söylüyor. AKP'nin partimiz ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Alevilerin başbakanı olması için bir sebep yok. AKP, hiçbir zaman asla ve katiyyetle Alevilerin başbakanı olamaz! işte hoşgörünün bittiği yer de tam burası!”.

www.Odatv.com (http://www.Odatv.com)

22 Kasım 2009

Recep Beye bir şey demek istiyorum canlar, evet Alevi'nin, Sünni'nin başbakanı değilsin, sen Türkiye'nin başbakanısın.

Saygılar...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.11   #3
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler


Recep Tayyipin Çorum mitingindeki önemli bir detay !
Başbakanın Çorum mitingini dinleyen oldu mu bilmiyorum. Mitingi özel olarak TV'de canlı olarak izledim, kanım dondu, sinirlendim doğal olarak


Recep Bey diyor ki ; ''Millet olarak Çorum'la, Çorum'un yiğitliğiyle,
mertliğiyle, gözü pekliğiyle her zaman gurur duyduk, nasıl ki Çorum bu
topraklardan yetişmiş Akşemsettin Hazretleriyle, Ebusuud Efendi'yle,
Koyunbaba'yla, İskilipli Atıf Hoca'yla gurur duyuyorsa, bizler de Çorum'la gurur
duyuyoruz. Biz sizlerle gurur duyuyoruz.''

Çorum Çetin Özek'le, İbrahim Kaypakkaya'yla, Aşık Gülabi'yle mi gurur duyamıyacak da gidiyor bu ________lerle gurur duyuyor be Tayyip, tabii kendileriyle bir farkı olmadığı için...

Bu ________lerden ilk başta Ebu Suud Efendi'yi tanıtayım

Yavuz Sultan Selim'in Şeyhül İslam'ı. Alevilerin, canları, malları, namusları size helaldir diye fetva veren ________. Hakkı kullanarak dediği: ''Her şekilde Alevileri katletmek sevaptır'' ve her türlü bir Alevinin elinden kesilen et mundardır, elimize geçirdiiniz alevi kadınlarını ne yapalım diye soranlara ''BELİNİZE KUVVET'' ve eti yerseniz cehhennemde cayır cayır yanarsınız diyen yavşak.(Aslında kendisi cayır cayır yanmıştır cehennemde) Kısacası Çaldıran ve öbür Alevi katliamlarının en büyük azmetiricisi.

Akşemsettin katil Osmanlı padişahlarının hocasıdır.

İskilipli Atıf Hoca ise cumhuriyet döneminde yeni kurulacak Cumhuriyete karşı çıkan dinci zihniyetin önde gelenlerindendir.

İşte Aleviler hakkında böyle sözler söyleyen bir Başbakan'ın yaptığı Alevi açılımından bize ne hayır gelecek...

Saygılar...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.11   #4
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler


Şimdi de bu hükümetin yaptığı Alevi açılımı bu kadar ne olur diyceksiniz ve diyorusunuz da

Ökkeş Kenger
Sn. Bakan bu şahsı tanımıyor olabilir mi? Yoksa bu çalıştayın başarısız sonuçlanmasını temin etmek üzere bir provakasyon mu düzenleniyor? Dileyelim ki, bu şahsın davet edilmesi kasıtlı bir tertip değil, bir gaf olsun! Şimdi uzatmadan ve yorum yapmad
12 Aralık 2009 Cumartesi 08:35
Alevi camiasının onulmaz acılarının en kanlı figürü Ökkeş Kenger (Şendiler) "Alevi Çalıştayı"na" davet edildi!

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Kahramanmaraş katliamının bir numaralı sanığı Ökkeş Şendiller"i, Alevi Çalıştayına davet etti!


Ökkeş Kenger
Sn. Bakan bu şahsı tanımıyor olabilir mi? Yoksa bu çalıştayın başarısız sonuçlanmasını temin etmek üzere bir provakasyon mu düzenleniyor?

Dileyelim ki, bu şahsın davet edilmesi kasıtlı bir tertip değil, bir gaf olsun!

Şimdi uzatmadan ve yorum yapmadan aşağıda bu şahsın resmi sicilini veriyoruz ki, hem Sn. Bakan, hem devletin diğer ilgilileri, hem de kamu âlem bir kez daha anlasın görsün ve utansın?1

Katliam sonrasında bazı kişiler gözaltına alınır. Gözaltına alınanlardan Yusuf İLHAN, poliste verdiği 21 Ocak 1979 tarihli ifade tutanağı şöyledir:2

Daha önceden tanıdığı sanık Ökkeş KENGER"in 17. 12. 1978 Pazar günü kendisine: "Ankara"dan geldim, cezaevinde yatan kardeşin Muhittin"i gördüm, sana selamı var, ama sen kardeşine layık değilsin; neden sağda solda dedikodu yapıp kardeşimin cezaevine girmesine onlar sebep oldu diyorsun, biz Kahramanmaraş"ı düzelteceğiz. Çiçek Sinemasındaki film ülkücüleri savunuyor, arkadaşlarımız oraya toplanıyor, biz bunları istediğimiz yöne çekebiliriz, sana da iş düşüyor. Bir görev versek yapar mısın?" dediğini…

Kendisinin, "kardeşimi yaktınız, beni de mi yakmak istiyorsunuz?" diyerek bu teklifi kabul etmediğini ve yanından ayrıldığını; 18. 12. 1978 Pazartesi günü eski belediye önünde yine yanına gelen sanık Ökkeş KENGER"in; "sana bir görev vereceğim, yapmazsan seni harcarız, bu başkanın emridir" dediğini, tuvalete gideceğini söyleyerek sanığın yanından ayrıldığını… Akşam eve geldiğinde kardeşi Mehmet İLHAN"ın "seni bir arkadaşın Kümbet Çay Bahçesinde bekliyor" demesi üzerine oraya gittiğinde sanık Ökkeş KENGER"in kendisini beklediğini.

Ve "Yarın akşam Çiçek Sinemasına patlayıcı madde atacağız, esas görevi biz yapacağız, senin yapacağın işte korkacak bir şey yok, taş atmak gibi bir şey" diyerek parkasının cebinden çıkardığı kırmızı çiçekli bir beze sarılmış yarım dinamit lokumunu kendisine verdiğini… "Fitilinin yarım parmak dışarıda göründüğünü; beze sarılı bir yarım dinamit daha göstererek "Bir arkadaşımla beraber sinemada olacağız, yan salondan sahne kısmına geçip oradan atacağız, sen yarın akşam film başladıktan sonra kaleye çıkan yolun üzerinde dolaş, içerdeki patlamayı duyduktan sonra elindeki dinamiti ateşleyip sinemanın damına at" dediğini…

"Kendisinin bu dinamiti aldığını; 19. 12. 1978 günü akşam sinemadaki patlamayı duyunca kendisinin de elindeki dinamiti ateşleyerek sinemanın damına fırlattığını; ancak dinamitin patlamadığını… Bilahare buluştukları ÖKKEŞ"in; "sen bizi kandırdın, dinamiti atmadın" dediğini; yanından ayrılıp eve gittiğini, dinamiti patlatmaktaki amacının sinemadaki ülkücü gençliği ve dışarıdaki halkı tahrik etmek ve patlamayı solcuların yaptığı intibaını vererek hadise yaratmak olduğunu söylemiştir.”3

Poliste yapılan işlemden sonra Sıkıyönetim Komutan Yardımcısı da Yusuf İlhan ve Ökkeş KENGER"i ayrı ayrı çağırarak ifadelerini alır. Yusuf İLHAN, dinamiti Ökkeş KENGER"in verdiğini tekrarlamış, Ökkeş KENGER de olayı doğrulamıştır.

Tanık İsmail Laçin"in savcılık ifade tutanağında ise şu bilgiler vardır: “Çiçek Sinemasına patlayıcı madde atıldığı gece Manisa"daki kızına telefon etmek için PTT"de bulunduğu sırada sanık Ökkeş KENGER"in gelerek bir konuşma yaptığını ve PTT"den ayrıldığını; sanığın ne konuştuğunu duymadığını, aradan 5-6 dakika geçtikten sonra sinemada patlama olduğunu; bir sivil şahsı içeriye getirdiklerini, dışarıdaki halkın PTT"yi taşlayıp camları kırdığını; daha sonra gelen polislerin bu sivil şahsı alıp götürdüklerini,

“Sanık Ökkeş KENGER"in bir süre sonra bu defa yanında 15 kişilik bir grup ile tekrar PTT"ye gelip telefon yazdırdığını… Telefonu hemen çıkınca durumun ilgisini çektiğini, zaten kabinin kapısının da açık olduğunu ve konuşmanın da rahat duyulduğunu, "Orası Genel Merkez mi? Ben teşkilattan Ökkeş KENGER, sen onlara söyle beni tanırlar, burada sinemaya bomba atıldı, 10 yaralı var, 4"ü ağır, söyle acele gelsinler!" dediğini… Bu ikinci konuşmada sanığın yaralıların ismini yazdırmadığını ve herhangi bir dergi isminin geçmediğini söylemektedir.”4

Kahramanmaraş Valiliği, İsmail LAÇİN"in ifadesi doğrultusunda telsizle durumu İçişleri Bakanlığı"na iletir. Yapılan araştırmada Ökkeş KENGER"in Ankara"da konuştuğu telefonun Ülkücü Gençlik Derneğine ait 294351 nolu telefon olduğu; konuşmanın, patlayıcı maddenin atıldığı gün 20.40 ile 22.27 saatleri arasında yapıldığı tespit edilir.5

Bu kışkırtmadan sonra ne canlar yakılmıştır: çok özet olarak anımsamaya çalışalım:

Kocasını ve yakınlarını kaybeden Maviş TOKLU"nun tanıklığı: “24. 12. 1978 Pazar günü, saat 10.00 sıralarında mahallemizin Muhtarı Mehmet YEMŞEN ile Fevzi GÖRKAM"ın başında bulunduğu saldırgan bir grup, "Allah Allah, Komünistlerin kökünü kazıyacağız, büyük-küçük demeyin komünistlerin kafasını ezin" diye bağırıyorlardı. Muhtarın elinde silah ve bayrak vardı. (…) Evime hücum ettiler, kapıyı kırarak içeri girdiler. Odada oturan kocamı (Kalender) alıp bahçeye çıkardılar. Ben de arkalarından koşarak çıktım. Muhtara, "Aman etmeyin eylemeyin, kocamı öldürmeyin, çoluk-çocuğumu meydanda koymayın" diye çok yalvardım. Muhtar bana dönerek, (…) kocanı Karaoğlan"ın yoluna kurban kesiyorum" dedi. "Karaoğlan kim?" diye sorduğumda, "ECEVİT" diye cevap verdi. Kocamı, gözlerimin önünde işkence ederek öldürdüler. (…) Saldırganlar, bu defa yakınımızda oturan kardeşim Hüseyin TOKLU"yu getirmek için evinin etrafını sardılar ve kardeşimi içerden çıkardılar. Yine muhtara yalvardım yakardım. "Kocamı öldürdün, bari kardeşimi öldürme" diye yalvarıyordum. (…) Hüseyin"i işkence ederek öldürdüler.

“Sonra, karşımızda oturan ve bir gözü görmeyen çok yaşlı Cennet ÇİMEN"in evine gittiler. Bu kadını, "Gel nene, gel nene" diyerek elinden tutup dışarıya çıkardılar. Cennet kadın, gözleri görmediği ve yaşlı olduğu için öldürülenlerden ve yakılanlardan habersizdi. Sanıklardan Cuma YALÇIN ile Nuri BOĞA tornavida ile Cennet kadının (80 yaşında) gözlerini oydular, sonra silah sıkarak öldürdüler. Yakınında bulunan helânın çukuruna baş üzeri atıp, üzerine at arabasını devirdiler. Daha sonra hem bizim evi, hem diğer evlerin tümünü yaktılar. Fevzi GÖRKEM, "Yürü, hadi seni kurtarayım" diyerek beni alıp götürdü. Bir süre yürüdük, aniden kalbim sıkıştı, yürüyemedim. (…) Yolda Mustafa GÖKTAŞ" (gördüm), bir elini İbrahim USTA"nın boynuna sarmış, diğer elinde de tabanca tutuyordu. İbrahim USTA"ya, "Senin kanını evime akıtmayayım" diyordu. Götürdü, saldırgan topluluğun içine itti, topluluk İbrahim USTA"yı dövmeye başladı, sonra da onu öldürdüler. Ben de kör-topal sürünerek askerlere sığındım...” 6

İsmail T"nin tanıklığı: “Bağlarbaşı Cami"nde Hoca, her gün verilen vaazdan bir saat önce vaaz vermeye başladı. Ben de erkenden kalkıp Camiye gittim. Camide üç bine yakın kalabalık vardı. Herkesin elinde, tahra, balta, sopa ne ararsan bulunuyordu. Camide hoca vaaz veriyordu. Verilen bu vaaz, tamamen oradaki kalabalığı kışkırtmaya çalışıyordu. Hoca, "Hükümet komünist bir hükümettir. Geçmişte de Halk Partili komünistler camilerimizi kapatıp, kitaplarımızı yaktırdı. Şimdi de komünistlere yardım edip, Ulucami"yi yaktırdı. Müslüman din kardeşlerimizi öldürdüler. Allah"ını seven Müslüman olarak cenk meydanında toplansın. Kâfirlere ve Alevilere karşı hâdlerini bildirmeliyiz" dedi. İki gruba ayrıldık. (…) Muhtarın atışıyla saldırıyı başlatıp, Bağlarbaşı Mahallesinde bir Alevi evini ateşe verdiler. İçerde alevler arasında bir genç gelin pencereden atlayıp dışarı kaçarken, onun üzerine yürümek istediler. Kalabalığın içinde bazıları "Kadınlara ve çocuklara dokunmayalım" deyince, gelini geri bıraktılar. Ama içerde üç çocuk alevler arasında uyurken kül olup gittiler.

(…) “İkinci olarak "Allah Allah" naralarıyla bir Sünni evine saldırdılar. Buradaki Sünni evinde iki Alevi saklanıyormuş. Önce, Sünni olan ev sahibi dışarı çıktı. Ona evinde Alevi sakladığını söylediler, inkâr etti. Bunun üzerine evin bodrum katında iki Alevi vatandaşı bulup getirdiler. Önce Alevileri saklayan Sünni vatandaşı, Umman silahlarla vurup öldürdüler. Bu öldürme sırasında Aleviler kaçmaya çalışırken, otomatik silahla vurulup öldüler.”7

Döne TIRAŞ"ın tanıklığı: “24. 12. 1978 günü sabahleyin oğlum Ali ve kızım Ayşe ile birlikte kahvaltı yapıyorduk. Sokaktan, "Komünistler Moskova"ya, komünistlere, Alevilere ölüm" diye bağırtılar geliyordu. Pencereden baktık, kalabalığı görünce kapılarımızı kilitleyerek yakın komşumuz Keyfo YILMAZ"ın evinin odunluğuna saklandık.

Saldırganlar, evimizi taşladılar, sonra yaktılar. Daha sonra saldırganlar kanal tarafına gittiler. Biz de saklandığımız yerden çıkarak komşuların yardımıyla evdeki yangını söndürmeye çalıştık. Baktık saldırganlar tekrar geliyor, başlarında Muhtar Yemşen vardı, "Alevilere ölüm, yeriniz Moskova" diye bağırıyorlardı. Evimize yaklaştılar, tekrar ateşe verdiler. Bu grubun arkasında bir de plakasız kamyon vardı. Saldırganlar kamyondan benzin alıp evleri yakıyorlardı. Bir de evlerden aldıkları kıymetli eşyaları kamyona koyuyorlardı.

Oğlum Ali ile afet evlerine doğru kaçmaya başladık. Yolda bir saldırgan grup oğlum Ali"yi yakaladı. Ben Karamaraş"a kaçtım. Öğleden sonra dayanamadım, oğlumu aramaya çıktım. Mahalleye geliyordum, Kalender TOKLU ve Hüseyin TOKLU"nun cesetlerini evlerinin önünde gördüm. Tüm aramalarıma rağmen oğlumu göremedim. Askerlere sığındım, olaydan dört gün sonra askerlerle birlikte oğlumu aramaya çıktık. Mahalleye geldiğimde oğlum Ali"nin cesedini, Dilber YILMAZ"ın evinin bodrum katında bulunan bir kazan içinde yakılmış bir vaziyette buldum.”8

“Esma SUNA adında bir genç kadın gebedir, doğumu yakındır. Faşistler, Esma SUNA"nın evini dışarıdan otomatik silahlarla tarar, evin içine patlayıcı madde ve benzinli paçavralar atarlar. Sonra evin kapılarını kazma ve baltayla kırarak içeriye giren faşistler, evde bulunan Fidan, Ali, Fikri ve Mehmet SUNA ile konuk Musa FUNDA"yı kurşuna dizer. Fazlı ile Elif SUNA da sopa ve satırla ağır yaralanır ve öldü diye bırakılır. Esma SUNA, “Kocamı, çocuklarımı, kardeşlerimi öldürdünüz. Bari beni öldürmeyin” diye yalvarır, bu arada ellerini karnındaki bebeğin üstünde siper etmeye çalışmaktadır.

Oysa işin içinde “hac” sevabı ve cennete gitme vardır. İki canlı bir Alevi kadını ellerine geçmiştir bir kere, bu fırsatı kaçırmak aptallık olacaktır. “Ya Allah” diye sopa ve satır Esma"nın kafasına, sırtına, karnına iner. Esma"nın üstü başı kan içindedir. Doğmamış bebeğini kurtarmanın çabasıyla sokağa fırlar. Saldırganlar da arkasında ateş ederek Esma"yı yere düşürürler. Öldü diye bırakırlar. Esma, karnındaki bebeğin yüzünü görmenin hayaliyle ellerini karnının üstünde gezdirmektedir. Bir komşusu Esma"yı sırtlayarak Devlet Hastanesine yetiştirir. Doktorlar, “Esma"nın kurtuluşu zordur, bari bebeğini sezaryen ameliyatla kurtaralım” diye ameliyata alırlar. Ne var ki bebek de sıkılan kurşunla parçalanmıştır. Esma ve bebek kurtarılamaz. Doktorlar ve hemşireler gözyaşlarını tutamazken, faşist katiller ve fanatik dinciler, hac sevabının ve cenneti kazanmanın sevincini paylaşırlar.”9

******************

KATLİAMIN BİLANÇOSU:

111 kişi öldürüldü,

1000"den fazla yaralandı,

210 ev, 70 işyeri tahrip edildi,

Ve…

Maraş Alevilerinin dörtte üçü, malını mülkünü işini, gücünü bırakıp büyük illere kaçtığı için Sünni yurttaşlarımız bu mallara sahip oldu.

SONUÇ:

Polise ve Sıkıyönetim Komutan Yardımcılarına verdikleri ifadeleri mahkemede kabul etmeyen sanıkların tümü, yargılama sonunda delil yetersizliğinden beraat etti… Hatta birinci sanık Ökkeş KENGER, MHP ve BBP"den milletvekili olarak Meclise girdi.

Şimdi Hükümet, onu bir ALEVİ UZMANI (!) olarak "Alevi Çalıştayına" çağırıyor!

ÖKKEŞ ŞENDİLLER"in uzmanlık alanı ne olabilir. (!)

Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz. 11.12.2009

Murtaza DEMİR

Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Bşk.

Kaynak: http://www.ordukentgazetesi.com/news...l.php?id=12207 (http://www.ordukentgazetesi.com/news_detail.php?id=122
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve cangibi62 bunu beğendiler.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.05.11   #5
ZeynelAbidin
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: May 2011
Nereden: Ankara
Mesajlar: 8
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler


Tayip Erdogan hic bir zaman gercek anlamda bir türkiye ici diyalog cabasinda degil bunu ilk basta anlasak
bir aydin olacagiz ve daha ilerisi dogru kisilere oy verecegiz ama tayip e degil.
BOP Projesini ABD le tasarlayan bir basbakan dan gelecekte sakin bir güneydogu ve de alevi sever biri
olmasini beklemek mümkün degil. Cünkü basbakan hic bir zaman türkiye nin gelisi güzel toplu bir
ülke olmasindan yana degil. ne kadar cok ayrim gayrim olursa türkiye de ve türkiye nin cevresinde o kadar
genis olacak büyük israel..
Sponsor Reklamlar

ZeynelAbidin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.05.11   #6
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler


ZeynelAbidin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tayip Erdogan hic bir zaman gercek anlamda bir türkiye ici diyalog cabasinda degil bunu ilk basta anlasak
bir aydin olacagiz ve daha ilerisi dogru kisilere oy verecegiz ama tayip e degil.
BOP Projesini ABD le tasarlayan bir basbakan dan gelecekte sakin bir güneydogu ve de alevi sever biri
olmasini beklemek mümkün degil. Cünkü basbakan hic bir zaman türkiye nin gelisi güzel toplu bir
ülke olmasindan yana degil. ne kadar cok ayrim gayrim olursa türkiye de ve türkiye nin cevresinde o kadar
genis olacak büyük israel..

zeynel can haklısın, ama aslında bunu bir uyarı olarak almak gerekir. Çünkü bazı Alevi canlar, 12 Eylül referandumundan itibaren ağızlarına çalınan birkaç parmak bala kandı.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.06.11   #7
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2011
Mesajlar: 56
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler


Ne yazayımki.. Gülsek olmuyor Ağlasak artık yaş akmıyor. Ortaya karışık derlerya aynen öyle.
Bütün bunları eskiden beri yaşamış Alevi olduğunu söyleyen hatta Soyunun aleviden geldiğini iddaa eden gerçekte Alevi olamamış zavallı insanların AKP ye oy veriyor olması beni çıldırtıyor.
Malatyalı bir vatandaş olarak.
% 99 CHP yada DSP ye oy çıkaran ARGUVAN ın % 34 lere kadar AKP ye oy veriyor olması çok acı bir durum.
Arguvan ın Merkez nüfusu neden 500-600 arası. Çünki katliamlardan dışlamalardan en çok etkilenen ARGUVAN dır.
Buna rağmen .......... buna rağmen helal olsun.
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler gencalevi Mustafa Kemal ATATÜRK 8 08.07.17 23:45
Sonunda buda oldu aleviler 'hac' yolcusu.. Müslüman "alevilere" hayirli olsun!... Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 4 29.08.12 21:36
Aleviler öfkeli! Başbakan'a açık mektup Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 0 28.05.11 14:32
Hiçbir Başbakan Aleviler’i bu kadar aşağılamadı Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 6 15.09.10 23:42
Forumda en çok dikkatinizi çeken üye kim ? UYSAL VE ASİ Her Telden 11 29.03.10 15:20
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2