Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 07.10.10   #11
omergul
omergul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Mehmet Ali Erbilin Alevilere Hakaret İçeren Sözleri

.... yaptıgı alçaklıgın dikalası..
Sponsor Reklamlar

Alevi, Merdan ve "-dost-" bunu beğendiler.
omergul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #12
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Star TV'ye "Mum Söndü mü Yapıyoruz Burada?" Baskını... Programında sarf ettiği sözlerle Alevi kesiminin tepkisini çeken şovmen Mehmet Ali Erbil, Ankara'da bulunan Alevi dernekleri tarafından akşam saatlerinde protesto edildi.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız, Doğan Medya Center binası önünde yaptığı açıklamada, "Ona bu lafları etmek düşmez. O gitsin Kıbrıs kumarhanelerinde, plajlarında yapması gerekenleri yapsın" dedi.

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in programında "Mum söndü mü yapıyoruz burada?" sözlerine tepki gösteren Alevi dernekleri, Doğan Medya Center'in Eskişehir yolu üzerindeki binasının önünde eylem düzenledi. Yaklaşık 30 kişinin katıldığı protesto eyleminde grup adına açıklama yapan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız, Erbil'in Alevilere karşı yaptığı saldırıya sessiz kalmayacaklarını söyledi. Şovmen Erbil'in sözlerini "modern çağda yapılmış bir karalama" olarak niteleyen Balkız, "Bugün Çarkıfelek programında Mehmet Ali Erbil denilen müsvedde, eskiden kalma bir karalamayı bu modern çağda yeniledi, Alevilerin 'mum söndü yaptığını' ima eden cümleler kurdu. O dakikadan bu yana sadece Aleviler değil, Sünniler, demokratlar, laik insanlar, vicdan sahibi insanlar bütün Türkiye'de teyakkuz halindeler ve bu saldırıyı nefretle kınadılar" dedi.

İZMİR'DE DE PROTESTO GÖSTERİSİ

Mehmet Ali Erbil'in sözlerine tepki gösteren bir grup vatandaş, İzmir'de Doğan Yayın Holding bünyesindeki kuruluşların bulunduğu bina önünde toplandı.

Erbil'in, Star televizyonundaki programında kullandığı sözlerin ardından Doğan Haber Ajansı (DHA), Hürriyet ve Milliyet bürolarının bulunduğu Şehitler Bulvarı'ndaki bina önünde gelen vatandaşlar protesto gösterisi yaptı.

Geniş güvenlik önlemi alan polis, kalabalığın binaya yaklaşmasına izin vermedi.

Erbil'i protesto eden gruptaki bazı vatandaşlar binaya yumurta attı.

Grup, polisin uyarısı üzerine dağıldı.

ALEVİ ÖRGÜTLERİ DİĞER SKANDALI HATIRLATTI

Alevi örgütlerinden yapılan ilk değerlendirmelerde, konunun sadece Mehmet Ali Erbil'e mal edilemeyceğini, Star TV'de daha önce de bir evlilik programında kendine eş adayı arayan 80 yaşındaki bir kişinin 'Ben kızılbaş mıyım ki' sözlerini kullanarak Aleviliğe hakaret ve iftiralarda bulunulduğu anımsatıldı.

ERBİL ÖZÜR DİLEDİ

Star TV'de canlı olarak yayınlanan Çarkıfelek programında Erbil bir gafa daha imza attı, kullandığı bir ifade Alevileri kırdı. Ancak Erbil akabinde özür diledi.

Şovmen Mehmet Ali Erbil'in programında 'Mum söndü mü yapıyoruz burada?' ifadesi tepki yarattı.

Ardından CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programına bağlanan Mehmet Ali Erbil ise "Sözlerim yanlış anlışıldı, ben öyle bir laf etmem. Alevi birçok arkadaşım var" dedi.

habercem.com
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #13
Merdan
Merdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: Ankara

Bu gibi densizler ve densizlikler sürekli yaşanmaktadır ve bunlara bir çözüm getirilmemektedir.. M.A. Erbil'in yaptığı aslında bir suçtur ve yargılanması gerekmektedir ama Türkiye de böyle bir sistem yoktur.. Çünki Türkiye'nin sistemi de adını artık zikretmekten iğrendiğim bir çok insan kisvesinde ki varlıklar gibi düşünmekte ve davranmaktadır..

GELİN CANLAR BİR OLALIM
Sponsor Reklamlar

Alevi, yasamak_güzel, DevrimChe ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 07.10.10   #14
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Bu Adam cikip böyle konusmaz yillardir. M.ali erbili izliyorum. Bu adamin arkasinda bir guc varki bunlari soylemeye curet edebiliyor bu yaptirimi yapan kim bunun aga babalari kim onemli olan odur yoksa bahsi gecen sahis bir Masadir...

Dostum Merdan hangi yasadan bahsediyorsun sen.. hangi hukukdan, önce hukun cuppesini cikarip turban taktilar sonrada, YÖK turbanli ogrenciler Universitelere girmesinin Yolunu actilar

Simdi Siz Alevi Genclerine Sorarim Bunlarin Hepsi rastlantimi ????

Almanyda ve Amerikada alevilerden vergi alinip bu vergiyi Alevi dernek ve vakiflarina aktarilmasi bazi yobaz camiaa tarafindan cok buyuk bir tepkiye neden oldu.. Bunlarin hepsi politikadir.. siyasi hareketlenmelerdir..

Recep tayip erdogan Genel secimi tek parti olarak alabilmek icin herseyin onunu aciyor..

Bizim Bazi genclerimiz ise bu olup bitene aval aval bakiyolar siz böyle bakmaya devam edin yarin hepiniz fizana surdulurseniz sasmayin.....
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #15
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia

Ne hikmettir bilinmez Alevilere yonelik hakaretler canli yayinlarda star ekranlarindan geliyor..

Sevgili Siyamsi Abinin dedigi gibi akpnin secim zamanlarinda sarf ettigi sozler cok hosuma gitmisti ve bir anlikta olsa insan sifatina koymustuk soytariliktan cikarip..Demekki insanlara bir soz ile kanmamak gerekyiormus..

Yillardir mum sondu karalamasi ile bizlere hakaret ettiler hic biri isin aslini ogrenmek istemedi ve ona ragmen alay konusu haline getirdiler..

Star tv ve ozellikle Mehmeh Ali Erbil isimli zaati alevi toplumu olarak uyarmaliyiz kinamak demiyorumm cunku biz kinadikca bunlar devam ediyor artik UYARALIM !!

Halkimiz birazcikta olsa insafli ise bu tv kanalini izlemeyi birakirlar..ve cesitli illerde yapilacka olan eylemlere katilirlar..
Sponsor Reklamlar

yasamak_güzel, "-dost-" ve ALEVİYİZ bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #16
eftelya_58
eftelya_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20

Star Tv programı kaldırdı arkadaşlar.Dün hem Rtük'e,hem Star tv'ye tepki maili gönderdim.Ardından hızımı alamayıp Star Tv'nin sitesinde çarkıfelek programına yorum yazdım.Tüm yorumları okudum önce,herkes bir övmüş bir övmüş.Dedim benim yorumu yayınlamazlar herhalde.

Az önce Star Tv'yi açmaya çalışırken yayınlanıyormu diye,bababm söyledi.Apartmanımız da oturan ve kendiside alevi olan kız çarkıfelek programında solistti.O demiş çenesini tutamadı,programı kaldırdılar diye.Star Tv'nin sitesindende kaldırmışlar program adını...
Sponsor Reklamlar

Deniz, yasamak_güzel, DevrimChe ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
eftelya_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #17
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia

eftelya_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Star Tv programı kaldırdı arkadaşlar.Dün hem Rtük'e,hem Star tv'ye tepki maili gönderdim.Ardından hızımı alamayıp Star Tv'nin sitesinde çarkıfelek programına yorum yazdım.Tüm yorumları okudum önce,herkes bir övmüş bir övmüş.Dedim benim yorumu yayınlamazlar herhalde.

Az önce Star Tv'yi açmaya çalışırken yayınlanıyormu diye,bababm söyledi.Apartmanımız da oturan ve kendiside alevi olan kız çarkıfelek programında solistti.O demiş çenesini tutamadı,programı kaldırdılar diye.Star Tv'nin sitesindende kaldırmışlar program adını...

Okadar mail aldiki star artik dun mail gonderilemiyordu siteyi bakima almislardi ..
Ama hic sanmiyorum tamamen kaldirilacagi oyle bir toplum asahibizki iki haftaya bu olayda unutulacaktir.
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #18
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

pencerenin dışından bakalım birazda aslında bu yaratık bizim için iyi bişey yapmaya çalıştı. hoş bişey değil ama.

bizim birlik beraberliğimizi göstermemize ön ayak oldu.bakın bir olun demeye çalışmadı tabi lakin bizim unuttuğumuz hani en ufak şeyde darıldığımız birliğimizi hatırlattı

Gelin Canlar Bir Olalım.

şimdi gelelim bu yaratığa yaratıkmı icatmı desek.
hani bir söz varya kişi kendinden bilir işi.kızı yaşındaki bebelerle evlenelerden de bu kelam beklenir doğrusu.

cahil desen değil. ya birileri bunları örgütlüyor yada bunlar bazılarının maşası.hep aynı seneryo.

mehmed ali erbil denilen icadın hiç bir filmini programını seyretmiyoruz
boykot ediyoruz.
Sponsor Reklamlar

Alevi, DevrimChe ve "-dost-" bunu beğendiler.
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #19
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Mersin
Rep Puani : 22

Bu densiz adi herif gene yaptı yapacağını.Umarım toplumumuz duyarsız kalmaz.Güner Ümit olayında olduğu gibi tv ve sahne hayatı biter.Memlekette bir pislikten kurtulur.
Sponsor Reklamlar

Alevi, yasamak_güzel ve DevrimChe bunu beğendiler.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.10.10   #20
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

Dikkat ettiyseniz yarışmaya baglantı ERZİNCAN'dan yapılıyor, ve o sırada M.Ali Erbil bu çirkin sözleri söylüyor.
acaba baglantı KONYA'dan yapılsa aklına o söz gelir miydi ? Tabiki hayır

Peki neden Erzincan olunca aklına bu geldi, cünkü erzincan tunceli sivas maraş amasya tokat alevi yerleşimlerinin başlıcaları ve beyin bu illeri algılayınca alevi kelimeside hemen işleve geciyor, aleviyi algılayıncada mum söndü devreye giriyor
Bes belli bilinç altlarında hala bu çirkin iftiraları gizleyenler var ve zaman zaman bunlar gaflarla bilmem nelerle dışarı çıkıyor..

Bilincli veya bilinçsizce bunu düşünenlere acıyorum, ruh saglıkları iyi degil, ve inancı inandıgı degerlerler ne olursa olsun bu ıftırayla büyük günah işliyolar.

artık tüm kamuoyu m.ali erbil deyince bunu hatırlayacak ve o da g.ümit gibi kendi kendini yok etti,

prostestocu bir vatandasın pankarttı cok hoştu MEHMET ALİ ERBİL SENİ MUM GİBİ ERTİTECEGİZ..
Sponsor Reklamlar

mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...