Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Alevi'lik Dersleri (http://www.piryolu.com/forum/alevilik-dersleri.html)
-   -   72 Millet kim? (http://www.piryolu.com/forum/alevilik-dersleri/6827-72-millet-kim.html)

Deniz 18.01.13 21:51

72 Millet kim?

Evet Dostlar Hep Derizya 72 millete bir nazarda bakarız..

pek hala sizce 72 millet kim????

bilgeyol 18.01.13 21:54

Cevap: 72 Millet kim?

kurttan kuşa,

insan kılığından hayvandan tut,

gerçek insanlaradır...............

Redsefa 18.01.13 22:28

aşk-ı muhabbetle

Benim bildiğim şu, bilgi yanlış olabilir. Burada kasıt herhangi bir milleti ifade etmiyor. Hz. Resul'ün bir hadisine dayanarak söylenen bir söz bu. Hadiste " benim ümmetim vefatımdan sonra 73 millete ayrılacak, bunlardan sadece bir tanesi kurtuluşa erecek" dediği rivayet edilir. Bu topluluğa Güruhu naci denir. Anlamı kurtuluşa erenler topluluğu demektir. Bizler güruhu nacinin aleviler olduğuna inanırız.

bilgeyol 18.01.13 22:31

Alıntı:

Redsefa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 31465)
aşk-ı muhabbetle

Benim bildiğim şu, bilgi yanlış olabilir. Burada kasıt herhangi bir milleti ifade etmiyor. Hz. Resul'ün bir hadisine dayanarak söylenen bir söz bu. Hadiste " benim ümmetim vefatımdan sonra 73 millete ayrılacak, bunlardan sadece bir tanesi kurtuluşa erecek" dediği rivayet edilir. Bu topluluğa Güruhu naci denir. Anlamı kurtuluşa erenler topluluğu demektir. Bizler güruhu nacinin aleviler olduğuna inanırız.

redsefa kardeşim olayı yine dogmatikleştiriyorsun,

ama hakk yoluna olduğu için he babommmmmmm

BERF62 18.01.13 22:33

Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkes...
Kötülükler bile dahil.
Yetmiş üç millete bir nazarla bak..

Redsefa 18.01.13 22:34

bilginin doğruluğundan emin değilim Bilgeyol can, ama dedelerimizden dinlediğim hikayet bu idi, benim heybemdeki bilgi bu:) adım Hıdır , bildiğim budur. :))

renk 18.01.13 22:42

Yeryüzünde yaşayan tüm insanlar.... Varsa uzaydakiler de dahil....

Deniz 18.01.13 22:44

bu 72 milletin içinde yurt dışında öldürülen üç bayanda varmı???

bilgeyol 18.01.13 22:48

Alıntı:

Deniz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 31474)
bu 72 milletin içinde yurt dışında öldürülen üç bayanda varmı???

bana göre deniz kardeşim,

tüm dünyadaki insanlar giriyor,

atatürkte vahdettine göre teröristti,

bunu kıyaslamak için degil,

dünyadaki degişime örnek olsun diye yazıyorum...........

"-dost-" 18.01.13 23:21

Bence 72 millet; üzerinde din,dil ırk ve mezhep ayrımı taşımayan çoğunluktur.İnsanoğlunun varoluşundaki sadelik ve temizliği koruyan insanın özüdür.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:03.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2