Sponsor Reklamlar

Aleviweb Kapandı.

Alevi'lik Ana Forum Katagorisinde ve  ALevi Siteleri Forumunda Bulunan  Aleviweb Kapandı. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 18.01.13   #11
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102
Standart Cevap: Aleviweb Kapandı.

gencalevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili arkadaslar hepiniz bir sekilde üzüntüsünü dile getirmissiniz ama ben üzülmedim diyeceksiniz niye bu site alevilikten cok irkciligin fasizmin sempatizanlari tarafindan elegecrilmisti yönetimde dahi bir cok irkci vardi sorarim size bir yönetici küfüre tesekkür eder mi ve bu forumda son zamanlarda asiri derecede devrimcilere ve kürtlere karsi bir saldiri vardi yönetimi elestiremesin hemen banlarlar gözünün üstünde kasin var al sana ban

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yolunu bilir isen yoldan çıkmazsın. ben yok, biz demesini öğrenmeli kişi

esenlikler

sevgili Ali abi forumları sen ben kadar iyi biliyorsun.ben bilirim ben yaparım havasında olunca sonuç fiyasko işte bu
Sponsor Reklamlar

gencalevi ve bilgeyol bunu beğendiler.
Alt 18.01.13   #12
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12

sevgili deniz gecmiste bir cok örnek var kapanan sitelerde dedigin gibi yoldan cikanin sonucu hep hüzün olur bircok site ögrenemedi halende ögrenenmis degil alevilikte din dil irk ayrimi yoktur ama malesef bunu asamadiklari icin sonlari hüzünle bitti bircok sitenin
Sponsor Reklamlar

Deniz ve bilgeyol bunu beğendiler.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.01.13   #13
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

gencalevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili deniz gecmiste bir cok örnek var kapanan sitelerde dedigin gibi yoldan cikanin sonucu hep hüzün olur bircok site ögrenemedi halende ögrenenmis degil alevilikte din dil irk ayrimi yoktur ama malesef bunu asamadiklari icin sonlari hüzünle bitti bircok sitenin

olurmu abi bilirler yazılarında din dil ırk ayrımını, ama,sadece yazılarında

bir karıncaya bile zarar vermeyiz.ama bize kelam edene, kelam edince
bizden yobazı yok.

bir başka birini savununca pkk lı oluyoruz..

bende soruyorum!! canlar sizce 72 millet kim????
Sponsor Reklamlar

gencalevi ve bilgeyol bunu beğendiler.
Alt 18.01.13   #14
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

evet, aleviweb adlı forumda birçok üye forumu ırkçı faaliyetlerle doldurmuştu. Ki gencalevi can bunları benden daha iyi bilir. Hatta forum yönetiminde ben bilirim ben yaparım havası da vardı lakin ben eğer bir Alevi forumu, Alevilerin kendi sorunlarını, düşüncelerini ifade edebildiği platformlara zeval gelmemeli. Ayrıca zöhreanacıların tutumu beklenileninki gibi saçma olmuş, ben bu adamların Aleviliklerinden şüpheliyim.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.01.13   #15
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evet, aleviweb adlı forumda birçok üye forumu ırkçı faaliyetlerle doldurmuştu. Ki gencalevi can bunları benden daha iyi bilir. Hatta forum yönetiminde ben bilirim ben yaparım havası da vardı lakin ben eğer bir Alevi forumu, Alevilerin kendi sorunlarını, düşüncelerini ifade edebildiği platformlara zeval gelmemeli. Ayrıca zöhreanacıların tutumu beklenileninki gibi saçma olmuş, ben bu adamların Aleviliklerinden şüpheliyim.

ben alevi vebe üye oldum aylardır üyeliğim açılmadı mesala 8 aydır,

sizce garip degilmi,

bunlardan örnek alıp formumuzu demokrat fakat,

pravakatörlere teslim etmeyecegimizi söyleyebiliriz.

çünkü pir yolu sansürsüz her aleviye kucak açan,

devrimci ve demokrat forum olmalıdır....
Sponsor Reklamlar

Alevi ve Pir Mehmet bunu beğendiler.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.01.13   #16
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Bizim cizgimiz belli, ama isin farkli bir boyutuna deginmek istiyorum bir elin parmaklari kadar alevi forumu kalmadi. herkes bu isi beceremez oldu, forum acmak oyle kolay birsey degil bunun masrafi var gelirleri giderleri var..

isin teknik kismi var cok cok onemli. ama en onemlisi nekadar ustun bir forumuz olursa olsun Saglam bir ekibiniz yoksa isterse en buyuk alevi sitesi olun hicbirseysinizdir..

ornek: Piryolu.com aleviligi bilmeyen biri piryolu diye google yazmaz. alevi yazar alevilik nedir aleviler kimdir yazar..

Teknik olarak siteniz seosu iyi ve icerigi cok saglam olursa alevi.com kafa tutarsiniz diger alevi sitelerinede. domainiz icinde alevi kelimesi gecmemesine ragmen alevi sorgusunda ilk sirada olursunuz..

Bunun nedeni cok saglam bir arsiv ve altyapiniz vardir. kullandiginiz yazilim cok iyidir ajaxla guclendirilmistir. vbulletin kullaniyorsaniz vbseo olmazsa olmazlardandir. sitemap haftalik bakimi gunluk trafigi vs vs..

Piryolu oyle hafife alinacak bir site degil, eskiden belki kim bunlar be diyebilirdiniz. ama eskiden ! suan icin her alanda kendini gelistiren ve rakipsiz tek alevi forumudur..

Her gecen gun yonetim ekibi gunceligi ve tarafsizligi ile alaninda lider tek site olma ozelligini tasimaktadir.. buyuk sitenin buyuk sorumluluklari olur.. Biz bu sorumlulugun bilincindeyiz ve yolumuza bakmaya devam edicegiz.. aleviweb ailesine gecmis olsun dileklerimle birlikte herkese kapimiz aciktir..

Site teknik Sorumlusu (cihan)
Sponsor Reklamlar

Deniz, çatkaleliler ve bilgeyol bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.01.13   #17
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

Alevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizim cizgimiz belli, ama isin farkli bir boyutuna deginmek istiyorum bir elin parmaklari kadar alevi forumu kalmadi. herkes bu isi beceremez oldu, forum acmak oyle kolay birsey degil bunun masrafi var gelirleri giderleri var..

isin teknik kismi var cok cok onemli. ama en onemlisi nekadar ustun bir forumuz olursa olsun Saglam bir ekibiniz yoksa isterse en buyuk alevi sitesi olun hicbirseysinizdir..

ornek: Piryolu.com aleviligi bilmeyen biri piryolu diye google yazmaz. alevi yazar alevilik nedir aleviler kimdir yazar..

Teknik olarak siteniz seosu iyi ve icerigi cok saglam olursa alevi.com kafa tutarsiniz diger alevi sitelerinede. domainiz icinde alevi kelimesi gecmemesine ragmen alevi sorgusunda ilk sirada olursunuz..

Bunun nedeni cok saglam bir arsiv ve altyapiniz vardir. kullandiginiz yazilim cok iyidir ajaxla guclendirilmistir. vbulletin kullaniyorsaniz vbseo olmazsa olmazlardandir. sitemap haftalik bakimi gunluk trafigi vs vs..

Piryolu oyle hafife alinacak bir site degil, eskiden belki kim bunlar be diyebilirdiniz. ama eskiden ! suan icin her alanda kendini gelistiren ve rakipsiz tek alevi forumudur..

Her gecen gun yonetim ekibi gunceligi ve tarafsizligi ile alaninda lider tek site olma ozelligini tasimaktadir.. buyuk sitenin buyuk sorumluluklari olur.. Biz bu sorumlulugun bilincindeyiz ve yolumuza bakmaya devam edicegiz.. aleviweb ailesine gecmis olsun dileklerimle birlikte herkese kapimiz aciktir..

Site teknik Sorumlusu (cihan)

hergelene hoş geldin deriz ama forumumuzu provoke etmesine izin

vermeyiz, bunu mod olduğum için degil alevi forumların ne kadar

önemli olduğunu vurgulamak için yazıyorum,

acemi mod bilgeyol.
Sponsor Reklamlar

Alevi, Deniz, Pir Mehmet ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.01.13   #18
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Adaletli olmak, çok önemli canlar. İşte piryolunun yükselişinde olaylardan biri de bu, ne şahsım ne de diğer yönetim ekibindeki canlar bu işi çok iyi biliyorlar. Tabii ki de yükselişteki en önemli unsur, yöneticilerin, kendilerini üyelere kapatmamalarıdır. Böyle diyorum çünkü Alevi forumu olarak ortaya çıkmış ama dikiş tutturamamış forumlarda yöneticiler kendilerini erişilemez olarak görüyorlardı ve üye ile yönetici arasında bir duvar örüyordu.

Saygılar.
Sponsor Reklamlar

Alevi, Deniz, bilgeyol ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.01.13   #19
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Adil ol ki hükmedesin.
Adil ol ki padişah olasın.
Adil ol ki kudretin sürekli olsun.
Adalet sultanın faziletidir.
Adaletli olanın hükmü etkili olur.
Adaletli olanın değeri artar.
Adaleti çok olan her zaman övülür.
Adalet halkın salahıdır.
Adalette ihsan vardır.
Adalet hayattır.
Adalet kurtuluş ve yüceliktir.
Adalet en üstün huydur.
Bineğin adalet olsun, zira ona binen padişah olur.

(Hz.Ali)
Sponsor Reklamlar

Alevi, Deniz ve Pir Mehmet bunu beğendiler.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.01.13   #20
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

Virgül! Biz daha noktayı koymadık…

20 Şubat 2006 gecesi… Soğuk bir kış günü son saatlerini tamamlayıp, sırasını yeni bir soğuk kış gününe bırakmak için saniyeleri sayıyor… Yorulmuş bir gün… Günler yorulur. Kuşlar yorulur. İnsanlar yorulur. Belki… Belki de yorulmaz. Bazı insanlar hiç yorulmaz, bilir misiniz? Nedir onları hiç yorulmadan yürümeye teşvik eden şey? İnançtır… Umuttur… Sevgidir…

20 Şubat 2006 gecesi, bir yolculuğa başladık işte. Hiç yorulmadık. Düştük ama durmadık. Bir kaç gün önce yolculuğumuza bir “virgül” koyduk… Duyduk ki çoktan kalkmış cenazemiz. Çoktan başlamış “iyi”/”kötü” bilirlerimiz. Biz kaç yıl hep aynı şeyi söyledik. Bu yolculuğa başlarken tek bir söz verdik. Yenilmeyeceğiz demedik. Bu işi çok iyi yapacağız da demedik. Tek bir güven aşıladık dostlarımıza. “Biz bitti demeden bitmez…”

Siz yoktunuz, biz varken… Yirmili yaşlarında delikanlılar kaç saldırı püskürttü? Kaç “çökme” atlattı? Daha birileri yola çıkmadan, biz çoktan yarılamıştık yolu. Biz bir kaç gün önce “sunucumuz çöktü, ciddi anlamda veri kaybettik” dedik. Biz “bitti” demedik. “Gidiyoruz” demedik… Teknik bir sorun çıktı. Bir şeyler değişecek elbette. Belki “forum” olarak ömrümüzü tamamladık. Belki artık yeni şeyler bulmak gerekiyor. Belki yeni türkülerimizi söyleme zamanı. Belki artık yeni yolculuklara başlama zamanı. Ama biz hiç “durmadık”… Durmaya da niyetimiz yok. Bilmiyoruz yolculuk nereye gidecek. Bildiğimiz tek şey var… Biz durma kararını vermeden hiç bir şey bizi durduramaz… Ne çöken siteler… Ne kaybedilen veriler… Ne saldırılar…

Aleviweb.com forum olarak yeniden burada olur mu bilmiyoruz. Bakacağız… Ama AW bir ruh olarak burada. AW’yi yaratanlar da “elveda” demeden bir yere gideceği de yok… Dost, düşman herkes bilsin ki; AW bir kaç mb’lık bir veri yığını, bir kaç yüz bin mesaj, bir domain vs değildir… AW; Alevi gençlerinin internette bıraktığı izdir… Biz 7 yıllık ömrümüzde tek bir kaygıyla hareket ettik. Adını kullandığımız toplumun imajını zedeleyecek hiç bir şey yapmamak… Önce kendi toplumumuz, sonra ülkemiz, sonra da dünyamız için ufak da olsa bir kaç iyi şey yapabilmek…

Evet Şubat ayının başında veritabanımızın bir bölümünü kaybettik. Veritabanımızı, dosyalarımızı, yedeklerimizi vs emanet ettiğimiz sunucu; bir gün bize mail atıp sunucudaki harddiskimizin bozulduğunu ve verilerimizin kaybolduğunu bildirdi. Günlerce süren yazışmalar sonuç vermedi. Saçma insanlarla iş yapmanın bedelini ödemiş olduk.

70 binden fazla üyemiz, binlerce sevenimiz, yüzlerce dostumuz bilsinler ki; evet veritabanımızın bütünlüğünü koruyamadık. Evet gerekli önlemleri alma konusunda eksiklerimiz oldu. Evet verilerimizi yanlış kişilere emanet ettik. Hatalıyız. Özür diliyoruz… Ama bir yere gittiğimiz yok. AW burada… Sağda solda AW’ye cenaze törenlerine de 7 yıldır, 777 kez söylediğimiz bir cümleyi tekrar ediyoruz: “Kendi işinize bakın… Biz -bitti- demeden bitmez…” Şimdilik hoşçakalın…

20.01.2012

Ceyhun
Sponsor Reklamlar

renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...