Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Alevi Resimleri (http://www.piryolu.com/forum/alevi-resimleri.html)
-   -   Allahın Aslanı H.z.Ali (http://www.piryolu.com/forum/alevi-resimleri/1303-allahin-aslani-h-z-ali.html)

hasan 11.12.09 17:04

Allahın Aslanı H.z.Ali
 
http://img168.imageshack.us/img168/8875/resim0173wj.jpghttp://www.ceylanim.net/uploads//hz-ali-aslan1.jpghttp://data50.sevenload.com/slcom/mu...pg~/Hz-Ali.jpghttp://data51.sevenload.com/slcom/mx...pg~/Hz-Ali.jpghttp://hititkultur.sitemynet.com/mynet_resimlerim/h.jpg

caferi. 07.10.10 00:12

Cevap: allahın aslanı h.z.ali
 
ya ali ya emirul muminun

hasan 07.10.10 01:12

Cevap: Allahın Aslanı H.z.Ali
 

"ali taşı". rivayete göre:

"Köyleri Bizanslılarla savaş halindeyken hz.Ali o anda dağdan aşağı tarafa koşmaktaymış.He m koşuyor,hem de dua ediyormuş.Bir anda gökten (resimdeki büyüklükte) büyük bir taş inmiş ve hz.Ali'nin peşinden gelmeye başlamış.Hz.Ali dönüp serçe parmağıyla taşa "dur" demiş ve taş o anda durmuş.O gün bu gündür o koca taş minik bir taşın üstünde kalakalmış.Göre nleri hayrete düşüren bu taş, normal uzunlukta olan bir insanın neredeyse 3-4 katı kadar."

Bayburt - Saruhanköyü


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:37.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2