Sponsor Reklamlar

Hz. Celal abbas

Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Katagorisinde ve  Alevi Resimleri Forumunda Bulunan  Hz. Celal abbas Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 1 gönderen hasan
  • 1 gönderen miSbon
  • 1 gönderen cangibi62
  • 2 gönderen Alevi

Seçenekler
Alt 05.12.09   #1
hasan
hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 14
Standart Hz. Celal abbas

Sponsor Reklamlar

eso bunu beğendi.
Alt 06.12.09   #2
eso
eso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: 34
Rep Puani : 13
Standart Cevap: Hz. Celal abbas

hasan can keşke bu resmin altına celal abbasla ilgili bir bilgilendirme ya da bir yazı koysaydın daha anlamlı daha hoş olurdu inan ki

başlığı gördüğü an celal abbasla ilgili bilgi olduğunu düşünerek açıyor insan

iyi forumlar dilerim
Sponsor Reklamlar

Sanma SEMAH Boş Bir Dönüş Şeklidir
İnsan Bedeninde Coşku Selidir
Zannetme Gökkubbe Öyle Duruyor
Gördüğün Kainat 'SEMAH' Dönüyor...

Bırak MUNZUR özgür aksın; HASAN KEYF'ine baksın!

Konu eso tarafından (06.12.09 Saat 01:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme
eso isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.04.11   #3
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13

Tahta sedyede Hazreti Abbası Temsil eden bir manken vardı.mankene aynen o devrin cengaver kıyafeti giydirilmişti.Zırhlı gömlek,miğfer,hepsi yerli yerinde idi.yanlız bu mankenin iki kolu yoktu.kolları omzlarına yakın yerlerden kesilmiş ve kan renginde olan bu kollar gövdenin üzerine bağlı idi. Bu da Hazreti Abbasın Kerbelada Şehit olamadan önce yezid`in zalim askerleri tarafından her iki kolunun da kesilmiş bulundugunu temsil ediyordu.
Sedyenin Hemen arkasında ise boş bir at duruyordu.Bu da onun şehit olduktan sonra sahipsiz kalan atı idi.Yeşil bayragın etrafı çok kalabalıktı.işte yine başlarını yarmak için bembeyaz uzun entariler giymiş,başlarını traş etmiş müridler...Bunlar Hazreti Abbas için kanlarını dökmeye hazırlanmış gençler...

kendi okudugum kitaptan bir bölümünü buraya ekledim amaç bilgi paylaşimi için umarim begenirsiniz canlar..
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Alt 04.04.11   #4
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

Hz.Ali nin oğlu olan Hz Abbas cesaret,sadakat,fazilet timsali olan bir yiğittir,Celal Abbas,Ebulfazlıl Abbas,Sakka(Susuzlara su getiren) gibi lakapları vardır.Kerbelada Hz Hüseyin ile birlikte Şehid olan erlerdendir.Hz Abbas ın Annesi Ümmül Benin’in anlattıklarına göre; -Yavrum Abbas daha küçük bir çocukken bir gün babası Hz Ali Onu kucağına almış; ellerini, kollarını öpmüş; sonra da ağlamıştı. Onu bu halde görünce yüreğim yandı, ciğerim parçalandı. Zira, ömrüm boyunca güzel ve şirin bir yavruyu kucağına alıp da ağlayan bir baba ne görmüş, ne de duymuştum. Kendi kendime; “Bunun bir sebebi olmalı” dedim. Bu yüzden Hz Ali ye dönerek niçin ağladığını sordum. Hz Ali bir yandan ağlıyor, bir yandan da cevap veriyordu: “Bu yavrumun kolları Hüseyin’ime edeceği yarenlik uğrunda kesilecek” Kollarının kesileceği haberini alır almaz dayanamayıp feryat ettim. Benimle birlikte ev halkı da ağladı, sızladı. Hz Ali bizi bu halde görünce ikinci ama, güzel bir haberle bize teselli verdi: “Bilesiniz ki gözümüzün nuru Abbas, Hak Teala katında yüksek derecelere sahip olacak. Hak Teala, daha önce kardeşim Cafer’e (Cafer-i Tayyar) nasıl iki kanat hediye ettiyse, ona da iki elinin karşılığı olarak iki kanat bağışlayacak ve Abbas da bu kanatlarla, cennette meleklerle birlikte uçacak!
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.05.11   #5
44Arguvan
Misafir
Misafirler

Merhaba , ben neden resimleri göremiyorum : (
Özür, aranizda yeniyim ama bazi konularda resimleri göremiysorum ayrica bazi temalarinda linki gecersiz
selam, saygilar
Sponsor Reklamlar

Alinti
Alt 22.05.11   #6
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

44Arguvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba , ben neden resimleri göremiyorum : (
Özür, aranizda yeniyim ama bazi konularda resimleri göremiysorum ayrica bazi temalarinda linki gecersiz
selam, saygilar

Merhaba can resim linkini gormemeniz normal konuyu ekleyen arkadas karacaahmetden almis o sitede suan bakim var... Ayrica artik radyo temalari yapmiyacagiz gelen alip gidiyor bir tesekur bile etmiyor siteye bir iki yazi yazma gereginde bile bulunmuyor..
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve miSbon bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 27.05.11   #7
44Arguvan
Misafir
Misafirler
Unhappy Cevap: Hz. Celal abbas

Kibrisli can öncelikle soruma ilginizden dolayi tesekkürler .
Aslinda radyo temasi bende eklerim diye düsünmüstüm karsilik beklemeden severek,yürekten gelerek paylasacagim bir can sitesi oldugundan sevinmistim . saglik olsun can nede olsa admin sizsiniz kuralinizada uyarim sorun degil
Sponsor Reklamlar

Konu 44Arguvan tarafından (27.05.11 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.
  Alinti
Alt 28.05.11   #8
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

Tekrar Merhaba Can ben kendi adima yazdim.. Siz isterseniz radyo temasi paylasabilirsiniz.. Konuda acabilirsiniz uyelerimize boyle bir kisitlama söz konusu degildir..
Sponsor Reklamlar

Alt 28.05.11   #9
44Arguvan
Misafir
Misafirler

Eyvallah can tesekkür ediyorum yanliz birde nerden tema ekleyecem o konudada yardimci olursaniz sevinirim
forumunuzda yeni oldugum icin henüz sitenizi tam olarak cözemedim
Sponsor Reklamlar

Alinti
Alt 28.05.11   #10
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

44Arguvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eyvallah can tesekkür ediyorum yanliz birde nerden tema ekleyecem o konudada yardimci olursaniz sevinirim
forumunuzda yeni oldugum icin henüz sitenizi tam olarak cözemedim

bu adresden can http://www.piryolu.com/forum/flatcast-alevi-tema.html
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...