Sponsor Reklamlar

Alevİlİk dİye bİr dİn yok kuran da orjİnaldİr

Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Katagorisinde ve  Alevi Kültürü Forumunda Bulunan  Alevİlİk dİye bİr dİn yok kuran da orjİnaldİr Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 1 gönderen datatip
  • 2 gönderen Alevi
  • 2 gönderen Pir Mehmet

Seçenekler
Alt 06.08.11   #1
sivasolayları
Banned
Banned Users
Nereden: sivas
Rep Puani : 10
Standart Alevİlİk dİye bİr dİn yok kuran da orjİnaldİr

arkadaşlar hepimiz müslümanız sizinle bir iki konu paylaşmak istedim birincisi kuranın değiştiğne inanıyosunuz incilde yuhana 67 de kuranın ineceğni hz muhanmedin son peyganber olacağnı aynı zamanda tanrı tarafından kuran ı kereimin korunacağnı yazmıştır kitapçılara gidin bi incil alın bunu göreceksiniz birde tevratta kuran.dan ve hz muhanmetten bahsediliyo ama hangi ayet bilmiyorum ....lütfen sözlermi hakaret saymayın ama ne hazreti ali hakkında nede islamın şartları hakkında toplasanın bi çoğunuz bi sayfa yazı bilmezsininz islam dini hoş görü ve mantık dinidir bazı hadislere bende inanmıyorum ama mantığımla hareket ediyorum
Sponsor Reklamlar

sivasolayları isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 06.08.11   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Alevİlİk dİye bİr dİn yok kuran da orjİnaldİr

SOn 3 gundur seni anlamaya calisiyorum ama nedense bir turlu anlayamiyorum seni kim diyor alevilik dindir.. sabir sabir
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 06.08.11   #3
datatip
Üye
Üye
Nereden: adana

Herşeyi kaynağından öğreneceksin.Oturduğun yerden bakılınca tek çerçeve görürsün.
Aleviyi Aleviden öğreneceksin.Diyorlar işte biz din değiliz,yoluz diye.
Sen sayfalar dolusu biliyorsun ama hepsini yanlış biliyorsun.
Git bir Hristiyana sor,gerçeklerini öğrenirsin.Hristiyan sana öğretecekki "muhammed yalancı peygamberdir,yalancı peygamberler özde yırtıcı kurttur,gelecek olan kutsal ruhdur ve o bizim hep yardımcımızdır" diye.Tevrat,zebur dada gelecek olan İsa'nın haberini vermektedir diye"size söylerler ama karışmazlar her insanı sevmemizi öğretir kitaplarımız derler.
Bazı sünniler,Alevilerden rahatsız olurlar ve siz yoksunuz derler.Burda gerçek islam yorumunun Alevilik olması ihtimalinin var olması,bilinçaltından bazı sünnileri rahatsız etmektedir.
İkincisi ise "benim dinim bana,sizin dininiz size" ayetini çalıştırmamaktan ve bazı sünnilerin önüne çıkanı sünnileştirme çabası içinde olmasından kaynaklanmaktadır.

Gel bu sünniymiş,aleviymiş,Hristiyanmış, bir kenara bırakalım,insana bakalım,cana bakalım.Her insan,her can önemli olsun;sevgi yoldaşımız olsun
Sponsor Reklamlar

datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 06.08.11   #4
sivasolayları
Banned
Banned Users

gerçi ne konşsak boş insan bildiğni okuyo herkesin inancı kendine ben sadece bildiğmi paylaşmak istedim arkadaşlar şunu iyi bilin azınlık olabilirsiniz emin olun hiç bir sunni bu alvedir bize düşmandır bunlara kin gidelim ne gördüm nede duydum tamamiyle bazı sapık alevilerin uydurması ben şu an 32 dairelik bi sitede oturuyorum ben hariç tamamı alevi komşularmın ben bi kötülüklerni görmedim nede kendi çevremden aleviler şöyle böyle duymadım size bi olayımı anlatıyım ramazan bayramıydı üst katımızdaki hüseyin amcayla zuhal amcayı ziyaret etmek istedim normalde ailecek görüştüğmüz kendimize yakın hissettiğmiz birileriydiler içeri girdik hayırlı bayramlar dedik hüseyin amca bayram sizin bayramınız bizle ilgisi yok dedi zoruma gitmişti
Sponsor Reklamlar

Alt 06.08.11   #5
datatip
Üye
Üye
Nereden: adana

Olabilir,senin adına üzücü bir olay ama buna bakarak yargılayamazsın.
Sapık Alevi yoktur
Sponsor Reklamlar

condor41 bunu beğendi.
datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 06.08.11   #6
sivasolayları
Banned
Banned Users

işinize nasıl geliyosa öle cevap veriyosunuz allahtan azınlıksınız yoksa nolurdu halimiz bilmem
Sponsor Reklamlar

Alt 06.08.11   #7
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

sivasolayları Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
işinize nasıl geliyosa öle cevap veriyosunuz allahtan azınlıksınız yoksa nolurdu halimiz bilmem

Ne demek istiyorssun ? kelimelerini dogru sec azinliksiniz.. 4 gundur sesimi cikarmiyorum ama simdi cok oldun sen.

Azinlik oldugumuzu iddaa ediyorsun bunu neya dayanarak soyluyorsun ?
alevilik bir dindir diyorsun kim aleviligin din oldugunu iddaa ediyor..
Din insanlari somurmek icin uretilmis bir kelimeden ibarettir.
Seni kazanmak icin cabaliyoruz ama sen hala boynunun dikine gidiyorsun bulundugun bu toplum icinde saygisizlik yapiyorsun en basiti uye oldugun su nikin.
saygi ve sevgi cercevesinde sana cevap vermeye calisiyoruz ama sen her seferinde uyeleri kiskirtmak icin abuk subuk yorumlar yapiyorsun..

sunnisin diye kimse sana kin gudmedi burda ama sen dahada cok cosdun. insan biraz efendi edepli saygili olur, bu son ihtarim boyle devam edersen isteme istemeye seni banliyacam ki sitede uye banlamaya karsiyim duzgun bir sekilde muhabet edip soru sorucaksan sor yoksa banlanicaksin. Su ayda bile bizler saygili olup abuk subuk hic bir paylasim yapmayim sizin inanciniza saygi duyuyorsak sende ayni sekilde saygi duy.....
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve cem24d bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 06.08.11   #8
sivasolayları
Banned
Banned Users

estafurlah ben kimseyi kışkırtmıyorum size öyle geliyo bende sizi kazanmaya çalıyorum ama olmuyo napıyım bende alevilere sunnilerden çok güvenirim çoğu konuda kesinlikle size kaşı kötü bi duygu beslemedim besleyenide görmedim azınlık lafı için özür kazanın beni başarabilirseniz
Sponsor Reklamlar

Alt 06.08.11   #9
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Alevilik diye bir inanç vardır, bazıları her ne kadar istemese ve korksa bile, Alevilik sevginin, bilginin ve birliğin inancıdır. Böyle salakça konuları kapatıyoruz
Sponsor Reklamlar

Alevi ve cem24d bunu beğendiler.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...