Sponsor Reklamlar

Anketimiz: Müsahibiniz var mı?
Evet, var 3 33.33%
Hayır, yok 6 66.67%
Katılımcı sayısı: 9. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler
Alt 27.06.11   #21
Kayıtsız Üye
Misafir
Misafirler
Standart Cevap: Müsahibiniz var mı???

siz buyrun her sünniye yezit deyin.gelecek geçmişten yaşanmaz.geçmişimize bakıp sadece ders alabiliriz.alevi canlara yapılan saldırıları ve haksızlıkları bütün sünniler onaylıyormu?böyle bi düşünce içinde olmamanız ve önyargılı bakmamanız gerekiyor.bakmaya devam ederseniz önyargılarınız sizi esir alır.ben meshep ayrımına inanmayan bir aleviyim ancak radikal söylemleri onaylamıyorum.her alevi can sünnilere yezit demez her sünnide alevi canlara önyargılı yaklaşmaz.
Sponsor Reklamlar

Alt 27.06.11   #22
^^Yoldass^^
Yeni Üye
Üye
Nereden: ankara
Rep Puani : 10

seni muhataba almıyorum cünkü beynin degismez sabitsin
Sponsor Reklamlar

PirCan bunu beğendi.
^^Yoldass^^ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28.06.11   #23
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Konu ile ilgili mesajlar yazmaya dikkat edelim musahibiniz varmi konu basligi ve icerigi budur ayrica burasi bir alevi sitesi size yakisir sekilde yorumlar yazmaya gayret gosteriniz..
Sponsor Reklamlar

miSbon bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28.06.11   #24
PirCan
Banned
Banned Users
Rep Puani : 10

Alıntı:
Sevgili 44Argovan can sünnilikte kankardeşliği diye bir uygulama yoktur.Sen çocukluk oyunlarıyla karıştırmayasın.Ayrıca yazdığın metinde sünnilerden sık sık kardeşim olarak sözetmişsin.Bizi yakanlarla,katledenlerle kardeşliğimiz tartışılır.Bu kardeşlik kaf dağının ardındaki bilinmeyen yer gibidir.

Müsahiplik aleviliğin vazgeçilmezlerinden biridir.Geçmişte ailem tarafından müsahibimiz vardı.ama şimdi onların çocukları ve bizler onlarca aile olduk.Böylece müsahiplik doğal olarak sona erdi.Ama eğer inancımızın gereklerini uygulamak istiyorsak her birimiz yeni bir aile ile müsahip olmalıyız.Müsahiplik alevilikte çok ağır şartları olan ahlaki bir oluşumdur.Ben yaşadığım metropol şehirde gerçekten müsahip olabileceğim bir aileyi hep araştırıyorum.Bulursam ve cemde dedelik kurumunun onayını alırsam müsahip olacağım.Zira dedenin onayı alınmadan,helalleşmeden müsahip olunmaz.

Alıntı:
Pircan galiba sen buradan yolcu olan 44Arguvanın devamısın.yok yok ta kendisisin.Bizi sivas'ta sünnile yakmadı demek kendini bilmemek demektir.Bizi sünniler yakmadı diyen bir tek zihniyet tanıyorum.galiba sen onlardan birisin.Bizi yakanları tarif ederken yalancılık yapmış oluyosun.Ha birde kendini bi yerlere yalandırmaya çalışan çakma aleviler; canım onlar bizi yakmadı,yanılıyorsunuz.Onlar koministleri yaktı diyecek kadar küçülüyorlar.Hem 44Arguvan'ı savunmak sana mı düştü?

Alıntı:
Ben yoldaşlarımı senden iyi tanıyorum.Senden öğrenecek değilim.Onu kankardeşliği safsatasından ötürü çocukluk oyunu mu sandın?dedim.Bu yaşıma geldim sünnilerde kankardeşliği diye bir olguya rastlamadım.Bilen varsa kaynak göstererek belirtsin.

Kibrisli Siz bu yaziyi okuyunca nerdeydiniz ?

Alıntı:
Konu ile ilgili mesajlar yazmaya dikkat edelim musahibiniz varmi konu basligi ve icerigi budur ayrica burasi bir alevi sitesi size yakisir sekilde yorumlar yazmaya gayret gosteriniz..

BU yorumunuza biraz gec olmadimi ?

Canlar

Bu konuda ikili tartısmalara girerek konunun amacından sapmasını istememekle beraber, bugün itibariyle yezite lanet okuyan sünni inancına sahip insanların bulundugunu bilmeniz gerekiyor, alevi olan her insan cagdas demokratik ve adam gibi adam degilse! sünni inancına sahip olan herkeste yezit degildir ve o adla adlandırılmasınada Alevi olarak önce ben karsı cıkarım... Eger yezit bulmak istiyorsanız alevi toplumu icinde yeterince hızır pasalar var, onlara bakılmasını tavsiye ederim...

Bircok bildigimiz sünni üstadlar sanatcilar var sünni inancindan

Örnek

Ahmet Arif
Ahmet Kaya
Fuat Saka
Zülfü Livaneli
Selda Bagcan ........

sayamadigim birsürü Aydin Demokrat, örnek aldigimiz ve kalbimizde yeri olanlar vardir, hic bir siradan insan bu insanlara otel yakti dedirtmem ayrica bunlar bircok aleviyim diyenlerden alevilerdir .
Sponsor Reklamlar

Konu PirCan tarafından (28.06.11 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.
PirCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28.06.11   #25
devran
Moderatör
Deneme Mod.
Rep Puani : 20

İnşallah Allah Hepinize Nasip eder canlar Musahiplik Aleviyi Alevi yapan Olgularımızdan birisi
Her Can Hakka Yürümeden Önce Musahibini Bulmalı Canlar
Sponsor Reklamlar

Alevi, miSbon ve PirCan bunu beğendiler.
İblisin talim ettiği yola minnet eylemem
devran isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 29.06.11   #26
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye

Canlar yorumlarınızı yaparken daha seviyeli olmanızı rica ediyorum. Bize yapılan haksızları konuşacaksak güzel bir konu açalım o başlık altında tartışalım. Lütfen konu dışı yorum yapmayalım. İnsanlar konu başlığına göre forumda geziniyor.
İkinci bir konuda Sivas ta kaybettiğimiz Canların isimlerini tam hatırlamıyorum ama Odatv de izlemiştim yarısına yakını Sünni yada Sünni Kürt. Bu olaya nasıl bir yorum yapacaksın DOST ?
Benim bir öğretmenim vardı Sünni O nun yanında böyle bir konuşma geçse inanın Alevi olduğun için utanırdın. Gerçekten karalamak yada hakaret ederek bütün insanları aynı kefeye koymak ALEVİ bir Can'a yakışırmı bilmiyorum. Biz acılarla bir araya gelmiş* insanı sadece insan olduğu için sevmiş bir toplumuz. Lütfen acımasız yorumlar yaparken samimi olalım. Taraf tutmak bize yakışmaz. Kabemiz İnsandır bizim
Sponsor Reklamlar

PirCan bunu beğendi.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 29.06.11   #27
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Mersin
Rep Puani : 22

Arkadaşım sizler tarihi gerçekleri saptırarak yada sümen altı etmeye çalışarak doğruları bulamasınız.Yapılan katliam planlı bir organize iş ve sünni vatandaşlar birebir kullanılmıştır.sade bu olay değil*Anadolu tarihini incelerseniz birçok katliam ve zulümün nasıl ve neden yapıldığını anlarsınız.Kulaktan dolma bilgilerle karşımda bişeyler yazıyosunuz.Bunların birçoğu komik ve gerçeği yansıtmıyor.sivasta katledilen canlar kim olursa olsun bizim canlarımızdı*yoldaşlarımızdı.Burada tarih tekerrür etti sünni vatandaşlar kullanıldı.Ölenlerden bir çoğu alevi değildi elbette içlerinde sosyalist ve kominist canlarda vardı.Anadolu dinler ve milliyetler tarihini iyi okuyup analiz ederseniz birçok gerçek kendiliğinden oluşacaktır.Ben katliamdan sünnileri sorumlu görüyorum.Onlar orada elbetteki ayırım yapmadan tüm canları katlettiler.Tıpkı dersim olaylarında alevilerin kürtlere ve alevi vatandaşlara katlettirilmesi gibi.lütfen biraz okuyun.Ezbere konuşmayın.Bu olayı alevlendirip karşıma sizi çıkarmaya çalışan zat bu forumdan banlanmış tekrar yeni bir nick ismiyle foruma üye olmuş kişidir.Amacı huzursuzluk *çelişki ve ayrımcılık yapmaktır.

Ben kimseyi ayırmıyorum ama ortada yadsınamıyacak bir gerçek var.İstediğiniz biçimde istediğiniz kişileri sevebilirsiniz.benim birçok sünni arkadaşım var.Onlar böyle dediğimde hiç gocunmuyorlar.Blakis devrimci ve sosyalist olduklsrı için benden daha acımasız şekilde onları eleştiriyolar.Ben sadece şunu dedim;o zata sen her cümlende sünni kardeşlerimiz diyosun.Bu kardeşlik tartışılır.Beni katledenle yakanla kardeşlik olmaz.

Ayrıca her mesajınızda beni muhattap alarak yazı yazmayın artık sinir oldum.Admin arkdaş beni çok iyi tanır.bir sonraki aşama artık bu forumda durmamaktır.
Sponsor Reklamlar

Konu "-dost-" tarafından (29.06.11 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 29.06.11   #28
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye

Öncelikle kişisel kararlarınız bizi ilgilendirmez. Dost Can Alevi Sünni konuşmasında Komunist Ateist yada Sosyalist karakterler den bahsediyorsunuz. Ne kadar okuduğumuz yada ne kadar bilinçli olduğumu nereden biliyorsunuz. Belkide sizin okumaya ihtiyacınız var. Konuyu dağıttığını söylediğiniz kişiyi ben tanımam banı ben kaldırdım. Biz burda iki sohbetten sonra forumdan uzaklaştırma ile konuyu çözersek SORUN ORTADA KALIR. Tek kişinin konuştuğu konu değil düşünce olur.
Dersim Maraş Sivas isimleri ne olursa olsun katliamdaki gerçek amaç neydi hepimiz biliyoruz.
Bizzat yaşamışımdır. Okumama gerek duyduğum zaman okumuşumdur. Lakin okumam için sebep yoktur. Bilgim yeterince mevcuttur. Benim bilgimi kıyas yapacak kişinin benden fazla yaşamış benden fazla okumuş benden fazla sohbetlere katılmış olması gerekmektedir. Ne komunistim ne sosyalist ben Bir ALEVİyim. Konu Alevi Sünni tartışmasına döndü ise KONU bunun üzerinden giderse sevinirim tabi başka bir forum başlığı altında.
Herkes kendi bildiğini üstün görürse vay halimize ...
Sivas da Alevi yakılmış Sünni yakılmış kime ne ki ? Amaç neydi ? Ulaşıldımı ?
Kocaman bir EVET. Sizlerde destek verircesine konuşuyorsanız AMAÇ gruplara değil KİTLELERE ULAŞMIŞTIR.

Bu konu içerisinde DİNLER VE MEDENİYETLER tarihini açmak ayrı bir durum. Ne alaksı vardır. Biz ayrı dine mi mensubuz.
Yada ayrı bir medeniyet tarafından mı yakıldık Katledildik ?

Konunun çıkış noktsı sanırım banlandı dediğiniz kişinin SÜNNİ KARDEŞLER demesinden.
Peki buna bu kadar tepki veren bir kişi olarak yukarıdaki yazınızda nasıl oluyorda SÜNNİ arkadaşlar edinmiş oluyorsunuz.
Bu ne yaman çelişki. Kardeş olarak yada arkadaş olarak görmediğiniz insanları neden etrafınızda barındırıyorsunuz.
şunu da belirteyim ben burada taraf değilim. Çekip gidecek biri varsa o da ben olurum.

En sıkı ortamlarda bile Bana dönüp sence ??? deniyorsa bu benim için yeterlidir.
Çekip gitmek gerekiyorsa giderim Benim için sorun değil Zaten Özgün bir site oluşturuyoruz.
NAsip olursa orada bilgilerimi paylaşırım.
Sponsor Reklamlar

mustafa güney ve PirCan bunu beğendiler.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 01.07.11   #29
Kayıtsız Üye
Misafir
Misafirler

Alevi ´ile evli olan bir sünni Vatandasi olarak bizde bi tarafini kesip akan kanlari birlestirerek olunan kardeslik. tabi bu semboliktir. kankardeslik cok iyi arkadasliktan da otedir. Gunumuzde fazla kalmamistir kankardesligi.
Dost Nickli üyenin yapmis oldugu Yorumlarini.
Toplumumuza yapilmis bir saldiri olarak nitelendiriyorum ve siddetle.. KINIYORUM
NE MUTLU INSANIM DIYEN´e
Sponsor Reklamlar

Alt 02.07.11   #30
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Konumuz Müsahiplik mi* Alevi ile Sünni kardeş olabilir mi??? Geçmişte Aleviler ile Sünniler genelde araları bozuk olabilirler. Ama bu Sünnilerle Alevilerin kardeş olamayacağı anlamına gelmiyor* daha önce Koçgiri'de Sünni Türk köyleri* kıyımdan kaçan Alevi kardeşlerine sahip çıktı* olay insandadır. Ben iki tarafı da anlayabiliyorum. Sürçü lisan ettiysem ve yobaz görüntüsü ortaya çıkardıysam affola...

Lütfen konuyu değiştirmeyelim* tartışmak istiyorsanız başka konular açın* tarafımca konu kapatılmıştır.
Sponsor Reklamlar

Konu Pir Mehmet tarafından (02.07.11 Saat 17:26 ) değiştirilmiştir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2