Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 17.12.10   #1
kanlıbey
Yeni Üye
Üye
Rep Puani : 10
Standart Alevi Formları Üzerine..

Değerli Canlar

Son üç beş yıldır Alevilik; toplum ve kamu düzeni açısından birşeyler ifade etmeye başlayınca yerden mantar çıkar gibi bir çok "Alevi" sitesi türemeye başladı..

Ancak bunların gerçek Alevilik le ilgilerinin olmadığıda aşikar..Söz konusu siteler çok miktarda Alevi nin sırtından geçinmeye çalıştı ve onların tertemiz duygularını sömürdü..Oysaki Alevi inancında en aşağılanan olgu inanç sömürüsüdür..

Mesala "Alevi Form" yada "Alevi Web" gibi siteler bunlardan bazıları..Hiç bir tutar yolları yok..Kim siteye rayting yaptırıyorsa onun görüşünü yayınlıyorlar..
Canlar,,
Bu tip sitelere rağbet etmeyelim..Zira bunların Alevilikle ilgileri yok..

Şimdi bu konuyu tartışmaya açıyorum.Gerçek Alevi sitelerini tanımak adına..
Sevgi ve saygılarımla..
Sponsor Reklamlar

Alevi, hasan, cagatay ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Konu kanlıbey tarafından (17.12.10 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.
kanlıbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.12.10   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Alevi Formları Üzerine..

Dusuncelerinizde Haklisiniz. Ben Alevi.org da bir kac arkadasimla birlikte Sohbet Odasinda Yönetici idim Site sahibi bazi uyarilarda bulunduk siteyi benimsemisdik, bir dakika bile basindan ayrilmiyorduk. Kendini bilmeyen cok kisi vardi kufurlesmeler hakaretler onune gecemedik yetkimiz kisitliydi, Onlarca kez adami aradik hic orali bile olmadi; Sonra Bir kac arkadasimla burayi Kurduk.

Uzamandan bu yana cok sey degisdi, Ama tek birsey degismedi Piryolunda herkes ozgurce istedigini yazabilir ve kimse kimseden ustun bir konumda degildir.. Uzun Zamandir bu sitede uyesiniz Kanlibey Sanirim sizde farketmisinizdir Sitede hic bir aktivite yok Yöneticiler bile siteye ugramaz oldu bazi arkadaslarin yetkilerini alierdik,

Aleviweb ele alalim alevilikden cok abuksubuk reklamlar var, Siteleri iyi dahada iyi olsun ama bazi hatalar yapiyolar insalah erken vakitte bu hatadan donerler..

Alevi Forum icin diyebilecegim cok birsey yok Adam TC kimlik numarasi ile uyelik onayliyor resmen fisleme yapiyor...

Ben onlarca alevi sitesi kurdum, Alevi radyolarina ve sitelerine destekde bulundum, hic dusunmeden kimlere yardim ettim hatirlamiyorum bile simdi o insanlardan sadece bir elin parmagi kadar insan Slm veriyor...

Söyleyebileceklerim bunlar Alevi forumlari disinda Aleviligi ve Site kurmasini bilen bilmeyen Herkes birer site acti kimler geldi kimler gecdi..

Kapanan Alevi siteleri; Kizilbasforum.com , Seher-yeli.com Zulfikarforum.com Alevibektas.com , Gencerenler.com kizilbaslariz.com Alevicanlar.org , vs uzayip gidiyor piryolu 3cu senesini doldurdu. eger sitede bana destek olucak (konu acip sitede yorum yazicak) olan 1 kisi daha olursa siteyi kapatmiyacam,

bunun benzeri bir konuda ben acmisdim ona bakabilirsiniz canlar.. : http://www.piryolu.com/forum/alevi-a...i-dosyasi.html
Sponsor Reklamlar

kanlıbey, cagatay, DevrimChe ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.12.10   #3
Aysankol
Üye
Üye
Nereden: istanbul

kanlıbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli Canlar

Son üç beş yıldır Alevilik; toplum ve kamu düzeni açısından birşeyler ifade etmeye başlayınca yerden mantar çıkar gibi bir çok "Alevi" sitesi türemeye başladı..

Ancak bunların gerçek Alevilik le ilgilerinin olmadığıda aşikar..Söz konusu siteler çok miktarda Alevi nin sırtından geçinmeye çalıştı ve onların tertemiz duygularını sömürdü..Oysaki Alevi inancında en aşağılanan olgu inanç sömürüsüdür..

Mesala "Alevi Form" yada "Alevi Web" gibi siteler bunlardan bazıları..Hiç bir tutar yolları yok..Kim siteye rayting yaptırıyorsa onun görüşünü yayınlıyorlar..
Canlar,,
Bu tip sitelere rağbet etmeyelim..Zira bunların Alevilikle ilgileri yok..

Şimdi bu konuyu tartışmaya açıyorum.Gerçek Alevi sitelerini tanımak adına..
Sevgi ve saygılarımla..

Aslında Ciddi bir konuya değinmişsiniz Ben farklı bir açıdan baktığımda şöyle düşünüyorum.Alevi sitelerinin isimlerini değilde,alevi siteleri olarak bakınca,
Öncelikle Aleviliği anlatan,misyonu vede çizgisi ne olursa olsun kapanan siteler taraftarı değilim.Çünkü Cihan`ında dediği gibi site kuran ve yöneticileri sadece birer gözcü ve misyon belirler,asıl site sahipleri üyeleridir sitenin,sanalda varolması üyelerin katkıları ile olur.

Zaten Çizgisinde çıkan sitenin yaşamasıda uzun sürmeyeceği kesindir bundada üzüntü duymam ancak,bu işi gönül bağı ile yapan arkadaşlarımda var buügün onlara baktığımda kendileri bile bu veya farklı sıkıntılar nedeni ile sanal`daki varlılığını bitirmektedir.Zira buna benzer durumda olan bense,bu durumu,Yetişen nesilin hızla Yoz bir Kültür edilmesi için hertürlü çabayı gösteren Asimilasyon çalışanlarına bağlıyorum..vede başardıklarını düşünüyor geri çekiliyorum..

Sözün Kısası işi gönül ve inanc bağı olarak yapan arkadaşlar sanaldaki varlığı bitmeyeceği kesindir.

Çizgisinden ve Misyonundan Şaşan Alevi web sitelerin yok oluşuda bizleri üzmez...
Sponsor Reklamlar

Alevi, kanlıbey ve cagatay bunu beğendiler.
Aysankol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.12.10   #4
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul

öncelikle selamlar ve iyi forumlar

yukarıda yazılanların bir çoğuna bende katılıyorum bir zamanlar internette tek olmak isteyen siteler vardı, en acısıda alevi sitesi olmasına rağmen bir başka alevi sitesine yapılan saldırılar ve iftiralar... geçmiş zamanda uzun süre bende ismi geçen sitelerden birinde yöneticilik yaptım, sanırım burdakilerinde bazıları aleviforumdan ayrılma, tc kimlik numarası istediği doğru,rencide edici tavırda bir yönetim tarzı olduğuda bir gerçektir,bilmiyorum ne kadar zamandır takip ediyorsunuz ama bir kaç yıl öncede bağış adı altında bir para topluyordu sebebide siteyi geliştirmekmiş neyse hak ıslah etsin diyorum bakalım bi süre buradayım forumu incelemedim inceleyip sabitleşmekten yana gönlüm, hadi iyi forumlar
Sponsor Reklamlar

Alevi ve kanlıbey bunu beğendiler.
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.12.10   #5
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Alevi Forumlarinda genellikle aleviler disindaki vatandaslarimiz banlanir veya siteden uzaklastirilir.. Destek amacli maddi yardimlar bile yapiliyordu cogu siteye kuskusuz su bir gercek 100lerce alevi sitesi vardi bunlarin cogu amacinin disinda hareket edip kisa surede yayin hayatina deada ettiler...

Umarim hep birlikte Piryolu.com Cizgisinden sasmiyacak yoluna devam edicek ilkeli durust bir alevi forum sitesine donusturecegiz.....
Sponsor Reklamlar

kanlıbey, DevrimChe, Aysankol ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.12.10   #6
kanlıbey
Yeni Üye
Üye

Değerli Canlar

Hani bir söz vardır..Çokta yerinde ve anlamlıdır.."Herkes kendine göre adamdır" ..Aslında bu söz Aleviliğin tarihsel dizini içindeki ifadelendirilmeye çalışılan Öz dür..
Alevilik herkesi eşit görür..!
Ne varki sanal ortamda düdük öttürmeye çalışan Alevi Siteleri bu gerçeği unuttular ve herkesten farklı olduklarını kapitalistçe ve ahmakça öne sürmeye başladılar..Oysaki hiç birimizden farkları yoktu ve Alevilik adına tekrarladıkları herbirimizin üç aşağı beş yukarı bildiği konulardı..
Bir de bu konuları tartışmaya açtılar ve kendilerinden farklı (öz de aynı) düşünenleri afaroz ettiler..Bazıları bu yöntemlere hala devam etmekte..
Bunlar ayıp ve kabul edilemez tavırlardır..
Oysaki Alevilik hayal alemi değil ,yaşanılan bir gerçektir..
Bazı "alevi" siteleri bu durumu tamda tersten algıladılar !!!!
Oysa yalancının mumu yatsıya kadar yanar..
Sponsor Reklamlar

Alt 19.12.10   #7
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul

alevi olmayanın uzaklaştırılması ve siteye girerken zorunlu kayıt bölümünde alevi misiniz gibi bir soru olması bu sorunun zorunlu doldurulması çok saçma ve bizim inancımıza uymayan bi harekettir 72 millete bir gözle bakan bir toplum olarak daha aramıza almadan bir ayrımcılıktır bu...

erken kapanan alevi sitelerine gelince, (eski sitemi bunlara zaten katmıyorum ) yönetim anlayışından kaynaklı sorunlar sonucunda sitede üye kalmadığı takdirde dolayısıyla forum sitesi kapanmaya mecburdur çünkü ayakta tutan üyelerdir bu siteleri,siteyle ilgilenmemek sonucu ve tabiki saldırılar sonucu kapanan bir çok site olmuştur,bir an da öyle çoğaldıki ve bir çoğu yola hizmet veremeden gözden kayboldu gitti...

pir yoluna gelince çok eski olmamakla birlikte fazlada yeni bi site sayılmaz, tam zorlu zamanlardan geçiyor , sanırım katılımdan dolayı biraz sıkıntısı var yada yanlışmı gözlemledim 2 günde, ??? katılımın az olması sıkıntısı sonucunda üyelerde girmeyi bırakıyor gibi,kayıt olan bir daha zor uğrar genelde forum sitelerine, yöneticiler ve üyelere düşen görev hareket sağlamak alevilik türküler vb gibi konularda kaynak olarak aynı zamanda sosyal alandada üyelerin tekrar gelmesini sağlamaktır, ev sahipliğini ve gönlümüzün açık olduğunu göstermeliyiz ki hareketlenmeler devam etsin

iyi forumlar güzel paylaşımlar
Sponsor Reklamlar

Alevi, kanlıbey, DevrimChe ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.12.10   #8
kanlıbey
Yeni Üye
Üye

Aleviliği yaşandığı (olduğu) gibi kabul ederek,ona farklı donlar biçmeye çalışmadan yapılan çalışmalar sanırım en doğrusu..Zoraki (bilim ve mantık dışı) yaklaşımlar yok olacaklardır ve yok olmaya mahkumdurlar..
Mesala LUVİ ALEVİLİĞİ (!) gibi..
Yada ALİsiz alevilik gibi..
Bu tip yaklaşımlar bilim adına eninde sonunda Aleviliği asimile etmeye yarar.İnsan kendisi kılasik Alevi gibi düşünmeyebilir..Ancak bu bilinen aleviliğe ve alevilere hakaret düzeyine gelmemelidir.
Bir çok "alevi" sitesi bunu -malasef- yapmıştır..
Saygı ile..
Sponsor Reklamlar

Alt 23.12.10   #9
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

kanlıbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aleviliği yaşandığı (olduğu) gibi kabul ederek,ona farklı donlar biçmeye çalışmadan yapılan çalışmalar sanırım en doğrusu..Zoraki (bilim ve mantık dışı) yaklaşımlar yok olacaklardır ve yok olmaya mahkumdurlar..
Mesala LUVİ ALEVİLİĞİ (!) gibi..
Yada ALİsiz alevilik gibi..
Bu tip yaklaşımlar bilim adına eninde sonunda Aleviliği asimile etmeye yarar.İnsan kendisi kılasik Alevi gibi düşünmeyebilir..Ancak bu bilinen aleviliğe ve alevilere hakaret düzeyine gelmemelidir.
Bir çok "alevi" sitesi bunu -malasef- yapmıştır..
Saygı ile..

sevgili can sizce Alevilik NEDİR?
Sponsor Reklamlar

Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.12.10   #10
yolbilir
yolbilir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: istanbul-sarıgazi

Kıbrıslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Dusuncelerinizde Haklisiniz. Ben Alevi.org da bir kac arkadasimla birlikte Sohbet Odasinda Yönetici idim Site sahibi bazi uyarilarda bulunduk siteyi benimsemisdik, bir dakika bile basindan ayrilmiyorduk. Kendini bilmeyen cok kisi vardi kufurlesmeler hakaretler onune gecemedik yetkimiz kisitliydi, Onlarca kez adami aradik hic orali bile olmadi; Sonra Bir kac arkadasimla burayi Kurduk.

Uzamandan bu yana cok sey degisdi, Ama tek birsey degismedi Piryolunda herkes ozgurce istedigini yazabilir ve kimse kimseden ustun bir konumda degildir.. Uzun Zamandir bu sitede uyesiniz Kanlibey Sanirim sizde farketmisinizdir Sitede hic bir aktivite yok Yöneticiler bile siteye ugramaz oldu bazi arkadaslarin yetkilerini alierdik,

Aleviweb ele alalim alevilikden cok abuksubuk reklamlar var, Siteleri iyi dahada iyi olsun ama bazi hatalar yapiyolar insalah erken vakitte bu hatadan donerler..

Alevi Forum icin diyebilecegim cok birsey yok Adam TC kimlik numarasi ile uyelik onayliyor resmen fisleme yapiyor...

Ben onlarca alevi sitesi kurdum, Alevi radyolarina ve sitelerine destekde bulundum, hic dusunmeden kimlere yardim ettim hatirlamiyorum bile simdi o insanlardan sadece bir elin parmagi kadar insan Slm veriyor...

Söyleyebileceklerim bunlar Alevi forumlari disinda Aleviligi ve Site kurmasini bilen bilmeyen Herkes birer site acti kimler geldi kimler gecdi..

Kapanan Alevi siteleri; Kizilbasforum.com , Seher-yeli.com Zulfikarforum.com Alevibektas.com , Gencerenler.com kizilbaslariz.com Alevicanlar.org , vs uzayip gidiyor piryolu 3cu senesini doldurdu. eger sitede bana destek olucak (konu acip sitede yorum yazicak) olan 1 kisi daha olursa siteyi kapatmiyacam,

bunun benzeri bir konuda ben acmisdim ona bakabilirsiniz canlar.. : http://www.piryolu.com/forum/alevi-a...i-dosyasi.html

merhaba kıbrıslı .yorumunu okudum durum bu ! ben kızılbaş forumda üye idim ( talip) olarak katılmıştım ,kızılbaş forumda geniş bir bilgi paylaşımı vardı genede kapandı ,çok yazık oldu diye düşünüyorum ,dileğim piryolu forumun dahada gelişmesidir foruma sahip çıkmanın herkesin bir görevi ve özveri sorumluluğu olmalıdır , forumun adını tüm sitelerde duyurulması dahaçok üye olmasıda forumu dahada faal hale getirecektir diye düşünüyorum ,forum yönetimine ve tüm üyelere esenlikler dilerim
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
yolbilir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...