Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen Şah-ı Merdan
  • 1 gönderen Pir Mehmet

Seçenekler
Alt 12.06.12   #1
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Adana’da Barışın Sesi Yükseldi

Adana’da Alevi Bektaşi Federasyonu’nun (ABF), Suriye’ye askeri müdahalede bulunulmaması için düzenlediği ‘Savaşa Hayır Mitingi’ne 5 bin kişi katıldı.

Dersimnews.com/Adana – Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılan mitinge, Adana’daki çeşitli sivil toplum örgütleri üyelerinin yanı sıra yakın kentlerden gelenlerin de bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi katıldı. ‘Savaşa Hayır’, ‘ABD Suriye’den elini çek, ülkene bak’ ve ‘İnançlara eşitlik, halklara özgürlük’ pankartları açan mitinge katılanlar Beşşar Esad posterleri taşıyıp, ‘ABD Ortadoğu’dan defol’ ve ‘Suriye halkı yalnız değildir’ sloganları attı. Mitinge Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün de içinde olduğu bir grup CHP milletvekili de destek verdi.

BÖLGEMİZDE SAVAŞ İSTEMİYORUZ!

Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılan mitinge Suriyeli yaklaşık 10 kişi de katıldı. Suriye vatandaşları Beşar Esad’ın posterlerini açarak Suriye’de yaşanan olayları protesto etti.

Kalabalığa hitap eden Alevi Kültür Derneği (AKD) Genel Başkanı Engin Gündük, Suriye’ye demokrasi götürülmesi bahanesiyle Ortadoğu’da yeni bir savaşa hazırlanıldığını belirterek, “Biz bölgemizde ve ülkemizde savaş istemiyoruz. Irak’ta dekamrosiyi nasıl getirdiklerini gördük. Bu nedenle savaşa hayır diyoruz. Bırakın milletler kendi demokrasisini kendisi tayin etsin. Bizler,hiçbir askerin savaşlarda ölmesini istemiyoruz, hiçbir asker anasının tabutta gelen yavrusunun başucunda ağlamasını istemiyoruz. Hiçbir şey anaların gönlündeki evlat acısının sızısını dindiremez. Analara kıymayın efendiler çocukları öldürülmesin. İşte bu yüzden bizler, Türkiye’nin ne Suriye’ye ne İran’a nede herhangi bir ülkeye saldırıp onlarla savaşmasını istemiyoruz. Çünkü savaş bir değil, bin bir cinayettir. Bizler çocuklarımızın komşu halkların çocuklarıyla savaştırılıp, birbirlerini öldürmesini istemiyoruz ” diye konuştu.

TÜRKÜLER BARIŞ İÇİN SÖYLENDİ

Konuşmanın ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu, mitinge gelen kalabalığa bir konser verdi.

Eroğlu, ilk türküsünü mitige katılan konuşmalacılarla birlikte söyledi. Daha sonra Mihriban türküsünü söyleyen Eroğlu, savaşa karşı çıktığını belirterek, “Hazreti Google de savaştan başka herşey var, ama savaşla ilgili hiçbir kahramanlık yok. Çünkü savaş zorunlu cinayettir. Onun için hiçkimse savaştan yana olmamalı, sevgiden yana, dostluktan yana olmalı. Çünkü o zaman yaşamak çok daha kolay oluyor. Biz kavga etmek istemiyoruz, biz kimseyle dövüşmek istemiyoruz, yorulduk biz, bundan sonra sevişeceğiz” dedi.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.06.12   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Adana’da Barışın Sesi Yükseldi

adanada barışın sesini yükselttik ama,

katılım adana gibi büyük şehire yakışmadı,

coşkulu bir topluluk vardı,alevi canlarımızın bu tür demokratik gösteriler katılımları yüksek olmalıdır,

sürecin gidişi belli. BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.06.12   #3
Şah-ı Merdan
Şah-ı Merdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: Çorum
Rep Puani : 10

miting 3 haziranda idi katılım azdı en çok katılımı herzamn oldugu gibi Türkiye Komumunist Partisinden geldi..benim anlamadıgum su akıl sır erdiremiyorum 1 tane chp bayragı yoktu katılımda yoktu sözde mitingden 2 gün önce chp adana il vaşkanı zeydan karalar biz 20 000 kişi getirecez diye naralar savuruyordu ancak biz biliyoruz ki chp sol bir pati deqil düzenin bir partisidir..alevilerin sıtından inönüden belli qeçiniyorlar 70 yıldır alevilerin tabeblerini qündeme bile almadılar birde utanmadan aleviyim diyebiliyorlar..70 yıldır alevicilik oynuyorlar sadece ecevit 4 kere basbakan oldu alevilerin isteklerini taleplerini yerine qetirdimi çok deqil 3 ay önce chpli avcılar belediyesinin avcılar cem evine 15 kez saldırı düzenledi dozerler kepçelerle ..chp işci sınıfının emekçinin köylünün partisi deqil bir burjva partisidir.aleviler zalimden yana deqil mazlumdan yana olmalıdırlar. kimin zalim kimin mazlum olduqunuda chp hükümetlerinde qördük 1938 dersim katliamı 1978 maraş katliamı 1980 çorum katliamı 1993 sivas katliamı 1995 gazi katliamları chpnin mazlum bir parti olmadıqını açık ve net şekilde qöstermektedir.. halkın iktidarını halk kurar.. amerikanın kapitalizmin burjuvanın fasizmin temsilcileri kuramazlar.. onun için çok görmemek lazım emeçi halkla bu kadar oluyor canlar burdan Adana Alevi Kültür Dernekleri ve Adana Pirsultan Abdal Kültür Dernegi Bölgeden katılan Narlı Pazarcık Çorum Antakya Samandağ İskenderun Mersin alevi kültür dernekleri başta olmak üzere Pirsultan Abdal Kültür Dernegi Mersin Şubesi Antalya Subesi Canların Kızıl Yolu Dernegi Antalya Hacı Bektaşi Kültür Vakfı Arap Alevileri Dernegi Devrimci Liseliler TKP EMEP ÖDP BDP ve Adını Sayamadıgım Sosyalist Kitle Örgütlerine Bizi Yalnız Burakmadıkları için Sonsuz Teşekürler Ederiz CHPyide YUHHHLARIZ
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
HACI BEKTAŞ YOLU dedim sürgüne saldılar
PİR SULTAN ABDAL torunuyum dedim dar ağacına çıkardılar.

Ne yapsalarda ALEVİYİM dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

>...Özü Dogru Olanın Sözüde Doğru Olur...<

Kalp Kör Olduktan Sonra GözLerin Görmesinde Hiçbir Fayda Yoktur

Akıl gibi mal, iyi huy gibi dost, edep gibi miras, ilim gibi şeref olmaz
Şah-ı Merdan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.06.12   #4
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

O gün Adana'ya, mitinge gidemedim. Ama ruhum emekçi kitlelerle beraber ordaydı. Çoşkulu kitleler, güneyin incisinden bana bir kez daha halkın insancıl, haktan yana ve haklı muhalefetini devrin sultanlarını yıkacağını gösterdi. Ne CHP, en AKP, ne MHP ne de başkası... Düzene ait olan hiçbirşey baki kalamaz. Halkın nasırlı yumruğu balyoz gibi dağıtır onları...
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.06.12   #5
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

degerli mehmet dede ve şahı merdan kardeşim,

bende o mitinge katıldım,

miting kalabalık olmadığını belirtmiştim,

ama coşkulu bir kitle vardı,

şahı merdan arkadaşımızın saydığı topluluklardan oluştu,

benim acaibime giden arap alevisi dediğimiz canlarla,

kızılbaş alevilerinin sayısının neredeyse en az üç yüzbin olduğu adanada,

katılımın düşüklüğüydü,bundan sonraki demokratik kitle gösterilere katılımın 10 binleri geçmesi

gerektiğine inanıyorum.

miting sonrası verilen musa eroğlu konseri ve hatayda gelen tiyatro gurubunun verdiği,

kısa tiyatro çok coşkuluydu.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...