Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri (http://www.piryolu.com/forum/alevi-konser-alevi-dernek-etkinlikleri.html)
-   -   Pir Sultan Abdal festivalle anıldı (http://www.piryolu.com/forum/alevi-konser-alevi-dernek-etkinlikleri/5915-pir-sultan-abdal-festivalle-anildi.html)

Alevi 05.06.12 00:15

Pir Sultan Abdal festivalle anıldı
 
4 Haziran 2012 - / Mustafa KOYUNCU
Pir Sultan Abdal festivalle anıldı

HOLLANDA’da İnternationale Sportpark Papendal’da Pir Sultan Abdal’ı anmak için festival düzenlendi.

AJN Hollanda Alevi Gençlik Derneği tarafından organize edilen Avrupa’dan 2 bin 500’ün üzerinde kişinin katıldıği festivale Avrupa Alevi Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker, Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Muharrem Cengiz, Alevi derneklerin yönetim kurulları da katıldı.
http://www.hurriyet.de//_img/i/r/new...55_313x170.jpg
Festivalde konuşma yapan AJN Hollanda Alevi Gençlik Derneği Başkanı Tuğba Karabulut, şunları söyledi: “Aleviler olarak hep birlikte Pir Sultan Abdal’ı ve geçmişten bugüne kadar katledilmiş Alevi kardeşlerimizi anıyoruz ve selamlıyoruz. 1993 yılında Sivas’ta katledilen yazar şair ve sanatçılarımızı unutmadık, unutmayacağız. Ülkemizde baskı ve haksızlıklar günümüzde de devam ediyor. Biz gençler olarak bu baskılara ve haksızlıklara dur diyebilmemiz için öz değerlerimize sahip çıkmalıyız. Pir Sultan Abdal’ın felsefesini benimseyerek yürüdüğü yoldan yürümeliyiz. Gençler olarak el ele verip birlikte hareket edersek daha güçlü oluruz. Bu yıl düzenlediğimiz bu festivali gelenek haline getirip her sene sizlerle birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Bu bir başlangıçtır.”
http://www.hurriyet.de//_img/i/r/new...51_313x170.jpg
Daha sonra ise festivale katılan davetliler, müzik gruplarından Grup Kızılırmak, İlkay Akkaya- Oğuz Aksaç Grubu, Pınar Sağ, Mikail Aslan, Dertli Divani Grubu, Albayrak Kardeşler’in türküleriyle gecenin geç saatlerine kadar halay çekerek eğlendiler.

bilgeyol 05.06.12 17:55

Cevap: Pir Sultan Abdal festivalle anıldı
 
nesimileri pir sultanları sırf festivallerde degil,

günümüzde her gün anıp daha detaylı ögrenmeliyiz sevgilerle.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:13.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2