Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen cagatay
  • 1 gönderen cagatay
  • 2 gönderen Alevi

Seçenekler
Alt 11.07.11   #1
cagatay
cagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yönetici
Уσℓυ๓ѕυηЧа Ąℓ¡
Üye
Rep Puani : 10
Standart Mersin 1. Uluslararası Gençlik Kampı'na davet

ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ MERSİN ŞUBESİ GENÇLİK KOLLARI
1. ULUSLARARASI GENÇLİK KAMPI

Bu proje. dernek çatısı altındaki gençlik örgütlerini vede dünya alevi gençliğini bir arada buluşturarak, gençlik arasında kaynaşma, dayanışma ve örgütlenme bilincini yayma hedefi gütmektedir.
Yukardakilerin beraberinde bu organizasyon ile kurum çatısı altında diğer gençlik kollarına örnek ve gelecekte örnek organizasyonlara ışık tutması hedeflenmektedir.

Yurt içinde ve yurt dışındaki gençlerimizin arasındaki kopukluk ve diyalog eksikliği bu projenin gerçekleştirilmesini zorunlu kılmıştır.
Farklı coğrafya üzerindeki gençlerin yozlaştırlması ve asimilasyon politikalarınıa karşı bir duruş sergilemek kaçınılmaz hale gelmiştir.
Bu kamp organizasyonumuz tüm bu nedenlerden dolayı gençlik kollarımız tarafından gerekli görülmüştür.

Kampımız.''Alevi Kültür Dernekleri''neznezdinde ilk uluslararası organizasyondur.
Üçbin kişilik bir projedir. Tüm canlardan ricamız, bu ciddi proje için sesimizin dünyaya duyurulması ve birlikteliğin güçlendirilmesi adına çalışma yürütülmesidir. Kampa katılacak her can birliğimizin ve gücümüzün ifadesi olacaktır. Bu nedenle geniş katılım hedeflenmiştir.

1. Uluslararası Gençlik Kampımız 13-17 TEMMUZ 2011 ( 5 GÜN ) tarihleri arasında yapılacaktır.

Yer: Erdemli Talat Özdemiz Çmlık KAMP ALANI ( Plaj ) MERSİN

Kampımız 5 gün sürecektir. Beş gün boyunca hergün aşağınada sıraladığımız sanatçıların vereçeği konserler, paneller, tiyatrolar, çeşitli yarışmalar ve etkinlikler gerçekleşecektir. Kişiler kendilerine ayrılan çadırlarda kalacaklardır. Anlaşmalı yemek firmamız tarafından üç öğün yemek verilecektir.

-Kampla ilgili bazı bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

1. Katılım üçreti 100tl.'dir (3 üğün yemek ve çadır fiyata dahildir) Ücret karşılığında tek kişilik davetiye katılımcıya verilecektir.
  2. Günlük ihtiyaçlar ve zorunlu ihtiyaçlar karşılanacağı bir market olacaktır.
  3. Yemek şirketince verilen yiyecekler dışında yiyecek satışı yapılmayacaktır.
  4. Kampa katılacak kişiler yastık, çarşaf, havlu vb. kişisel eşyalarını yanlarında bulundurması gerekmektedir.
  5. Kamp süresince sağlık hizmetleri( doktor,hemşire,ambulans) ve cankurtaran hazır bulundurulacaktır
  6. Güvenlik, özel güvenlik şirketi tarafından sağlanacaktır.
  7. Mersin'e ulaşım katılımcılara aittir.
  8. Kampa katılacakların bilgileri, kamp katılım forumu doldurularak ve imzalanarak Mersin'de tertip komitesine teslim edilecektir.
  9. kampa katılacak kişi sayısı ve isim listesi en geç 5 Temmuz 20011 tarihine kadar mail veya faks yoluyla tarafımıza bildirilmelidir. (Yemek çadır gibi ihtiyaçlar bu sayılara göre berillenecektir.)
  10. Katılım üçreti aşağıda belirtilen hesap mumaramıza en geç 7 temmuz 2011 saat 17:00'ye kadar yapılmalıdır.
  11. Kampa ulusal ve yerel medya davet edilecektir.
  12. kamp alanımızın etrafı güvenlik şeridiyle kapatılacaktır. Alanda elektirik,su tesisatları, duş kabinleri, soyunma kabinleri, seyyar tuvaletler mevcuttur.
  13. Kampımız tüm yasal prosedüre uygun biçimde organize edilmş, resmi işlemler tamamlanmıştır.
-Sanatcı Listesi
  1. Hakan Yeşilyurt
  2. Cevdet Bağca
  3. Tuncay Blcı
  4. Hüseyin Karakuş
  5. Binay Koçak
  6. Grup Çeşm-i Çerağ
  7. Seyfi Yerlikaya
Ve süpriz sanatçıla.

-Kamp süresince düzenlenecek panal ve panalistler

1. Erdoğan Aydın,Esat Korkmaz: Alevilik-Bektaşiliğin Tarihsel Süreci
  2. Necdet Saraç: Aleviliğin Siyasal Tarihi ve Gençlik Üzerindeki Etkisi
  3. Mersin Nükleer Krşıtı Platdorm Üyeleri: Nükleer Sntlar ve Etkileri
-Kamp süresince düzenenece sosyal aktiviteler

• Konserler
  • Tiyatro gösterimleri
  • Paneller
  • Çeşitli turnuvalar
  • Resim sergisi
  • Yüzme yarışı
  • Çeşitli oyun ve karşılaşmalar
  • Serbest kürsü
  • Davul-zurna
  • Kamp ateşi etrafında türküler,halaylar
  • Havai fişek gösterisi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Mersin cemevi:0.324 327 91 63-64

www.facebokk.com /mersincemevigencligi

Kişiler kendi illerinde bulunan AKD şubelerinden başvuru yapabilrler.
Hesap Numarası:
Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi
Ziraat bankası: Pozcu Şubesi
Hesap No: 32882560-5005

-----------------
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
4) Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol,
5) Tevazu ve alçak gönüllükte toprak gibi ol,
6) Hoşgörüde deniz gibi ol,
7) Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
cagatay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.07.11   #2
cagatay
Yönetici
Уσℓυ๓ѕυηЧа Ąℓ¡
Üye
Standart Cevap: Mersin 1. Uluslararası Gençlik Kampı'na davet

Piryolu ailesi olarak Mersin'deki gençlik kollarındaki arkadaşlara bu girişimlerinden dolayı teşekürlerimi sunarım.
Umuyorumki bu büyük organizasyon gereken ilgiyi görür vede ileriki günlerde yenileri yapılır.

Başarılarınızın devemını dilerim.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
Alt 11.07.11   #3
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

%90 ihtimalle etkinliğe geleceğim, paylaştığın için emeğine sağlık İsmail...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.07.11   #4
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Makaleyi okudum 1 dakika dusundum.. 100 tl cok.. Simdi diyeceksinizki karalama kampanyasi yapiyorsun o halde asagiyi oku guzel kardesim..

Etkinlik guzel, Hersey iyi hosda 100 tl gibi bir ucret iyi degil turkiye sartlarinda 100 tl iyi bir paradir.. en azindan 30 tl gibi bir rakam olmaliydi.. 100 tl gorunce biraz Burjuvayi bir etkinlik gibi geldi bana.. Nedenmi boyle bir etkinlik yapanlar birazda dar gelirli ailleri dusunmeleri gerekiyor. Adam aliyor 600 bilemedim 700 tl ay sonunu zor getiriyor adam basi 100 tl verebilirmi biraz egri oturup dogru konusalim..

Mersin benden daha kimse bilemez dogru duzgun bir sanayi yok is imkani az bunlar dusunuldugunde yazdiklarim az bile.. ben az yazdim siz cok anlayin..
Sponsor Reklamlar

devran ve Karbuz bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.07.11   #5
cagatay
Yönetici
Уσℓυ๓ѕυηЧа Ąℓ¡
Üye

Alevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Makaleyi okudum 1 dakika dusundum.. 100 tl cok.. Simdi diyeceksinizki karalama kampanyasi yapiyorsun o halde asagiyi oku guzel kardesim..

Etkinlik guzel, Hersey iyi hosda 100 tl gibi bir ucret iyi degil turkiye sartlarinda 100 tl iyi bir paradir.. en azindan 30 tl gibi bir rakam olmaliydi.. 100 tl gorunce biraz Burjuvayi bir etkinlik gibi geldi bana.. Nedenmi boyle bir etkinlik yapanlar birazda dar gelirli ailleri dusunmeleri gerekiyor. Adam aliyor 600 bilemedim 700 tl ay sonunu zor getiriyor adam basi 100 tl verebilirmi biraz egri oturup dogru konusalim..

Mersin benden daha kimse bilemez dogru duzgun bir sanayi yok is imkani az bunlar dusunuldugunde yazdiklarim az bile.. ben az yazdim siz cok anlayin..

Konuyu okuyup yorum yazdığın için teşekürler cihan.
Benim bu kampla ilgili hiçbir bilgim yoktu ama arkadaşlar bu duyuruyu forumda yazabilirmisin dediklerinde seve seve forumda yayınlarım dedim.

Mersinde yaşıyan biri olarak ilk okuduğumda banada bu fiyat fazla geldi ama biraz ince hesap yaptıktan vede bu organizasyon sadece mersini kapsamadığını düşünürsek.
Bence (5) gün sürecek bir organizasyon için fazla değil düşüncesindeyim.

Mesala şöyle açıklamak gerekirse diyelim konserler var listede görüyoruz.

Biz bu konserlere ayrı ayrı gidersek ne kadar para öderiz?
Şehir içi yada şehir dışı yapılan bukadar uzun kamplarda konaklama, yemek, içmek, gibi giderleri düşünürsek buna ne kadar öderiz?
Gibi sayabileceğim birsürü örnek bulabilirim sence bunların toplamı ne kadar olur.

Bence bu organizasyonu bir ilk olacak vede öyle bukadar kapsamlı benim bildiğim ilk buluşma kaynamşa ortamı.
Bizler aleviler olarak bugüne kadar çogu buluşmamız sadece anma törenlerinde, mitinglerde vs olaylarda sadece buluşabiliyorduk bence bu bir ilk olması açısından bunu sadece madiyata dayatmamak lazım diye düşünüyorum.

Sizler neler düşünüyorsunuz bu konuda degerli canlar yorumlarınızı alabilirmiyim?
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...