Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 3 gönderen gencalevi

 
Seçenekler
Alt 06.03.11   #1
gencalevi
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: almanya
Mesajlar: 626
Rep Puani : 12
Standart Alevİ ÖrgÜtlerİ neyİ paylaŞamiyor


ALEVİ ÖRGÜTLERİ NEYİ PAYLAŞAMIYOR

6 Mart’ta düzenlenecek mitingi bir güç gösterisine döndü "Ercan Geçmez, Alevi tabanını görmeden Alevi örgütlenmesi yapılamayacağını, tabanının ortak hareket edilmesini istediğini belirtti" Burada Sayın Geçmez'e sormak lazım siz (HBVAKV) Alevi tabanının ne kadarını temsil ediyorsunuz?ABF Türkiye'deki en büyük Alevi örgütlülügü ve çatı örgütü ise sayın geçmez neden Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı adına miting başvurusunda bulunuyor ?

Sayın Geçmez'in ve sayın Kenanoğlu'nun söyledigi gibi Ortada yüzlerce örgütün oluşturduğu bir Kurultay İnsiyatifi varsa ? neden bu insiyatif adına başvuru yapılmadı da Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı adına bu başvuru yapıldı ? Sayın Balkız'ın söyledigini doğru kabul edersek ,sayın Geçmez neden ABF ile ortaklaşa bir eylem yapılmasını Kurultay da önermedi.ABF tarafında da sorular bitmiyor .ABF bu mitingi düzenliyor idiyse, neden ABF bileşenlerinden AKD şubelerinin bundan haberi yoktur ve aksi yönde açıklamalar yapıyorlar.Sorular adeta kafamızın içini tırmalıyor .Anlamlandırmaya çalışıyoruz ama bir karşılığı yoktur.

-İki gurupta Alevi hakları için bu eylemi yapıyorsa neyi paylaşamıyorlar ?

-Sayın Geçmez'in başka bir demecinde degindigi Alevi kurum yöneticileri Milletvekili olabilir ama ... Bu çekişmelerin nedeni olabilir mi ?Kimler milletvekili adayı?muhatapları bu soruyu tez zamanda açıklığa kavuşturmalılar..

Alevi Örgüt yöneticileri tabiki Millet vekili olabilir buna kimin itirazı olabilir .Ama milletvekili olabilmek için bu makamları basamak olarak kullanmalarına söylenecek birkaç sözümüz vardır .Umarız bizim kurum yöneticilerimiz bu konuda samimidirler ve kişisel çıkarlarını toplumsal menfaatlerin üzerinde tutmazlar.Bu görüntü neresinden bakarsanız bakın hoş bir görüntü degil .Sayın Balkız ve sayın Geçmez bu konuyu daha fazla içerisinden çıkılmaz hale gelmeden bir sonuca bağlamalı ve uzlaşmalıdır.Kimin konuşup konuşmayacağı bizi ilgilendirmiyor ,ama verilen fotoğraf nahoş ve bu fotoğrafta bütün Aleviler var.

Konu ile ilgili açıklamaları sizlere sunuyoruz...Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) İzmir’de miting kararı için valiliğe başvururken ABF’nin de aynı gün miting yapmak için müracaat ettiği ortaya çıktı.

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı, 6 Mart’ta düzenlenecek miting öncesi toplantı düzenledi. Vakıf Başkanı Ercan Geçmez, Alevi tabanını görmeden Alevi örgütlenmesi yapılamayacağını, tabanının ortak hareket edilmesini istediğini belirtti. İki miting başvurusunun Alevi hareketi adına sorun yaratacağını ifade eden Geçmez, ABF’yi başvurusunu geri çekmeye ve kurultay kararlarına saygılı olmaya çağırdı.

ABF Genel Başkanı Ali Balkız

ABF Genel Başkanı Ali Balkız ise mitinge 3 aydır hazırlandıklarını ve Geçmez’e mitingi ortak düzenlemek için davette bulunduklarını söyledi. Balkız, “AKP karşısında Alevileri zayıf düşürecek hareketlerden kaçınmalıyız. Alevileri tabanda kimse bölmesin” dediHubyar Sultan Alevi Kültür Derneği BaşkanAli Kenanoğlu

Tüm sorun ve sıkıntılara, zamanlamadaki niyetlere ve diğer çelişkilere rağmen alınan kararlar doğrultusunda 6 Mart 2011 de İzmir mitingi yapılmalıdır. Desteklenmelidir.

Tüm yönetsel çelişkilerden kaynaklı iç çekişmelere karşın “Demokratik Alevi Örgütlenmeleri” bu mitingde birlikte olmalıdır. Dosta ve düşmana karşı, en zor zamanımızda dahi yan yana gelinebileceği gösterilmelidir. Avucunu ovuşturanlara fırsat verilmemelidir.

İzmir mitingi için yapılan Kurultay inisiyatifi ve ABF tarafından yapılan iki başvuru ortaklaştırılmalıdır. Mitingi resmi olarak tertip komitesi yapmaktadır. Tertip komitesi ortaklaştırılabilir. Buradaki temel sorun kimlerin konuşacağı üzerine kuruludur. Bu konuda İzmir örgütlerimiz inisiyatif almalı ve ABF (Alevi Bektaşi Federasyonu) – AABK (Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu) – PSAKD (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği) – AKD (Alevi Kültür Dernekleri) – HBVAKV (Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı)’ nın Genel Başkanlarının mitingde konuşmasını garanti altına alacak deklarasyonu yapmalıdır.

İzmir örgütlerimiz bu konuşmacıların isimlerinin yazıldığı resmi programı Valiliğe vermeli ve kamuoyuna da deklare etmelidir. Bu programın uygulanmasını da mitingde sağlamalıdır. Son dakika sürprizlerine karşı da tedbirini almalıdır. (Önceki mitinglerde alınan kararlara rağmen yaşanılan sürprizler hatırlatılmalıdır.)

Tüm kurumlarımızda İzmir örgütlülüğümüze güvenmelidir. İzmir örgütlerimizin insiyatifine ikrar vermelidir.
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^, Pir Mehmet ve cangibi62 bunu beğendiler.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Şah İsmaİl Şİİ mİ, alevİ mİ? jetlii11 Pir Yolu Haber Merkezi 0 22.10.11 22:19
Alevİ bektalİŞİkte tasavvuf cem24d Alevi Nedir ? Alevi Tarihi... 2 24.08.11 17:20
Tayyip: "Bay Kemal biliyorsunuz ALEVİ.!! cem_guvenc Alevi Kültürü 8 03.06.11 08:53
Sünni Bİr İnsan ALEVİ Olabilirmi? Alevi Sorularla Alevi'lik 6 06.01.11 23:23
1980 sonrası alevı bektası uyanısı Alevi Alevi Araştırmaları 0 11.06.10 00:53
Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2