Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Alevi Basın-Yayın Organları (http://www.piryolu.com/forum/alevi-basin-yayin-organlari.html)
-   -   Alevi-Bektaşi Kurumlarına Çağrı (http://www.piryolu.com/forum/alevi-basin-yayin-organlari/1593-alevi-bektasi-kurumlarina-cagri.html)

Alevi 24.01.10 06:13

Alevi-Bektaşi Kurumlarına Çağrı
 
Müştereklerimizi tespit etmek üzere; lütfen, vakfımızın düzenlediği bu toplantıya sizler de katılın

Federasyonlara, Alevi Kültür Derneği“ne, PSAKD“ne, Cem Vakfı“na, HBAKV“na, dergâh, dernek ve cemevlerimizin değerli yöneticilerine;

Bildiğiniz üzere son Alevi Çalıştayı 28,29, 30 Ocak tarihlerinde yapılacaktır. Basına yansıdığı kadarıyla, bu çalıştayda özellikle cemevimizin ibadethane statüsü, dedelik kurumu ve “zorunlu din dersleri” konularında, bir bakıma Aleviliğin geleceğinin şekilleneceği bir mesai yürütülecek ve muhtemelen şu sorulara yanıtlar aranacaktır:

Cemevine verilecek statünün çerçevesi nasıl çizilecektir?

Hükümet kanadı cemevine statü getirmek üzere bir çalışma yürütürken, Alevi-Bektaşilerin konuya dair kırmızıçizgileri neler olmalıdır?

Cemevinin olmazsa olmazı durumundaki dedenin mesaisi nasıl karşılanmalıdır? İdari yetkisi konusunda nasıl/hangi kurum yetkili olmalıdır? Devletin vermeyi düşündüğü dede kadrosu konusuna nasıl yaklaşılmalıdır? Kriterlerimiz ve kırmızıçizgilerimiz olacak mıdır?

Zorunlu Din Dersleri konusunda “seçmeli ders” teklifi karşısındaki nihai tavrımız ne olmalıdır vb.?

Vakıf Yönetim Kurulumuz, yukarda satırbaşları verilen gündemle toplanmış, bu soru ve sorunlara hazırlıklı olmak ve eğilim saptamak bakımından; 20 Ocak, Çarşamba günü saat 13.00 de kurum yöneticisi, dede, akademisyen, yazar ve konuya ilgi duyan kişilerle bir toplantı yapılmıştır. http://www.ikincigundem.com/pictures/1264277422.jpg

Katılımcılar; “konunun tarihsel önemi bakımından, hazırlık yaparak gelmek üzere, 25.01.2010 P.Tesi, saat 13.00 de Vakıf Merkezimizde yeni bir toplantı yapılmasını” önermişlerdir. Öneri kabul edilmiş, istenen tarih ve saatte toplantı kararı alınmıştır.

20 Ocak tarihli toplantımıza katılmayan, bilgi vermeyen ve bu çağrıya sırtını dönen kurum yöneticisi arkadaşlarımıza önerimiz şudur:
Bu çerçevede bir araya gelmeyi reddetme gibi bir lüksümüz ve tarihi değeri olan bu sürece sırtımızı dönmemiz düşünülmemelidir. Bu yüzden müştereklerimizi tespit etmek üzere; lütfen, vakfımızın düzenlediği bu toplantıya sizler de katılın…

Aksi halde beklentilerimizin olumsuzlukla sonuçlanması durumunda bunun sorumlusu, sorumluluğunu yerine getirmeyen sizler olacaksınız. Ve tarih sizi kaydedecektir. Saygılarımızla,
16.01.2010

Murtaza DEMİR
Vakıf Bşk.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:09.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2