Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Alevi Araştırmaları (http://www.piryolu.com/forum/alevi-arastirmalari.html)
-   -   Sivas Katliaminin Gercek Yüzü (cok gizli bilgi) (http://www.piryolu.com/forum/alevi-arastirmalari/4773-sivas-katliaminin-gercek-yuzu-cok-gizli-bilgi.html)

Xai 21.06.11 18:31

Sivas Katliaminin Gercek Yüzü (cok gizli bilgi)

Merhaba Canlar Sivas katliamini Kimler yapti. Dis guclerin bir parmagimi vardi. Hizbullah mi ? Yoksa Fethullahçılırin isimiydi. Edindiğim bazı bilgileri sizlere sunmak istiyorum..

Bundan bir kac gun once Yurt disinda bir kisi ile tanisdim. Aslen kendisi sivasli olup madımak yapilmis olan katliami birebir tanik olan bir sahisdir. Kimligi ve kim oldugu hakkında yorum yapmayacağım..

Alevilik üzerine olan sohbetimizde Biraz samimiyetden sonra X kisinin birazda agzinin gevsek olmasiyla birlikte sivas katliami hakkinda bazi soylemleri oldu. Baslangicda tabi birseye tutmadik konusmaya basladikca dehset verici ve urkutucu tespitlerde bulundu. Simdi aramizda gecen konusmalari birerbir sizlere sunuyorum..

http://www.aktifhaber.com/sivas-katl...sok-12856h.jpg
Simdi Kardes Sivas madimakda bu etkinlik olmadan 1 ay once 30 kisilik Sakalli sarikli bir grup carsiya geldi. Kim olduklarini bilmiyoruz.. Cami cami, kahvehane kahvehane, gezdiler Halkin nabzini ölçtüler. Bir yandan Halki galyane getirken bir tarafdanda yapilacak olan etkinlik hakkinda bir yerlerden bilgi aliyolardi.. 1 hafta icinde brosurler kagitlar sagitmaya basladilar.. Camide musluman mahallesinde Salyangoz yiyor bu kafirler direk halkin kafasini iyice celdiler..

Bu 30 kisilik grup ortalama yaslari 23 ile 35 arasiydi, belli birileri tarafindan gonderilmislerdi.. Simdi aklim daha iyi kesiyor o zamanlar bizler mit sanmistik.. Nerden geldikleri ve kim olduklarini soramadik.. Carsi halkini iyice orgutledikden sonra katliami olacagi gun Hotelin onune kamyonlarca parke taslari tasindi kim ve kimler tarafindan getirildigi bilinmiyor.. belediyenin devletin hicmi haberi olmaz.. Otel atese verildi disarida Binlerce insan vardi o parke taslari camlara otele atiliyordu. Bizlerde ne oluyor diye oraya gittik gitimizde insanlar yaniyordu Camlardan bez parcalarini salayip yardim istiyordular halk ise tasliyordu.. O 30 kisilik fetullahci grupdan kimseler yoktu.. Yollar acikdi, Ne polis ne jandarma nede ityfayiye mudale etti saatlerce o insanlar orda cayir cayir yandi. Ertafi Yanan et kokusu sardi.. Hic kimse ordan ayrilmadi insanlarin cigliklarinin bitmesini bekler gibi Tekbir sesleri getirdiler.. Baslangicda bende bagirip cagiriyordum sonralari insanlarin orda yandiklarini gorunce icim ciz etmeye basladi. Aman allahim biz ne yapiyoruz diye kendi kendimle hesaplasmaya basladim.. Ordan ayrilamiyordum, onlara yardimda edemiyordum oylece insanlarin yandigini izledik 2 saat sonra yavas yavas jandarma geldi iceri girmediler mudahale etmediler emir bekliyorlardi, sadece barikat olusturdular

isde boyle oldu, Gercekde sivaslilarin hic bir sucu yoktur bizler oyuna geldik..

Olsem unutmam bu yasadiklarimi...

Evet canlar aklimda kalanlar bunlar sivas yil donumu yaklasirken yazmak istedim..

DevrimChe 21.06.11 18:41

Cevap: Sivas Katliaminin Gercek Yüzü (cok gizli bilgi)

Bunlar zaten bilinen seyler ayalr oncesinden yapilan hazirliklar tasinan taslar sopalar benzinler vs hersey bunlari yeni ogrenmiyoruz biz halki galyana getirmekten bahsetmis bay x ne galyanidir bu? Bir insan galyana gelerek adam yakarmi? Sucunu hafifletmekmi asil amaci bu olayi unutamicam diyor unutturmicagimiz icin unutamicaksin bay x

pirdesur 22.06.11 01:25

Yok öyle yağma...
Ben çocuklarıyla torunlarıyla konuşuyorum müze olsun yine yakarız diyorlar.. demekki itiraflar samimi değil çünki evlatlarına olayı doğru anlatmamış sadece bize gelince mırıldanıyorlar..
Bunun hesabını verecekler...

Alevi 22.06.11 01:49

öncelikle makalen icin tesekur ederim Xai can, anlatilanlarin illaki gerceklik payi vardir.. pirdesur canin soyledigi ise cok dusundurucu. Yine yapariz demeleri insani hayrete dusuruyor allahin verdigi cani nasil alabiliyorsunuz buna nasil curet edebiliyorsunuz allahsiz kitapsizlar demeden edemiyorum..

miSbon 22.06.11 15:45

içimden şunu demek geciyor gavurun çoçukları yezidler...allah belanızı versin bide allaha inanctan bahsederler yezidler aynen yok oyle yagma hesabını verecekler...!

muhlisakarsuaskina 22.06.11 19:20

Dogru yeni birsey degil bu önceden hazirlanmaya baslanmisti , bu sivas katliaminda hem halkin sucu hemde devletin sucu vardir , kimseyede unutturmayacagiz !

cangibi62 22.06.11 22:34

bunlari kani bozuk....yezidliklerini ne yaparlarsa asla silemezler ...daima o irin dolu zihniyet dusuncelerini baska beyinlere bulastirrilar....bu yuzden diyorum genclerimize aman dikkat edin...kendi meranizdan otlanin...evlenin yabancilara gitmeyin...bilhassa kizlarimiz resmen isloe edilip kaale alinmiyor....

bunlar insanlik ayibi...ibret almayana acimam...cani yansa bile

Ali Benim 25.08.11 22:04

Ne diyelim Allah ıslah etsin bunları.

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:17.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2