Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 18.10.10   #21
profet
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Almanya
Rep Puani : 11
Standart Cevap: Mıtolojıde alevılıgın ızlerı

sevdali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevaplamaktan özenle kaciniyorsunuz. Cünkü bilginiz yok. Tartisma ancak kaynaklara dayanan argümanlarla olur. Benim acimdan sizlere verdigim bu son cevaptir. Isteyen istedigi kadar oryantal kabadayligina yenik düssün, basma kalip bagnazligina sarilsin: Alevelik gelisimini hep aykiri sorular soranlara, cogunluga bas kaldiranlara borcludur. Hallac-i Mansur´da, Pir Sultan Abdal´da misyonerlikle suclanmis, hakim görüse isyan ettigi icin katl edilmislerdir.

Bu tip insanlara verilecek en iyi cevabi vermissiniz sayin sevdali, ugrasmaya laf anlatmaya degmiyor cünkü, ben kendi forumumdan Sayin Hüseyin Korer'in bu konuda diger üyelere yazdigi cevaplarida burada alintilayacagim birazdan.
Saygilar
Sponsor Reklamlar

Alt 18.10.10   #22
profet
Kıdemli Üye
Üye

Konuyla ilgili mesajlari bu linkden okuyabilirsiniz

http://www.yaprakfirtinasi.com/Threa...d=7908#pid7908
Sponsor Reklamlar

Alt 18.10.10   #23
sevdali
Yeni Üye
Üye
Nereden: Avusturya
Rep Puani : 10

Vallahi bu yazar benim kafami oldukca karistiriyor. Verdiginiz linkteki bir kita söyle:
"Tanri olmak, öldükten sonra tanriyla bütünlesmek anlamindadir. Fakat tanri olmak, o dönemlerde sadece krallar icin kullanilirdi. Normal halk bu makama eremezdi. Parcaya ayrilan bütünle yenide birlesmenin inancsal boyutlarini bu medeniyetlerde pekala görebiliyoruz. Alevilikte devrim niteliginde olan durum, parcanin bütüne geri dönüsünü ruhban yönetici sinifindan alip tabana yaymasidir. Herhalde baslangicta Vahdetül Vucud tasavuru var idi. Vahdetül Mevcut, ilk durumun düsünsel anlamda kalitativ quantum sicramasidir, ki kanimca inanc sisteminin evrim teorisidir. Buda ayri, derin bir tartisma konusu. Yeri ve vakti geldiginde dönebiliriz."

Yazar, aleviligin icindeki dinamiklige ve halkla bütünlesmesine saygin bir sekilde yer veriyor. "Hakka yürüme" fikrinide genis kaynaklar vererek acikliyor. Önceden genel nezaketlik cercevesinde elestirilere karsi cikmistim, fakat simdi bu sahisa "dangalak, anormal zihniyetli" yakistirmalari yeniden hatirlarsam, üzüntüm kat be kat artti. Bir yazarin ürettigi fikirlerin hepsini onaylamak diye bir sey söz konusu degildir, elestirilir, karsi görüslerle bir senteze ulasilir. Diger taraftan bu tip arastirarak yazanlarin desteklenmesi ve motive edilmesi gerekiyor diye düsünüyorum. Cogu kez kisir döngüler üzerinde yapilan alevi tartismalarina getirilen her yeni esinti ciddiye alinmaya deger.
Sponsor Reklamlar

profet bunu beğendi.
sevdali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.10.10   #24
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

sevdali ve profet

Forumlar kurallarla yönetilir kurallara aykırı bir durum gördügünüzde bunu yönetime bildirirsiniz onlarde degerlendirip sonuclandırır, profet sürekli reklamını yaptıgı forumda yönetici olmasına ragmen bunu bilmiyorsa diyecek birşey yok, hoş daha mesaj degiştirme ekleme ile ilgili sorunları var ve iftiracı biri ama, neyse ögrenirsiniz.

lagalugaya gerek yok varsa şikayetiniz mekanizma orda, yoksa susun sizin her mesajda yok hakaret etti yok sunu yaptı bunu yaptı sözlerini duymak zorunda degiliz.

konuya dönersek
profetin bu konuda bilgisiz oldugu apaçık belli ona cevap vermeyecegim tek bildigi forumunun reklamını yapmak ve kopyala yapıştır,

sevdali size göre de alevilik toplama bir inanç,

pir sultan diye biri yasamadı pir sılvanus var o da 6 yy da yasadı
hacı bektas yok zeus var
eline diline beline baglı olma ilkesi zerdüşlükten
hz fatma afroditten
düşkünlük aforoz etmekten hristiyanlıktan
kısacası alevilikte varolan tüm kutsal kişi hayvan sayı hersey birbaska inanctan geliyor alevilerin kutsalı yok baska inancların var bizler onlardan kopya cektik kullanıyoruz.

ve bu sekilde alevilik daha da ulvileşecek.

aleviligi boşaltmaya devam edin, ha şii asimilasyoncular ha bu asimilasyoncular fark yok.

bu kez erdemli olup sözünüzde durursanız sevinirim,
Sponsor Reklamlar

AmaethoN bunu beğendi.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.10.10   #25
profet
Kıdemli Üye
Üye

Cevap vermeye degmeyecek bir üslubunuz ve ayni oranda bo bir kafaniz var, kendi kendinize yazmaya devam edin.
Sponsor Reklamlar

Alt 19.10.10   #26
mechul
Banned
Banned Users

profet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevap vermeye degmeyecek bir üslubunuz ve ayni oranda bo bir kafaniz var, kendi kendinize yazmaya devam edin.

diyorsun ama.

yine kendince cevap vermiş oluyorsun zeki arkadaş

gerçi senden anlamlı arka arkaya 2 cümle beklemek gülünç olur, çünkü yaptıgın tek şey FORUMUNUN REKLAMI VE KOPYALA YAPIŞTIR
Sponsor Reklamlar

AmaethoN bunu beğendi.
Alt 19.10.10   #27
AmaethoN
AmaethoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: elazığ
Rep Puani : 10

reklamın iyisi kötüsü olmaz =) laf olsun torba olsun ama torbanın üzerinde reklamları olsun yeter...
Sponsor Reklamlar

mechul bunu beğendi.
AmaethoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.10.10   #28
profet
Kıdemli Üye
Üye

Terbiyesizligin geregi yok Cihan iyi arkadasimdir ona sorarsaniz benim kim oldugumu ve egitim durumumu size söyler, bizim siteye girip bakarsaniz PIRYOLU icin yazilanlari ve linkleri görebilirsiniz kibrisli yani Cihan sitenin üyelerindendir, bu tip bos ve laubali terbiye sinirini asan konusmalar kendilerinin aleviligi cok iyi bildigini söyleyen kisilere yakismiyor. Öncelikle kahve ve mahalle agzini birakip normal yazmaya calisin. Terbiye sinirlarini asiyorsunuz.
Sponsor Reklamlar

Konu profet tarafından (19.10.10 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.
profet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.10.10   #29
mechul
Banned
Banned Users

Tüm arkadaşlar mesajlarınızı incelesin.

Yaklaşık 60 mesajınızın 40 a yakını kopyala yapıştır baskalarının makaleleri sözleri vs, diger 20 mesajınızda 2 cümleli kısa yazılar.

Ayrıca bu 40 mesajın hepsine ilgili yazının devamı için veya konuyla ilgili detayların için vs diyerekten yaprakfırtınası adlı siteye gönderme yapıyorsunuz.

Kusura bakma ama yapyıgınız tek sey kopyala yapıştır-forumunuzun reklamı ve arada iftira atmak. başka bir katkınızı göremedim..
Sponsor Reklamlar

Alt 19.10.10   #30
profet
Kıdemli Üye
Üye

mechul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm arkadaşlar mesajlarınızı incelesin.

Yaklaşık 60 mesajınızın 40 a yakını kopyala yapıştır baskalarının makaleleri sözleri vs, diger 20 mesajınızda 2 cümleli kısa yazılar.

Ayrıca bu 40 mesajın hepsine ilgili yazının devamı için veya konuyla ilgili detayların için vs diyerekten yaprakfırtınası adlı siteye gönderme yapıyorsunuz.

Kusura bakma ama yapyıgınız tek sey kopyala yapıştır-forumunuzun reklamı ve arada iftira atmak. başka bir katkınızı göremedim..

Böyle konularla ilgin olmadigi icin bilemezsin benim astigim seyler senin bihaber oldugun doktora ve master tezleridir ve ulasilmasi cok zor olan tezlerdir, akademik calismalardir senin gibi hakaret edecegime anlasilmaz cümleler kuracagima akademik calismalari asiyorum cünkü ben akademisyenim.
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...