Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 06.09.09   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Alevilikde Kur'an-i Kerim Manası

Bismişah Allah Allah

Ben Besmele’nin ‘Ba’ harfi’nin altındaki Noktayım.!..(Haydar-ı Kerrar İmam Ali k.v.).

Kur'an-ı Kerim Besmele ile başlar Ve Hz.İmam Ali ŞAhımız Bunun Altını cizerek Soylemiştir..
VE Hz. Ali, “Ene Kur’an – u natık “ yani “ Ben konuşan Kur’an’ım diyerek Manasında Ne Kadar Hakikatini Anlatmıştır Nedir Bu Hakikat ki Hz. Ali Kendini Kur'an-a Benzeterek Kur'an-ı Kerimi Övmesi Allah'ın ilmini Vurgulaması..

İşte ;Hz Muhammed Veda Hacc'ında Soylediği Gibi BEn Size İki Emanet Bırakıyorum Biri Ehlibeytim Biride Kur'an-ı Kerim Demesi Ve ikisininde Allah'ın İlminden Geldiğinin Açıklaması Değilmidir ..

Allah Ayetinde Buyururki
De ki: Rabbimin sözleri için derya mürekkep olsa ve bir o kadar da ilave getirsek dahi, Rabbimin sözleri bitmeden önce deniz tükenecektir.Kehf 109

Yani Kur'an Levhu Mahfuzdan ise Allah'ın ilmindendir yani bitmez Tükenmez Bir Kaynaktır...
İşte Muhammed Nebimiz Bunu Emanet Etti Allah'ın İlmini ..

Bazı şahıslar Alevi Adı Altında Kitapsız Peygambersiz bir İnanç Sistemi Olduğunu iddaa Ediyor ..

Nisa/ 58- Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla görendir.
Emanetleri Ehline Veriniz Bizde Burda amacımız Ne yolumuz Bizim Emanetimiz bizde Bildiklerimizi Yolumuzdan Öğrendiklerimizi Ehline Anlatacagız..

BAkınızz Ozellikle
İsra / 37. Yeryüzünde böbürlenerek dolaşma. Çünkü sen (ağırlık ve azametinle) ne yeri yarabilir ne de dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.
Bizde Edep Vardır Edep Erkan Neden Derler İşte Ululanmak Kibir haset cilerden olmamalıyız diye hep soylenir ...

Nur/ 30. (Resûlüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.
Nur/31. Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler

Bele Sahip Olmak İşte Bizim YArdımcımız Kur'an-ı Kerim Ehlibeyt ServeriPir Hünkar Hacı Bektaşi Veli Manayı Anlamamız için NE kadar guzel Soylemiş Ele Bele Dile Sahip Ol..

Ali imran / 14. Nefsanî arzulara, (özellikle) kadınlara, oğullara, yığın yığın biriktirilmiş altın ve gümüşe, salma atlara, sağmal hayvanlara ve ekinlere karşı düşkünlük insanlara çekici kılındı. Bunlar, dünya hayatının geçici menfaatleridir. Halbuki varılacak güzel yer, Allah'ın katındadır.

Aleviliğin Özü Dünya Malından Uzak Kal El çek Burda Dünyaya MEyil Verenler Bulunmaz ...Dünya Malı İnsanı Nefsini arttırır Ve Hak yolundan uzaklaştırır..Gerçek Olan işte Hak Yolunda Olandır...

Şems / 9.Nefsini kötülüklerden arındıran kurtuluşa ermiştir.

Neden Her Daim Nefsimizle mücadeledeyiz .!!!!!Erenler Neden EN buyul düşmanın Nefsindir demiştir....

Araf/ 11-18. Andolsun sizi yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere, Âdem'e secde edin! diye emrettik. İblis'in dışındakiler secde ettiler. O secde edenlerden olmadı. Allah buyurdu: Ben sana emretmişken seni secde etmekten alıkoyan nedir? (İblis): Ben ondan daha üstünüm. Çünkü beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın, dedi. Allah: Öyle ise, "İn oradan!" Orada büyüklük taslamak senin haddin değildir. Çık! çünkü sen aşağılıklardansın! buyurdu. İblis: Bana, (insanların) tekrar dirilecekleri güne kadar mühlet ver, dedi. Allah: Haydi, sen mühlet verilenlerdensin, buyurdu. İblis dedi ki: Öyle ise beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onları saptırmak için senin doğru yolunun üstüne oturacağım. "Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!" dedi. Allah buyurdu: Haydi, yerilmiş ve kovulmuş olarak oradan çık! Andolsun ki, onlardan kim sana uyarsa, sizin hepinizi cehenneme dolduracağım!

işte Ademe Secde Neden Ademe Secde etti Melekler Secde Rabb'e Edilmezmi !! Mansur Felsefesi Anlayışı Burdan Gelir Nefsini yenersen Eğer Sadece Halkikat Kalır orda İşte Meleklerin Secde Ettiği Rabb'dir....

Canlar Dediğim Gibi HEr Daim Kur'an Yolundan Ayrılmayalım Ehlibeyt Katarından Ayrılmalayım Erenlerin Sözleri Yolumuz daKur'an'ı Kerime Ters Düşmez Çünki Allah'ın ilmindendir..

“Yetmiş üç er idik girdik bu yola
Yalbırdaki kılıçlar hep aldık ele
Mevlam Kur’an nasip olsa bir kula
Kudretten okunur onun yasini” Pir Sultan Abdal

Muhammed Dünyaya Geldi
Şu Alem Nur İle Doldu
Hacem İmam Cafer Oldu
Okuram Kur'an'dan Beri Şah Hatayi

“ Din-ü iman- ü namaz- ü hacc-ü erkan – ı zekat
Bahs ü da’vi ŞERİAT kamu güftar nedir ?

İlm – ü KUR’AN u hadis ü va’z ile ders
Cümle bir mani imiş bunca bu tekrar nedir ?

İlm – i tevhid okuyan medrese ilmin okumaz
Gör ki bu ravzada ol sırrı ile esrar nedir ?
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...